Discussiejeugdzorg: expertise delen is nodig Tien vragen aan... Bert van Baar speelt in De Oudheidkamer Annemiek Bosch U Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 3 0 MAART 2 0 16 •Vervolg van pagina 1 Ook financiering van zorg kreeg tijdens de paneldiscussie aandacht. Ouders krijgen het niet altijd voor elkaar hulp gefinancierd te krijgen vanwege dichtgetimmerde wet- en regelgeving. "Mijn kind valt continu tussen wal en schip. Wij hebben drie basisscholen in Heiloo bezocht, maar ons kind is net te goed' voor het speciaal onderwijs en 'niet goed genoeg' voor het basisonderwijs," zegt Nanette Bijkerk Postma in het publiek. De aanwezigen benadruk ken dat het welzijn van het kind te allen tijde voorop moet staan. "Instanties moeten zich niets aan trekken van muren die worden opgeworpen. Ga liever eerst het gesprek aan met de ouders en kijk daarna welk soort financiering nodig is," aldus Astrid Ottenhuym van de organisatie Passend Primair Onderwijs Noord-Kennemerland. Volgens Christaan Kwint van zorg aanbieder Stichting Kanz is er 'geld zat'. "We moeten het alleen goed verdelen." Bezuinigingen blijven een doorn in het oog van instanties en ouders. "Natuurlijk ben ik verantwoorde lijk voor mijn kind, maar kan ik mijn verantwoordelijkheid met een gerust hart overdragen? Mijn kind moet met een busje naar het ortho pedagogisch dagcentrum en in dat busje rijden vrijwilligers. Kan ik erop vertrouwen dat dit goed gaat?" vraagt een moeder zich openlijk af. 'Per kind afhankelijk' De vraag of kinderen met een beperking in het regulier onderwijs de beste plek hebben of juist in een orthopedisch dagcentrum liet zich moeilijk beantwoorden. Volgens de panelleden is maatwerk gebo- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek w^fPriiilinK- Xtluraih: Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. den. "Mijn dochter kan niet in een schoolse setting functioneren. Laat haar in het orthopedisch dagcen trum lekker snoezelen en zwem men, in alle rust en met alle ruimte hiervoor," zegt een van de aanwe zigen. Ook voor Christaan Kwint moet het aanbod per kind afhan kelijk zijn. Toch praat hij over het belang van het gezamenlijk volgen van onderwijs door kinderen met en zonder beperking. "Dit heeft een goede uitwerking op alle kinderen, dus ook op kinderen zonder beper king. Zij kunnen van elkaar leren." Niet alleen de school draagt hieraan bij: ook bijvoorbeeld buurthuizen moeten een rol spelen, benadruk ken meerdere panelleden. Hetty Janssen van De Waerden - een orga nisatie waarvan De Vijfhoek onder deel is - benadrukt dat een combi natie van zorg belangrijk is, evenals de visie en zeggenschap van ouders. "Over het algemeen kennen ouders hun kind het beste." Toch schuilt in deze zienswijze een gevaar, zo stelt Renate Bowra. "Ouders die zelf voor hun kind zorgen, moeten op tijd op de rem trappen als het niet goed gaat. Dus niet te lang doorgaan met zorgen. Het probleem is dat er te weinig controle is. Bovendien moet je overal zelf achteraan gaan." Burgemeester Hans Romeyn vatte de discussie samen en benadrukte dat vooral de focus moet blijven lig gen op de zorg van het kind. Samen moet ervoor worden gewaakt 'dat niet vooral de aandacht uitgaat naar procedures en het controleren van elkaar'. De panelleden stemden hiermee in. Daarnaast spraken ze af hun best te doen hun expertise te delen. De instanties willen over een jaar de voortgang bespreken. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Burgemeester Hans Romeyn en een deel van het panel. Foto: Willem de Haas HEILOO - Bert van Baar ver zorgt zaterdag 2 april om 14.30 en 16.00 uur een optreden bij de Historische Vereniging Oud Heiloo, concertjes in het kader van de expositie 50 jaar Buk Buk. De kleinkunstenaar (singer/song writer) brengt zijn eigen werk en begeleidt zich daarbij op uiteenlo pende instrumenten. Naast de gitaar en accordeon is zijn zelfgebouwde hommel beslist een historisch exemplaar. Van Baar spreekt van een jaar vol jubilea: "Het is 45 jaar geleden dat ik voor het eerst optrad, Buk bestaat vijftig jaar en zelf vier ik dit seizoen mijn zestigste