Wereldwinkel Heiloo is vernieuwd Tien vragen aan... Actualisering verkeersplan Heiloo kost 82.500 euro Reigers, padden en speenkruid in het bos Lotte Blesgraaf Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 16 MAART 2 0 16 HEILOO - Na enkele weken ver bouwen verrast Wereldwinkel Heiloo haar klanten met een nieuw en licht winkelinterieur met een ruime uitstraling. Daar hoort een klein feestje bij: op zaterdag 19 maart is er open huis in de Wereldwinkel, met leuke aanbiedingen en kortingen. Ook is er een chocoladeproeverij waar bij de nieuwste smaken van Tony Chocolonely te proeven zijn. Er zijn nu elf verschillende smaken (van kokos tot kers, van popcorn tot zeezout), waarvan de meest exclusieve door de Wereldwinkel verkocht worden. En alléén op 19 maart geldt de aanbieding: drie plak ken halen, twee betalen. Maar... op op. Leuk om te weten: de Wereldwinkelactie van Tony Chocolonely samen met Barbosa de Brasil 'kadootje voor jou. kadoo- tje voor de boeren' heeft 11.078 cacaoplanten opgeleverd. Dat is ook Fair Trade: zorgen dat de produ centen meer kansen krijgen! En is chocolade niet uw ding: in het kof- fieassortiment zijn nu ook fairtrade cups voor het Nespresso-apparaat opgenomen. Natuurlijk zijn er veel nieuwe kunstnijverheidsproducten inge kocht. Op 19 maart worden exclu sieve schalen, vazen en potten met maar liefst 30 procent korting aan geboden. Zie ook de advertenties elders in Uitkijkpost. Mocht u zaterdag niet naar de winkel kunnen komen dan verwel komt de Wereldwinkel u graag op een ander moment. En via de web winkel (www.heiloo.wereldwinkels. nl) kunt u ook altijd artikelen bestel len. Tot ziens op 19 maart in Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, Heiloo. HEILOO - De gemeente Heiloo wil 82.500 besteden aan de actualisering van het verkeers plan. De verkeersproblematiek binnen de gemeente Heiloo is divers. Het belangrijkste pro bleem vormt de verkeersdruk op de oostwestverbindingen in Heiloo. Met name op de Stationsweg/ Kanaalweg en Kerkelaan/Belieslaan vormt de zware verkeersbelasting een probleem. De problemen doen zich zowel voor op het gebied van verkeersveiligheid (met de auto en fiets op dezelfde rijbaan) als leefbaarheid (met woningen dicht op de weg). Met de actua lisatie van het verkeersplan wil Heiloo een maatschappelijk breed gedragen plan opstellen, gericht op de verkeerssituatie in 2030. Om iedere inwoner en/of onder nemer een kans te geven om mee te denken wordt er daarom voor- gesteld gebruik te maken van e-participatie. Dat is een digitaal platform waar inwoners hun visie op verkeer, eventuele knelpunten, ideeën, wensen en/of kansen kenbaar kunnen maken. Het voorstel wordt binnenkort aan de gemeenteraad voorgelegd. Bron: Beat FM. Onder andere op de Stationsweg vormt de zware verkeersbelas ting een probleem. Foto: Uitkijkpost De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. ~Sf F Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Terwijl de bomen nog kaal zijn is het toch al lente in het Heilooër bos. Je kunt de reigers op hun nesten hoog in de bomen zien zitten, of anders hoor je wel hun gekrijs. Hier en daar bloeit het speen kruid en de padden zijn bezig met hun jaarlijkse trek naar het water. In de winter zaten ze verborgen onder de bladeren, maar op zachte, vochtige nachten gaan ze op weg naar de plek waar ze hun leven min stens vier jaar terug begonnen zijn. Dat is een van die raadselachtige dingen in de natuur die vooral het voorjaar zo bijzonder maken, zoals ook het zingen van de vogels of het roffelen van de spechten. Zondag 20 maart is er weer een maandelijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De tocht start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Het is een wandeling van ongeveer 2 uur. Waterdicht schoeisel en aan het weer aangepaste kleding aanbevo len! Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar rVN-Heüoo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110; kijk ook op http://www.ivnnkl.nl/. Volg de Uitkijkpost ook op Reigernesten hoog in de bomen. Aangeleverde foto Ik ben Lotte Blesgraaf, getrouwd met Frank Heeremans en heb twee zonen, Flip van 8 en Roef van bijna 6. Al meer dan 15 jaar werk ik bij de HEMA in Heiloo en ik ben vorig jaar gestart met mijn eigen bedrijf 'Miss Bean'. 1. Ben je 'een echte Heilooër'? Ik ben geboren in het ziekenhuis van Alkmaar en getogen in Heiloo. 2. Van welke hobby zou je je beroep willen maken? Mijn hobby is op dit moment mijn werk! Van koken en mensen inspireren om zelf te koken heb ik sinds vorig jaar mijn werk ge maakt. Iets waar ik zeker geen spijt van heb! 3. Wie zou je graag ontmoeten? Ik zou Tich Nath Hanh (zenmeester en boeddhistische monnik) willen vragen hoe hij het ervaart dat mensen over de hele wereld mindfulness beoefenen en of het heeft uitgepakt zoals hij het bedoeld had. 4. Wat maakte veel indruk op je in je jeugd? Wat altijd gezellig was en waar ik veel van heb geleerd, was het helpen van mijn ouders bij het vrijwilligerswerk bij Tennisvereni ging Hogedijk. Zij beheerden een paar jaar de kantine en zodoende stonden mijn zusje en ik al op zeer jonge leeftijd biertjes te tappen achter de bar. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Landgoed Nijenburg. Ik zou graag de oude boerderij willen restau reren en er een mooie ontmoetingsplaats met eetgelegenheid van maken! 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Je mag me alleen wakker maken voor een noodgeval. Al het andere, hoe leuk ook, mag gewoon wachten tot half zeven! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Everything will be allright in the end. If it is not allright, it is not yet the end. (Vertaald: Alles komt uiteindelijk goed. Als het nog niet goed is, is het nog niet het einde.) 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik een opleiding tot uitvaartverzorger heb gedaan. 9. Wat zou je veranderen, als je burgemeester was? Afgezien van de gele vuilniszakken? Ik zou graag wat willen doen met de leegstand van winkelpanden in Heiloo. Misschien dat de gemeente jonge en kleine ondernemers kan ondersteunen om duurzame initiatieven te ontwikkelen voor die plekken. Zoals een ontmoetingsplaats waar je onder andere lekker, goedkoop en gezond kunt eten. Maar het kunnen ook jonge ontwerpers zijn met bijvoorbeeld duurzame kleding etc. 10. Liesbeth Diesfeldt stelde je in deze rubriek de vraag 'Wanneer en wat deed je besluiten om helemaal plantaardig te gaan koken?' Ik was al een tijdje bezig met gezonde voeding en kwam zo bij Heiloogisch terecht van Selma Krap. Zij bleek plantaardig te eten. Ik kon me niet voorstellen dat ik dat zou kunnen volhouden, ondanks dat ik wist dat het voor het milieu veel beter zou zijn om in ieder geval minder vlees te eten. Ik besloot dat ik het een maand zou gaan proberen om plantaardig te eten en ben daarna niet meer gestopt. Nu wil ik mensen in mijn workshops en met de producten die ik verkoop laten ervaren dat je zo ook heerlijk kunt eten. Ik nomineer dan ook Selma Krap voor de volgende 10 vragen en heb als persoonlijke vraag: "Ik weet dat je met alles duurzaam bezig bent, voeding, kleding, bankzaken, energie. Heb jij nog een duurzame tip die makke lijk uit te voeren is, maar die veel mensen misschien nog niet weten?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3