Mattheus Passion als tango Lezingen over tuinen in Normandië o. w INGEZONDEN BRIEVEN INGEZONDEN MEDEDELING Horeca Live Heiloo Schaaltje maken met een kantstructuur Buk Buk herleeft met De Zwagers in Oudheidkamer 't Loo (1) 't Loo (2) UITKIJKPOST 9 MAART 2 0 16 HEILOO - Na het succes van vorig jaar vindt zaterdag 12 maart weer de Horeca Live Heiloo plaats. Doel is de geweldige sfeer die goede live muziek brengt en de gezellige locaties die Heiloo biedt onder de aandacht te brengen. De muzikale aftrap van het event wordt om 12.30 uur gegeven in Winkelcentrum 't Loo door de band Vandervens, een mix van rock-'n-roll, blues en ska. Stilstaan is daarbij geen optie. Op de facebook Horeca Live Heiloo pagina kun je via clips alvast je favoriete bands selecteren. De toe gang is gratis en de rest van het programma ziet er als volgt uit: Café La Strada - LJ blues rock- 21.30 u Café De Wit - the Wieners - rock- 'n-roll - 21.30 u Fletcher Hotel rest. bar- Kia Hodz - pop soul - 18.30 u Melange 7- Little Boogie Boy- old style blues- 19.00 u Queensbar - Spectators - rockabilly raw blues - 22.30 u Herberg Jan - Close 2 Fire - pop modern folk - 21.00 uur. HEILOO - In 2014 zorgde Jan Rot met het kwintet Tango Extremo en zangeres Pearl Jozefzoon voor een sensatie door in de weken voor Pasen door Nederland te toeren met een eigen interpretatie van de Mattheüspassie van Bach, in Rots eigen veelgeprezen Nederlandse vertaling. Op woensdag 16 maart om 20 uur is deze bijzonder Mattheüs einde lijk ook in Heiloo te zien. In theater De Beun wordt de rol van Jan Rot als verteller/evange list overigens overgenomen door Peter Faber. Pearl Jozefzoon, die sinds haar optreden in The Voice of Holland een stormachtige car rière doormaakt, neemt opnieuw de belangrijkste damesaria's voor haar rekening. De bariton Job Hubatka zingt de rol van Jezus. Het kwintet doet de rest, uiteraard in tangostijl, waaronder diverse instrumentaal uitgevoerde aria's. Het publiek zingt de koralen Kaarten kosten 22,00 en zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, bij de bibliotheek en in het theater. Pearl Jozefzoon neemt de belangrijkste damesaria's voor haar rekening. Aangeleverde foto V a-v. >7-v HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een uitdagende workshop aan, die uit één les bestaat en begeleid wordt door docente Wybrich de Man-Hornstra. Deze workshop vindt plaats op dinsdag 15 maart van 13.30 tot 16.00 uur. Van snippers stof en restanten garens kunt u een nieuwe kantachtige stof maken met behulp van in water oplosbaar vlies en gebruikmakend van een naaimachine. Het werkstukje waar de cursisten naar toewerken, is een klein schaaltje met een kantstructuur. U leert op deze middag de techniek en misschien inspireert dit u om thuis een groter werkstuk te gaan maken. De docente verzorgt wat materiaal, dat in rekening gebracht kan worden. Neem wel uw eigen naaimachine - die moet kunnen stoppen - mee. De workshop vindt plaats in ons Nivonlokaal in De Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo; kosten 13,50. Nivonleden krijgen korting. Opgave: tel.072 5333127/5333217 en info@nivonheiloo.nl Kijk ook op www.nivonheiloo.nl. HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo heeft in de Oudheidkamer een expositie ingericht over de turbulente Buk Buk-jaren. In de komende maanden vinden er live-optredens plaats door artiesten die een bijdrage geleverd hebben aan de muziekhistorie van Buk Buk. Het duo De Zwagers uit Heiloo, Hubert Kuijper en Sjaak Keizer, bijt het spits af. Hubert maakte in de zestiger jaren o.a. plaatopnames met de band "Solong" en Sjaak trad op met o.a. de Asgardband, Change, Percubies en in de legendarische Jamsessies onder de parachute in de benedenzaal van Buk Buk. Zij spelen naast Engelstalige blues, Ierse folk, rock-'n-roll en country ook Nederlandstalige ballads. Iedereen die nog wil genieten van de muziekhistorie van Buk Buk is welkom in de Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, zaterdag 12 maart a.s. van 14.00 - 17.00 uur. HEILOO - "Vorig jaar heb ik met een groep tuinvriendinnen een prachtige reis gemaakt naar enkele tuinen in Normandië. Nu wil ik jullie graag meenemen voor een virtuele wandeling door de tuinen die we bezocht hebben." (Jolanda Mooij) Op deze avond wordt er ook gekeken hoe het enten van een fruitboom tot stand komt. Nico Brantjes zal een tipje van de sluier oplichten en wat een appel of een peer te enten, plakken, lipenten of te kroonenten is. Hij doet dat door beelden te laten zien maar ook zal hij een demonstratie geven hoe het wonder van de natuur tot stand komt. Voorafgaand aan de lezingen vindt de algemene ledenvergade ring van Groei Bloei Midden- Kennemerland plaats. