Voorjaarsconcert Caecilia met Sterre van Boxtel Ditty Hopman en Olga de Ruiter Duizenden mensen gaan 100 dagen lang de afvaluitdaging aan Paula de Blaaij en Ria de Ruiter exposeren in bibliotheek Zondagmiddagconcert Witte Kerk 11 UITKIJKPOST 13 APRIL 2016 Speciale gast Sterre van Boxtel, bekend van het tv-programma Superkids, zingt drie nummers met de harmonie. Aangeleverde foto HEILOO - Harmonie Caecilia neemt u mee naar Italië bij haar voorjaarsconcert op zaterdag 16 april in Cultureel Centrum de Strandwal. Het bijzondere 11-jarige zangtalent Sterre van Boxtel uit Alkmaar treedt op als speciale gast. Julius Caesar, de Vesuvius en Marco Borsato... Ze komen allemaal langs op het voorjaarsconcert van Caecilia, net als filmmuziek uit The Godfather. Italiaanse sferen dus, en dit alles onder de aanstekelijke lei ding van dirigent Ton van de Kieft. Daarnaast zullen ook leerlingen en het opleidingsorkest van Caecilia optreden o.l.v. Bob Kanne. In de pauze is er de bekende loterij met mooie prijzen. Aanvang concert om 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Locatie Cultureel Centrum de Strandwal, op het GGZ-terrein aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Toegangsprijs bedraagt 10,00. Voor donateurs en kinde ren tot 12 jaar is de toegang gratis. Voorverkoop via kantoorboekhan del De Schrijverij. Meer info via www.caecilia-heiloo.nl. HEILOO - In 29 gemeenten zijn meer dan 3000 inwoners van start met 100-100-100.nu, het project waarin 100 mensen gedurende 100 dagen 100% van hun afval scheiden. Afgelopen vrijdag konden de deel nemers op het forum alvast ken nismaken met andere deelnemers. Sinds deze maandag staat de aller eerste Weekopdracht klaar, en voor de Dinsdag Video ging 100-100-100. nu presentator Georgina Kwakye op bezoek bij HVC om te zien wat er met ons afval gebeurt. Voor 100- 100-100.nu ervaren de deelnemers hoe we het grootste deel van de materialen in ons huishoudelijk afval kunnen scheiden, om te herge bruiken of recyclen. Van materialen zoals plastic, papier en gft kunnen nieuwe producten worden gemaakt, maar alleen als we ons afval thuis goed scheiden. We kunnen zelf ook onze hoeveelheid afval flink terug dringen, bijvoorbeeld door bewust boodschappen te doen. Op www.100-100-100.nu hebben alle deelnemers toegang tot een per soonlijke pagina om wekelijks de weegresulaten van hun hoeveelheid restafval, oud papier, gft en plas- tic in te voeren. Er is elke dag iets nieuws te doen óf te zien op 100- 100-100.nu, zoals de weekopdracht, de video met de afvalcoach, en bij zondere verhalen van teamgenoten. Op het forum kunnen de deelne mers ervaringen delen, en eigen tips over afvalscheiding en -preventie kwijt. Lukt het om in alle gemeen ten met minstens 100 huishou dens, 100 dagen, 100% afval te scheiden en veel minder restafval over te houden? Volg de deelne mers en hun afvaluitdaging op www.100-100-100.nu. HEILOO - Ongeveer 15 jaar geleden heeft Paula de Blaaij de techniek van de oude meesters van Paul Jaarsma (Ibis) geleerd. Die techniek vergt veel geduld en concentratie. Na de onder schildering werk je laag op laag met transparante en een dek kende verf. De Blaaij werkt met olieverf op paneel. De productie is vrij gering, omdat ze soms een half jaar tot een jaar met een schilderij bezig is. Voor Paula werkt het prettig om met twee schilderijen bezig te zijn. Ze vindt veel onderwerpen fijn om te schilderen. "Mijn laatste schilderijen zijn koeien, maar ook de schilde rijen met olifanten in avondrood waren mooi om te doen." Verder vindt ze portretten en dieren heel spannend en inspirerend om te schilderen. Draadkunst Het werken met draden vormt al jaren de passie van Ria de Ruiter uit Heiloo. In haar Draadkunst expe rimenteert zij met materialen van zeer