Nieuwe ontmoetingszaal in het WBC: de Rabo Refter Falkland speelt: De Richel van Ton Davids Fotoproject en Verhalenfestival 2016 bij Stichting de Buitenkans Nominaties: 'De Maestro van Heiloo' Gebruik je camera en/of pen □m je verhaal te vertellen Natte voetjes: durf jij? UITKIJKPOST 2 3 MAART 2 0 16 V.l.n.r. Nico Adrichem, Ed Bausch en Erik Minnema. Foto: Natalie Bottemannie Fotoproject en Verhalenfestijn 2016. Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit jaar kan iedereen weer zijn creativiteit uitleven bij het Fotoproject en het Verhalenfestival, geor ganiseerd door Stichting de Buitenkans en GGZ-NHN. Het doel is om een brug te slaan tussen burgers met en zonder psychiatrische problematiek. Het thema is dit keer "NATUUR-lijk inspirerend". Het thema heeft te maken met onze relatie en individu ele verhouding tot de natuur in vele varianten. Dichtbij de natuur, de kracht van stilte, groene omgeving, groei en bloei, vitaliteit, energie, puur natuur, duurzaamheid, een schoon milieu en ga zo maar door. U kunt maximaal vijf foto's insturen, met bij elke foto een korte toelichting (eventueel in dichtvorm) van maxi maal 250 woorden. De jury, bestaan de uit cliënten en vakfotografen, kiest de beste vijftien inzendingen uit. De foto's van de winnaars wor den afgedrukt op groot formaat banners en geëxposeerd op land goed Willibrordus en bovendien op een groot scherm geprojecteerd in galerie de Buitenkans. Ook het Verhalenfestival staat in het teken van "NATUUR-lijk inspi rerend". Iedereen kan een verhaal (van ongeveer 500 woorden) of een gedicht, fantasie of realiteit of een mengvorm van beide, insturen. Ook voor dit onderdeel selec teert een jury de drie beste inzen dingen. De winnaars ontvangen een (boeken)bon en het winnende verhaal wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost. Iedereen kan deelnemen: GGZ- cliënten worden met name uitgeno digd om mee te doen. Op verzoek is deskundig advies beschikbaar bij het fotograferen en/of het schrijven. Foto's en/of verhalen kunnen tot 24 mei 2016 worden gestuurd naar buitenkansfotoproject@gmail.com. Meer informatie en de spelregels vindt u op http://www.de-buiten- kans.org. HEILOO - De refterzaal in het Willibrordus Business Center (WBC), van oorsprong de eet zaal en ontspanningsruimte van de broeders, is vrijdag in gebruik genomen als nieuwe ontmoetings- en vergaderruimte voor ondernemers. Het Netwerk voor Vrouwelijke Ondernemers van de Rabobank maakte als eerste gebruik van de Rabo Refter. Het WBC huisvest ruim honderd ondernemers die elkaar vanaf nu in de Rabo Refter kunnen ontmoeten om onderlinge samenwerking en nieuwe initiatieven te bevorderen. Nico Adrichem, rentmeester van Landgoed Willibrordus, signa leerde de behoefte van de onderne mers en wees de refterzaal aan als locatie. Hij zocht contact met Erik Minnema, directeur bedrijven van Rabobank Noord-Kennemerland, om mee te denken over de invul ling. Ed Bausch, beheerder van de Cultuurkoepel Heiloo en de overige bijzondere ruimtes van het WBC, is vanaf nu tevens aanspreekpunt voor diegene die gebruik wil maken van de nieuwe Rabo Refter. De zaal onderging een restyling door 'Huisvanbinnen' en vormt met een capaciteit van zo'n vijftig zitplaatsen een mooie multifunc tionele ruimte. Rabobank bena drukt het unieke van het WBC, met uiteenlopende bedrijven en vindt het van belang dat ondernemers elkaar onderling versterken. Erik Minnema: "We hopen ondernemers in Heiloo hiermee nog meer op de kaart te zetten en denken met deze ruimte een aanzet te kunnen geven tot creativiteit en het ontplooien van nieuwe ideeën." De