Capella Uitvaartverzorging Het Begeleidingsorkest in Cultuurkoepel Heiloo zegt nee Zakencentrum en Peuterkoningsspelen BEDRIJF BELICHT INGEZONDEN BRIEF Nuancering op zijn plaats Toelichting op uitvoeringsplannen Opkikker van Keer op Keer Modeshow in 't Loo was van alle modewinkels UITKIJKPOST 13 APRIL 201 6 Hoewel wij begrip hebben voor de teleurstelling van dhr. Casteleijn, is een nuancering op zijn plaats. De CDA-fractie heeft zowel tij dens een raadsvergadering als tijdens commissievergaderingen het college er op aangesproken zich maximaal in te spannen voor behoud van de bomen. Dat heeft wel degelijk effect gehad, name lijk dat ViVa-zorg ervan overtuigd is om een drietal bomen toch te behouden. Wij hebben met betrok ken bewoners contact gehouden en daarover overigens ook posi tieve respons op gehad. Namens de CDA-fractie, Mart Brouwer de Koning HEILOO - Op 21 april houdt de SportRaad Heiloo haar Algemene LedenVergadering. Tijdens deze avond zal interim-manager Welzijn Heiloo, Birgit Felstau, een eerste toelichting geven op het sport-, welzijn- en cultuurbeleid, dat de gemeente voor de uitvoe ringsfase voor ogen staat. In juni zal het stuk aan de Raad worden voorgelegd. Betrokken organisa ties krijgen voor die tijd de gele genheid hun input te leveren. De SportRaad nodigt belangstellende uit de sectoren Sport, Welzijn en Cultuur uit de presentatie van Birgit Felstau bij te wonen. Aanvang 21.00 uur (inloop vanaf 20.45 uur) in het clubgebouw van de Terriers. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker aan een ver eniging of stichting. Vanaf januari 2016 is het bedrag verhoogd van 300,- naar 500,-. Om in aanmer king te komen voor deze opkik ker kunt u een formulier invullen, verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.wordpress. com. De eerste opkikker van de maand april gaat naar SV Koedijk afdeling Giganten (sporten voor mensen met een verstandelijke beperking) in Koedijk. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Bij de foto van de enthousiast ontvangen mode show in Winkelhof 't Loo, van vorige week, is wat onduide lijkheid ontstaan. Dat zetten we graag recht: de kleding die geshowd werd was van alle modewinkels in 't Loo. U kunt dus een gezellige modewinkel wandeling maken door het hele winkelcentrum voor de kleding die toen zo mooi werd getoond. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Henny Stoop staat voor persoonlijke begeleiding van begin tot eind. Foto: Ab Baart E.J. Potgieterweg 27, 1851 CG Heiloo, telefoon: 072-532 03 45, e-mail: info@capella-uitvaartverzorging.nl, website: www.capella-uitvaartverzorging.nl Henny Stoop is een begrip in Heiloo. Samen met echtge noot Theo Steeman en chauffeur Marcel Bakkum vormt zij al ruim 20 jaar het team van Capella Uitvaartverzorging Heiloo e.o. "Persoonlijke begeleiding van begin tot eind, dat is mijn kracht," vertelt Henny. "Van voorzorg, als daartoe gelegenheid is, tot de zorg na het overlijden en de nazorg na de uitvaart. Ik doe alles zelf, zodat de nabestaanden gedurende het hele proces één aanspreekpunt hebben." Vlinder Capella is de naam van een vlinder, en de vlinder is het symbool van de verandering. De vlinder komt daarom overal terug in uitingen van deze bijzondere uitvaartverzorger, bijvoorbeeld op de keramieken lichtjes houder die de nabestaanden krijgen. Deze houders worden geboetseerd door bewoners van Reigersdaal. Van de opbrengst kunnen de bewoners nieuwe klei kopen, maar ook sparen voor bijvoorbeeld een dagje uit. Bijzondere accenten De lichtjeshouder is slechts een van de bijzondere accenten die Henny toevoegt aan de uitvaartzorg. Zij gebruikt bijvoorbeeld desgewenst ook een oude lantaarn op de dag van de uitvaart. Pas na afloop van de uit vaart gaat de kaars uit. Op verzoek van de nabestaanden schrijft Henny ook gedichten en andere teksten, te gebruiken in het overlijdensbericht of tijdens de uitvaart zelf. Nieuw in de nazorg is de knuffelkei: een stuk je aardewerk dat speciaal gevormd is om makkelijk in twee handen te liggen. De 'kei' wordt gevuld met as. Wie de knuffelkei een poosje vast houdt, voelt hoe deze warm wordt van zijn eigen liefde voor de overle dene. Persoonlijke begeleiding Maar nazorg is meer. "Het gaat ook om persoonlijk contact met de nabestaanden," vertelt Henny. "Een wandeling over het strand, een mooie film, of gewoon samen een kopje