ZORG&WELZH Vijfhoek Welkom bij ODC De Vijfhoek in Heiloo UITNODIGING Kom ook bij ons langs! De Waerden Meld u aan voor de discussie over Jeugdzorg vrienden van de Meer weten? De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. De Vijfhoek is een erkend Orthopedagogisch Dagcentrum voor kinderen met een verstan delijke en/of meervoudige beperking. Het dagcentrum is onderdeel van De Waerden. ODC De Vijfhoek biedt kinderen met een beperking in een veilige omgeving zorg en mogelijkheden om zich te ontwikkelen. De kinderen die naar De Vijfhoek komen zijn tussen de 0 en 18 jaar en nemen deel aan programma's die aansluiten bij hun belevings wereld. Kinderen die de mogelijkheid hebben om op den duur een vorm van onderwijs te volgen worden zoveel mogelijk gestimuleerd met schoolvoorbereidende activiteiten. Op zaterdag 19 maart 2016 organiseert ODC De Vijfhoek, in het kader van de landelijke open dag van de zorg, samen met De Vrienden van De Vijfhoek een Open Huis van 10.00 tot 15.00 uur. Deze dag is bedoeld voor iedereen die wil ervaren welke activiteiten geboden worden in dit Orthopedagogisch Dagcentrum te Heiloo. Ook zijn er therapeuten aanwezig om hun vakgebied te promoten in de praktijk. En u kunt natuurlijk een kijkje nemen in alle groepen. In iedere groep krijgt u uitleg en kunt u zelf beleven hoe De Vijfhoek werkt. Uiteraard is ook de snoezelruimte open en kunt u een kijkje nemen in onze nieuwe belevingstuin. Neem gerust uw kinderen mee. Ze zullen zich niet vervelen. We hebben een leuk en leerzaam programma met onder andere koken (ruiken en proeven vergroot de belevingswereld), bimbal (vertrouwd raken met je lichaam), knutselen, sensopatische activiteiten (prikkelen van de zintuigen), muziek (opgaan in de muziek en zelf muziek maken), schoolvoorbereidende activiteiten en Multi-sensory storytelling (het plezier van samen lezen). Weten ouders waar en bij wie ze kunnen aankloppen? En zijn professionele doorverwijzers voldoende op de hoogte van alle mogelijkheden? Hoe ziet het landschap er in de jeugdzorg en voor De Vijfhoek de komende jaren uit? De panelleden van de discussie zijn: Gemeente Heiloo, wethouder Elly Beens Zorgkantoor/verzekeraar, Els van der Poel (VGZ) Passend Primair Onderwijs Noord-Kennemerland, Astrid Ottenheym Gemeente Heiloo, Yvonne Groen (afdeling Welzijn) De Waerden, Hetty Janssen De Vijfhoek, Jacqueline Peijnenburg Heliomare, Frits Wichers Stichting Mee/De Wetering, Cees Huisman Parlan, Judith Wit Ouder uit verwantenraad De Vijfhoek, Nicolette Koole Vrienden van de Vijfhoek, Renate Bowra Stichting KanZ, Christiaan Kwint Burgemeester Hans Romeyn van Heiloo verzorgt de kick-off en Willem de Haas zal de discussie leiden. De ontvangst is om 11.45 uur. Na de discussie is er informeel napraten met alle betrokkenen. Wij verzorgen dan ook een kleine lunch voor alle aanwezigen. U bent allen van harte uitgenodigd voor het Open Huis van De Vijfhoek op Het Vierkant 22, 1852 RA Heiloo. www.dewaerden.nl Om 12.00 uur is er een panel- en zaaldiscussie, waar ook wethouder Elly Beens aan meedoet. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en deel te nemen vanuit de zaal. Wat gaat er goed in de jeugdzorg en wat kan beter? Is het goed geregeld met de regelgeving en financiën? Wilt u aanwezig zijn bij deze discussie? Uw komst stellen wij zeer op prijs! Mail dan uw komst naar info@vriendenvandevijfhoek.nl Bezoek dan www.vriendenvandevijfhoek.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13