Discussiejeugdzorg: expertise delen is nodig Nijenburg scoort een dikke 8 i m Politie trekt in bij gemeente Heiloo puzzelnieiuvs Modeshow Melange? wederom groot succes! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ijsvogels in Heiloo Wat is er lekker gepuzzeld in de Voorjaarsbijlage, aan het aantal inzendingen te zien! Deze week kunt u uw eigen oplossingen nakijken op pagina 12. Volgende week leest u in de krant wie de winnaars zijn van de vele prijzen. 30 MAART 2016 HEILOO - Natuurmonumenten heeft in het najaar van 2015 een tevredenheidsonder- zoek gedaan onder de bezoe kers van landgoed Nijenburg. Natuurmonumenten houdt zo'n onderzoek iedere drie jaar in drukbezochte gebieden. Boswachter Klaas van den Berg voerde het onderzoek uit: "We zien dat de bezoekers landgoed Nijenburg gemiddeld een 8,1 als cijfer hebben gegeven. Landelijk gezien is dat gemiddeld, voor ons is het juist een teken dat we nog wat te verbeteren hebben." De bezoekers werd gevraagd om via een website een online enquête in te vullen. Hieraan heb ben 240 bezoekers deelgenomen. Deze hebben door middel van een standaard vragenlijst hun mening gegeven over hun bezoek aan het gebied. De resultaten helpen Natuurmonumenten om bezoekers in de toekomst beter te kunnen ont vangen, door recreatievoorzienin gen meer af te stemmen op de huidi ge behoeften en wensen. Landgoed Nijenburg is een gebied dat door veel mensen regelmatig bezocht wordt. Uit de resultaten blijkt dat een groot deel (65%) van de bezoe kers het gebied wekelijks of zelfs dagelijks bezoekt. Meer dan de helft (55%) van de bezoekers besteden tussen de 1 tot 3 uur in het gebied. Wandelen, hond uit laten en sporten zijn de favoriete bezigheden. Het hondenlosloopgebied wordt door veel bezoekers als prettig ervaren, ook omdat er weinig locaties in de buurt zijn waar de hond los mag lopen. Mensen komen vooral voor de natuur en omdat het dichtbij is. Hobby's, zoals fotograferen, sporten en de rijke cultuurhistorie spelen daarbij ook een rol. Boswachter Klaas: "Het is voor ons fijn om te zien dat bezoekers zo enthousiast zijn over het gebied. In de enquête bestond ook de mogelijkheid om verbeterpunten te benoemen. Met deze input van de bezoekers kunnen wij aankomende tijd aan de slag om het gebied nog aantrekkelijker te maken." Het meest kritisch zijn de bezoe kers over het meubilair (te wei- HEILOO - Instanties die zich bezighouden met onderwijs en zorg voor kinderen met een beperking moeten hun expertise delen met elkaar en met ouders. Dat is wenselijk om ouders beter te kunnen informeren en begeleiden tijdens hun opvoed taak. Ook mag bureaucratie het welzijn van kinderen niet in de weg zitten. Dat waren vorige week zaterdag in het orthopeda gogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo belangrijke conclusies tijdens een debat over jeugd zorg. Een gevarieerd gezelschap sprak een uur lang met elkaar. Aanwezig waren vertegenwoor digers van zorgverzekeraar VGZ, Parlan, Stichting MEE/De Wering, Heliomare, Het Horizon College, Passend Primair Onderwijs Noord- Kennemerland, Stichting Kanz en ouders van kinderen van de Vijfhoek. Ook welzijnsmedewerker Yvonne Groen en burgemeester Hans Romeijn waren van de par tij. Alle panelleden konden zich vinden in de stelling dat volledige informatie voor ouders moeilijk op een rijtje is te krijgen. "Vaak moet ik gegevens over voorzieningen of instanties uit de krant vernemen. Zo weet ik pas kort van het bestaan van Klas op Wielen in Alkmaar waar kinderen met en zonder beperking les krijgen," zegt Renate Bowra van Vrienden van de Vijfhoek en moe der van een kind met een beperking. Cees Huisman van Stichting Mee/ De Wetering herkent dit beeld. "Ik hoor nog te vaak: 'Had ik maar eer der geweten dat jullie er zijn.' Dat is jammer, want het moet niet uitma ken bij welke instantie ouders aan kloppen." Cees noemt het mede een gemeentelijke taak om de publieks informatie te verbeteren. Yvonne Groen van de gemeente Heiloo kan zich hierin vinden maar heeft een kanttekening: "We doen alles om werelden samen te brengen, maar het is moeilijk te achterhalen wie hulp nodig heeft. We moeten dit natuurlijk wel weten." Lees verder op pagina 3 nig/slecht onderhouden), de par keergelegenheid (te weinig), de kwaliteit van de paden en infra structuur (te modderig/hobbelig) en het hondenlosloopgebied (te klein, maar ook hinder door loslopende honden) en de informatievoorzie ning (te weinig). "Het is goed om te horen dat de bezoekers deze punten graag verbeterd zien worden. Op dit moment zijn we aan het uitzoeken hoe we deze punten snel kunnen aanpakken om de bereikbaarheid en de beleving van het gebied te kunnen vergroten." Ook kwam uit het onderzoek naar voren dat er veel vandalisme wordt erva ren. Door meer toezicht probeert Natuurmonumenten dit te vermin deren. Wat als een gebrek werd erva ren in het gebied is duidelijk start-/ eindpunt van een bezoek. "We zijn al een tijd bezig met de herbestem ming van boerderij Nijenburg. Deze zal hierin een centrale rol gaan spe len voor de bezoekers van het land goed." HEILOO - Steeds vaker worden de felblauwe flitsjes boven sloten en vijvers in Heiloo herkend als ijsvogels. Het gaat erg goed met de groei van de populatie, mede dankzij door vrijwilligers aan gebrachte steile oevers met gaten voor het nestelen. Op de foto het ijsvogelpaartje bij de sloot bij plan Oost, bij de omgevallen boom. Foto: Brigitte Kempers HEILOO - De politieagenten in Heiloo betrekken vanaf maan dag 4 april een steunpunt in het gemeentehuis van Heiloo en zijn niet meer bereikbaar via het politiebureau aan de Kennemerstraatweg. Dat beves tigde een woordvoerster. De twee wijkagenten van Heiloo worden op 4 april 's ochtends wel kom geheten in het gemeentehuis door burgemeester Hans Romeyn. Ze krijgen een kamer vlak bij de ingang van het gemeentehuis. Ze kunnen die gebruiken als uitvalsba sis voor hun werk in het dorp, voor lichte administratieve werkzaam heden, en als ruimte 'om gesprek ken met mensen te voeren die niet op straat zijn te houden', aldus de woordvoerster. Het is niet te bedoe ling dat burgers naar het gemeen tehuis komen om aangifte te doen van bijvoorbeeld inbraak, diefstal of geweldpleging. "Daar is de ruimte niet geschikt voor,', aldus de woord voerster. "Er zijn genoeg andere manieren om aangifte te doen, zoals telefonisch of via internet. Wie echt naar een bureau wil, kan terecht in Castricum of in Alkmaar. Het is wel verstandig om dan een afspraak te maken om wachten te voorkomen.'' Het politiebureau aan de Kennemerstraatweg, dat schuin tegenover het gemeentehuis staat, blijft kantoorruimte beschikbaar voor politieafdelingen. Bron: NHD/Henk-Jan den Ouden jflftfoNTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 1 3 De Kattenberg is een van de hoogtepunten van het landgoed Nijenburg. Foto: Alfred Roszbach

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1