De schatbewaarders van Heiloo Tien vragen aan... Audities voor Theaterbende Heiloo Thea Piët 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 13 APRIL 201 HEILOO - 'Weet je wel wat er onder je voeten ligt?' Dat is de ludieke leus van Baduhenna, de Stichting Regionale Archeologie te Heiloo. Hun streven is om twee keer per jaar een lezing te organiseren. Op 4 april was het weer zover. Onder het motto: 'Craenenbroeck: de eerste bewoners van Heiloo?', hield Jan de Koning (senior archeoloog/project leider bij Hollandia Archeologen) een boeiende lezing over de opgra vingen die hebben plaatsgevonden ter hoogte van Kennemerstraatweg 229, waar inmiddels Zorgvilla Craenenbroeck is verrezen. Op 11 november 2013 werd een routineonderzoek gestart. De werk zaamheden vonden hun voortgang in december 2013 en januari 2014. Zo'n klus heeft heel wat voeten in de aarde. Nadat ze door een 1000 jaar oude laag veen waren gegra ven met hun machines, troffen de archeologen sporen aan van dieren en akkers en vuursteen. Zoals Jan zo mooi vertelde: 'We hadden een akker en een steentje. Was de vind plaats wel belangrijk genoeg?' Heel belangrijk, naar later zou blijken. Er vond overleg plaats met de gemeente en de archeologen mochten verder gaan met hun baan brekende onderzoek, ook al hijgden de bouwers van de zorgvilla reeds in hun nek. Het vervolg was een schot in de roos. Het resulteerde in een fantastische ontdekking van sporen van een bijna 4000 jaar oude boerderij, gebouwd op een strand- wal. Slechts een keer eerder is zo'n soortgelijke nederzetting in ons land ontdekt en wel in Noordwijk. Die van Heiloo is het oudste: van maar liefst 1950 jaar voor Christus, op de grens van de bronstijd en het neolithicum.Het was bijzonder inte ressant om te vernemen, dat arche ologen konden herleiden dat mens en dier onder één dak leefden, in respectievelijk een woongedeelte en een stalgedeelte. De speurtocht ging verder en er werden 10 botfragmentjes van die ren gevonden, 2 stuks natuursteen en maar liefst 11 vuurstenen. De vuurstenen en de natuursteen moe ten door mensenhanden naar de plaats zijn gebracht. Jan was zo eer lijk om te vertellen dat dit wel zijn 'eerste aardewerkloze opgraving was.' Slechts 5 gram aan scherven werd gevonden, maar dat deed niets af aan de spectaculaire ontdekking van de boerderij van onze verre voorouders. Op passende wijze werd de lezing afgesloten met de woorden: 'Craenenbroeck blijft als een een zaam stipje op de kaart staan en de inwoners van toen, zijn de oudste bewoners van Heiloo.' Neem zelf ook eens een kijk je bij de verborgen schatten uit het verleden. Deze staan uitge stald in de vitrines van Stichting Baduhenna, in het souterrain van de Willibrordusstichting op Kennemerstraatweg 464. Openingstijden: woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en op iedere eerste zaterdag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.baduhenna.nl. Tekst: Herman Burger Jan de Koning hield een boeiende lezing onder het motto 'Craenenbroeck: de eeste bewoners van Heiloo?' Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek S t Printing. VnbimlK Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Theaterbende Heiloo is altijd op zoek naar nieuw talent. Ben jij tussen de 12 en 18 jaar en heb jij ook de behoefte jezelf te laten zien op een podi um en heb je een goed gevoel voor acteren, zingen en/of dan sen? Dan kun je je aanmelden voor de auditie voor onze jon gerengroep op zaterdag 23 april 2016 van 12.00 - 16.00 uur. Op deze auditiedag zul je door middel van opdrachten werken aan je acteerspel, zang- en danskwali teiten. Voor de auditie vragen we je een monoloog voor te bereiden alsmede een musicallied. Dit zijn de solo opdrachten. Aan de hand van deze dag zullen wij je binnen twee dagen berichten of je binnen de Theaterbende een plekje zult vinden. De jongerengroep repeteert iedere zaterdag van 14.00 - 17.00 uur in cultureel centrum De Strandwal te Heiloo. Voor meer informatie over de proeflessen of de auditiedag: info@ theaterbende-heiloo.nl. Meer zien in woord en beeld van Theaterbende Heiloo? Word lid van onze face- bookpagina: https://www.facebook. com/theaterbendeheiloo. