Gratis concert Fanfare Showband Duinstreek Kamermuziekfestival Routes bekend PCC Maalwater Run en Walk Heiloo's got Talent 9 Kunstenaars in Witte Kerk UITKIJKPOST 30 MAART 201 6 Iedereen tussen de 5 en 14 jaar kan zich aanmelden. Aangeleverde foto De Fanfare laat 2 april horen en zien wat ze muzikaal in huis heeft. Aangeleverde foto HEILOO - Samen muziek maken en luisteren naar muziek maakt veel mensen blij. Daarom wil Fanfare Showband Heiloo vooral zoveel mogelijk mensen laten meegenieten van de mooie muziekstukken die zij spelen. Dit doen zij niet alleen tijdens verschillende optredens binnen en buiten Heiloo, maar binnen kort ook met een voor iedereen gratis toegankelijk concert. Dit concert zal plaatsvinden op zaterdag 2 april vanaf 20 uur in het ontmoetingscentrum van het GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg. Het program ma dat de Fanfare haar publiek wil aanbieden bestaat uit verschil- lende onderdelen. Natuurlijk laat de Fanfare horen en zien wat ze muzikaal in huis heeft. Daarbij is zij niet compleet zonder haar majoret tes, en ook zij zullen zich presen teren. Verder heeft de Fanfare een slagwerkgroep die een nummer ten gehore brengt dat speciaal voor deze avond is ingestudeerd. Naast het A-orkest heeft de Fanfare sinds enkele jaren ook een opleidingsorkest dat een aantal eigen nummers zal spelen. De leer lingen van Music 4 U zullen verder laten horen en zien wat ze in de afgelopen weken hebben geleerd. De zaal gaat op 2 april open vanaf 19.30 uur. De toegang van het con cert is geheel gratis. HEILOO - Het Duinstreek Kamermuziek Festival, dat wordt gehouden op 1, 2 en 3 april, doet ook Heiloo aan. Het veelbelovende cello/pia noduo Ella Nicolas van Poucke geeft zaterdag 2 april om 12.00 uur een concert in de Cultuurkoepel. Aansluitend om 14.00 uur presenteert violiste Maria Milstein een voor ieder een toegankelijke masterclass aan conservatoriumstudenten. De Van Pouckes hebben als jonge talentvolle musici al ruim schoots naam gemaakt op inter nationale podia, zowel apart als met zijn tweeën. Ze zijn thuis op het Grachtenfestival en in het Concertgebouw Amsterdam en wonnen vele belangrijke prijzen. Als enthousiaste kamermuziek spelers omvat hun brede reper toire werk van Bach tot Messiaen. Broer en zus Nicolas en Ella van Poucke spelen op deze zaterdag composities van broer en zus Felix en Fanny Mendelssohn, en ook de prachtige sonate van Chopin (in g klein, Opus 65). Artistiek leider van het Duinstreek Kamermuziek Festival violiste Maria Milstein geeft op enthousiaste en warm bloedige wijze les. Het is spannend om te zien hoe de studenten daar door in korte tijd hun spel verbe teren. Tussen het concert en de Masterclass is er gelegenheid een lunch te gebruiken 5,00). De toegang tot het concert kost 10,00, die tot de masterclass ook. Tot achttien jaar is de entree gra tis. Info en reserveren via www. duinstreekkamermuziek.nl of 072 5895003. Kaarten op 2 april ook aan de zaal. Kijk voor de mogelijk heid voor een passe-partout voor concert en masterclass ook op www.cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - PCC Maalwater Run gaat door het dorp en de Walk langs bollenvelden weilanden en de duinen. Met deze spor tieve uiting hoopt Rotaryclub Heiloo met partners SportRaad Heiloo, Buurtsportcoach, Wandelvereniging Voeten in Beweging 2002 en het Petrus Canisius College heel Heiloo ervan te overtuigen dat bewe gen moet. De Run gaat weer over zo'n 2, 4, en 10 kilometer door het dorp. Bewoners aan het parcours steken de vlag uit en moedigen vanuit hun voortuinen de passerende renners aan. De wandelaars kunnen kiezen uit korte afstanden, met een route door het mooie dorp, en langere tochten, die hen door weilanden, langs bollenvelden en door de dui nen voeren. Natuurlijk zijn er weer verrassingen onderweg en staat de route in een mooi bewaarboekje. Ondanks de mogelijkheden die er bestaan om via de de gemeente ondersteuning te krijgen zodat ook met een beperkt gezinsbudget spor ten