ondernemers die in het WBC gehuisvest zijn, kunnen de zaal tevens reserveren voor ontvangst en presentaties voor hun klanten. Naast de zaal komt een flexplek waar Rabobank medewerkers regel matig aanwezig zullen zijn om direct in contact te komen met onderne mers. Het WBC beschikt inmiddels, naast De Cultuurkoepel, over vijf (te huren) zalen: de kleine kapel, Rabo Refter, de Freud zaal, Rode zaal en Pearl-zaal. Wilt u, als ondernemer in de regio, gebruik maken van een van deze ruimtes, dan kunt u con tact opnemen met Ed Bausch via info@kunstgetij.nl. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Men neme: een daklo zenkrant, een tuinkabouter, een pot pindakaas en een soapserie. Vreemde ingrediënten? Zeker. Maar niet in combinatie met een verlopen acteur, een dronken- lap en een prostituee op haar retour. Om nog maar niet te spreken over een verknipte middelbare dame en een (ex?)-junk! Alles bij elkaar vor men zij de veelkleurige en relatief gelukkige bevolking van daklozen- opvang Pension De Richel. Totdat de opdringerige buurvrouw zich ermee gaat bemoeien. Zij wil het tehuis met al haar overlast voor de omgeving weg hebben. Maar de bewoners zijn niet voor één gat te vangen, zij verzinnen een list. Dit actuele stuk met heel veel humor bezorgt u ongetwijfeld een paar heerlijke uurtjes ontspanning. Met natuurlijk ook wat ruimte voor diepgang. Mis het niet! De voorstellingen zijn op zater dag 2 april (20.15 uur) en zondag 3 april (14.00 uur) in theater De Beun in Heiloo. Entree: 10,00 Kaartverkoop: bij theater De Beun, boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voor stelling te verkrijgen aan de kassa van theater De Beun. Reserveringen en informatie: www.falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 5332163). Kijk voor meer informatie op onze website. HEILOO - Slippen en sliden, bouncen en vallen... Dolfinn brengt de Amerikaanse Wipe-Out naar Heiloo! Durf jij samen met je team de strijd aan te gaan? Op 23 april 2016 kun jij met je team over het parcours van de allereer ste wipe outbaan in Heiloo racen. Het diepe bad in het welbekende zwembad wordt omgetoverd tot een waar glij-, stuiter- en jump- paradijs. Daarna moet je met je team ook nog een keiharde stormbaan overwinnen. Een middag voor alleen échte helden. Worden jullie de éérste Wipe-Out koningen of -koninginnen van Heiloo? 23 april is the day! Je kunt je nu inschrijven via www.dolfinn.nl/natte-voetjes. Minimumleeftijd 12 jaar; deel name 2,50 p.p., inschrijven per team van 4 personen, betaling 23 april bij Het Baafje. HEILOO - In de aanloop op het Voorjaarsconcert van Eensgezindheid met het thema 'Heiloo Got Talent' op zater dag 9 april organiseerde Eensgezindheid een dirigenten wedstrijd voor acht geselecteer de kandidaten die in de eerste ronde streden voor 'De Maestro van Heiloo'. Lente Blok (16 jr), Anneke Loman (50 jr), George Langedijk (69 jr), Roos Koeman (70 jr), Frans Verbeek (20 jr), Jeanette Zuidema (55 jr), Frits Hogerheijde (69 jr) en Maaike de Wijs (30 jr) kregen na een uitgebreide workshop de gele genheid om voor het eerst van hun leven een orkest te dirigeren. Na afloop werden Frits Hogerheijde, Anneke Loman en Maaike de Wijs genomineerd om tijdens het voor jaarsconcert het ingestudeerde muziekstuk uit te mogen voeren met het grootorkest. Pas tijdens het voorjaarsconcert zal bekend worden gemaakt wie "De Gouden Dirigeerstok" in ontvangst mag nemen. Kandidaat Maestro Anneke Loman dirigeert. Aangeleverde foto Dronkenlap redt tuinkabouter van verdrinkingsdood! Foto: Edo Postma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7