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj Theaterbende Heiloo speelde afgelopen weekend 3 succes volle voorstellingen van het stuk 'Café La Vie' in de Beun. Drieëntwintig jongeren hebben zich van hun beste kant laten in spel, zang en dans. Foto: Stip Fotografie Mijn naam is Thea, getrouwd met Rob, moeder van Natasja en Joris, grootmoeder van Sjoerd en Jamain. Wij wonen sinds 1975 in de gezelligste buurt van Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Den Haag in een gezin van 8 kinderen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Mijn hobby was mijn werk. Ik heb 36 jaar met plezier in het biblio theekwezen gewerkt, uiteindelijk als regiodirecteur. Reorganisaties waren niet mijn favoriete bezigheid. Dus heb ik een opleiding van 3% jaar gevolgd tot coach/counselor en bij Philadelphia gewerkt. Ook heb ik 9 jaar als vrijwilliger bij Vluchtelingenwerk Heiloo geholpen, alweer met veel plezier. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Koningin Maxima. Ik wil praten over hoe zij zich gevoeld heeft toen ze in Nederland kwam. Of ze, ondanks haar uitverkoren posi tie, achterdocht en wantrouwen heeft meegemaakt en hoe ze zich daarin heeft opgesteld. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De jaarlijkse vakanties in mijn jeugd. Mijn ouders huurden 1 maand een legertent in Renesse en iedereen kon komen logeren. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Het gemeentebos. Dicht bij ons huis en een heerlijke plek. De hertjes en geitjes die geboren worden en de bomen zien uitbotten. Helaas, Hertenkamp is hekkenkamp geworden. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Voor wat nodig is. Ik ben weleens midden in de nacht achter de vroedvrouw aan gesjeesd om een cliënt van Vluchtelingenwerk naar het ziekenhuis te brengen. Er werd een schattig meisje geboren. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Van streek zijn door je eigen gedachten is zoiets als jezelf een nare brief schrijven en daar vervolgens van overstuur raken. Niet doen dus! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Oh! Veel niet! Dat ik au pair ben geweest, leesmoeder ben bij mijn kleinzoon op een Amsterdamse school, mentor van mijn verstan delijk gehandicapte broer in Den Haag, van koken, tuinieren, zwemmen en lezen houd en me nooit verveel. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? De burgemeester doet zoveel goed! Hij heeft heel veel vluchte lingen geholpen in moeilijke situaties. Door zijn open houding tijdens bijvoorbeeld de Vredesmaaltijd en de aandacht en tijd die hij deze groep medebewoners van Heiloo geeft, opent hij hun har ten en voelen ze zich gezien en gewenst. Hij en ook zijn vrouw die bij Vluchtelingenwerk vrijwilligster is, zijn kanjers! 10. Persoonlijke vraag: "Je hebt je jarenlang ingezet voor Vluchtelingenwerk Heiloo. Ik schrik van de negatieve reacties op de komst van vluchtelingen in ons dorp. Wat hebben ze van ons nodig om zich veilig en thuis te voelen?" Neem een voorbeeld aan de burgemeester. Stel je open. Ik heb me, in alle jaren, nooit onveilig of bedreigd gevoeld. Wel heel welkom. En een gastvrijheid ontmoet die hartverwarmend is. Geef liefde volle aandacht en tijd en je opent hun harten en zij het jouwe. VW Heiloo kan vrijwilligers gebruiken! (Aziz: 06-22754890). Ik nomineer Petimat Idigova voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag: wat vind jij het beste van Nederland en wat het minste?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3