Preek van de Leek door Rob Keet Kado Zo 25-jarig jubileum dierenarts Hans de Jong BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Huib Schong, bedankt! UITKIJKPOST 9 MAART 2 0 1 HEILOO - Voor de derde keer in dit seizoen verzorgt Rond de Waterput een 'preek van de leek' in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo. De (s)preker Rob Keet houdt zon dagmiddag 13 maart a.s. om 16.00 uur een preek, waarbij hij zich laat inspireren door zijn jarenlange erva ring binnen de recherche in Noord Holland. Wat betekent het om te werken in een wereld die gedomi neerd wordt door georganiseerde criminaliteit, en waar heftige emo ties soms leiden tot ernstige delic ten? Wat brengt mensen hiertoe? Maar vooral ook: wat doet het met (politie)mensen, die in hun werk geconfronteerd worden met grens overschrijdend gedrag dat vaak zo haaks staat op de normen en waar- den in het 'normale' leven? Rob Keet uit Heiloo werkt intus sen ruim 35 jaar bij de politie; het merendeel hiervan bij de recherche. Nu geeft hij leiding aan gespeciali seerde rechercheteams die onder zoek doen naar ernstige delicten. Hij biedt u graag een blik achter de schermen van de recherchewe reld in Noord-Holland. Tijdens zijn preek zal Rob zich muzikaal laten vergezellen door het trio 'CARP", waar hij overigens zelf deel van uitmaakt. Zijn muzikale vrienden hierbij zijn Dick Groot en Ger-Jan Apeldoorn. Na de preek is er, onder het genot van een glaasje, gelegenheid om na te praten met de (s)preker en/ of andere aanwezigen. De toegang voor deze preek is vrij. Na afloop is er een collecte. 'Onze' Huibie Schong, een begrip in Heiloo, gaat met de viswinkel stoppen om wat anders te begin nen; dat nieuws in de Uitkijkpost kwam bij ons als een 'zure bom' binnen! Je kwam er altijd graag en haalde er de lekkerste haring, gebakken vis of een verse tong! Ze spraken geen visserslatijn maar het was altijd boter bij de vis. En de vis laat de mens zijn zoals hij is. Huib Schong, zo Hollands als haring met uitjes, en zo kalm als een zalm, achter zijn fornuis, voelde hij zich altijd thuis! Je stond weleens als haringen in een ton te wachten op je beurt, zeker op de bekende vrijdag, vis dag, werd daar nooit over gezeurd! Met hem kun je gaan vissen (een leuke man) als hij riep: vis moet zwemmen, in de avond later, ze leven met de hele familie als een vis in het water! Jullie gaan nu een nieuwe uitdaging aan en zullen heus niet achter het net gaan vis sen. Wat jullie gaan doen, iedereen gooit een visje uit en ze lopen allemaal naar het nieuws te vissen! Maar gelijk hebben jullie, soms ben je toe aan iets anders en wat het ook is, als het maar eens ander smaakje is! 't Mag vloeien, 't mag ebben, die niet waagt die niet wint, zal het niet hebben! Nu wordt er straks weer op de hoek van het Winkelcentrum Heiloo bij de Volendammer vis gehaald, want vis moet je nemen als het er is, ook al wordt de vis weleens duur betaald. Ik denk dat ik namens al jullie klanten, jong en oud, en de echte (oud-)Heilooërs, mag zeggen: bedankt voor al die jaren, gezelligheid, kwaliteit en goed eten aan de dis. Veel geluk en zegen en blijf allemaal zo gezond als een vis! Marijke Bruin en Jelle Groot, Heiloo Heerenweg 138 (Videotheek 't Centrum), 1851 KV Heiloo, telefoon: 072-533 49 40, Facebook: Kado&Zo Heiloo "Dat ik zo divers ben, dat is mijn grootste kracht". Vol enthousiasme praat Lisette Reijersen van Buuren over het hele assortiment. Kado Zo biedt heel veel verschillende artikelen in verschillende prijsklassen. Het maakt niet uit of je 5 of 50 euro te besteden hebt. Je kunt gegaran deerd iets leuks kopen, voor jezelf of voor een ander." In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Lisette Reijersen van Buuren. Foto: Stip Fotografie Altijd verrassend Bij Kado Zo vind je altijd iets bijzonders. Mooie woonaccessoires van de