Zondag 24 april Open Watersportdag bij Watersportcentrum Uitgeest Ongekend fortuin Limmense Hortus Bokkentocht in de lentezon! Connexxion nieuwe vervoerder Regiotaxi Noord-Kennemerland Cowboys Indianen maken zich klaar voor 20e Timmerdorp Akersloot regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO 13 APRIL 2015 tv -• -3K Lopen over het water in een doorzichtige bal? Ja hoor, dat kan! Aangeleverde foto UITGEEST - De jaarlijk se Open Watersportdag bij Watersportcentrum Uitgeest wordt dit jaar gehouden op zon dag 24 april. U bent van harte welkom om dit mooie, gratis evenement bij te wonen aan de Lagendijk. De Open Watersportdag trekt elk jaar duizenden bezoekers naar het terrein van Watersportcentrum Uitgeest aan de Lagendijk. Hier kunnen bezoekers meezeilen bij de zeilschool, varen in een supersnelle boot, duikdemonstraties in een duiktank, proeven van gerookte vis en een demonstratie van de Marine Roadshow bezoeken. Ook staat er een gezellige zeemansmarkt met onder andere een touwshop, jacht makelaar, maritieme kramen, een stand met kussens gemaakt van oude dekens, sieraden, diverse soorten dames- en herenkleding en luxe lederwaren. De demonstraties van fijntimmerwerk, een flyboarder en van de reddingshonden worden natuurlijk niet vergeten! En dit alles wordt omlijst door verschillende muzikale optredens over het gehele terrein. Lopen over water Ook voor kinderen is er genoeg te doen: loop over het water in een doorzichtige bal, laat je schminken, bezoek de kinderkermis en leef je uit op het springkussen; het kan allemaal. De Open Watersportdag wordt om 13.00 uur geopend door niemand minder dan de burgemees ter van Uitgeest, mevrouw Wendy Verkleij. Om de doorstroming van het verkeer te bespoedigen, willen we u vragen, indien dit mogelijk is, op de fiets te komen. In de Nieuwe Loods van Jachthaven Uitgeest is een overdekte en bemande fietsen stalling. Ook kunt u uw auto aan de overkant parkeren bij Recreatiepark Dorregeest. De hele dag vaart er een pontje op en neer. Zet de Open Watersportdag dus snel in de agenda. Zondag 24 april 2016, van 11.00 - 17.00 uur, Lagendijk 7 te Uitgeest. LIMMEN - Een fortuin erven van een familielid van wie je niet wist dat die bestond. Dat is met recht een lot uit de lote rij. Maar stel: je erft een for tuin zonder dat je het weet. Zo hebben velen nog nooit van de Hortus Bulborum in Limmen gehoord, laat staan dat ze weten dat die vaak de erflater is van de bloemen die zij in huis halen. Het klinkt geheimzinnig, maar tijdens de officiële opening op 5 april jl. wist Johan van Scheepen van de KAVB (Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur) helder uit te leggen hoe de vork in de steel zat. Zoals de rijken nu met hun super- jachten en privé jets pronken, pronkten ze in de Gouden Eeuw met bijzondere bollen, die per stuk werden gekweekt en fortuinen kostten. Halverwege de 19e eeuw begon echter de commerciële broei en daarmee de productie van grote partijen van zowel bollen als snij bloemen. Neversie Met de jaren ontstond er ook een grote behoefte aan nieuwe soor ten. Daarbij speelde de Neversie (Ned. Ver. tot bevordering der Wetenschappelijke Veredeling van Siergewassen) een belangrijke rol. Die zetelde in Limmen en had als proeftuin de Hortus Bulborum. In 1985 groeiden daar 1000 soorten historische tulpen, 80 soorten nar cissen en 30 soorten hyacinten. 