koffie drinken. Dat kan ook bij mij thuis." Henny ontvangt vaker mensen in haar gezellige huis. Bijvoorbeeld om een uitvaart te bespreken of om de enveloppen te schrijven. Ondertussen kan de rouwkaart gemaakt worden waar de mensen zelf bij zijn, in de drukkerij aan huis. Capella staat voor kwaliteit In de afgelopen 20 jaar heeft Henny alle diploma's gehaald die nodig zijn om de kwaliteit van haar werk te waarborgen. Zo doet zij nog elke vier jaar examen om te kunnen werken in de postmortale zorg voor diverse instanties. "Daarnaast ben ik ook ritueelbegeleider, waardoor ik diverse soorten diensten en andere rituelen kan leiden," gaat Henny verder. "Natuurlijk altijd conform de wensen van de nabestaanden. Bijvoorbeeld met wierook gedachten naar de overledene sturen, of de overledene wegbrengen naar de begraafplaats met omfloerste trom, of in de aula laten inhalen door de kleinkinderen met percussie-instrumen ten.Er is heel veel mogelijk om ieder vaarwel bijzonder te maken." Altijd bereikbaar Omdat de dood geen sluitingstijden kent, kent Capella die ook niet. Capella is het hele jaar door 24 uur per dag telefonisch bereikbaar. HEILOO - Het begeleidings orkest voor Noord-Holland zal op zaterdag 16 april om 20.00 uur onder leiding van Pieter-Jan Olthof een concert geven in de Cultuurkoepel van Heiloo. Het orkest, beter bekend als vast Begeleidingsorkest van de Oratoriumverenigingen uit Castricum, Schagen en Bergen, zal nu vooral symfonisch werk ten gehore brengen. Op het pro gramma staan het dubbelconcert voor hobo en viool van Johann Sebastiaan Bach, Prélude a l'après midi d'un faune van Claude Debussy, Ouverture Romeo en Julia van Pjotr Iljitsj Tchaikovski, en de achtste symfonie van Antonin Dvorak. Als solisten bij Bach zul len Loekie van der Heide en Dorine Jansma optreden. Loekie is als concertmeester verbonden aan het Begeleidingsorkest en Dorine verleent regelmatig haar mede werking aan het orkest bij andere grote werken, zoals bijvoorbeeld de Mattheus Passie en diverse Requiems. Het concert op 16 april 2016 begint om 20.00 uur in De Cultuurkoepel, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Er is ruim voldoen de parkeergelegenheid. Kaarten a 25,00 zijn via www. begeleidingsorkestnoordholland.nl te bestellen en aan de zaal verkrijg baar. HEILOO - Met een opkomst van 43 procent gingen er in Heiloo beduidend meer mensen naar de stembus dan het landelijk gemiddelde. Om het referendum over het Europese samenwerkingsverdrag met Oekraïne te laten gelden moest landelijk een opkomstdrempel van 30 procent worden gehaald. Dat lukte nipt: 32 procent van de stem gerechtigden ging naar de stembus. Van de stemgerechtigden in Heiloo stemde 44,2 procent voor, 54,4 pro cent tegen. Het referendum was aangevraagd door GeenPeil. Bron: Volkskrant.nl Tegen 54.4% Voor 44.2% Burgemeester Romeyn opent het Paulus Business Centrum. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 14 april is op de Paulusschool aan de Hucht 6 in Heiloo de officiële opening van het Paulus Business Centrum. Dit bedrijvencentrum, met een fotostudio, een choco laterie, een kunstuitleen en tal van andere kleine bedrijfjes, is opgericht door de kinderen van de Paulusschool. Leerlingen hebben deze bedrij ven zelf opgestart door onderzoek te doen en een ondernemingsplan te schrijven en uit te voeren. De winst van de bedrijven gaat naar Resource Link Foundation, dat zich inzet voor onderwijs in Ghana. Iedereen is van harte welkom op de speciale koopavond in het Paulus Business Centrum, op donderdag 14 april van 17.30 tot 19.00 uur of tijdens de overige openingstijden. Kijk voor alle openingstijden op www.depaulusschool.nl. Op vrijdag 15 april organiseert een van de bedrijven van het Paulus Business Centrum, 'De Activiteitenmakelaars', de tweede editie van de Peuterkoningsspelen. Alle peuters vanaf ongeveer 2^ jaar zijn tussen 10.00 en 11.30 uur wel kom op de Paulusschool voor sport en spel, georganiseerd door de kin deren van groep 7 en 8. Vorig jaar was dit een groot succes en ook dit jaar verwacht de organisatie weer veel deelnemers. Opgeven kan via www.depaulusschool.nl of ter plaatse. Voor meer informatie over de school of een rondleiding bent u altijd welkom! Neem contact op met directeur Susan Groot, 072-5339815 of welkom@depaulusschool.nl. 'Wh*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5