Lola Garcia Band bij Vredeburg Jazz Session Nieuw uitvaartcentrum 'grote opluchting' Kinderen leren recyclen REGIO 18 INGEZONDEN MEDEDELING .«5 Demonstratie olieverf Bij Bakker Eigen koffiebranderij bij Bakkerij Putter Is een camper iets voor mij? KORTOM Keezen Voetbalquiz Geen krant ontvangen? UITKIJKPOST 16 MAART 2 0 1 CASTRICUM - Zaterdag 19 maart geeft Mieke Rozing een demonstratie bij Lijstenmakerij Bij Bakker. Ze gaat werken met structuren door middel van gesso en glas beads medium, daarna werkt ze verder met olieverf van Rembrandt, Van Gogh en Scheveningen. Het werk is geïnspireerd op de Duits-Zwitserse kunstschilder Paul Klee. Mieke demonstreert van 10.00 tot 15.00 uur, kom gezellig langs, en laat je inspireren. Tijdens de demonstratie is er 10% korting op alle olieverf. Lijstenmakerij Bij Bakker, Dorpsstraat 102, Castricum, 0251-673977. UITGEEST - Dat Willem Putter een inventieve bakker is met een vooruit ziende blik, zal niemand ontkennen. Zijn pas geopende geheel vernieuwde bakkerij annex koffiehoek De Oude Bakkerij aan de Middelweg in Uitgeest is daar een goed voorbeeld van. Proef zijn versgebrande koffie, die vol aroma is met een stevige smaak, dat is écht puur genieten van een verantwoorde duurzame kwaliteit met een eerlijke aanbouw en op een ambachtelijke wijze bereid. Echte koffie zoals koffie hoort te zijn, een ware lust op de tong. Nu met een leuke actie, want tot Pasen krijgt u het tweede kopje gratis. En dat geldt ook voor zijn vers gezette thee in vele (h)eerlijke variaties. LIMMEN - Op 23 maart van 19.00 uur tot 21.00 uur zal een gastspreker van de Nederlandse Kampeer Club een thema-avond verzorgen over de vraag of een camper iets voor u is. Als u een (beginnend) camperaar bent of u oriënteert zich op welk type camper het beste bij uw vakantiestijl past, bezoek dan de thema-avond waar onder meer de volgende onderwerpen aan bod komen: soorten opbouw, indeling, merken intergraal, alkoof, buscamper en bouwtech nieken. Deze camperonderwerpen worden uitgebreid besproken en met beeldmateriaal onderbouwd. Natuurlijk is er de mogelijkheid tot het stel len van vragen. Meldt u zich alstublieft tijdig aan in verband met het aantal zitplaatsen. Gratis toegang. ACC Service, Limmen. Tel: 072 - 505 18 89. E-mail: LIMMEN - De Nederlandse taal is onlangs verrijkt met een nieuw woord: genre-hygiëne. Hieronder wordt verstaan het consequent vasthouden aan een bepaald genre. Dit is niet iets wat van toepassing is op de Lola Garcia Band. Als u eer dere optredens van deze groep hebt bijgewoond weet u al dat deze band juist streeft naar het tegenoverge stelde. Zondag 20 maart speelt de Lola Garcia Band vanaf 16.00 uur in De Vredeburg te Limmen bij de Jazz Session Club. Ook voor het optre- EGMONDEN - Egmond heeft sinds begin maart een nieuw uitvaartcentrum ter vervanging van het voormalige gebouw aan de Plevierenlaan in Egmond aan Zee. Opbaringen vinden nu plaats in het bijgebouw achter het Oud Katholieke Verenigingsgebouw in de Julianastraat in Egmond aan Zee. "De nieuwe uitvaartlocatie is een stuk kleiner dan het voormalige centrum en heeft bovendien geen koelcel. Toch volstaat de huidige accommodatie. Nabestaanden zijn tevreden over de ruimte", aldus uit- vaartverzorgster Hennie Blok van uitvaartvereniging Momento Mori. Ze vertelt dat tegenwoordig minder Egmonders gebruikmaken van de opbaarmogelijkheid omdat het aan tal thuisopbaringen is toegenomen. Hennie: "Vroeger moesten wij soms vijf of zes opbaringen tegelijkertijd realiseren, de laatste jaren komt dat niet meer voor." De verminderde 'populariteit' van het uitvaartcen trum leidde tot minder inkomsten. Het gebouw sloot vervolgens eind januari zijn deuren omdat uitvaart vereniging Momento Mori de huur niet meer kon opbrengen. Hierdoor konden Egmonders hun overlede nen dit jaar van eind januari tot eind februari niet opbaren binnen de grenzen van de Egmonden. 