Stabat Mater van Pergolesi in Cultuurkoepel Netwerkbijeenkomst vrouwelijke ondernemers 6 INGEZONDEN MEDEDELING Mindfulness. Iets voor jou? Uitbreiding beauty- en massagebehandelingen NR78. Elke dag goed in je vel VVD Heiloo luistert graag INGEZONDEN BRIEF Ingezonden: Beroofd van mijn broodwinning Zwarte rook UITKIJKPOST 23 MAART 2016 HEILOO - Je kent het wel, het gevoel van diepe innerlijke rust, volledige tevredenheid met wat er is en het zalige, ruime gevoel van even niets te moeten. Meestal ontstaan in een vakantie, aan de oever van een stromend beekje. Of wanneer je een wandeling maakt in de natuur. Een gevoel waarbij je het verlangen kent om dat vooral vast te blijven houden, mee te nemen in je dagelijks bestaan. En waarvan je na korte tijd moet constate ren dat je er vanaf bent geraakt. Die diepe rust, het gevoel van ruimte en vrijheid, zit in jou. Mindfulness training helpt, wetenschappelijk bewezen, om in dat gevoel te komen en te blijven! Yme Bosgra geeft vanaf 29 maart weer een aantal trainingen. Eerdere deel nemers waarderen de training met een 8,9! Dinsdag (Heiloo) en donderdag (Egmond a/d Hoef) middag en avond. Kosten 225,- Voor informatie en opgeven: 06-20488126 of ymebosgra@hotmail.com. HEILOO - Soms heb je het gewoon nodig. Een beetje extra aandacht voor jezelf, je gezicht, je lijf. De drukte van alledag geeft vaak klachten aan rug, schouders en nek. Al die hectiek tekent je gelaat. Wees verstandig, gun jezelf een relaxed moment waar je écht van opknapt, letterlijk en figuur lijk. Neem 'ns plaats in de Beautylounge van NR78, waar sinds 1 maart twee ervaren professionals jou van nieuwe energie én een gezonde bla kende huid voorzien. NR78 werkt met Aveda producten en is sinds jaren een begrip in Heiloo. Er staat dan ook een topteam; stuk voor stuk gepassioneerde kwaliteitsmede werkers die weten wat verwennen is. Die mannen en vrouwen verrassen met een kapsel dat écht bij hun persoonlijkheid past. Niet veel mensen weten echter dat op de benedenetage een beautyafdeling is ingericht waar een keur aan gezichtsbehandelingen en therapeutische en ontspannende massages worden gegeven. Vanaf 1 maart zijn dergelijke behandelingen dagelijks te boeken. Voor het gezicht kan men kiezen voor een exfoliërende, reinigende en/of voedende therapie. Ook vroegtijdige huidveroudering, vervelende huidverkleuringen, acnesymptomen, of een vale, doffe huid worden dankzij de vakkundige handen van Sharon en Edith met succes bestreden. Het lijf te lijf Eén sessie met de masseurs en/of hot stones en je voelt je als herboren. De professioneel opgeleide therapeuten bieden tevens stoel-, bindweefsel- en shiatsumassages. Daarnaast voeren zij medische behandelingen uit bij nek-, schouder- en rugklachten. Liever een hand- of voetbehandeling? Probeer eens een handscrub of paraffinepakking, al dan niet met nagelverzorging en handmassage. Of een heerlijke voetspabehandeling. Dat is niet alleen een fysieke opkikker, ook mentaal krijg je een fijne boost. Net als bij de haarspecialisten op de begane grond, wordt er in de Beautylounge uitsluitend met de natuurlijke Avedaproducten gewerkt. Cadeautje Probeer het eens. Of doe eens een behandeling cadeau. We hebben wat te vieren, dus geven we iets weg: Wie voor het eerst een bezoek aan onze vernieuwde Beautylounge brengt, krijgt gedurende de hele maand april het eerste half uur van ons. Maak snel een afspraak! NR78, Stationsweg 78, Heiloo. Tel.nr. 072-5330502. HEILOO - Twee keer per maand, op donderdagavond, houdt de VVD haar fractievergadering in het gemeentehuis van Heiloo. Daarin bespreken wij onder meer de zaken die op dat moment op de agenda staan voor de commissievergaderingen en de raadsvergadering maar ook allerlei andere zaken die ons dorp bezighouden. Mocht u tegen zaken aanlopen die u persoonlijk of uw wijk treffen dan kunt u daarvoor altijd bij ons terecht. Stuurt u een mail naar: ellenvvd@hotmail.com, dan wordt er met u een afspraak gemaakt en luisteren wij graag naar u.. HEILOO - Op goede vrijdag 25 maart zal heel toepasselijk het Stabat Mater van Pergolesi klin ken, in de prachtige bewerking door het Berlage Saxophone Quartet, met sopraan Sabine Wüthrich en mezzo-sopraan Pauline Vis. