Spoortunnel in Vennewatersweg 'Binnenkort zwemmend naar mijn werk?' Oproep! Bezorger worden van deze krant? OPENINGSTIJDEN Paulus Business Centrum officiéél geopend op De Paulusschool Heiloo 5 Afsluiting Kanaalweg: Heiloo in bloei Uitkijkpost verschijnt i.v.m. KONINGSDAG op 26 APRIL HEMELVAARTSDAG v.uitkijkpost.nL 0226 33331 1 MA 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur DI 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur WO gesloten DO 09.00 - 12.00 gesloten VR 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Zo komt de spoortunnel eruit te zien. Foto: Tunnel Aliantie Bron: NHD Henk Jan den Ouden HEILOO - De Vennewatersweg in Heiloo krijgt een spoortun nel. De gemeente heeft de finan ciering ervoor rond, zo meldde verantwoordelijk wethouder Rob Opdam vrijdag. Heiloo heeft de financiering rond en het pro ject moet in 2019 klaar zijn. De tunnel biedt plaats aan een tweebaansweg en een daarvan gescheiden fietspad voor twee rich tingen. Als alles volgens schema verloopt, is hij klaar in 2019. De gemeente wil het verkeer in Heiloo dat de spoorbaan wil kruisen, het liefst over de Vennewatersweg laten rijden en niet door het hart van het dorp. Er is ook gekeken of een tun nel ter hoogte van de Zeeweg moge lijk was. Voorschot Daar een tunnel plaatsen gaf ech ter technisch zo veel problemen, dat het veel te duur werd. Bovendien zou dat veel verkeer naar de toch al overbelaste Stationsweg trekken. De Vennewatersweg ligt ook gunsti ger ten opzichte van de aansluiting van Heiloo op de A9, die waarschijn lijk in 2020 gereed is. De tunnel is ook een voorschot op het spoorboekloos rijden, dat zeer waarschijnlijk in de toekomst wordt ingevoerd. Er rijden dan zo veel trei nen over het spoor, dat de spoor wegovergang zo'n dertig minuten per uur gesloten zou zijn, blijkt uit cijfers van de gemeente. De tunnel is volgens Opdam ook nodig vanwe ge de verkeersveiligheid. „Tunnels zijn veiliger dan spoorwegovergan gen. Niet zo lang geleden zat er nog een mevrouw met een rollator vast op het spoor, tussen de spoorbo men." Subsidies De tunnel kost in totaal 10,8 miljoen, zo is berekend. Na langt lobbyen zijn er twee subsidies toe gezegd: een van Rijkswaterstaat van 3 miljoen euro en een van het Bereikbaarheidsoffensief Randstad van 4,5 miljoen. De resterende 3,3 miljoen moet de gemeente Heiloo zelf bijeenbrengen. Een miljoen daarvan is al gereserveerd via de exploitatie van bouwgronden in het dorp. Het college vraagt de gemeenteraad dus om een krediet van 2,3 miljoen euro. Dat geld zou dan worden gedekt door dat er geen onderhoud meer hoeft plaats te vin den aan de spoorwegovergang in de Vennewatersweg. Op die manier is er volgens Opdam sprake van 'een sluitende business case'. De kosten van de tunnel zijn vol gens Opdam 'conservatief begroot', waardoor er een behoorlijke risico component is ingecalculeerd. "Maar als het bedrag in de aanbesteding tegenvalt, heeft de gemeenteraad van Heiloo het laatste woord. Wordt het toch te duur, dan kan die het project als nog afblazen. We zijn dan alleen wel 275.000 euro aan voorbe- reidingskosten kwijt." De gemeente raad besluit op 9 mei over de tunnel. HEILOO - Heeft u een mooie herinnering aan een Koningin nedag of Koningsdag? Stuur uw foto en uw korte verhaal naar: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO AKERSLOOT - Niet alleen de Kanaalweg is tijdelijk dicht voor klanten van onder nemers van de Boekelermeer, maar soms ook andere wegen richting de bedrijven. Dit komt de bereikbaarheid niet ten goede. Waarom worden werk zaamheden niet beter op elkaar afgestemd, vragen ondernemers zich gefrustreerd af. Paul Bo erlage, eigenaar van een wijnbedrijf aan het einde van de kanaalweg, rijdt om naar zijn werk in de Boekelermeer via het Kooimeerplein en de vuilverbran ding. "Dit kost mij tien minuten extra reistijd. Dat valt te overzien. Maar op 15 maart behoorde ook deze route niet tot de mogelijkhe den. Toen ik op de rotonde aan kwam, zag ik tot mijn grote schrik dat de wegen naar Akersloot en de Boekelermeer ook voor onbepaalde tijd dicht waren. Ik reed toen nood gedwongen via de A9 en de afslag Akersloot naar mijn werk. Het gevolg: 35 minuten vertraging! Dat had ik van tevoren wel graag willen weten." 