"Muur door Heiloo niet aan de orde" Onderzoek naar geluid A9 van start ipiPBBI INGEZONDEN MEDEDELING Culinair Heiloo Rootring-wijnen: ontmoeten en genieten Multimediapresentatie Patagonië in De Beun Open dag Jan van Rijckenborghschool Column Referendum in Heiloo U ITKIJ KPOST 13 APRIL 2016 HEILOO - Op 10, 11 en 12 juni 2016 vindt de tweede editie plaats van Culinair Heiloo Rootring-wijnen, na een zeer geslaagde eerste editie rond om de Witte Kerk met 3200 bezoekers. Door een uitspraak van het college van B&W, waarin is besloten dat het terrein rondom de Witte Kerk niet meer voor evenementendoeleinden mag worden gebruikt (deze uitspraak was niet gebaseerd op Culinair Heiloo 2015), ging 8782 Event Creations op zoek naar een geschikte locatie. Gekozen is voor het mooie Landgoed Willibrordus. Culinair Heiloo Rootring-wijnen is ontmoeten, genieten, dansen, eten en drinken. Op deze drie dagen staat het terrein geheel in het teken van culi nair genieten. Het entertainmentprogramma zal spoedig bekend worden. De zondag zal weer volledig in het teken staan van families met diverse kinderactiviteiten, clinics en workshops. De entreeprijs is dit jaar vastgesteld op 5,50 per kaartje, waarvan een deel ten goede komt aan de nieuwe Verhalenkamer van Landgoed Willibrordus. Koop nu je kaarten online, dan zijn de kaarten inclusief 1 gratis drankje tijdens het evenement. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Zie voor meer informatie: www.culinairheiloo.nl. HEILOO - Mondiavisueel staat voor professionele multimediashows met foto's, video, muziek en livecommentaar: pure beleving vanuit een luxe fauteuil. Mondiavisueel organiseerde in Heiloo al acht livepresentaties in theater De Beun. Meer dan 1250 bezoekers waren zeer enthousiast over deze unieke vorm van een 'avondje uit'. Op vrijdag 22 april organiseert Mondiavisueel voor de laatste keer dit seizoen een livemultimediapresen- tatie met de bekende reisfotograaf Chris Stenger, die het publiek mee neemt naar Patagonië, bekend van de EO-tv-serie 'Wild Patagonia'. Bestaat het einde van de wereld? Ja, dat bestaat! Patagonië.een mysterieus en onherbergzaam land aan de andere kant van de aarde, een land met veel schapen en weinig mensen, eindeloze steppen, steile bergen en vreemde dieren. Reis mee met Chris Stenger door een van de fraaiste en meest ongerepte natuurgebieden op aarde en geniet van steile bergen, rivieren van ijs en diepe stille fjorden. Ontsnap aan de hectiek van de moderne wereld, aan het fileleed, aan nutteloze vergaderingen en gestreste mede burgers. Ervaar het einde-van-de-wereld-gevoel. Welkom in Patagonië. Welkom in Theater de Beun in Heiloo. Meer informatie kunt u vinden op http://mondiavisueel.com. U kunt daar tevens uw toegangskaarten kopen. Ook nu kunnen de lezers van de Uitkijkpost weer profiteren van een lezerskortingsactie van 3,00 per toegangskaart. Gebruik daarvoor de vol gende voucher kortingscode: F15J16MV. Kaarten zijn ook (tegen contante betaling) aan de zaal verkrijgbaar. Knip dit berichtje uit de krant om uw korting te verzilveren. HEILOO - Op zaterdag 23 april bent u van harte welkom op de open dag van de Jan van Rijckenborghschool, een kleinschalige school gelegen op de Trompenburg 49. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunt u zien en ervaren hoe het uitgangspunt van de school - 'Leren met Hart, Hoofd en Handen' - wordt vormgegeven. De school onderscheidt zich o.a. met vakdocenten voor drama en creatieve vorming. Met ingang van het schooljaar 2016 2017 wordt het docententeam uitgebreid met een vakdocent muziek. Op de open dag staan leerkrachten, ouders en leerlingen van groep 8 klaar om u en uw kinderen de school te laten zien en vragen te beantwoorden. Daarnaast zijn er veel creatieve activiteiten zoals koekjes bakken en knutselen. Nieuwsgierig geworden? Bezoek de open dag op 23 april en neem alvast een kijkje op onze website: www.jvrschoolheiloo.nl. U kunt ook bellen met Marije Peters (directrice) telefoonnummer 072- 5338286. Aanmelden hoeft niet, u kunt gewoon binnenlopen. Stein schrijft als half-Heilooër over het dagelijks leven. Zijn eigen dagelijks leven. Hij is nog maar de helft van zijn tijd in ons dorp, daardoor kijkt hij anders dan vroeger naar de dingen die hier gebeuren. Hij schrijft daarnaast over wat hij meemaakt in zijn nieuwe woon omgeving Duitsland, waar hij de rest van de tijd woont. In de week waarin Nederland naar de stembus ging om te stemmen over een verdrag met een land waarvan de helft van de stemmers niet weet waar het ligt, was er nog meer nieuws: Heiloo was op tv. Het feit dat het journaal aandacht besteedt aan ons dorp is al opmerkelijk genoeg, want in ons dorp gebeurt, buiten het sluiten van een popu lair jongerencentrum, niet veel schokkends. Wat het referen dum betreft, daar moet ik mijn vriend Leo weer even citeren. Hij is groot voorstander van het afnemen van een intelligentietest om te bepalen of iemand mag stemmen of niet. Daar ik zelf half- intelligent ben, zie mijn website, zou ik volgens Leo's regels wel hebben mogen stemmen. Dat heb ik afgelopen woensdag niet gedaan en dat was achteraf gezien een beetje dom, het had de uitslag toch enigermate beïnvloed. Wij Nederlanders zijn een volk van Nee-stemmers. Als Van Kooten en De Bie indertijd hun Tegenpartij werkelijk hadden opgericht zaten die twee nu al enkele jaren op de stoel van Rutte in het Haagse torentje. 