Multimediapresentatie De ontdekking van de Alpen Het Baafje soppen met NLdoet Tip Heiloo heeft iederéén iets te bieden Cris Bakker weer grote rol in musical 11 INGEZONDEN MEDEDELING Mindfulness training, iets voor jou? Workshop computer voor beginners UITKIJKPOST 16 MAART 2 0 1 HEILOO - Terug van vakantie, in het gevoel willen blijven. Na een week al weer kwijt? Mindfulness!! Mindfulness-beoefening is een krachtig hulpmid del dat je helpt anders om te gaan met lastige momenten, inzicht te krijgen in jouw gedachtepatronen en bij het uitzetten van je automatische piloot. Het is een sterke, effectieve training op het gebied van stressreductie en omgaan met spanningen. Gebaseerd op de trainingen van Jon Kabat-Zinn ga je in 8 bijeenkomsten van 2 lA uur kennis maken met en thuis trainen van de pijlers van mindfulness. Voor iedereen toegankelijk, oud of jong, met of zonder klachten of specifieke vragen. In kleine groepen met deel nemers uit diverse richtingen. Docent: Yme Bosgra, mindfulnesstrainer, psychosomatisch fysiotherapeut, haptonoom en acupuncturist. Opgeleid in mindfulness based stressreductie (MBSR -cognitieve gedragstherapie (MBCT)en mindful-bewegen. Data: dinsdagmiddag en-avond 29 maart, 5, 12, 19 april, 10, 17, 24, 31 mei. Locatie: Freudzaal op landgoed Willibrord, Heiloo donderdagmiddag en- avond 31 maart, 7, 14, 21 april, 12, 19, 26 mei, 2 juni. Locatie: voormalig Karmel Klooster, Egmond aan den Hoef. Tijden middag: 13.30 - 16.00 uur Tijden avond: 19.30 - 22.00 uur. Kosten: 225,00. Inschrijven of meer informatie: 06 - 20488126 of ymebosgra@hotmail.com. HEILOO - Diverse activiteiten vonden vrijdag 11 maart plaats in Heiloo. NLdoet zet vrijwillige inzet in de spotlights en stimuleert iedereen om een dag(deel) de handen uit de mouwen te steken. Zo was Elly Beens samen met leerlingen van de Springschans en de Elckerlyc druk in de weer voor een high tea in Woonheuvel 'De Westerzij'. Ook zwembad Het Baafje, bibliotheek Heiloo, Landgoed Ter Coulster en Villa Westervenne kregen extra han den op de vrijwilligersdag. HEILOO - Mondiavisueel staat voor professionele multimedia- shows met foto's, video, muziek en live commentaar. Pure bele ving vanuit een luxe fauteuil. Mondiavisueel organiseerde in Heiloo al 7 live presentaties in the ater De Beun. Ruim 1.100 bezoe kers waren zeer enthousiast over deze unieke vorm van een avondje uit. Op woensdag 30 maart geeft Mondiavisueel een live multime- diapresentatie met de bekende bergbeklimmer Robert Eckhardt die al sinds zijn jeugd klimmend en wandelend op ontdekking is in de Alpen. De vierduizenders van het Zwitserse Berner Oberland leken voor hem onbereikbaar hoge reu zen. Inmiddels heeft hij 69 vierdui- zenders en meer dan 1.000 andere toppen beklommen. Robert vertelt zijn persoonlijke verhaal over deze inspirerende beklimmingen en over de rijke alpienehistorie van beroem de pioniers, waaronder de geschie denis van de eerste alpinist die alle vierduizenders bedwong. Meer informatie kunt u vinden op http://mondiavisueel.com. U kunt daar tevens uw toegangskaarten kopen. Een programmamagazine met uitgebreide informatie over het Mondiavisueel programma 2015 2016 kan gratis worden afgehaald bij Theater De Beun tijdens ope ningsuren. Ook nu kunnen de lezers van de Uitkijkpost weer profiteren van een lezerskortingsactie van 3,00 per toegangskaart. Gebruik daarvoor de voucher kortingscode: F15J16MV. Kaarten zijn ook (tegen contante betaling) aan de zaal verkrijgbaar. Knip dan dit berichtje uit de krant om uw korting te verzilveren. Reserveer voor de zekerheid tele fonisch vooraf via 030-6361481 om teleurstellingen te voorkomen. Het zwembad schoonmaken was een flinke klus! Foto: Stichting Welzijn HEILOO - De Heilooër Cris Bakker speelt al meer dan tien jaar mee in musicals. Hij heeft inmiddels grote rollen op zijn naam staan, zoals Juan Péron in de beroemde musical Evita en in 2015 nog Het Beest in Disney's klassieker Beauty and the Beast. Dit jaar mag hij de rol van Athos vertolken in 3 Musketiers De Musical op 8 en 9 april. Brassica Musicals heeft in de regio inmiddels naam gemaakt met producties van hoog niveau, uit gevoerd door veel lokaal talent en begeleid door een professioneel artistiek team, live orkest, licht en geluid. Voor deze gelegenheid is er een unieke en sterke combi natie gemaakt van de Duitse en de Nederlandse versie. Uiteraard wordt alles in het Nederlands gespeeld. Cris Bakker was eerder 13 jaar voorzitter van Fotoclub Heiloo. Omdat de oprichter en vorige voorzitter van Brassica vrij plotseling overleed, is Cris sinds juni 2015 voorzitter van Brassica. "Het is prachtig om te zien hoe de samenwerking tussen alle talenten op het podium, maar zeker ook ach ter de schermen iedere keer weer leidt tot een sterke productie," zo