De PCC Maalwater Run&Walk start zondag 17 april Jaap Kaan sluit 37 jaar gehandicaptensport af I Nieuwe clubkampioenen van Dojo bekend 21 SPORT INGEZONDEN MEDEDELING Bridgeclub Fumez Pas, een gezonde inspiratie Kom naar de Open Tennisdag KORTOM Mountainbikeparcour UITKIJKPOST 1 6 MAART 201 6 HEILOO - Vanaf de oprichting van Fumez Pas is het uitgangspunt geweest dat er in de bridgezaal niet mag worden gerookt. Voor veel bridgers was dit toen aanleiding om lid te worden van Fumez Pas en de meesten zijn dit nog steeds. Er is dus sprake van een trouwe aanhang. Waarom? Wij den ken: omdat Fumez Pas een relatief kleine, maar heel gezellige club is. In de periode september tot en met april wordt op de donderdagavond van 19.30 uur tot 22.30 uur in Het Trefpunt te Heiloo in 3 lijnen (A B en C een onderlinge competitie gespeeld die bestaat uit 4 speelrondes van 6 speelavonden. Bovendien worden een sfeervolle kerstdrive en een gezel lige slotdrive gespeeld. Na elke speelronde is een promotie- degradatiere geling van toepassing. Teams promoveren en degraderen tussen de speel- lijnen waarbij de onderlinge verschillen vaak heel gering blijken te zijn. Het streven is om per lijn 10 tot 12 teams te hebben. Enkele leden hebben aangegeven dat zij vanwege hun leeftijd en/of gezondheid willen overstap pen naar een club waar ook op de middag wordt gebridged. Om die reden zijn thans nieuwe leden welkom bij onze bridgeclub Fumez Pas. Wij hand haven de club, mede vanwege de grootte van de zaal, op 60 tot 72 leden. Gezelligheid en gezonde spanning zijn dus de troeven die door Bridgeclub Fumez-Pas worden ingezet voor het prettige gevoel dat deelnemers mee nemen na alweer een inspirerende bridgeavond. De laatste periode van dit seizoen start op 17 maart en eindigt op 17 april 2016. Indien u een keer kennis wil maken en de sfeer binnen onze club wilt proeven, bent u van harte welkom op een donderdagavond. In verband met de planning is het noodzakelijk dat wij enkele dagen tevoren weten dat u wilt komen. U kunt daartoe contact opnemen met Ineke Bakker (telefoon: 06 - 42347831) of met Bert van der Meer (telefoon: 06 - 510531 62). HEILOO - Tennis is voor iedereen en daarom de tweede sport van ons land met 605.000 leden. Tennis is flexibel in te passen in je leven en geschikt voor alle leeftijden. En iedereen kan het leren omdat je vrij kunt spelen op alle niveaus. Dus geen gehaast met het eten of huiswerk, maar lekker spelen wanneer het je uitkomt. Elke dag op de baan of eens per week? Overdag of 's avonds? Competitie spelen of recreatief tennissen? Het kan allemaal! En ondertussen werk je dan met plezier aan je gezondheid. Onderzoek wijst uit dat in vergelijking met normaal actieve mensen, ten nissers slanker zijn en meer uithoudingsvermogen hebben bij een lager risico op hart- en vaatziekten. Van nu leren tennissen heb je dus de rest van je leven plezier! Maar ook ontspanning is belangrijk. Het Vennewater is een gezellige ver eniging, van en met vrijwilligers die alles in het werk stellen voor dat éne doel: leden tegen een lage contributie (kijk ook voor familiekorting!) lek ker en vaak laten tennissen op een prachtig park voor een vakantiegevoel, het hele jaar door. Er zijn regelmatig activiteiten en voor nog meer gezellig heid kun je natuurlijk zelf actief vrijwilliger worden. En veel meer dan een racket, ballen, goede tennisschoenen en comfortabele sportkleding heb je niet nodig! Kom naar de Open Tennis Dag op 20 maart of kijk op www.tvhetvennewater.nl. HEILOO - Wandelen, hardlopen en plezier hebben met elkaar: 17 april is het weer zover! De PCC Maalwater Run&Walk wordt door Rotaryclub Heiloo voor de achtste keer georgani seerd. Samen met partners als buurtsportcoach Heiloo, het Petrus Canisius College, AV Trias, Wandelvereniging Voeten in Beweging 2002 en SportRaad Heiloo worden op 17 april een wandeling en een run voor het goede doel gehouden. Vanaf het Stationsplein starten 's morgens de wandelingen met ver schillende afstanden tot 16 km. De hardlopers zijn 's middags vanaf 2 uur welkom. Zij kunnen zich inschrijven voor 2, 4 en 10 km. Ook aan de allerkleinsten (tot 4 jaar) is gedacht. De kleine hardlopertjes kunnen zich aanmelden voor de Bambinirun van 500 mtr. De leerlin gen van de basisscholen wandelen of lopen hard voor lessen via het sportprogramma