Scandinavische merken Madame Stoltz en Lindform Sweden. Verder is er een grote collectie tassen van o.a. Legend en Zusss. Leuke en tren dy modeaccessoires zoals zonnebrillen, horloges, riemen en sieraden waarvan de iXXXi-ringen de grote hit zijn. Heerlijke geuren, zowel voor in je huis als voor op je lichaam (Janzen geuren). De brownies komen rechtstreeks uit de Heilooër Brownie Hemel. Ook de handgemaakte sieraden van AnotherOne zijn echt Heiloos. De wij nen zijn echte horecawijnen, die je als particulier nergens anders kunt kopen. En dan is er nog een assortiment bijzondere wenskaarten van Jots. "Elk half jaar vernieuw ik de hele collectie en tussentijds heb ik ook regelmatig aanvullingen op het assortiment," legt Lisette uit. "Inkopen doe ik heel bewust: de spullen moeten bijzonder zijn, van goede kwali teit en geschikt voor ieder budget. Daarbij komen mannen ook voldoen de aan bod." Nieuw: dames- en herenkleding Kado Zo verkoopt nu al Feetje en Dirkje, kinderkleding in de klei ne maten. Maar deze week wordt de winkel verbouwd, om ruimte te maken voor een uitgebreide collectie dames- en herenkleding. De ruimte voor de kleding gaat ten koste van het videotheekdeel. "Maar Videotheek 't Centrum blijft bestaan, verzekert Lisette. "De 300 abon nees hoeven zich geen zorgen te maken!" De nieuwe kledingcollectie wordt iets bijzonders. Gerenommeerde Scandinavische trendy en tijd loze merken, een ideale combinatie van prima kwaliteit en goede prijs. Voor dames de merken Ichi, Frequente, Gai+Lisva, I say, Second-One Jeans en Tif-tiffy in de maten 34 t/m 46, en voor heren Anerkjendt, Gabba Jeans, D-brand. Ruime openingstijden Kado Zo is standaard 7 dagen per week geopend: op zondag en maan dag van 13.00 tot 21.00 uur; op dinsdag, woensdag en donderdag van 9.30 tot 21.00 uur; vrijdag van 9.30 tot 21.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 22.00 uur. Feestelijke heropening Tijdens de verbouwing is Kado Zo gewoon open. Maar de voltooiing van de verbouwing moet gevierd worden! A.s. zaterdag 12 maart, van 9.30 tot 22.00 uur, is iedereen uitgenodigd om kennis te maken met de nieuwe winkel en de nieuwe collectie onder het genot van een hapje en een drankje. Op de openingsdag krijgt elke klant bij een besteding van boven de 25 euro een leuk kadootje. Kado Zo blijft je verrassen! HEILOO - Op 11 maart 1991 werden de officiele documenten voor de Maatschap Schaap De Jong ondertekend. Hiermee werd de droom van een 7-jarig jongetje verwezelijkt, want Hans de Jong wist al van jongs af aan dat hij dierenarts wilde worden. Na zijn middelbare schooltijd werd hij ingeloot voor de studie Diergeneeskunde, die hij in 1985 succesvol afronde. Na een jarenlan ge samenwerking is Frank Schaap in 2010 met pensioen gegaan en ver- anderderde de Maatschap Schaap De Jong in J. de Jong Dierenartsen. Het enthousiasme van Hans de Jong is hiermee niet veranderd. Nog altijd gaat hij met veel liefde en plezier aan het werk om aan mens en dier zorg te verlenen. Geen pro bleem is hem te gek; hij heeft altijd een oplossing paraat en is altijd bereid een luisterend oor te bieden. Wanneer je hem wilt zien zien stra len, vraag hem dan naar zijn vrouw Karin, zijn vijf kinderen en uiteraard zijn grote trots: de drie kleinkinde ren. Gesteund door het team van die renartsen en assistentes, is hij van plan om nog vele jaren u en uw dier in de praktijk te verwelkomen. Op vrijdag 11 maart van 15.00 - 17.00 uur is er in de praktijk in Heiloo de gelegenheid om, onder het genot van een kopje koffie en wat lekkers, Hans te feliciteren met zijn 25-jarig jubileum. Hans de Jong (hier 7 jaar oud) wist al van jongs af aan dat hij dierenarts wilde worden. Aangeleverde foto Politieman Rob Keet geeft een blik achter de schermen van de recherchewereld in Noord-Holland. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5