^jMogen we u blij maken? "^Luim het voorjaar in! iss Bean wil snel en gezond eten e rommella ootfaatsbifHa^d 201Ó Het team van UUitkijkpost ^Med ia Wat zou het fijn zijn als u deze Voorjaarsbijlage van de Uitkijkpost kunt lezen in een heerlijk lentezonnetje... misschien in een beschut hoekje van tuin of balkon? Of aan de keukentafel, omdat de zon nog zo lekker laag staat en ver het huis in schijnt. Een kopje thee of koffie, een paasbroodje, chocoladeeitje of een gezonde snack erbij en dan fijn bladeren in de krant. De ondernemers uit Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden brengen u graag op de hoogte van hun nieuws en de trends van dit voorjaar. Ook over Castricum worden mooie berichten met u gedeeld, want deze editie van de Uitkijkpost verschijnt ook op 13.400 adressen in Castricum. Er is ook genoeg te bekijken. Veel foto's zijn gemaakt door plaatsgeno ten. Meer lente-plezier vindt u op de Facebookpagina van de Uitkijkpost. U kunt daar stemmen op de foto's, voor de publieksprijs! En wat is er fijner dan nog wat langer dan normaal blijven zitten en te genieten van dat eerste beetje lente? Daarom houden we u graag nog wat langer bezig... hoe? Laat u verrassen in deze speciale Uitkijkpost Voorjaarsbijlage. Veel plezier! Het voorjaar komt eraan, tijd voor nieuwe voornemens, een schone lei, de vogels gaan met hun nesten aan de slag. Feitelijk doen wij mensen dat laatste ook. Aan een voor jaarsschoonmaak doen de meeste mensen niet meer. Roet van de kolenkachel hoeft niet meer te worden weggeveegd, en dankzij de stofzuiger hoeven de matten niet meer te worden uitgeklopt. Toch is het voorjaar een prima tijd om eens flink met de bezem door het huis te gaan. Figuurlijk dan, want ga maar eens na hoe vol het gemiddelde huis met (overbodige) spullen staat. Opruimen is een ware trend geworden. Boeken, workshops, lezin gen, coaching, er is overal ondersteuning en informatie te krijgen hoe er gemakkelijk en snel opgeruimd kan worden. Blijkbaar is het iets dat niet iedereen zomaar kan. Hoe zit dat eigenlijk en waarom willen we opeens allemaal die ruimte om ons heen? Ons leven is drukker en voller dan ooit. Vol met spullen, vol met afspraken, vol met mensen. Vol en veel hing lange tijd samen met 'succesvol'. De economische voorspoed heeft ons letterlijk veel gebracht. Inmiddels is er een trend gaande omtrent minima lisering. We hebben weer behoefte aan overzicht, en gaten die gevuld zijn met 'niks'. Opruimen is remedie tegen alle overvloed en onrust: opruimen is leuk! Als je het maar op de juiste manier aanpakt. Want, wie eenmaal aan het opruimen slaat kan niet meer stoppen. Maar pas op: een enthousiaste opruimsessie kan gemak kelijk vervallen in een nieuwe onafgemaakte, onoverzichtelijke en weinig aantrekkelijke klus 'to do'. Zomaar wat tips uit de praktijk van een opruimcoach: - Weet waarom je bepaalde zaken in je huis hebt, en geef ze allemaal een vaste plek. - Laat eventuele gezinsleden dit ook weten. De schaar ligt in de linkerla. Nooit meer een verwijt. - Spullen die zwerven zijn over het algemeen niet meer zo belangrijk (het programmaboekje uit 2013/2014) en kunnen weg. - Als je niet zo'n opruimheld bent, begin dan in het klein, bijvoorbeeld bij het linkerbovenkastje van de keuken, in plaats van de keuken, de woonkamer en de kelder tegelijk. - Ga niet pingpongen: daarmee bedoel ik: blijf in 1 ruimte en leg bij