30 Jaar later zijn dat er 2.500, 1.150 en 100 geworden! "Voor de bollenkwe- kers", aldus Van Scheepen, "is het daarmee de grootst denkbare schat kamer. De Hortus beschikt namelijk over erfelijk materiaal dat nodig is voor het kweken van bollen, die beter bestand zijn tegen ziekten en daardoor minder bestrijdingsmid delen nodig hebben. En die ook letterlijk tegen een stootje kunnen, omdat ook in het bollenbedrijf de mechanisatie steeds verdergaat." Bloemenpracht Na Van Scheepens even geestige als verhelderende toelichting volgde een bezoek aan de tuin zelf. Ook u kunt de tuin tot 16 mei bezoeken en lopen door vier eeuwen bollencul- tuur met de schitterendste soorten in alle mogelijke kleuren. De Hortus bevindt zich aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen, naast het PKN Kerkje. Toegang: 5,00 p.p., 65+ 3,50, kinderen onder bege leiding tot 12 jaar gratis. Voor groepen bestaat de mogelijkheid tot een rondleiding op afspraak. Inlichtingen www.hortus-bulborum. nl. HEILOO LIMMEN - Het voor jaar is aangebroken, de zon laat zich steeds meer zien; tijd om relaxed te gaan fietsen in Heiloo en Limmen tussen vele verschil lende voorjaarsbieren! Deze bieren worden voor het lenteseizoen gebrouwen en zijn alleen in dit seizoen verkrijgbaar. Overwegend zijn dit blonde of amberkleurige bieren tussen de 6 en 7% alcohol met een fris en dorstlessend karakter. Daardoor zijn deze bieren ideaal om bij een wat hogere buitentemperatuur van te genieten! Zaterdag 16 april kun je vanaf 14.00 uur je fiets van stal halen om mee te doen met de lente-editie van de Heilooër Limmer Bokkentocht. Samen met De Bierverbinding is er weer een mooie bierlijst samenge steld. Bij 11 horecagelegenheden heb je namelijk de mogelijkheid om tussen 28 verschillende Meibocken, Lentebieren en overige voorjaars lekkernijen te kiezen! Je kunt zelf bepalen welke gelegenheden je aandoet. IJssalon Di Fiorentino heeft weer bierijs in de vitrines lig gen om als aangename afwisseling van te proeven. Bij elk van de gelegenheden (Bowling Heiloo, De Burgerij, Fletcher, Herberg Jan, 't Kroegje, De Lantaarn, De Loocatie, Queen's, La Strada, Het Vennewater en De Wit) kun je een stempelkaart aan schaffen waarmee je een presentje krijgt, kans maakt op een waarde bon van een van de locaties en een culinair hapje krijgt bij elk café waar je een Bockbier bestelt. Eventueel kun je voor 1,00 per persoon per ritje bij een van de dienstdoende taxilimousines instappen (tot 19.00 uur), maar fietsen of wandelen is natuurlijk gezonder. Mocht je 's middags niet kunnen; ook 's avonds kun je de tocht starten. Bokbier en tulpen: dat moet de Bokkentocht lente-editie zijn! Foto: Facebook Heilooër Limmer Bokkentocht Johan van Scheepen zit in de bollen maar kan er nooit genoeg van krijgen. Foto: Peter van Reenen HEILOO - Op 31 maart onderte kende wethouder Van der Ven van Alkmaar namens de regio gemeenten een contract met Connexxion. Connexxion is nu officieel de vervoerder van de Regiotaxi Noord-Kennemerland. Het gaat om een contract dat de gemeenten in de regio Alkmaar gezamenlijk hebben afgeslo ten: Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Heiloo, Bergen, Uitgeest en Castricum. De Regiotaxi Noord- Kennemerland is er voor inwoners die geen gebruik kunnen maken van eigen vervoer of het reguliere open baar vervoer. De Regiotaxi rijdt zeven dagen per week tussen 06.00 en 24.00 uur. Op de website van de gemeente staat meer informatie over reserveren, voorwaarden en vergoedingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15