uiteenlopende aard, niet alleen dikke en dunne draden, maar ook gaas, metaal, perspex of paarden- haar. Het voorbereidende, expe rimentele werk bestaat uit het op papier ontwerpen van een object en het zoeken naar de daarbij beho rende, liefst afwijkende materialen om die dan op ingenieuze wijze en met uiterste precisie als het ware in het werk te construeren. Enkele belangrijke elementen zijn de belijning en het gebruik van kleu ren die voor een extra dimensie zorgen. Bij de uitwerking van haar driedimensionale objecten, staand of hangend, staat de transparantie centraal. Daarnaast draagt de scha duwwerking bij aan het ruimtelijk effect. Deze expositie is tot 9 mei te bezoeken in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, tijdens de ope ningsuren. Werk van Ria de Ruiter. Aangeleverde foto HEILOO - Ditty Hopman- Karskens en Olga de Ruiter exposeren van 4 april tot met 13 mei 2016 in Het Trefpunt. Als kind werd Ditty al aangetrok ken tot plaatjes in tijdschriften en boeken. De blijheid en het geluk die zij daarvan kreeg, wil ze tegen woordig overbrengen in haar foto's. Ditty is autodidact en begonnen met zwart-wit-foto's en reproduc ties van oude foto's en reportages van mensen. Zij was in 1978 lid van de fotoclub HAF in Heiloo. Er zijn ook nieuwe kunstfoto's te bekijken. U bent van harte welkom tijdens de opening van Ditty haar expositie op 10 april van 14.00 uur tot 17.00 uur. Haar expositie wordt geopend met een optreden van Thea en René (bekend van Struin in Camperduin). Olga de Ruiter is van origine lera res in onder andere handvaardig heid, en heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een soort cre atieve duizendpoot, zowel in het platte vlak als ruimtelijk vormend. Het werken met klei geniet echter al ruim 35 jaar haar voorkeur. Het steeds weer zoeken naar nieuwe mogelijkheden en toepassingen fascineert haar. De vormen die zij maakt worden met de hand opge- bouwd van meestal grove chamotte- klei. In 1995 heeft Olga een cursus bronsgieten gevolgd met de bedoe ling dat zelf thuis kleinschalig te gaan doen. Onlangs heeft Olga weer een oude liefde ter hand genomen: het werken met porselein klei. Het resultaat: een serie verrassende theepotten. Een aantal van hen kunt u momenteel in Het Trefpunt in Heiloo bekijken. Keramiek van Olga de Ruiter. Aangeleverde foto HEILOO - Op 17 april vindt een bijzonder concert plaats in de Witte Kerk van Heiloo in een serie, die concerten biedt met topmusici en zich onderscheidt door veelzijdigheid. En dat in een fantastische, eeuwenoude en akoestisch unieke ruimte. Het programma vermeldt de sonate in A van Franz Schubert, van Charles Ives de sonate no.4 'Children's Day at Camp Meeting', van Luciano Berio, Due Pezzi en Gabriel Fauré Sonate no.1 in A. Een aantrekkelijke combinatie van vertrouwde en minder bekende muziek. Uitvoerenden zijn de vio list Joseph Puglia en pianiste Ellen Corver. Violist Joseph Puglia maakte zijn solo-debuut in het Concertgebouw te Amsterdam, als onderdeel van het Holland Festival 2009. Beoordelingen van het concert waren overweldigend positief. Hij trad op in grote concert zalen over de hele wereld, zoals de Carnegie Hall. Ellen Corver studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Else Krijgsman en Naum Grubert. Zij werkte toen al samen met Karkheinz Stockhausen hetgeen resulteerde in de comple te opname van zijn pianowerken. Met het Koninklijk Concertgebouw Orkest maakte zij haar debuut in een pianoconcert.Het concert begint om 15.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt 15,00 (jongeren 10,00). Reservering via www.concertenwittekerk.nl of 06 45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. Joseph Puglia en Ellen Korver. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11