de deur neer wat in een andere ruimte moet worden opgeruimd. En tenslotte: o nder je hart is heel veel ruimte. Spullen met emo tionele waarde zijn het allermoeilijkst om afstand van te doen. Bewaar ze figuurlijk onder je hart. Dit kan met het uitspreken van een simpel zinnetje terwijl je met alle respect het desbetreffende voorwerp de zwarte bak in kiepert. Dat lucht op! Ineke van Steenoven ivww.vansteenovenorganizing.nl - 06-41040364 Iedereen herkent wel 'de troepmagneet' in huis, een plankje boven de kachel, het kastje in de hal, de fruitsschaal, het handige kleine laadje in de keuken. Het is een plek die binnen hand bereik is en waar alles wat geen eigen plek heeft terecht komt. Tip: maak de magneet zo klein mogelijk, dan kan er zo weinig mogelijk 'aan vast plakken'. En voor een plankje of een laadje geldt ook, zet er losse bakjes op of in. Dan kun je spullen alweer gemakkelijker vinden. Want daar gaat opruimen wat mij betreft om: je spullen vlot en gemakkelijk kunnen pakken zodat je verder kunt gaan met genieten van je dag. Cadeautje! Wat wil ik weggeven? Geen spullen natuurlijk, die moeten maar weer een plek krijgen... Ik wil wel een gra tis quick scan weggeven, een korte en krachtige sessie om iemand op weg te helpen om ruimte en overzicht te creeren. Een sessie waar je een opgeruimd gevoel van krijgt. Degene die zijn opruimuitdaging in 5 regels weet te beschrijven en die echt hulp kan gebruiken ga ik helpen. Reacties zijn welkom op redactie@uitkijkpost.nl. Voorjaar, het jaargetijde waarin ik me (ietsje overmoedig?) opgeef voor hardloopvenementen, waarin ik probeer mijn huis echt eens goed op te ruimen, waarin ik mijn moestuin echt moet gaan bezoeken en waarin ik wil genieten van de zon en heerlijke verse voorjaarsgroenten, liefst uit die eerdergenoemde moestuin. Met zoveel leuke dingen te doen, is het fijn om snel een gezond gerecht op tafel te kunnen zetten. Bij ons favoriet is een sausje van avocado en nee, die groeien niet van oorsprong in Nederland, maar wel tussen februari en april in andere landen. Hiermee is het technisch gezien wel een voorjaarsvuchtvrucht. Je kunt het als pastasaus gebruiken met gewone pasta, of glutenvrije pasta, maar probeer het ook eens met rauwe courgetteslierten. Deze hoeveelheid is voor 4 personen. - 8 tot 10 theelepels citroensap - 2 eetlepels olijfolie - 2 rijpe avocado's - Scheutje water - 2 teentjes knoflook - 2 flinke handen basilicum - Verse peper en zeezout naar smaak Pureer al deze ingrediënten (behalve het water) in een keukenmachine tot een gladde saus en voeg net zoveel water toe totdat het een saus is en geen puree. Voeg peper en zout naar smaak toe. Deze saus kun je door de gare pasta roeren of door rauwe courgettelinten en je maakt het gerecht af met allerlei heerlijke voorjaarsgroenten zoals groene asperges, doperwtjes, sperziebonen, jonge spinazie, rucola, tomaatjes, broccoliroosjes of wat je maar wilt! Makkelijk, snel, je kunt allerhande restjes erdoor roeren en wie houdt er nou niet van pastagerechten? Als je nou een keer geen zin hebt om zelf te koken, maar wel trek hebt in een gezonde, verse en biologische maaltijd, dan kun je tegenwoordig terecht bij Miss Bean op de biomarkt (iedere donderdag) in Heiloo of in mijn pop up store in Alkmaar, aan de Noorderkade 1027. Of je kijkt gewoon op www.miss-bean.nl!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 30