zegt Cris. 3 Musketiers gaat over een jongeman die er van droomt om Musketier te worden. Gaandeweg komen intriges, romances, scherm- gevechten en kameraadschap voor bij. Grote ensemblestukken worden afgewisseld door integere en kleine De zaterdagavond is al bijna uitverkocht, maar voor de vrij dagavond en zaterdagmid dag zijn nog kaarten beschik baar. Voor meer informatie www.brassicamusicals.nl. HEILOO - "Kennen ze Tip Heiloo dan nog niet?" Dat vroeg Willeke Meijer zich verbaasd af, toen ze in de Uitkijkpost van 2 maart las over eenzame ouderen en overbelaste man- telzorgers. Willeke Meijer is de oprichter van Tip Heiloo, het burgerinitiatief dat Heilooërs die klusjes willen doen koppelt aan Heilooërs die klusjes wil len laten doen. Daar zijn veel voordelen aan verbonden. "Voor iedereen in Heiloo," benadrukt Willeke. "Dus ook voor ouderen en mantelzorgers." "Je komt natuurlijk in contact met een ander als die bij jou een klusje komt doen. Of andersom. Ouderen hebben soms hulp nodig, bij het snoeien van een boom of het afstoffen van de balken zoldering, bijvoorbeeld. Maar veel ouderen kunnen en willen ook best hulp bie den," zo weet Willeke uit de prak tijk. "Sommigen willen anderen gezelschap houden, of helpen met vertalen. Er zijn er zelfs die compu terles geven! Het is fijn als iemand jou helpt, maar het is ook fijn om je talenten in te zetten en iemand anders te helpen. Eigenlijk komt met Tip Heiloo het ouderwetse buurtgevoel weer terug, waarin je elkaar helpt en ondersteunt. En bij Tip Heiloo bepaal je zelf of en wan neer je een klusje wilt doen, of laten doen. Je kunt geholpen worden zon der een tegenprestatie te hoeven bieden." Hulp krijgen zonder zelf hulp te hoeven bieden. Daar hebben veel mantelzorgers wel oren naar. Immers, de meeste mantelzorgers hebben het druk genoeg. Ze moe ten vaak de zorg voor een familie lid combineren met een baan en de zorg voor het eigen huishouden. Ideaal als er dan iemand even langs komt om bijvoorbeeld het grofvuil weg te brengen, de heg te snoeien of het hek te schilderen: even een beetje zorg krijgen in plaats van geven. Geven en ontvangen Maar niet alleen mantelzorgers kunnen af en toe een handje extra gebruiken. Veel werkende ouders zouden ook wel eens een klus uit handen willen geven. "Tip Heiloo is niet alleen bedoeld voor mensen die oud zijn en/of een beperking heb ben," legt Willeke uit. "Tip Heiloo is er voor iederéén in Heiloo. Iedereen die een klusje wil doen of laten doen, is welkom. We hebben uiter aard een website. Voor wie liever geen computer gebruikt, houden we kantoor in het VIP, het Vrijwilligers Informatiepunt, in de bibliotheek." "Tip Heiloo draait om geven en ontvangen. Iedere deelnemer heeft er voordeel bij! Als je geholpen bent, ben je blij met de vertaling, de zelfgebreide trui of de kookles. Je hoeft niets te betalen, en je hoeft ook niet iemand anders te helpen. Al mag dat laatste natuurlijk wel!" lacht Willeke. "Als je geholpen hebt, dan heb je niet alleen de voldoening van je eigen talenten ingezet heb ben voor een ander, en de dank baarheid van die ander. Je krijgt ook nog voor elk gewerkt uur een Tippie. De Tippies worden bijge schreven op je account, net zoals je geld op je bankrekening. Als je de Tippies nodig hebt, kun je ze afha len op het VIP in de bibliotheek. Dan krijg je echte muntjes, die je kunt inwisselen voor leuke kortin gen bij nu al zestien verzilverpun- ten in Heiloo. Ik zal ze nu niet alle zestien noemen. Kijk maar eens op de website, of vraag het na bij het VIP. Maar ons populairste verzil- verpunt is Di Fiorentina. Als je dit voorjaar drie uur hulp biedt aan een ander, eet je komende zomer gratis ijs!" Wat wil jij met Tip Heiloo? Kijk op www.tipheiloo.nl of bel 072 - 532 02 81. HEILOO - Bibliotheek Heiloo start donderdag 24 maart een workshop: Klik Tik. De basis. Dit is een online oefenprogramma, waarbij de gebruikers leren omgaan met de computer en worden begeleid bij hun eerste stap pen op internet. Wat leert u? We beginnen bij het begin. En dan gaan we stap voor stap verder. U leert typen, e-mailen en u gaat het internet op. De filmpjes laten zien hoe het werkt en daarna kunt u zelf gaan oefenen. De basis bestaat uit 5 dagdelen van ieder 1,5 uur. Tussen de bijeenkomsten door kunnen deelnemers in eigen tijd en eigen tempo oefenen met de geleerde stof. De workshop wordt gehouden op donderdag 24 maart t/m 21 april 2016 van 10.30 tot 12.00 uur. De bijdrage voor de hele workshop is 20,00 voor leden en 25,00 voor niet-leden van de biblio theek. Leden met een all-in abonnement ontvangen 50% korting. Opgave en meer informatie bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl. Multimediapresentatie. Een unieke vorm van een avondje uit! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11