STICHTING WELZIJN HEILOO Boekenmarkt en Repair Café 8 Laatste zaterdag van de maand: TREFPUNT Ik heb te maken met huiselijk geweld, wat kan ik doen? m ACTIVITEITEN AGENDA H 2! HEILOC) Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DE VRAAG AAN DE CLIËNT ONDERSTEUNER Vrijwilligers Informatie Punt HET VIP VIERT FEEST EN TRAKTEERT VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU? TRAINING VRIJWILLIGERSCOACH Hulp bij belastingaangifte Paaslunch UITKIJKPOST 2 3 MAART 2 0 1 HH 1—1 C/5 Huiselijk geweld kan zich op diverse gebieden voordoen. Lichamelijk geweld en psychisch geweld. Dat laatste dekt ook geruisloze zaken zoals buiten sluiten en negeren. Daarnaast bijvoorbeeld financiële uitbuiting, verwaarlozing en seksueel misbruik. Als je als vrijwilliger wordt geconfronteerd neem dan contact op met de organisatie waar je voor werkt. Probeer niet het in je eentje op te lossen. Wat te doen als je zelf slachtoffer bent of dat vermoedt bij een bekende? In geval van acuut probleem bel je natuurlijk direct de politie, het bekende nummer 112. In andere gevallen luidt het advies om erover te praten met iemand in de omgeving die je vertrouwt. Een heel goede mogelijkheid is ook om telefonisch contact op te nemen met Veilig Thuis. Die zijn altijd, ook 's nachts en in het weekend, te bereiken op het gratis nummer 0800-2000. Veilig Thuis is er voor iedereen die direct of indi rect te maken heeft met huiselijk geweld en kindermishandeling. Je kunt jouw vragen stellen of je hart luchten. De hulpverlener zet alles voor je op een rij, beantwoordt jouw vragen en geeft je advies. Als u vragen heeft over boven staand onderwerp kunt u ze voorleggen aan onze cliëntondersteuners Karin van Polen of Margreet van Zwet. U kunt hen bereiken via de receptie,telefoon 5331297. De laatste zaterdag van de maand is het topdrukte voor het Trefpunt, met al die bezoekers van de Boekenmarkt en van het Repair Café. Wanneer om 10 uur de deuren opengaan staat er al een hele rij belangstellenden te wachten. Boekenmarkt De boekenmarkt in het Trefpunt is ruim twintig jaar geleden gestart, nog in het oude gebouw aan de Westerweg, De heer Dijkstra heeft het daar al bestaande systeem van uitwisseling van boeken uitgebouwd. Ook werd een kleine vergoeding geïntrodu ceerd voor het meenemen van boeken, de opbrengst te gebruiken voor goede doelen in het algemeen en voor activiteiten in het ouderenwerk in het bijzonder. Het initiatief is uitgegroeid tot een goed lopende boekenmarkt die eenmaal in de maand, op de laatste zaterdag, in het Tref punt wordt gehouden en waar niet alleen boeken, kinderboeken en platenboeken, maar ook grammofoonplaten ,Cd's en Dvd's te koop zijn. De heren Dijkstra en Goos zijn een paar keer in de week druk bezig met de innamekant; het selecteren, sorteren en de prijsbepaling van het ingebrachte materiaal. Afhanke lijk van de status en literair niveau van de 2ehands boeken variëren de prijzen van 0.50 tot enkele euro's, maar altijd een interessante prijs om op de maandelijkse boekenmarkt te kopen. Verder staat een selectie van het materiaal permanent uitgestald in de toegangsruimte van het Trefpunt voor directe verkoop. Veel bezoekers van het Trefpunt maken ook van die mogelijkheid gebruik. Op de boekenmarkt zelf wordt het hele assortiment aangeboden. Een groep vrijwilligers komt elke maand in actie voor het opbouwen en weer afbreken van de markt. Heeft u overcomplete boeken dan kunt u deze op werkdagen afgeven bij de balie van het Trefpunt. Als brengen bezwaarlijk is kunnen we de materialen ook bij u thuis ophalen. Het Repair Café Het is nog geen twee jaar geleden dat het maandelijkse Repair Café in het Trefpunt van start ging. Direct al nadat burgemeester Hans Romeyn de openingshandeling had verricht door feilloos een spijker in een stuk hout te drijven bleek het Repair Café een schot in de roos. De door twee rechterhanden gekenmerkte vrijwilligers beleven plezier aan het helpen van de constante stroom dorpsgenoten die zich melden met een haperend elektrisch apparaat, een probleempje aan een kledingstuk of aan een fiets, en veel meer. Het gastenboek bevat allerlei var ianten van teksten zoals "heel tevreden; geweldig!", "heel erg blij dat mijn radio het weer doet". De tevreden bezoekers geven met plezier een vrijwillige bij drage; overigens is de toegang gratis. Zaterdag 26 maart staat de focus spe ciaal op het tuingereedschap. Omdat het voorjaar er aankomt en iedereen weer in de tuin bezig gaat, kun je vooraf het gereedschap laten nakijken en repareren door de deskundige vrijwilligers. Er is een beperking: het slijpen van snoeimes sen en dergelijke is helaas niet mogelijk. De zaterdag voor Pasen Aanstaande zaterdag 26 maart belooft het tussen 10.00 en 13.00 uur in het Tref punt dus weer een drukte van belang te worden. De vrijwilligers van de Boeken markt en die van het Repair Café kijken er naar uit om iedereen te verwelkomen. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. 9 april bestaat het VIP 5 jaar. Dit vieren wij met een prijsvraag. Win een bon van 50,00 te besteden bij en met medewerking van Herberg Jan. Beantwoord onderstaande drie vragen: Hoeveel vrijwilligersvacatures staan er op 29-3-2016 op onze vacaturebank? Hoeveel geregistreerde vrijwilligers telt het VIP op 29-3-2016? Hoeveel organisaties staan er bij ons ingeschreven op 29-3-2016? Stuur uw antwoorden voor 2 april in via onze website of kom langs tijdens onze openingstijden. Op onze website vindt u vrijwilligersvacatures bij verschil lende organisaties uit Heiloo. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Notulist voor het Platform Vrijwilligersorganisaties Zorg&Welzijn Heiloo (PVZWH) Vrijwilliger die keyboard-les wil geven aan zelfstandig wonende cliënt van de Stolp, Esdégé-Reigersdaal Houdt u van spelletjes? Stichting Welzijn Heiloo zoekt voor het zondagmiddag café een vrijwilliger Double Stars Heiloo zoekt vrijwilligers voor het accommodatiebeheer en/of de kantine Ui Het Vrijwilligers Informatie Punt laat in de rubriek "Wat doe jij nou?!" elke maand een vrijwilliger aan het woord. Deze keer is dat Silvia van der Veer (21), die in haar vrije tijd dierenverzorgster is bij 't Beestenboetje in Heiloo. Lees het interview op onze website. Vrijwilligerswerk is leuk voor iedereen. Sommige mensen kunnen een steuntje in de rug gebruiken om passend vrijwilligerswerk te vinden en te behouden. Een vrijwilligerscoach ondersteunt daarbij. Meer infor matie kunt u vinden op onze website. Boekenmarkt Zaterdag 26 maart bent u van 10.00 tot 13.00 uur weer welkom in het Trefpunt voor de maandelijkse boek enmarkt. (zie artikel hierboven) Repair Café Heiloo Zaterdag 26 maart van 10.00 tot 13.00 uur is weer Repair Café in het Trefpunt. Met deze keer als speciaal thema Tuingereedschap. (zie artikel hierboven) Ook dit jaar staan onze deskundige belastingvrijwilligers weer paraat. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 5331297. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 5 april om 13.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Part- nerverlies. Het thema is deze keer "Heelt de tijd alle wonden?" Entree is €5,- incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of k.vanpo- len@welzijnheiloo.nl 100 Jaar Amsterdamse School De touringcar vertrekt zondag 17 april rond het middaguur naar Amsterdam. Reisdoel is het voorma lige Scheepvaarthuis aan de Prins Hendrikkade, tegenwoordig Grand Hotel Amrath. Eén van de bekendste monumenten van de bouwstijl "de Amsterdamse School". We worden ontvangen met koffie/ thee en een taartje. Deelnameprijs is 41,50. Swingend Jazzconcert Zondagmiddag 10 april vanaf 15.00 uur geeft de Farmhouse Jazzband een concert in het Stayokay Hos tel, Heerenweg 118 te Egmond. Entreeprijs 10,50. En u kunt na afloop voor 9,- deelnemen aan het stamppottenbuffet. Reserveren via tel. 5331297. Jeroen Bosch Isolde Scholberg verzorgt de lezing over Jheronimus Bosch nogmaals, op vrijdag 15 april om 14.00 uur. Meld s.v.p. tevoren bij onze receptie dat u van plan bent te komen. Entree 10,-. U bent van harte welkom bij de Paaslunch van de Gezelschapsbank op maandag 28 maart aanvang 12.30 uur in Restaurant Klein Varnebroek. Deelnameprijs 15,-. Reserveren bij de receptie van het Trefpunt. Tafelverhuur Kinderkledingbeurs Onze jaarlijkse kinderkledingbeurs is zaterdag 2 april van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Het is nog mo gelijk een tafel te reserveren voor de verkoop van uw tweedehands kinder kleding en/of speelgoed. Verdere informatie via telefoon 5331297. Warme maaltijd tussen de middag Tegenwoordig kunt u elke woensdag in het Trefpunt tussen de middag de warme maaltijd gebruiken. Er wordt om 12.30 uur gegeten en de deel nameprijs is 10,-. Kleur, figuur en styling Cursus onder leiding van Angela Dingerdis-Besseling op vier woens- dagavonden, de eerste les is 30 maart van 19.30 tot 21.30 uur. Leer wat voor u persoonlijk de beste keus is wat betreft kleding, brilmon tuur, kapsel evenals de halslijn, make up, dessin en accessoires. U kunt zich nu opgeven voor deze cursus via tel. 5331297. Cursusprijs 52,50. Betere vakantiefoto's Leer nu hoe je betere vakantiefoto's kunt maken. Tijdens deze cursus wordt de werking van de camera uitgelegd, evenals de beginselen van fotografe (compositie en techniek). Ook gaan cursisten met hun eigen camera foto's maken die dan op hun ook meegebrachte computer worden gezet en bewerkt. De cursus is op maandag 4 april om 10.00 uur en de drie daaropvolgende maandagen. Cursusprijs 55,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 8