jaar. In de jaren zeventig kwamen wij met ons groepje Corbee Van Baar ook wel in Heiloo spelen. Zo heb ik Jan van Bellekom leren kennen. In Sint-Pancras organiseerden we voor het eerst een openluchtpopfestival, maar al heel snel kwam BUKpop en dat werd veel groter en beter dan wij ooit konden." Bert brengt zater dag 2 april muziek en liedjes uit die tijd, maar ook wat historisch getinte werken, zoals een Kennemer bal lade (1845) van W.J.Hofdijk over de inval der Friezen in 1168. De Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, is zaterdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Mijn naam is Annemiek Bosch, getrouwd met Wilfred en samen met onze drie kinderen (Elsemieke van 12, Otto van 11 en An- nelore van 8 jaar) wonen wij nu ruim elf jaar in Heiloo. Al sinds 2002 werken wij gezamenlijk met een fijn team in ons assurantiekantoor aan de Zevenhuizerlaan. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben 'echte import': geboren en opgegroeid in Groningen. Wilfred is wel een echte Heilooër, en nadat we in hartje Alkmaar hebben gewoond kon het niet uitblijven dat we 'terugverhuisd' zijn naar Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Wellicht zou ik gaan schilderen met olieverf naar de stijl van Henk Helmantel en Jacob Eerdmans. Een flink aantal schilderlessen zijn dan geen overbodige luxe 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je vragen? Graag zou ik een kopje koffie drinken met Gerhard Hormann, schrijver van boeken als Hypotheekvrij, Helemaal vrij, De omge keerde werkweek en Het plakbandpensioen. Allereerst om hem te complimenteren met het voor iedereen behapbaar maken van com plexe financiële zaken als hypotheek en pensioen. En om hem te vragen wat voor reacties hij heeft gehad op zijn onorthodoxe visie en oplossing voor zijn persoonlijke situatie (rigoureus inlossen van zijn hypotheek en in feite een teruggang naar het welvaartsniveau van de jaren zestig). 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Op mijn zestiende ben ik op het vliegtuig gestapt naar Barcelona, om mee te doen aan een internationaal jongerenproject voor het renoveren van een prachtige oude villa in Allella. De stap naar onafhankelijkheid, de omgeving en de mensen hebben ervoor gezorgd dat dit een heel bijzondere ervaring is geweest. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Het begin van de oude Heerenweg in Heiloo vind ik een van de mooiste stukjes van Heiloo. Maar ook Onze Lieve Vrouwe ter Nood, Nijenburgh, het Maalwater met zicht op de duinen, het Heilooër bos zijn absoluut ook schitterende locaties. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Voor een weekend Ameland mag je me altijd wakker maken. We zijn twee weken terug op het eiland geweest in een huisje te mid den van de duinen... Je waant je in een andere wereld! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Een advies om te leren omdenken: op een andere manier naar het leven leren kijken. Je glas kan halfleeg zijn of halfvol, maar wat bijzonder dat je een glas hebt en dat er nog wat in zit ook! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Ik heb een periode in Edinburgh, Schotland, gestudeerd. Een fantastische tijd. 9. Wat zou je in Heiloo aanpakken, als je burgemeester was? Het Stationsplein lijkt momenteel op een stenen blokkendoos en vraagt om greenwalls: verticale tuinwanden langs de betonnen gevels! 10. Persoonlijke vraag: "Je bent moeder van 3 prachtige kinderen en je werkt lange dagen in jullie assurantiekantoor. Waar haal jij je ontspanning uit?" Tussen de bedrijven door pak ik mijn ontspanmomenten. Met een rood wijntje op de bank naar de Engelse detectives op Nederland 1 te kijken, fijne gesprekken met Wilfred en met onze hond Puck de natuur in zijn echt manieren om tot mezelf te komen. Ik nomineer Angelique de Wit voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag aan haar is: ik ben enorm onder de indruk van jouw positiviteit en manier van in het leven staan. Wat is jouw drijvende kracht? Volg de Uitkijkpost ook op Bert van Baar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3