Fietsevenementen vanuit Castricum Politie zoekt getuigen straatroof Castricum Vroege Akerpop herleeft in Storey Club Onderscheidingen voor brandweerlieden Corneliuskerk in de bloemen REGIO 9 Eten uit de natuur op camping Geversduin UITKIJKPOST 2 3 MAART 2 0 1 CASTRICUM - Vanaf dinsdag 5 april tot en met half oktober 2016 worden speciale fietstoch ten georganiseerd waar geïn teresseerden gratis aan deel kunnen nemen. Er zijn verschil lende fietstochten die wekelijks afwisselend worden gereden. Voor een ieder die houdt van een uitdaging zijn er de fietstoch ten van 25 tot en met 30 kilometer. In het bijzonder voor E-bikers kan deze tocht een gezellige uitdaging zijn. Via contactpersoon Hans van Houten, te bereiken op telefoon nummer 0251-651785, kunt u meer informatie opvragen. Een rusti gere fietstocht (met ook een lager tempo) is die van 20 tot 25 kilome ter. De contactpersoon hiervoor is Ben Brussel, te bereiken via 0251 650219. Op de fietsdagen start de fiets tocht om 10.00 uur vanaf het NS-station te Castricum. Om circa 13.00 uur is men weer terug. Voor de gratis deelname is alleen het bezit van of de aankoop van een duinkaart noodzakelijk. Ook con sumpties in het restaurant, waar onderweg wordt gepauzeerd, zijn voor eigen rekening. CASTRICUM - Kom op Tweede Paasdag naar camping Geversduin! Vanaf 11.00 uur wordt er niet gezocht naar eieren, maar naar smakelijke planten. In de natuur is er van alles wat je kunt eten: er is meer eetbaars in de natuur te vinden dan je denkt! De planten worden onderweg gewassen zodat ze meteen geproefd kunnen worden. Vlierbloesem, duizendblad, watermunt, madeliefjes en meer: natuur is nog nooit zo lekker geweest! Voor meer informatie en aanmelden kun je terecht bij de receptie van camping Geversduin. De kosten zijn 3,00 per persoon. Aangeleverde foto De onderscheiden brandweerlieden, Aangeleverde foto CASTRICUM - De politie zoekt getuigen van een straatroof die vrijdagavond werd gepleegd op de Puikman in Castricum. Een 17-jarige jongen uit Heiloo en een 15-jarige jongen werden door onbekenden beroofd. Omstreeks 23.30 uur liepen de slachtoffers ter hoogte van het voet balterrein en het Huis van Hilde toen er twee mannen aan kwamen lopen. De mannen waren donker gekleed en droegen gezichtsbe dekking. De slachtoffers werden bedreigd met wapens en moesten hun spullen afgeven. De daders gingen er vandoor met een mobiele telefoon en de jassen van de slacht offers. Niemand raakte gewond. De politie verzoekt eventuele getuigen van de straatroof om zich te melden via 0900-8844. Bron: Omroep Castricum LIMMEN - Donderdag 17 maart werd in café/bar De Lantaarn de jaarlijkse infor matie- en filmavond van de Limmer Bloemendagen (30 april t/m 5 mei) gehou den. Naast de gebruikelijke onderwerpen lag de focus dit jaar vooral op de hulp die de Stichting Bloemendagen Limmen aan nieuwe prikploegen en geïnteresseerden kan bieden. Het bestuur nodigt ook geïnteres seerden van buiten Limmen op zich te melden bij de Stichting. Zij kun nen als gastprikker bij een van de bestaande prikpoegen aanschuiven om zelf te ervaren hoe gezellig het is samen een kunstwerk van bloemen te maken. Er was veel belangstelling voor de presentatie waarbij Arjan Kaandorp een enthousiast betoog hield: van ontwerp tot jurering en van bloe men tot beunen kwam alles aan de orde. Ook was er aandacht voor de workshop 'mozaïek bouwen', die in april voor 'nieuwelingen' en bestaande ploegen wordt georgani seerd. Deze workshop wordt waar schijnlijk in de accommodatie van jongerencentrum Conquista gehou den. In de pauze werd een prachtige film vertoond van Nick Groot over de Bloemendagen van 2015. Oud voorzitter Cees van den Berg kon digde hierna aan dat hij via een spe ciale stichting een historische film over de Bloemendagen gaat maken. Jeroen Drenth maakte bekend welk grootse en uitdagende object in de bloemen gezet zal worden: de Corneliuskerk! Voor het aangaan van deze unieke uitdaging kunnen gegadigden zich aanmelden via info@bloemendagenlimmen.nl. AKERSLOOT - Op zondagmid dag 24 april presenteert de Historische Vereniging Oud Akersloot het eerder die week te verschijnen jaarboek 2016 in de Storey Club. In het boek wordt het eerste deel van de Akerpop geschiedenis uitge breid belicht. Dat het dorpje aan het Alkmaardermeer een rijke pop geschiedenis heeft is algemeen bekend, maar dat er sinds de jaren '60 meer dan 40 aan Akersloot geli eerde bands hebben bestaan is ronduit verrassend. Daarom is door de redactie van "de Groene Valck", het jaarboek van de Historische Vereniging Oud-Akersloot, aan dorp- én muziekkenner Peter Velzeboer gevraagd of hij eens wilde onderzoeken welke muzikanten en bands er in of vanuit Akersloot popmuziek hebben gemaakt. Peter wist op het jaarlijkse walk in-eve nement een aantal muzikanten te strikken om met hen de volledige Akerpopgeschiedenis in beeld te brengen. Op zondagmiddag 24 april is het moment daar. Het jaarboek wordt op het podium van de Storey Club gepresenteerd aan een groot CASTRICUM - Tijdens de jaar vergadering van de brandweer post Castricum op dinsdag 15 maart ontvingen de heren A.N.G.M. (Arnold) Res en J.P. (Jan) Theissling van post Castricum uit handen van burge meester Toon Mans een konink lijke onderscheiding: Lid in de orde van Oranje Nassau. Zij kre gen de onderscheiding vanwege hun 20-jarig dienstverband bij de brandweer. Daarnaast reikte Petra Abma, teammanager Brandweerzorg Zuid-West, insignes uit aan een groep jubilarissen vanwege hun langdurige dienst. Deze werden uitgereikt aan de heer M. (Max) Kronenberg, 12,5 jaar in dienst, de jaar in dienst en de heer J. (John) heer A.J.M. (André) Schermer, 12,5 Koopman, 12,5 jaar in dienst. aantal van de in dit eerste deel beschreven bands en muzikanten. Blues-diva Tineke Schoemaker, de zangeres van Barrelhouse, zal dan samen met De Tophitters een paar nummers spelen. Ook het Alpha Trio, Jan Verduin van De Troubadours, Henk Kerssens, en een paar bandleden van Switch heb- ben beloofd om muziek te komen maken. The Magic Strings verzorgt de rest van de middag de muzikale omlijsting. Iedereen is welkom vanaf 15.00 uur in de Storey Club (vrije entree). De boekpresentatie staat rond 16.00 uur gepland. Akersloot heeft een rijke popgeschiedenis. Aangeleverde foto Vorig jaar werd ook deze brug prachtig versierd. Aangeleverde foto '"VT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9