Groot gek voorleesfeest Voorjaar kassabonnen spaaractie Oorlogswandeling met Historische Vereniging Oud Heiloo 9 INGEZONDEN MEDEDELING Inspirerende lezing Yuri Klaver Oranjebal zoekt vrijwilligers! UITKIJKPOST 1 3 APRIL 201 6 HEILOO - Een solo-expeditie langs de rand van de Noordelijke IJszee door Alaska en de Canadese Northwest Territories is letterlijk een hele onderneming. Het is een onderneming met dezelfde karakteristieken als in het bedrijfsleven: doelen stellen, plannen, routes uitstippelen, obstakels inschatten, tegenslagen opvangen en gecalculeerde risico's nemen. Door de dreigende poolwinter is de tijd gecomprimeerd - zo'n 'zomerse' poolreis is als een hogedrukvat. Dat maakt het avontuur van Yuri Klaver bij uitstek geschikt om lessen uit te trekken. Zijn door Shiftcoaching georganiseerde seminar 'Durf en Doorzettingsvermogen' van woensdagavond 6 april in de sfeervolle Kleine Kapel van het Willibrordus Business Centrum werd door zesentwintig aandachtige professionals bijgewoond. Lef 'Leven is het meervoud van lef, vindt posterfilosoof Loesje. Daarbij draait het om keuzes (durven) en kansen (doorzetten), stelt Cassandra Bertels van Shiftcoaching in haar inleiding: "Met kleine aanpassingen (shifts) bereik je vaak veel." In zijn beeldende, met vele indrukwekkende videos- tills geïllustreerde verhaal over zijn maandenlange, eenzame gevecht met de arctische elementen in 2015 onderschrijft Yuri Klaver dat. "Tegenslagen maken je sterker mits je ervan leert en aan je doel vasthoudt," betoogt hij. "De motivatie om door te gaan vind je in jezelf, het helpt je om je keuze 'schrap' te zetten als je twijfelt en vooral beheersing van je reflexen is cruciaal." Zo liep de confrontatie met een grizzlymoeder met twee jongen goed af omdat hij niet vluchtte; de beer nam de benen! In Yuri's optiek is de reis belangrijker dan de bestemming. Die is, net als de weg naar succes in het bedrijfsleven, nooit een rechte lijn. "Succes dank je niet aan je talent, maar aan de tijd die je investeert. Talent is de motiva tie om uren te maken," zegt hij. "En verschuil je niet achter wat je denkt dat anderen van je vinden, maar heb het lef om gemotiveerd te zijn. Wees ambitieus!" Op lonewolfadventures.com wordt u ook deel van Yuri's avon turen en plannen. Kijk op Facebook op de pagina van ArcticVenture. Shiftcoaching Het seminar 'Durf en Doorzettingsvermogen' met Yuri Klaver kwalificeert Cassandra Bertels als geslaagd, beaamd door het klaterende applaus van het publiek. Na deze eerste inspiratiebijeenkomst van Shiftcoaching staan er meer op stapel. De volgende, in een De Wereld Draait Door-achtige set ting, richt zich op jongvolwassenen en gaat over studie- en beroepskeuze. Nadere informatie volgt binnenkort. Zie ook shiftcoaching.nl. Tekst: Roel Brand HEILOO - Over precies twee weken is het weer 27 april: Koningsdag! Als vertrouwd barst het feest in Ypestein los met onder andere spellen voor de kinderen, de vernieuwde talentenjacht Heiloo's Got Talent, en een veelbelovende line-up. Het festival wordt gedragen door vrijwilligers. Ondertussen heeft zich al een aardige groep aangemeld, maar om de 26e editie mogelijk te maken zoekt Oranjebal nog een aantal vrijwilligers die onder andere helpen met de op- en afbouw van het terrein. Ook voor de dag zelf zijn er vrijwilligers nodig. Vele handen maken licht werk. Je wordt als vrijwilliger uiteraard goed verzorgd met onder andere een uitstekende catering. Daarnaast krijgt de crew vrijwilligers elk jaar een T-shirt dat per jaargang uniek is. Het worden langzamerhand echte collectors-items dus! Bovendien maak je deel uit van een geweldig team enthousiaste vrijwil ligers die de dagen voorbij doet vliegen. Lijkt het je leuk om Oranjebal eens vanaf de eerste tentharing mee te maken of wil je ook eens achter de bar staan bij een festival? Meld je dan snel aan via de website of Facebook-pagina. Oranjebal Heiloo wordt geor ganiseerd door Stichting Oranjebal Heiloo. De opbrengsten komen ten gunste van lokale verenigingen en goede doelen. HEILOO - Op zondagmiddag 17 april komt het bekende schrij versduo Marianne Busser en Ron Schröder naar theater De Beun met Het grote, gekke