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Het kwartet ontving in 2015 de belangrijkste Nederlandse muziek prijs: de Kersjesprijs, vanwege hun uitzonderlijke muzikale kwalitei ten en hun bijzondere bijdrage aan de Nederlandse kamermuziek. De Kersjesprijs werd eerder gewonnen door onder anderen het Storioni Trio, Calefax, het Ruysdael Kwartet en het Van Baerle Trio. De vier musici - Lars Niederstrasser sopraansaxofoon, Peter Vigh altsaxofoon, Kirstin Niederstrasser tenorsaxofoon en Eva van Grinsven baritonsaxofoon - hebben zich sinds 2008 ontwikkeld tot een ensemble van het allerhoog ste niveau. Ze waren te horen in grote concertzalen overal in Europa en maakten talrijke cd's. Behalve het Stabat Mater van Pergolesi speelt het kwartet werk van Dvorak (een selectie uit 'Cypressen') en Moussorgsky (een selectie uit zijn piano-miniaturen). Kaarten aan de zaal en via riet@cultuurkoepelheiloo.nl of 06- 38149037 (tijdens kantooruren). www.cultuurkoepelheiloo.nl. Tijdens de uitvoering van mijn werkzaamheden als postbode, is mijn fiets met post en al gestolen in Heiloo aan de Heerenweg. Dit is een ode aan mijn stalen ros. Een elegante damesfiets die ook nog eens stevig was. Ik had haar slechts enkele maanden geleden aangeschaft. Tweedehands dege lijkheid van Hollandse komaf: een Gazelle Impala. Mijn vrouw was de aanzet geweest, toen ze zag hoe mijn huidige barrel, zuchtte en steunde en steeds meer begon te lijken op een hoestbui op wielen. Het ach terspatbord overleefde slechts in wankel evenwicht gedragen dank zij dikke post elastieken. Spaken braken steeds vaker af, achterwiel was vervangen en nu hoor ik u denken: dat vergoedt je baas toch? Neen. Als postbezorger krijg je een vergoeding voor de onkosten aan je fiets, van 17,50 per 3 maanden. 70,00 op jaarbasis. Koop daar maar eens een redelijke fiets voor. En de dief? Die jatte de fiets met post en al. Ik dacht nog heel naïef: 'Waarom heeft hij nou de post niet achtergelaten?' Want dat vond ik het allerergste. Dat mensen verstoken zouden blijven van hun tv-gidsen en hun post. Maar ik begon te denken als de dief: eerst als een haas erwvandoor met de buit en die tassen donder je gewoon ergens verderop weg. En aldus geschiedde. Gedumpte post opgehaald op de Schuine Hondsbosschelaan. Uiteraard met mijn krot en met de moed der wan hoop de weg naar de brievenbus sen weer gevonden. Het Berlage Saxophone Quartet ontving in 2015 de belangrijkste Nederlandse muziekprijs; de Kersjesprijs. Aangeleverde foto HEILOO - Ruim 40 ondernemers bezochten afgelopen vrijdag de netwerkbijeenkomst in de nieuwe Rabo Refter zaal in het Willibrordus Business Centrum. De zaal werd daarmee geopend en in gebruik genomen. Rabobank Noord-Kennemerland organiseert het Rabobanknetwerk voor vrouwelijke ondernemers al acht jaar met het doel om verbin dingen tussen ondernemers te sti muleren. De Rabo Refter is daar als ontmoetingsplek uitstekend geschikt voor. Ook wordt er tijdens dit netwerk podium gegeven aan ondernemers die hun bedrijf op de kaart willen zetten. "Waardevol, leerzaam, gezellig en goed ver zorgd" aldus Nelleke Schuurman. Nelleke is werkzaam bij Taleninstituut Brederode. Zij was één van de spreeksters met een inspirerend verhaal over cultuurver schillen. Annemarie Spaans was de andere spreekster. Zij is mede-eigenaar van Route XL dat zij samen met haar man leidt vanuit hun bedrijfs ruimte in het Willibrordus Business Centrum. Zij had een boeiend ver haal over het onderscheidende concept van Route XL: met de opti male route langs meerdere bestem mingen besparen ondernemers veel tijd én geld. De middag werd afgesloten met een discussie over de meer waarde van netwerken. Hoe zorg je er voor dat dit leuk en tegelijk nuttig is. Het bleek het perfecte onderwerp om tijdens de afsluiten de borrel op door te praten. Misschien heeft die ordinaire, brutale dief wel 100,00 gescoord voor de Gazelle? En ik? Ik fiets op een doorgezakt zadel dapper door en ik vraag mij af, wie zich nu sier lijk en zoevend vooruit beweegt op mijn gejatte Impala, die maar zo kort in mijn bezit is geweest. Adieu Gazelle Postbode Herman In een woonwijk, dagelijks hout stoken in een houtkachel. Uit de schoorsteen komt zwarte rook die neerslaat als roet op de auto's en kozijnen van de huizen. Bij mist of gebrek aan wind blijven rookgas sen om het huis heen hangen. Bij onvolledige verbranding van hout komen kankerverwekkende en andere stoffen vrij die de gezond heid kunnen schaden. Ventileren van de omliggende huizen is niet meer mogelijk vanwege de stank. Ramen en rooster blijven dicht. Moeten wij dit als omwonenden tolereren? Er is helaas nog geen wet en regelgeving voor. Wees zuinig op het milieu het is een col lectief goed. En op de gezondheid van anderen! Mensen gebruik je 'gezonde verstand'. Y. Visser De nieuwe zaal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 6