'Niet iedereen thuis' Hennie noemt het "een grote opluchting" dat Momento Mori het verenigingsgebouw van de Oud Katholieke Kerk mag gebruiken als uitvaartcentrum. "Dat is voor veel Egmonders prettig. Niet iedereen wil immers thuis opgebaard wor den." De vereniging is blij met de nieuwe accommodatie en werkte de afgelopen weken aan een beperk te opknapbeurt. Dat meldt Jaap Dekker, beheerder van het Oud Katholieke Verenigingsgebouw en de kerk. "We hebben het gebouw laten schilderen, er zijn tapijttegels gelegd, het toilet is aangepast en we hebben nieuwe gordijnen opgehan gen en raamdecoratie geplaatst. De werkzaamheden zijn nu afgerond, met uitzondering van een paar klei ne klusjes", laat hij weten. Volgens Jaap was de opknapbeurt nodig "omdat vijftien jaar lang weinig tot niets aan het onderhoud is gedaan." Nu de metamorfose vrijwel is vol tooid, heeft de uitvaartvereniging nog een andere wens op het lijstje staan. De vereniging wil de tuin vrij maken. "De kar van de Oud Papier Groep staat schuin voor de ingang en staat nu in de weg. Daarom zoe ken we een andere stallingsmoge lijkheid." Inmiddels vragen Egmonders zich openlijk af of het voormalige uit- vaartgebouw aan de Plevierenlaan een nieuwe bestemming krijgt en zo ja; wanneer. Eigenaar Woningstichting Kennemerwaard zegt hierover nog geen informatie te kunnen geven. "We weten nog niet wat ermee gaat gebeuren." Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser Het nieuwe uitvaartcentrum. Foto: Evert Visser LIMMEN - Recyclen is een erg actueel thema en kinderen kun nen veel kanten op met dit onderwerp. Er is veel informatie over herge bruik te vinden, er kan eindeloos geknutseld worden met verpak kingsmateriaal en de kinderen kunnen op onderzoek naar manie ren van recyclen. Dit laatste deed groep 1/2 van het Kleurenorkest bij Dorcas in Heiloo. De jongste kinde ren van de school gingen op excur sie naar de bekende kringloopwin kel. Ze werden hartelijk ontvangen door de enthousiaste medewerkers en keken hun ogen uit. Kinderen waren verrast dat er zoveel mooie dingen te koop waren, die eerder al door iemand weg waren gedaan. Dat hadden ze niet verwacht. den tijdens de sessie van maart is weer geput uit verschillende bron nen, waardoor een veelheid van stijlen te horen zal zijn. Mogelijk komen sommige stukken u bekend voor, maar ongetwijfeld zult u ook verrast worden door onverwachte composities. In ieder geval is er weer veel nieuw werk te beluiste ren. De toegang is vrij, maar u kunt ons steunen door lid te worden voor 7,00 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414 e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. LIMMEN - Vrijdag 18 maart is er Keezen in de kantine bij Voetbal Vereniging Limmen. Het is een geheel verzorgde avond. Voor deze gezellige avond is de entree 20,00 per persoon. Koffie, drankjes, hapjes en (mooie) prij zen zitten bij de prijs in. De aan vang is 20.00 uur en opgeven kan per koppel via info@vvlimmen.nl of aan de bar in de kantine. Het adres is: Dampegheestlaan 2. Schrijf je snel in want vol is vol. Het is geen grapje maar op 1 april is er de derde editie van de VV Limmen-voetbalquiz bij VV Limmen. Het wordt weer een avondvullend programma met uit dagende voetbalvragen. Dit jaar zijn er iets meer 'old school' vra gen. Geef jouw team zo spoedig mogelijk door via info@footballkings.nl of info@vvlimmen.nl. Er is plaats voor 25 teams, en elk team bestaat uit 4 personen; kosten per team 10,00. Aanvang is om 19.15 uur in de kantine op sportcom plex Dampegheest. Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) Groep 1/2 van Het Kleurenorkest uit Limmen was op bezoek bij Dorcas in Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 18