'Geen gezeik, iedereen rijk.' Maar nu was Heiloo dus in het nieuws, want er is deining in het dorp. Tweespalt, zoals we die kennen uit een ouderwetse dorpsroman. Of moet ik zeggen een doktersroman, want onze voormalige huisarts gooit zich vol in de strijd, chapeau Cees. Hij is als bewoner van de Heerenweg een van de betrokkenen in het conflict, dat gaat over een muur die het zicht en het geluid van het treinverkeer moet weren. Het is heel belangrijk dat mensen die een huis in de directe nabij heid van het spoor hebben, er prettig wonen. Dat draagt bij aan de geestelijke en lichame lijke gezondheid. Maar ja, een lelijke muur met graffiti willen we natuurlijk ook niet. Dus het is tijd voor de creatieven en kunste naars in ons dorp. Het is een uit gelezen kans om hier iets unieks van te maken, zo mooi dat ze van heinde en verre zullen komen kij ken wat we hier gemaakt hebben. Misschien wel een geluidswal met zonnepanelen die energie opwekt voor de mensen die aan de spoor lijn wonen. Zo kunnen de direct betrokkenen profiteren van iets wat ze wellicht in eerste instantie niet wilden. Een geluidswal die er ook nog eens mooi uitziet als je hem beschildert met aan de ene kant weilanden en de Egmondse duinen en aan de andere kant een blik op Akersloot. Maar dat is onrealistisch zult u zeggen, want de jeugd zal de beschilderingen verpesten met Tags en vieze tek sten, aangebracht met spuitbus sen in nachtelijke uren. Vooraf in gesprek gaan met de jeugd en ze beloven dat we Buk-Buk weer openen als ze geen graffiti spui ten op de muur van Heiloo heeft natuurlijk geen zin. Laten we een wedstrijd onder architecten uitschrijven om hier wat moois te creëren. Of zullen we eerst een referendum houden? Een trein in de achtertuin. Foto: André van Roode HEILOO - De geluidswal brengt in Heiloo heel wat emotie teweeg. Een interview met RTVNH met onjuist citaat (inmiddels aangepast), beweegt Emmy van Roode ertoe om bij de Uitkijkpost duidelijk te maken hoe ze over de geluids wal denkt. Door een perronverlenging begin 2000 is de trein ongeveer anderhalve meter dichter bij het huis komen te rijden. Ook zijn er in de afgelopen jaren meer dubbeldekkers gaan rijden. "Ja, er is te veel geluid en ja, bij een stoptrein kijken mensen in een dubbeldekker zo mijn tuin in. Een geluidswal is voor ons een goed idee, maar maatwerk per aangege ven traject is hierbij wenselijk. Wat voor de één te laag is, is voor de ander te hoog." Emmy en haar man André zijn anderhalf jaar geleden bij de plannen rond het railscherm betrokken geraakt. Toen waren er plannen om delen traject te voorzien van een maximaal 1,5 meter hoog scherm en/of raildempers. Juist achter haar huis zou niets komen, terwijl er verderop in de straat wel iets zou worden geplaatst. Nu is er dezelfde discussie als anderhalf jaar geleden. "Er is géén sprake van een muur door Heiloo, gelukkig niet zeg! Mogelijk komt er iets fraais, mis schien wel een met klimop begroei de touwschutting ter hoogte van de wielen, en het liefst bij ons achter hoog." HEILOO - De geluidsproblema- tiek als gevolg van de A9 houdt de inwoners van Plan Oost al jaren bezig. Eind 2015 wilde het college van B&W van Heiloo het budget schrappen dat in de begroting was gereserveerd voor de aanleg van een geluids- werende voorziening. Daartegen zijn de inwoners van de wijk massaal in het geweer gegaan. Dit leidde ertoe dat de gemeen teraad besloot om het budget voorlopig in stand te houden. Eerder genoemde instandhouding is in afwachting van de uitkomst van een second opinion naar de daadwerkelijke geluidsbelasting in de wijk en de uitkomst van een onderzoek naar de mogelijkheden om innovatieve oplossingen te reali seren die bijdragen aan de gewenste reductie van het geluid. Een groep actieve inwoners van de wijk, verenigd in het 'Bewonerscollectief Plan Oost', is in samenwerking met de gemeente Heiloo aan de slag gegaan om het besluit van de raad uit te voeren. Het gerenommeerde onderzoeks bureau M+P is in de hand geno men om deskundige en technische expertise te leveren. Dit bureau heeft veel ervaring op het gebied van innovatieve geluid beperkende maatregelen. De eerste acties naar aanleiding van het raadsbesluit zijn daadwer kelijk zichtbaar. In Plan Oost zijn twee 5 meter hoge masten geplaatst die gedurende 2 maanden con tinu het geluidsniveau van de A9 meten. Ondertussen worden ver kenningen uitgevoerd naar nieuwe mogelijkheden van geluidsreductie. Naar verwachting zijn de eerste resultaten in mei beschikbaar. Het Bewonerscollectief Plan Oost zal hierover een informatiebijeenkomst met wijkbewoners organiseren om samen te bekijken welke maatre gelen gewenst en haalbaar zijn. Op Facebook wordt een pagina aan gemaakt met de actuele stand van zaken en ruimte voor reacties. Naar verwachting zijn de eerste resultaten in mei beschikbaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7