mogelijk wordt, is sport toch niet voor iedereen toegankelijk. Rotaryclub Heiloo zorgt, via het Rotary Sportfonds Heiloo, voor wat ruimere mogelijkheden voor vol wassenen en jeugd. Bewegen maakt namelijk gelukkig en stimuleert de hersenen. Dat begint bij de jeugd en daarom worden de leerlingen van de basisscholen weer uitgenodigd met zoveel mogelijk klassen mee te doen met de Run of de Walk. Hun inschrijfgeld gaat naar het Sport@ School-project waardoor hun school sportlessen naar keuze kan krijgen. Vorig jaar werd de extra prijs HEILOO - Het is tijd voor een nieuwe, sensationele, show in Heiloo: Heiloo's got Talent! Op woensdag 27 april zal het j aarlijkse Oranj ebal worden geopend met deze vernieuwde talentenjacht. Ben jij de nieuwe Hans Klok en tover jij duiven uit je hoed? Kun jij beter dansen dan Shakira? Of zing jij mooier dan Maan uit the Voice of Holland? Dan zijn we op zoek naar jou! Iedereen tussen de 5 en 14 jaar kan zich opgeven voor deze show en zijn of haar talent laten zien op het grote podium in de Oranjebaltent. Alle talenten zullen beoordeeld worden door een veel zijdige jury en uiteindelijk zal zelfs een iemand er vandoor gaan met een heuse beker. Denk jij dat je met jouw talent kans maakt op de titel 'Talent van 2016'? Laat het ons dan snel weten door je aan te melden op de site: www.oranjebalheiloo.nl. Uiteraard hopen we dat deze kleine talenten kunnen rekenen op veel aanmoediging uit de tent van een groot publiek. Om 15.00 uur zal Oranjebal beginnen met de spec taculaire show en is iedereen van harte welkom! HEILOO - Op zaterdag 2 en zon dag 3 april opent de Witte Kerk te Heiloo haar deuren voor een gevarieerde kunstexpositie van Atelier Bergen. De expositie laat werken zien van zes enthousiaste en gedreven schilders en één beeldhouwster. Wat hen bindt is dat zij allen werken in Atelier Bergen, onder leiding van de bekende Bergense kunstschilder Pauline Bakker. De expositie toont zeer divers werk qua thema, stijl en uitvoe ring. Zeegezichten, landschappen en andere thema's zijn uitgewerkt met toewijding en technische vaardigheid, waarbij een eigen signatuur duidelijk herkenbaar is. Deze diversiteit maakt de expo sitie méér dan de moeite van het bezoeken waard. De schilders zijn zelf aanwezig en voeren u graag mee langs de schilderijen en hun eigen sferen voor een toelichting. De expositie is te bezoeken op zaterdag 2 en zondag 3 april van 10.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis en er is voldoende par keergelegenheid. Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Dirk Brinkhuis, directeur van OBS De Springschans verwacht dat opnieuw veel van zijn leerlingen meedoen. Aangeleverde foto ontwikkelen is, helemaal in deze tijd, van enorm belang. Gymnastiek en in sterkere mate de lessen muziek hebben het vaak niet over leefd in de drang naar gedegen onderwijs. Toch zijn het prachtige instrumenten om te verbinden." Brinkhuis draagt het initiatief van de samenwerkende organisato ren daarom een warm hart toe en hoopt dat zijn school opnieuw met het grootste aantal leerlingen aan de start komt. Aan bovenbouwleer krachten Anouk Vennik en Tineke van Dam zal het niet liggen. In 2015 liepen ze zelf de 10 kilometer mee. Bekijk voor meer informatie de website www.pccmaalwaterrunen- walk.nl. voor het grootste aantal deelnemers van één school gewonnen door OBS De Springschans. Dirk Brinkhuis, de nieuwe directeur, vertelt hoe zijn school de leerlingen motiveerde om mee te doen: "Alles hangt af van het enthousiasme van de leerkrachten. Die hebben vorig jaar aan de groe pen gevraagd om een poster voor de Run en Walk te maken. Bij dat samenwerken aan zo'n opdracht komen gesprekken op gang: 'Ik doe mee, jij ook?' Samenwerken en daarna samen meedoen aan de sportieve prestatie geeft waarde volle binding tussen de leerlingen." Brinkhuis vertelt ook waar zijn doelen voor de komende jaren lig gen: "Verbinden en burgerschap Nicolas van Poucke Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9