47% Meer inbraken in Heiloo 't Loo werkt aan meer evenementen Geen Tiny Houses in Heiloo 113 BORDEN GESLOTEN OPENINGSTIJDEN TE HUUR Heiloo 5 Sophie, Isabel en Siley maakten de minste fouten in dictee ilitefimi WO gesloten gesloten Wel Tiny Houses in Bergen? Diverse parkeerplaatsen in de parkeerkelder onder de Vomar. /D VAN DER sinds 1933 (072) 5351000 Voor meer informatie bel Van der Borden Heiloo. MAANDAG 28 maart i.v.m. PASEN MA 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur DI 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur DO 09.00 - 12.00 VR 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur HEILOO - In de Uitkijkpost van 16 maart werd bericht over een versnelde procedure voor een proefproject met Tiny Houses (kleine woningen). Dit nieuws ging als een lopend vuurtje door het dorp. Voorstanders van het vrij wonen in een kleine woning, op een ruime locatie, gingen direct op zoek naar meer infor matie. Een dergelijk project wordt in Bergen al uitgevoerd, dus het had natuurlijk best waar kunnen zijn. Het artikel was echter een opzetje voor de 2016-uitvoering van de beruchte Uitkijkpost-1-aprilgrap. In eerdere afleveringen werd een afslag van de A9 aangekondigd (dat was 20 jaar geleden bedenker Willem de Haas met een vooruit ziende blik), windmolens op de geluidswal, en de kap van de boom op de Kattenberg. Kon de Uitkijkpost vroeger nog mysterieus doen, in deze tijd van snelle communicatie verspreiden lopende vuurtjes zich zo snel dat het vuur al gauw gedoofd is. Op straat, via mail en telefoon en op Facebook werd dit onderwerp al snel breed uitgemeten. Het effect van de politieke gevoeligheden was vooraf niet in te schatten. Vooral de suggestie dat het project op ter mijn - als de proef aan de Zeeweg zou slagen - wellicht tegenover het appartementencomplex aan het Maalwater zou komen, zorgde voor boze bewoners die vreesden voor hun ruime uitzicht. Er was zelfs sprake van dat een koop van een appartement niet gesloten zou worden, uit angst voor Tiny Houses. Dat is uiteraard niet de bedoeling, noch dat mensen hier al ruim voor 1 april over wakker liggen. Telefonistes bij het klant contactcentrum van de gemeente en bij de Uitkijkpost zaten met het zweet op de rug. Vandaar dat de Uitkijkpost heeft besloten de voorbereidingen voor de uiteinde lijke grap op 1 april te staken. Voor een ieder die bezorgd is hierbij de geruststelling: er is geen sprake van Tiny Houses, niet bij de Zeeweg en niet bij de sleeheuvel aan het Maalwater. Wat ook niet waar is, en wat wel op diverse internet-platforms wordt beweerd: dat dit een grap is over de rug van mensen die dachten dat ze een huis zouden krijgen. Ten eer ste is dat laatste natuurlijk nooit gezegd, dat de gemeente huizen zou gaan uitdelen: er zou een inventari satie komen van interesse voor een dergelijk project. Dat kan overigens nog steeds, zie kader. Ten tweede is het eerder een stel- lingname van de krant vóór alle mensen die in Heiloo dolgraag een woning zouden willen hebben. Klein wonen is niet zomaar een hype, het is de toekomst. Dit is als reactie op deze zaak zelfs (off the record, dus we houden het anoniem) gezegd door een van de beleidsmakers in Heiloo. Dat is het beste nieuws: er is een zaadje geplant met deze actie. Uit de positieve reacties blijkt dat er veel belangstelling bestaat voor een dergelijk project in Heiloo. Dit is een duidelijk signaal naar pro jectontwikkelaars, ondernemers en beleidsmakers. Wie weet durft er daadwerkelijk iemand in dit gat in de markt te springen. Uitkijkpost hoopt dan ook ooit te kunnen melden dat de mensen die zich enthousiast wilden inschrijven voor deze toekomstdroom, een fijne eigen plek hebben gevonden in het mooie Heiloo. BERGEN/EGMOND - Marjolein Jonker en Monique van Orden zijn actief binnen de Tiny House Nederland movement en zouden graag een pilot project starten in Bergen met een aantal Tiny Houses voor