STICHTING WELZIJN HEILOO Jaarverslagen Trefpunt en Welzijn Heiloo 2015 16 H 2! V HEILOO. y DE VRAAG AAN DE CLIËNT ONDERSTEUNER Het gaat niet echt goed met me, heeft u ideeën? TREFPUNT Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Vrijwilligers Informatie Punt 5 JAAR VIP PRIJSUITREIKING VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU?! ACTIVITEITEN AGENDA Bingo UITKIJKPOST 20 APRIL 201 HH 1—1 C/5 In de spreekkamer van het Trefpunt zit ik aan tafel met een 75-jarige meneer. Hij had me opgebeld nadat iemand hem had geattendeerd op de mogelijkheid van een onder steunend gesprek bij Stichting Welzijn Heiloo. Heel duidelijk heeft hij zich goed voorbereid op het gesprek, details over zijn situatie brengt hij vlot naar voren. Weliswaar krijgt hij al een hele tijd van verschil lende kanten hulp en ondersteuning maar nog steeds voelt hij zich veel te somber. In het gesprek blijkt dat meneer eenzaam is. Hij heeft weinig steunfiguren om zich heen. Zijn partner heeft het niet in zich om daadwerkelijk steun te bieden. Hij mist een doel in zijn leven en heeft te weinig invulling van de week. Vaak heeft hij over zichzelf het gevoel er niet echt toe te doen. Zijn verhaal is duidelijk. Vervolgens gaan we samen zoeken naar geschikte vormen van vrijetijdsbesteding. We komen er op uit dat hij best een vrijwilligersbaan aan kan, en een tijdelijke klus voor een ander kan doen. Dit ondanks beperkingen. We willen de plannen direct maar concreet maken en kijken via internet bij het Vrijwilligers Informatie Punt en op TIP-Heiloo. En hij meldt zich bij het maatschappelijk werk in verband met de problemen die hij in zijn relatie ervaart.Drie maanden later ontmoet ik meneer voor een afrondend gesprek. Hij geeft aan dat het gelukkig wel wat beter met hem gaat. Zit u ook met een vraag op het gebied van welzijn, wonen, zorg die u wilt bespreken met de cliënt ondersteuner? Meld u dan bij onze receptie, telefoon 072-5331297, waarna Karin van Polen of Margreet van Zwet contact met u opneemt Meer informele inzet, minder zorg! Met voldoening kijken we terug op wat we het afgelopen jaar samen met de vrijwilligers tot stand hebben gebracht. Met veel plezier hebben medewerkers en vrijwilligers zich voor u ingezet. Vanuit het Trefpunt combineren we onze opdracht om ondersteuning te bieden en tegelijkertijd te stimuleren dat mensen zich inzetten voor onze samenleving. Zodat het prettig samenleven is in Heiloo. En vanaf afgelopen november doen we dat ook samen met de jongerenwerkers van Sticht ing Jeugd Heiloo. Samenwerken in wonen, welzijn en zorg, de decentralisaties, de groei in de hulpvraag en met een beperkt budget, vragen het uiterste in creativiteit en inzet van iedereen. Wanneer het lukt om samen met degene die ons nodig heeft te werken aan het (her-) vinden van eigen mogelijkheden, geeft dat veel voldoening. Een mens komt beter tot zijn recht als hij invloed kan uitoefenen op de inrichting van zijn eigen leven. En dat is ook precies wat de Wmo beoogt en waar onze inspanningen op zijn gericht! Missie Onze missie is dat alle inwoners van Heiloo kunnen meedoen in de maatschappij - op hun eigen niveau en met inzet van hun talenten, naar eigen wens en behoefte, vanuit eigen kracht en met ondersteuning waar nodig. Stichting Welzijn Heiloo staat midden in de samenleving, weet wat er speelt, stimuleert en ondersteunt het mee doen in de samenleving. Vrijwilligers(-organisaties) kunnen terecht in ons Vrijwilligers Informatie Punt in de biblio theek. Het VIP ondersteunt en stimuleert het vrijwilligerswerk in Heiloo. Vrijwilligers Onze medewerkers zorgen ervoor dat vrijwilligers hun werk kwalitatief goed en plezierig kunnen doen. En als de vrijwilliger er niet meer uitkomt kan hij/zij terugvallen op de professional. Onze vrijwilligers zijn ons goud! Wanneer we alle formele en informele uren meetellen in de berekening van een uurtarief, komt dat uit op 7,50. Trefpunt Sinds 1996 is Stichting Welzijn Heiloo samen met de ouderenbonden KBO en ANBO in het Trefpunt gehuisvest. Er worden vele activiteiten georganiseerd. Daarmee geven we gelegenheid aan gelijkgestemden om elkaar te ontmoet en. Met een bezoekersaantal van bijna 75.000 in 2015 voorziet het Trefpunt in een duidelijke behoefte. De Jaarverslagen maken zichtbaar hoe aan onze missie en taak invulling wordt gegeven. Van elke activiteit wordt er de doelstelling kernachtig omschreven. Ook wordt aangegeven welke nieuwe initiatieven er in het verslagjaar zijn ontwikkeld met daarnaast de cijferma tige informatie. Wie meer wil weten over de vele werkzaamheden die zijn verricht en waar we nog volop mee bezig zijn, wordt met plezier verwezen naar de websites www.welzijnheiloo.nl, www.vrijwilligersheiloo.nl en www.trefpuntheiloo.nl waar u ook de jaarverslagen kunt inzien. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Zaterdag 9 april bestond het VIP 5 jaar. Dit hebben wij gevierd met een prijsvraag. Trudy Admiraal is de gelukkige winnares en heeft de bon mede mogelijk gemaakt en te besteden bij Herberg Jan gewonnen. Trudy is heel actief als vrijwilligster bij het winkeltje van Overkerck de Viva! Zorggroep, bij de Wereldwinkel en helpt haar buren regelmatig een handje. Gefeliciteerd! Op onze website vindt u ruim 170 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties uit Heiloo. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Gezond Natuurwandelen zoekt enthousiaste gidsen voor laagdrempelige wandelingen van 1 uur in en om het groen van Heiloo. Welzijn Heiloo zoekt voor het project Graag Gedaan een handige vrijwilliger die bij kwetsbare ouderen klusjes kan doen in en om huis. Stichting Chipata zoekt een vrijwilliger sociale media voor een gezondheidzorg- en onderwijsproject in Zambia. Onze Lieve Vrouw ter Nood zoekt winkelmedewerkers voor het Oesdom Wandelvrijwilligers gezocht voor Overkerck waar ouderen wonen, die niet op eigen gelegenheid naar buiten kunnen. De Buurtsportcoach Heiloo (Alkmaar Sport) zoekt Spelbegeleiders voor sportdagen in Heiloo op 25 mei en 1 juni. Het Vrijwilligers Informatie Punt laat in de rubriek "Wat doe jij nou?!" elke maand een vrijwilliger aan het woord. Deze keer is dat Inge van Velzen-Zoeter (39) van De BY (Buurttuin Ypestein). Lees het verhaal over Inge en De BY op onze website Sportinstuif 55+ Warm aanbevolen: recreatief bewe gen voor 55-plussers. Sportcentrum 't Vennewater alle donderdagen van 14.00 tot 15.30 uur. U kunt meedoen aan volleybal, badminton, tafelten nis. Voorafgaand grondoefeningen onder leiding van een sportdocente. Gratis proefles. Voor een heel seizoen betaalt u 165. Bel voor meer informatie 5331297. Verleidelijke vrouwen in de kunst Cultuurwetenschapper Isolde Scholberg verzorgt op vrijdag 17 mei om 14.00 uur een lezing over dit thema, een favoriet onderwerp in de beeldende kunst rond 1900. Onder andere gebaseerd op de tentoonstel lingen Breitner meisje in kimono' in het Rijksmuseum en 'Lichte zeden' in het Van Gogh Museum. Entree 10,-, aanmelding tevoren is gewenst. Rabobank Internet bankieren U wilt via tablet of smartphone gaan bankieren met de Rabobank App? Doe dan mee met de gratis workshop op dinsdag 26 april van 10.00 tot 12.30 uur in het Trefpunt. Tevoren opgeven bij Rabobank Heiloo (072) 5073333. Walking Football (60+) Vrijdag 3 juni om 15.00 uur is op het terrein van De Foresters de eerste training 'Walking Football', specifiek gericht op senioren vanaf 60 jaar. Vijf maal training, op vrijdagmiddag van 15.00 uur tot 16.00 uur tot en met 1 juli. Cursusprijs 25,-. Pinksterlunch Gezelschapsbank Woensdag 11 mei aanvang 12.30 uur is de traditionele gezellige pinkster- lunch, inclusief uitgebreid buffet, koffie/thee, (karne)melk.Locatie: het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. De deelnameprijs is 10,-. Reserveer tijdig, telefoon 5331297. Echte Bingofans zorgen zondag 24 april dat ze om 14.00 uur in het Trefpunt zijn. Gezelligheid staat hoog in het vaandel en u krijgt ook een kop je koffie/thee. Een bordje kost 4,-. Belastingaangifte Het moet wel voor 1 mei. Ook dit jaar staan onze deskundige belasting vrijwilligers weer paraat om u te helpen bij de belastingaangifte. De service is speciaal bedoeld voor midden- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belasting hulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u met 072 - 5331297. Vaartocht over de Linge Zondag 8 mei gaan we de Betuwe ontdekken met een rondvaart op de Linge. Aan boord gaan we ook genieten van een rijkelijk en smaakvol geëtaleerd brunchbuffet. Even na negenen vertrekt de bus van het Trefpunt. Vanaf de overdekte en ver warmde rondvaartboor geniet u drie uur lang van het prachtige uitzicht; bij mooi weer zitten we natuurlijk aan dek. Deelnameprijs inclusief moederdagbrunch 43,-. De Hollandse Manege Wij hadden er ook nog nooit van gehoord. Maar op steenworp afstand van het Amsterdamse Leidseplein bevindt zich de mooiste stadsmanege van Europa. In dit Levend Paardenmu- seum gaan we zondag 12 juni genieten van een carrouseldemon stratie. Deze wordt gegeven door 12 tot 16 ruiters die in groepsverband op klassieke muziek allerlei figuren rijden. De bus vertrekt vanaf het Trefpunt aan het begin van de mid dag. Deelnameprijs 30,50. Deelne mers moeten goed ter been zijn. Vakantiereis naar Zuid-Limburg Deze zomer gaat de busreis voor zelfstandige senioren naar Valkenburg aan de Geul. Een 8-daagse verzorgde reis met veel excursies en rijk avond programma. U verblijft van 20 tot 27 augustus in Grand Hotel Monopole. Meer informatie via 06 28455553 of 06 45958660.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 16