'Stem beter af Paul is blij dat de wegversper ringen vanaf Kooimeer tot twee dagen beperkt bleven. Toch noemt de ondernemer dit soort acties frus trerend. "Ik snap dat werkzaam heden en afsluitingen nodig zijn want het wegdek is slecht, maar stem een en ander op elkaar af..." De communicatie over wegafslui- tingen kan volgens de ondernemer sowieso beter. "De afslag vanaf de Kanaalweg naar Ypestein is op zaterdag wel gewoon open waar door mijn bedrijf via die weg bereik baar is. Maar veel klanten weten dat niet. Zij rijden dus om, ook op zater dag." Hoewel de ondernemer klan ten zegt te missen uit vooral Heiloo en de Egmonden, heeft hij zich bij de afsluiting van de Kanaalweg neergelegd. "Via Facebookacties komen klanten naar mij toe, zo heb ik een 'Omrijfiets-actie'. Ik maak van iets negatiefs iets positiefs." Prat op het bos Een andere ondernemer, op het bedrijventerrein aan het einde van de Kanaalweg, meent dat de politiek van Heiloo, Alkmaar en de provin cie te weinig in oplossingen denkt. "Een voorbeeld: waarom gaat de nieuwe bussluis op de Nijenburgerweg (richting AZ) niet tijdens spitsuren open voor bestemmingsverkeer rich ting de Boekelermeer? Dat zou de Kennemerstraatweg ontlas ten. Nu ronken rijen auto's op de Kennemerstraatweg in het Heilooër Bos en dat terwijl de gemeente zo prat gaat op het bos." Verder kijkt de ondernemer alvast vooruit naar begin juni. Dan is de kruising richting Akersloot aan het einde van de Kanaalweg tijdelijk dicht. "Ik denk dat wij dan zwem mend door het Noord-Hollands Kanaal naar ons werk moeten." HEILOO - Lente in de straten: wat bloeien de bloesems weer prachtig in vele straten en lanen van Heiloo en omgeving. Dit mooie plaatje maakte Alfred Roszbach. Foto: Alfred Roszbach Meteen op de bon De ondernemer praat tevens over het inconsequent uitschrijven van bekeuringen op de Kanaalweg. "Ik reed op 10 maart op het fietspad omdat ik het kruispunt bij de brand weer niet kon gebruiken vanwege werkzaamheden. Er waren op dat moment geen werkzaamheden, ik was niemand tot last. Meteen kreeg ik te horen dat ik een proces verbaal kreeg. En dat terwijl ik niet anders kon, althans niet zonder een heel stuk te hoeven omrijden. Een ander punt: ik vind het opmerkelijk dat ik tegenwoordig weinig politiemen sen zie op en nabij de Kanaalweg. Daarentegen gebruiken steeds meer mensen de weg. Eigenlijk niet eer lijk dat ik wel een bekeuring op zak heb. Trouwens: waarom wordt voor landbouwverkeer regelmatig een oogje dichtgeknepen? Bovendien vernam ik onlangs uit betrouwbare bron dat de gemeente liever niet wil dat de politie bekeu ringen uitschrijft. Dit zou betekenen dat de gemeente en de politie het hierover oneens zijn. Eigenlijk rammelt de communicatie op veel punten." Ondernemer H. Zoon van Gashandel Zoon noemt de bereik baarheid van zijn bedrijf redelijk goed. "Komende woensdag (van daag, red.) wordt er nieuw asfalt aangebracht, dan is de weg vanaf Heiloo een dag dicht. Daarna is mijn bedrijf weer redelijk bereik baar." Volgens de ondernemer is de afsluiting noodzakelijk om de veiligheid te waarborgen tijdens de werkzaamheden. Verder verloopt het overleg met de aannemer en zijn medewerkers goed. "In overleg is veel mogelijk, men begrijpt dat mijn seizoen nu begint!" Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser Daarom aanleveren kopij vóór donderdag 21 april, 17.00 uur Aanleveren advertenties vóór vrijdag 22 april, 12.00 uur Donderdag 5 MEI GESLOTEN ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 82 N UMMER 1 5

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1