een periode van 5 jaar. Op 23 maart geven zij een presentatie over wat een Tiny House nou precies is en leggen ze uit waarom een Tiny House zoveel mensen aanspreekt. Iedereen is van harte welkom. De informatieavond vindt plaats in het StayOkay hostel in Egmond-Binnen en begint om 20.00 uur, toegang is gratis. Aanmelden kan via hietbrinkalwin@gmail.com. BS lPTiï:Fl 0 NVM tSEÖ Sieradenkistje 1: Zeezicht met twee zeilschepen. Sieradenkistje 2: Bordeauxrood met bloemversie- ring. Aangeleverde foto HEILOO - Op 17 december ziet een bewoner van Heiloo in de bosschages, naast een bospad achter een woning aan de Kennemerstraatweg in Heiloo (plaats in de buurt van Alkmaar), sieraden en twee sie- radenkistjes liggen. Hij raapt de boel bij elkaar, doet de sieraden in de kistjes, gaat naar huis en belt de politie. Agenten nemen de gevonden waar mee naar het politiebureau. Zij kijken of zij de aangetroffen spullen aan aangiften van inbraken kunnen koppelen. Daarbij blijkt dat som mige sieraden afkomstig zijn van in Midden-Nederland gepleegde diefstallen door middel van bab- beltrucs. Echter konden de recht matige eigenaren tot heden niet gevonden worden via het centrale registratiesysteem, bij dezen een oproep aan de lezer; Wie herkent de getoonde spullen als zijn eigendom? Wie weet wie mogelijk de eigenaar van de getoonde spullen is? Bij herkenning of als u weet wie de eigenaar is kunt u contact opnemen met de politie, telefoonnummer 0900-8844. Volgens de NOS-website is het aantal inbraken in 2015 in Heiloo fors gestegen. Ten opzichte van 2014 is de stijging maar liefst 47 procent. Landelijk gezien wordt juist steeds minder vaak ingebroken. Vorig jaar daalde het aantal woninginbraken met 9 procent, blijkt uit cijfers van het CBS. Wel zijn er grote verschillen tussen gemeenten.In één op de drie gemeenten werd vaker ingebroken dan in 2014. Volgens het CBS laat dat zien dat lokale omstandigheden een belangrijke rol spelen in de ontwik keling van het aantal inbraken. De inbrekers worden maar zelden gepakt. Bij iets meer dan 7 procent van alle inbraken pakt de politie nog in het zelfde jaar een verdachte op. "Samen met marketingbureau 't Idee uit Amsterdam hebben we een plan uitgewerkt met zes 'events', zoals dat in marketingtermen heet: evenementen. Die events passen bij het concept 'stijlvol veelzijdig' dat wij willen uitstralen, en heb ben cachet. We beginnen binnen kort met 'Mode en Beauty', waar mee 'stijlvol veelzijdig' naar voren komt," vertelt Goudt. "Dit event omvat modeshow, catwalks, styling- adviezen, het passen en aanmeten van kleding, speciale aanbiedingen enzovoorts. Het bijzondere is ook dat het een breed gedragen event is, waaraan alle winkels die onder dit thema vallen, meedoen en ook in de ontwikkeling ervan hebben mee gedacht. Iedereen was enthousiast. Als ik afga op dat enthousiasme onder de ondernemers dan denk ik dat het aanslaat, bij het publiek. Het is ook belangrijk voor ons dat het aanslaat, want dat is weer belang rijk voor de andere plannen." Lees verder op pagina 3 HEILOO - De renovatie van winkelcentrum 't Loo is niet bij iedereen in de smaak gevallen. René Goudt, supermarktmana ger van Albert Heijn, en Kees Burger van de gelijknamige sla gerij, tillen er niet zwaar aan. "Ach, de een vindt het mooi, de ander niet mooi. De een vindt die stoelen verschrikkelijk, de ander zit er lekker in. Dat houd je altijd. Ik vind het mooi en passend in deze tijd," zegt Goudt. Hij en Burger vertegenwoordigen de winkeliers vereniging 't Loo. De eerste fase is afgerond in het proces van het geven van een kwaliteits impuls aan het winkelcentrum. Goudt en Burger vertellen wat er nog meer gaat gebeuren. Aanleveren kopij vóór donderdag 24 maart, 17.00 uur Aanleveren advertenties vóór vrijdag 25 maart, 12.00 uur GEEN ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 1 2

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1