9 minderjarige vluchtelingen Egelshoek Vanavond: seminar 'Durf en Doorzettingsvermogen' (13 BORDEN Huis verkopen? Kerkjeugd speelt met jeugd asielzoekerscentrum Heiloo 5 Nodig ons uit voor een vrijblijvende waardebepaling! Dansende koeien op Landgoed Ter Coulster Bijstand in Heiloo: 1% inwoners heeft een uitkering /X> VAN DER sinds 1933 (072) 5351000 6 APRIL 2016 HEILOO - Het is weer zover, op zaterdag 9 april mogen de koeien van de familie Brouwer de Koning het land weer in. We hebben een koud voorjaar gehad, maar gelukkig begint het gras de afgelopen week goed te groeien. De koeien kunnen dus weer naar buiten! Om klokslag 13.00 uur mogen de dames voor het eerst dit jaar naar buiten. Er is dit jaar geen open dag op de boerderij, maar wilt u dit niet missen, dan bent u van harte welkom op Landgoed Ter Coulster, Kennemerstraatweg 432, Heiloo. Ook vanaf de Kanaalweg is de boerderij makkelijk bereikbaar. Aangeleverde foto HEILOO - Cassandra Bertels van Shiftcoaching verzorgt speciaal voor ondernemers en managers uit Noord-Holland Noord een seminar door poolreiziger Yuri Klaver, een graag geziene gast spreker op big events van onder meer Booking.com en Endemol. Hij verhaalt met ijzig-schitterende 'freeze frames' hoe hij tijdens zijn 7.000 kilometer lange solo-expeditie op ski's en per kajak door het onher bergzame poolgebied van Alaska en Canada obstakels en tegenslagen overwon. Raakvlakken voor u met de poolvlakte? Jazeker. Zo heeft een kleine koerscorrectie vaak al grote gevolgen.Shiftcoaching plaatst die in een organisatiekundig kader. U bent van harte welkom van 19.30 tot 21.30 uur in de Kleine Kapel van het Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De entree bedraagt 35,00 inclusief één introducé en de borrel na afloop. Aanmelden: shiftcoaching@outlook.com. Meer informatie: www.shiftcoaching.nl HEILOO - Parlan begeleidt vanaf begin april 9 alleenstaande min derjarige vluchtelingen tussen de 15 en 18 jaar in de Hobbits. Aan het Wethouder Thomsonbos 39-41 in de Egelshoek worden al vijftien jaar jongeren opgevan gen. De buurt heeft deze jonge ren altijd met open armen ont vangen en tijdens de informele bijeenkomst van 17 maart was ook een welkome sfeer voor de toekomstige bewoners te voe len. De buurt kreeg samen met burge meester Romeyn en wethouder Elly Beens toegelicht dat het vertrek van de eerdere bewoners los staat van de opvang van alleenstaande min derjarige vluchtelingen. De verhui zing van de Hobbits-kinderen kwam voort uit de veranderde visie van Parlan, dat jonge kinderen het beste thuis of anders in een gezinssitu atie kunnen opgroeien. Parlan heeft voor alle Hobbits-kinderen goede vervolgopvang gevonden in pleeg gezinnen of gezinshuizen. Daardoor stond de Hobbits dus leeg. Toen het besluit om te verhuizen viel, was de opvang van deze jongeren nog niet in beeld. Parlan is, in samenwerking met het Nidos, verantwoordelijk voor het opvangen van de jongeren. Nidos is de voogdij-instelling voor deze vluchtelingenkinderen met verblijfsstatus en als zodanig ver antwoordelijk. Bij het plaatsen van nieuwe kinderen probeert het Nidos te letten op de groep die dan in de Hobbit woont. Het Nidos heeft een contract van drie jaar met Parlan. Dat contract kan twee keer met twee jaar worden verlengd. Parlan heeft de gemeente Heiloo op de hoogte gesteld van de plan nen en samen hebben zij de buurt geïnformeerd. Burgemeester Hans Romeyn: "Het doet mij goed om te ervaren dat kinderen welkom zijn in deze buurt. Dat hebben we gezien met de kinderen die er de afgelo pen jaren hebben gewoond en ook voor de jongeren die er vanaf april komen te wonen staat de deur open. Ik ben er trots op dat we ons in Heiloo verantwoordelijk voelen voor onszelf en voor elkaar. Zorgen voor elkaar betekent dat we niet langs elkaar leven, maar aandacht voor elkaar hebben. Het is mooi om te zien dat de buren ook een rol wil len spelen bij het helpen integreren van de jongeren. Zo blijft Heiloo een fijne plek om te wonen voor ieder een." Parlan begeleidt de jongeren. Mochten er vragen of wensen van uit de buurt zijn, dan kunnen zij de groepsleiding daarop aanspreken of bellen met een nummer dat 24/7 bereikbaar is. Elke gemeente heeft een taak stelling om vergunninghouders op te nemen. Dit zijn voormalige asielzoekers, die permanent in ons land kunnen en mogen blijven. Zij hebben een verblijfsvergunning en verblijven nu nog in asielzoekers centra. De gemeente richt zich op het versneld huisvesten van men sen met een verblijfsvergunning (vergunninghouders). De gemeente heeft vanuit het Rijk een taakstel ling meegekregen om de eerste helft van dit jaar 29 vergunninghouders op te vangen. De negen jongeren die in de Hobbit komen wonen maken daar onderdeel van uit. ADVERTENTIE Poolreiziger Yuri Klaver. HEILOO - In de gemeente Heiloo ontvangen 220 mensen een bij standsuitkering. Dat is 1% van alle inwoners en minder dan gemid deld in Nederland. Het hoogste aandeel bijstands uitkeringen in Nederland telt de gemeente Rotterdam (6,6% van de inwoners). Het aantal bijstands uitkeringen in Nederland nam tussen 2011 en 2015 gemiddeld met 20 procent toe. In Heiloo is het aantal uitkeringen tussen 2011 en 2015 met 38% toegenomen. Op 1 januari 2016 heeft Heiloo 22.690 inwoners. Bron: RTL Nieuws. Foto: Selfie van Yuri Klaver ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 1 4 K«katat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1