'Blik op de Strandwal' Bloemendagen gepland: 30 april-5 mei Oekraïne-referendum 6 april: Weet waarom en wat je stemt Stichting Oud-Limmen bij De Zonnebloem Kinderen van Het Kleurenorkest leren recyclen regio 18 Paranormale avond AKERSLOOT - Een zeer geva rieerde open dag van brand weer Akersloot, boerderij Het Vertrouwen en scouting Akersloot vindt plaats op zon dag 10 april, waar weer groots word uitgepakt op hun strand- wal. De organisaties hebben hun krachten gebundeld op het gebied van het etaleren van hun activiteiten en het geven van demonstraties. Het is voor de derde keer dat zij samen deze open dag organiseren. Bij de boerderij kunt u alle landbouw voertuigen, stallen, het vee en jong vee bezichtigen en ziet u hoe een moderne boerderij tegenwoordig functioneert. Bij scouting Akersloot kunt u het moderne gebouw bewon deren, en staan vrijwilligers klaar om u van alles te vertellen over scouting. Daarnaast is het voor de kinderen mogelijk om met een strip penkaart deel te nemen aan diverse spelletjes. De open dag begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. U kunt het evenement nu al volgen op facebook of twitter. com/Strandwalakersl. Voor meer info kunt u contact opnemen via rob.dekker@planet.nl of via 06-16294024. De plannen voor de mozaïeken liggen alweer klaar! Doe jij dit jaar ook (weer) mee? Aangeleverde foto LIMMEN - Met het verstrijken van de donkere en gure februa- rimaand en de voorjaarsvakan tie alweer achter ons, staan er deze tijd van het jaar bij veel mensen heerlijk geurende hya cinten op tafel. Lekker hè, de geur van deze prachtige voor jaarsbloem... Velen mijmeren tijdens deze dagen alweer over het naderende voorjaar en het vooruitzicht dat over ruim twee maanden de bol lenvelden alweer in volle bloei staan. Daarom kondigt Stichting Bloemendagen Limmen met trots aan dat iedereen kan zich nu alweer kan verheugen op de 64e kleurrijke editie van de Bloemendagen! Zaterdag 30 april is de eerste dag van de Bloemendagen in 2016, dit jaar met een ver van tevoren vastgestelde datum. Een vast staande datum is noodzakelijk om dit jaar nóg grootser en feestelij ker te kunnen uitpakken tijdens de Bloemendagen. Hiervoor worden al afspraken gemaakt met verschil lende exploitanten, deelnemers en de Limmer ondernemers. De Bloemendagen van vorig jaar waren dankzij het enthousiasme van de vele deelnemers, de prach tige werkstukken en de reacties van de bezoekers een doorslaand succes. Stichting Bloemendagen Limmen verwacht - in navolging op o.a. de prachtig versierde brug bij het Stet - dit jaar nog meer kunstzinnig versierde objecten, werkstukken, bloemsierkunst en mozaïeken in het mooie Limmen te kunnen tonen. De plannen voor de mozaïeken liggen alweer klaar! Doe jij dit jaar ook (weer) mee? Je bent meer dan welkom! Liever iets rustiger beginnen of eerst de sfeer proeven? Meld je dan aan bij een van de prikploegen of als vrijwil liger bij de organisatie voor de zeer welkome hand- en spandiensten. Inschrijven is nu al mogelijk via: info@bloemendagenlimmen.nl. Stichting Bloemendagen Limmen wenst alle prikploegen, (bloem) kunstenaars, overige deelnemers, sponsors, kwekers, ondernemers, vrijwilligers en natuurlijk de bezoe kers kleurrijke, inspirerende, geu rige en natuurlijk heel gezellige Bloemendagen toe! EGMOND - Het blijkt dat veel Nederlanders niet goed weten waarom er 6 april 2016 een referendum is over het associ atieverdrag van de Europese Unie met Oekraïne en wat dit inhoudt. Daarom is er zondag middag 20 maart een informa tiemiddag in cultureelcentrum Museumhoeve Overslot georga niseerd. Niet alleen om verduidelijkende vragen te kunnen stellen. Maar ook een unieke gelegenheid om van een voor- en tegenstander te horen hoe zij tegenover het verdrag staan. Arnaud Insinger (voorstander) en Gabriella Molica (tegenstander) zijn de sprekers en gaan het debat aan. Aansluitend is er gelegenheid tot het voeren van discussie en het stellen van vragen onder leiding van voor zitter Paul Hergaarden. Museumhoeve Overslot, Slotweg 42 Egmond aan den Hoef, is zondag 20 maart vanaf 14.00 uur geopend, het programma zal om 15.00 uur aanvangen en om 17.00 uur worden afgesloten. Het debat wordt ook live uitgezonden door RTV80. Waarom is er op 6 april een referendum over het associatie verdrag van de Europese Unie met Oekraïne? 1 juni 2015 trad in Nederland de Wet raadgevend referendum in werking. Bij enkele partijen leefde de wens om een referendum te organiseren over het vermeende gebrek aan democratie in de Europese Unie. Omdat ze vol deden aan de procedurevoorschrif ten is nu het eerste referendum een feit; deze handelt over het associa tieverdrag EU - Oekraïne. De andere EU-lidstaten, het Europese Parlement en Oekraïne hebben het verdrag al goedgekeurd. Sommige delen van het akkoord worden vanaf 1 november 2014 voorlopig toegepast. Het gaat vooral om de zogenaamde handelsdelen omdat dit een EU-bevoegdheid is. Het verdrag met Oekraïne gaat officieel pas in als ook Nederland het akkoord goedkeurt. De Eerste en Tweede Kamer hebben al voor gestemd. Op basis van de uitkomst van het raadgevend referendum neemt de Nederlandse regering een beslissing over de definitieve goed keuring. LIMMEN - Woensdag 16 maart is er in De Burgerij, Dusseldorperweg 103, weer een ledenavond van het Katholieke Vrouwen Gilde Limmen. Het wordt een paranormale avond met het medium Truus Knijn. Aan de hand van foto's of voorwerpen kan zij paranormale waarnemin gen vertellen, zoals antwoorden op vragen over dierbare overle denen. De avond begint om 20.00 uur en introducées zijn welkom. Brandweer Akersloot, scouting Akersloot en boerderij Het Vertrouwen etaleren hun activiteiten. Aangeleverde foto 'De Rijksweg van Kerkweg tot Limmerbuurt' is het thema op woensdag 23 maart. Aangeleverde foto LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt gasten van De Zonnebloem Limmen uit voor een gezellige (snert)middag in samenwerking met Stichting Oud- Limmen op woensdag 23 maart a.s. De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in De Burgerij. De zaal is open om 13.30 uur. Het thema dat Stichting Oud-Limmen presenteert is: "De Rijksweg van Kerkweg tot Limmerbuurt." Kees Kroone gaat terug in de tijd en levert commentaar bij de beelden. De oude Rijksweg komt weer tot leven en het is heel bijzonder om te zien welke veranderingen er in de loop der jaren hebben plaatsgevon den. Vele huizen en bedrijven zijn reeds verdwenen. De middag wordt afgesloten met heerlijke snert en roggebrood met spek. Voor vervoer kunt u bellen met: Ria Hooijboer, tel. 5052235.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17