Sport@School. Stefanie Oosterlink, vakleer kracht van basisschool De Elckerlyc in Heiloo, is erg enthousiast over deelnemen aan de PCC Maalwater Run&Walk. Haar school heeft vorig jaar een groot aantal leerlingen gemotiveerd om mee te lopen. Een groep uit de bovenbouw bedacht zelfs een intensief trainingspro gramma. Omdat de school, op de Springschans na, het grootste aan- HEILOO - "Het is mooi geweest", zegt Jaap Kaan na ruim 37 jaar kinderen met een beperking te hebben begeleid bij het zwemmen. Elke zater dagochtend stond hij om kwart over zeven op om de kinderen te ondersteunen. Ook tijdens zijn werkzame leven als verkeersleider op Schiphol maakte Jaap tijd voor Stichting G ehandicapten Sp ort H eiloo om deze te helpen de kinderen 1 op 1 te begeleiden met een team enthou siaste vrijwilligers. Afgelopen week hebben het bestuur en overige bege leiders Jaap in bijzijn van zijn vrouw Hanny uitgebreid bedankt voor het ondersteunende werk voor de stich ting. SGSH hoopt op nieuwe begelei ders en kinderen in de zwemgroep. Contact kan worden opgenomen met Ron Kösters, coördinator, 06 - 48272065. tal deelnemers aan de Run had, wonnen zij de hockey-clinics voor de hele school. Daarnaast had de school 13 lessen via Sport@School bij elkaar gelopen. In overleg met de leerlingen werd uit het Sport@ School menu gekozen voor onder andere breakdance, karate, tur nen en voetbal. Stefanie geeft aan dat ook voor een vakleerkracht het Sport@School programma een mooie aanvulling is. "Ik kan geen karateles geven en ben ook geen ster in breakdance." Dat de kinde ren toch ook voor een turnles kie zen, vindt zij heel leuk. Kennelijk zijn haar leerlingen door haar turn- lessen enthousiast en gemotiveerd voor deze sport. Maar het aller leukste is volgens juf Stefanie "dat de school met een heel grote groep meedoet aan de Run in hun schools- hirtjes. En dat de kinderen door mee te doen daarbij geweldig leuke lessen verdienen. Dat stimuleert geweldig!" De Elckerlyc promoot de Run&Walk in haar nieuwsbrief en probeert daarmee om meer ouders aan de wandel of de run mee te laten doen. Daarmee verwerft de school nog meer sportlessen die de kinderen aanzetten tot sportbeoefe ning of eventueel het switchen naar een sport die ze leuker vinden. Stefanie Oosterlink. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 13 maart werd bij Dojo 't Loo weer gestreden om de jaarlijkse clubkampioen schappen judo. Maar liefst 85 kinderen van vier tot en met dertien jaar hadden zich hier voor ingeschreven. Na een kort muzikaal intermezzo waarin het j aarlij kse D oj okamp voor deze zomer werd aangekon digd, werd in 15 poules stevig, maar sportief gestreden om de prij zen. Het waren niet alleen ervaren judoka's maar ook beginners deden mee. Uiteraard waren de poules op sterkte ingedeeld, waardoor de judoka's flink aan elkaar gewaagd waren. Daardoor spande het er dus vaak flink om wie er met de prijzen vandoor zou gaan. Aan het eind werden Tyler le Loux, Caitlin Baxter, Jaimy Taverne, Yannick Schadé, Maarten Roubos, Mats van Roon, Eline van der Veen, Arthur Snikkenburg, Jesse Molen, Job Kroon, Lex Gast, Boet Mulder, Yesper Brunekreef, Wytze Kuyl en Mats Kroon tot de clubkampioenen van 2016 gekroond. Zij kregen daar voor een mooie beker uitgereikt. De nummers twee en drie uit elke poule kregen eveneens een beker. Voor alle andere deelnemers was er naast de ervaring ook nog een fraaie medaille om als herinnering mee naar huis te nemen. Een uitgebreide fotoreportage is te vinden op www.dojotloo.nl. AKERSLOOT - Zaterdag 19 maart opent wethouder Leo van Schoonhoven van de gemeente Castricum het op sportcomplex De Cloppenburgh in Akersloot aangelegde mountainbikepar- cours van de stichting Kids and Parents Bikeschool (KPB). Van Schoonhoven rijdt om 10.30 uur samen met de aanwezige jeugd- renners een openingsronde, waar na deze officiële happening wordt afgesloten met het luiden van de startbel. Aansluitend vindt ver volgens de reguliere zaterdagoch tendles plaats, waaraan ditmaal alle jeugd van de doordeweekse KPB-lessen mag meedoen. Voor info www.kpbiking.nl. Jaap heeft 37 jaar lang elke zaterdagochtend kinderen met een beperking begeleid bij het zwemmen. Aangeleverde foto Boet Mulder weet te scoren tegen Tom 't Gilde. Foto: Fred Stevenson

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21