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, 1851 KE, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. Kosten: 2,00. Voor leden van Groei Bloei is de entree gratis. Graag wil ik hierbij mijn visie geven op de toekomstige ontwik keling van winkelcentrum 't Loo n.a.v. de correspondentie in De Uitkijkpost afgelopen week. 'Stijlvol veelzijdig' is de nieuwe slo gan van ons winkelcentrum 't Loo. Het vernieuwde Loo. Niet alleen over de recente aanpassingen, maar nog meer is er over de groei ende en langdurige leegstand veel te doen. Naar mijn idee gaat het er bij de toekomstige ontwikkeling van 't Loo niet over of de 'resty- ling' nu wel of niet als 'verfrissend' wordt ervaren. Smaken verschil len. Laten we het er in deze tijd op houden dat het goed is dat er een 'upgrading' heeft plaatsgevonden. Wat mijns inziens veel belangrijker is, is dat er (langdurige) leegstand is en een afnemend aantal bezoe kers. Met als grote vraag: Wat hier nu aan te doen? Daarom heb ik het volgende plan van aanpak. Winkeliersvereniging 't Loo en Dela bieden lokale en regionale (potentiële) ondernemers de kans met een plan te komen om in 't Loo een vernieuwende winkel/ shop te openen. Hiertoe dienen zij een ondernemingsplan op te stellen. Deze vernieuwende groep creatieve ondernemers wordt een kans geboden om met een levens vatbaar plan te komen om een onderscheidende winkel/shop in 't Loo te openen. In dit onderne mersplan schrijven de toekomstige ondernemers ondermeer wat voor type winkel zij willen beginnen, op wie zij zich willen richten, hoe zij denken van hun winkel een succes te gaan maken en 'last but not least' een financiële onderbou wing. Al deze ondernemingsplan nen worden door een commissie getoetst op zaken als onderscheid en aanvulling op het huidige winkelbestand in 't Loo, onderne merschap en de financiële haal baarheid. De ondernemers in spé dienen zelf over enig eigen vermo gen te beschikken en/of zelf aan startkapitaal te komen via micro financiering en/of crowdfunding. Vanzelfsprekend mag ook een meer landelijk succesvolle formule (bijv. Dille en Kamille) met een plan te komen. De meest onder scheidende en best onderbouwde ondernemingsplannen worden uitgekozen. De geselecteerde kan didaten 'pitchen' vervolgens hun plan aan de commissie. De com missie bepaalt welke ondernemers hun plan mogen gaan uitwerken. Hier krijgen zij enige tijd voor. Ook om de financiën te regelen. Uiteindelijk wordt bepaald welke ondernemer in welke vrijstaande ruimte in 't Loo zijn eigen winkel mag gaan starten. Om deze nieuwe generatie onder nemers met hun verrassende win kels kans tot slagen te geven, zal Dela akkoord moeten gaan met de volgende huur: Jaar 1: geen huur verschuldigd; Jaar 2: 25% jaarhuur; Jaar 3: 50% jaarhuur; Jaar 4: 75% jaarhuur; Jaar 5 en verder: 100% van de dan geldende jaar huur. Thans staan er geruime tijd meer- dere units leeg. Units die zonder verdere actie over drie jaar nog leeg zullen staan. Denk eens aan de ruimte waar vroeger de ste reozaak en later de sigarenzaak zat. Of de ruimte van voorheen Flandria. Nieuwe ondernemers dienen nu op te staan en de kans te worden geboden een verfrissende en onderscheidende winkel te ope nen. Ondernemers die inzien dat samenwerking met andere bedrij ven (lees de horeca in Heiloo) in deze tijd van essentieel belang is. Deze ondernemers worden aan een kritische toets onderworpen, dienen zelf hun financiering rond te krijgen en hun plan dient levens vatbaar en een welkome aanvul ling op het huidige winkelbestand te zijn. Kortom: winkeliers van 't Loo en Dela: laat de creatieve plan nen maar binnenkomen. Ton Kruize Graag maak ik van uw uitnodiging gebruik mijn mening over 't Loo te geven. Paul Moers heeft volstrekt gelijk. De uitstraling is zeker niet verbeterd, het is erg kil geworden en de 'pleinen' zijn fantasieloos met goedkoop ogend meubilair in de verkeerde kleuren. Het straalt geen warmte en gezelligheid uit. Ik vind het erg jammer, ik kwam en kom graag in 't Loo, maar alle moeite de uitstraling wat 'chiquer' te maken zijn mislukt. Een betere adviseur/architect inhuren wel licht? Henny de Zoete

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7