voor leesfeest, een voorstelling voor kinderen vanaf ongeveer vier jaar. Er zijn twee sessies: één om 14 uur en een om 16 uur. Busser en Schröder hebben samen ruim 300 boeken en meer dan 1000 liedjes geschreven. Van hun boeken zijn inmiddels 5 miljoen exemplaren verkocht! Maar ze zit ten niet alleen maar thuis boeken te schrijven. Ze genieten van het contact met hun jonge publiek en gaan dan ook vaak het land in om voor te lezen. Nu dus in theater De Beun. Voor de kinderen was er de afgelopen weken een kleurwed- strijd, met als prijs boeken van De poep fabriek. De kleurplaten hangen zondagmiddag in de foyer van het theater. Kaarten kos ten 6,00 en zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, in Heiloo bij De Schrijverij in het Stationscentrum, de bibliotheek en het theater, en bij Veldt's Toko in Akersloot. HEILOO - Vandaag, woensdag 13 april start de voorjaarsactie van 'Ik winkel in Heiloo' met een nieuwe kassabonnenspaar- actie. Tot en met zaterdag 4 juni 2016 loopt deze spaaractie van de gezamenlijke Heilooër win keliers. Er kan in drie prijscategorieën gespaard worden: tot 250,-, tot 500,- en tot 1000,-. Kassabonnen afkomstig van alle winkels in Heiloo tellen mee! Het gaat om kassabon nen en facturen van alle winkels, waaronder de horecazaken, auto bedrijven en vaste marktkramen, die in Heiloo gevestigd zijn. Ook van winkels die niet deelnemen aan deze gezamenlijke actie. In elke spaarcategorie is er een eerste, een tweede en een derde prijs. De eerste prijzen per catego rie zijn: een Green Egg (categorie 1.000,-), een weekend weg met Fletcher Hotels voor 2 personen (categorie 500,-) en een helicop- tervlucht boven Heiloo (catego rie 250,-). Daarnaast zijn er tal van andere aantrekkelijke prijzen, beschikbaar gesteld door de win keliers van Heiloo. In tegenstel ling tot eerdere spaaracties zijn er geen contante bedragen te winnen. Nieuw is dat er drie tussentijdse prijstrekkingen zijn op 7 mei, op 14 mei en op 21 mei met leuke prijsjes. U kunt de kassabonnen verzame len in het papieren inleverzakje dat alleen verkrijgbaar is bij de deelne mende winkeliers. Deze winkeliers zijn herkenbaar aan de reclamepos ters in de winkel. Ook op de website www.ikwinkelinheiloo.nl staan de deelnemende winkeliers vermeld. Stop uw inleverzakj e vó ór 17 uur op zaterdag 11 juni in een van de hiervoor bestemde inleverton- nen bij Karwei, Radio Bakker, 't Hoekstuk (AH), Stationscentrum (Vomar) of 't Loo (AH en Slagerij Kees Burger). Op zaterdag 18 juni is de feestelijke prijsuitreiking om 12 uur in het Stationscentrum. Spaar uw kassabonnen en maak kans op vele leuke prijzen! De Heilooër winkeliers zien u graag in hun winkels en wensen u veel koopplezier dit voorjaar. Zie www.ikwinkelinheiloo.nl voor meer informatie. De najaarsactie van Ik winkel in Heiloo werd een groot succes. Aangeleverde foto HEILOO - Na de grote belang stelling van een jaar geleden houden Jaap de Graaf en Josta de Graaf-Gieltjes, auteurs van de boeken "Heiloo, een dorp in oorlogstijd", weer een oorlogs wandeling door Heiloo. Deze keer leidt de wandeling van ca. 1^ uur langs een aantal gebou wen en plaatsen in het centrum van Heiloo. Tijdens de wandeling zal door Jaap en Josta mede aan de hand van foto's, worden verteld welke rol de gebouwen en plaatsen gedurende de oorlogsjaren hebben gespeeld. Zoals o.a. De Rimboe, het gemeentebos, de muzieknis, de Nieuwelaan waar alle bomen in een paar nachten verdwenen waren. Betsy's Hof, waar onderduikers zaten, het huis van Anton Bakker, die verraden is en omgebracht in Dachau, de Willibrordstichting en het Zaadpakhuis, waar o.a. een verzetskrant werd gedrukt. Het zaadpakhuis aan de Holleweg. Aangeleverde foto De wandelingen starten bij de Oudeheidkamer, Bergeonstraat 30, waar u wordt ontvangen met kof fie. De wandelingen vinden plaats op: vrijdag 22 april start 14.00 uur en 19.00 uur, zaterdag 23 april en zondag 24 april start 14.00 uur, kosten 2,50 p.p. Aanmelden via www.oudheiloo.nl of tel. 072-5332571 06-51718363. Schrijversduo Marianne Busser en Ron Schröder. Foto: Tanja Moody Trendleder Jolande Hopman waarde b(

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9