Anneke Loman ontvangt gouden dirigeerstok Keyboardleerlingen spelen in de Beun Ledenvergadering SportRaad met Welzijn Heiloo Zuidwester viert verjaardag met voorstelling 17 INGEZONDEN MEDEDELING Heiloo Energie: energiebesparing door inwoners en bedrijven Peutervoorstellingen AaiPet Viggo Waas: Cruijff en Pipo Wil je een instrument leren spelen? Ooievaars tussen de koeien UITKIJKPOST 20 APRIL 201 HEILOO - Sedert 4 jaar is Heiloo Energie actief als een onafhankelijk bur gerinitiatief voor het bevorderen van energiebesparing door de inwoners en de bedrijven van Heiloo. In aansluiting daarop neemt zij initiatieven om duurzaamheid, het gebruik van andere vormen van energieopwekking, dan wel de energie uit zon en wind te stimuleren. "We doen dat door burgers, bedrijven en instellingen te informeren over de recente ontwikkelingen op het gebied van duurzaamheid," vertelt de orga nisatie. "Zowel theoretische kennis als ervaringen uit de praktijk krijgen onze aandacht op onze website of op onze informatieavonden. We doen dit niet als actiegroep, maar als 'actievelingen': direct, concreet en met enthousiasme en interesse als kernkwaliteiten. Een positieve instelling en de wil om resultaten te boeken is al wat hierbij telt. Wij zijn inmiddels een vereniging met ruim 100 leden, die jaarlijks met meer dan 10% groeit. Onze ambitie is te blijven groeien. Niet alleen in ledenaantal, maar ook in acti viteiten. Heiloo Energie is een vrijwilligersorganisatie en is niet gebonden aan een commerciele of politieke partij." Binnen de vereniging zijn op het ogenblik vier werkgroepen actief, waar voor een ieder die zich hiertoe aangetrokken voelt (en bereid is lid te wor den) zich kan aanmelden: Energie besparen; Windenergie; Zonnepanelen; Bedrijven en 0 op de meter. Klik op deze links op de website van Heiloo Energie voor meer informatie. De komende maanden zijn er de vol gende activiteiten (zie website voor meer informatie). De inloopavond in Ypsalon (de Hucht 4) op 21 april, waar bewoners met hun vragen terecht kunnen over energiebesparing en duurzaam (ver)bouwen (vanaf 20.00 uur). Thema-avond op 31 mei in de Strandwal over duurzame afvalver werking en andere toepassingen van circulaire economie. Op 4 juni i.s.m. Duurzaam Heiloo een open dag over duurzame afvalverwerking. De gemeente Heiloo stimuleert door renovatie de verduurzaming van bestaande woningen, waarbij wordt gekozen voor wijkgerichte aanpak. Inmiddels is in Plan Oost in samenwerking met Duurzaam Bouwloket een project daarvoor van start gegaan. Aan de hand van 4 modelwoningen zullen de duurzame renovatiemogelijkheden in kaart gebracht worden. In juni zal de Duurzame Renovatie Helpdesk van start gaan voor bewoners, die hun huis wil renoveren. Deze helpdesk, bemenst door vrijwilligers van Heiloo Energie, biedt daarbij ondersteuning. In de zomer zal de coöperatie Cohesie opgericht gaan worden voor zonnepanelen op daken van grote gebouwen, zoals de sporthal, gymzalen en scholen. Heiloo Energie zal u via de Uitkijkpost maandelijks op de hoogte houden van haar activiteiten en onderwerpen over duurzaamheid belichten. Ook op www.heilooener- gie.nl staat deze informatie en als lid ontvangt u maandelijks de nieuw- brief. HEILOO - Afgelopen zater dag werd tijdens het 'Heiloo Got Talent' voorjaarscon cert van Muziekvereniging Eensgezindheid de winnaar van de dirigentenwedstrijd bekend gemaakt. Na enkele voorrondes werd uit de drie genomineerde kandida ten de winnaar gekozen. Volgens de juryvoorzitter bleek Anneke HEILOO - Op zondag 24 april 2016 van 14.30 tot 16.45 uur spelen keyboardleerlingen van Toetsenstudio Danielle in thea ter de Beun in Heiloo zelfgeko zen muziekstukken tijdens het tweede leerlingenconcert. Hoewel de leerlingen veelal pri- véles hebben en ook solostukken zullen spelen, is er ter gelegenheid van dit concert een aantal ensem bles samengesteld. Leerlingen van verschillende leeftijdscategorien spelen bekende popstukken. Twee jaar geleden, tijdens het eerste leer lingenconcert, was dit een groot succes. De leerlingen vonden het erg leuk om ook eens samen te spe len. Voor het publiek was het mooi om te kunnen zien en te horen wat de mogelijkheden van het keyboard zijn. Wilt u bij het concert aanwezig zijn, dan kunt u voor 5,00 een kaartje kopen in de toetsenstudio of aan de kassa van theater de Beun in Heiloo. HEILOO - Op 21 april houdt de SportRaad Heiloo haar Algemene LedenVergadering. Tijdens deze avond zal interim manager Welzijn Heiloo, Birgit Felstau, een eerste toelichting geven op het sport-, welzijn- en cul tuurbeleid, dat de gemeente voor de uitvoeringsfase voor ogen staat. In juni zal het stuk aan de Raad wor den voorgelegd. Betrokken organi saties krijgen voor die tijd de gele genheid hun input te leveren. De SportRaad nodigt belangstel lende uit de sectoren Sport, Welzijn en Cultuur uit de presentatie van Birgit Felstau bij te wonen. Aanvang 21.00 uur (inloop vanaf 20.45 uur) in het clubgebouw van de Terriers. Loman-Steggerda uit Heiloo de meeste punten te hebben gescoord. Zij kreeg uit handen van dirigent Alwin van Halm de welverdiende Gouden Dirigeerstok uitgereikt en mocht het orkest dirigeren met het door haar uitgekozen muziekstuk 'Hine e Hine'. Hine e Hine is een kinderlied uit Nieuw-Zeeland, geschreven is in de taal van de Maori's en speciaal bewerkt voor orkest. HEILOO - 'AaiPet' is een komi sche peutervoorstelling, zonder praatjes, met veel muziek en magie! Twee goochelaars vouwen hondjes van ballonnen en tove ren bananen uit iPads. Maar de iPad ontpopt zich tot een brutale grapjas die de show danig in de war stuurt. Uiteindelijk weet nie mand meer wie nu eigenlijk wie bestuurt. Tijd: zondag 24 april om 11.00 uur en om 14.30 uur Na afloop van beide voorstel lingen verzorgen de acteurs een educatief programma. Toegang: 4,50 p.p. (mede mogelijk gemaakt door de Vrienden van de Bibliotheek). Opgave vooraf kan via www.bibliotheekheiloo.nl, telefonisch: 072-5330670 of via de klantenservice in de bibliotheek. HEILOO - Johan Cruijff imiteren doet Viggo Waas al een tijd niet meer. Maar klopt dat wel? En is het echt waar dat hij auditie heeft gedaan voor Pipo? Cruijff en Pipo is een cabaretprogramma over waarheid en leugen. Waar ze elkaar ontmoeten en hoe ze in elkaar overlopen. En daarbij, zo vertelde Waas onlangs in Pauw, maakt hij ook nog een vergelijking tussen het leven van zijn vader en zijn eigen leven. Viggo Waas kreeg bekendheid via het programma Kopspijkers van Jack Spijkerman en staat in NUHR al twintig jaar op de planken met Joep van Deudekom en Peter Heerschop. Maar nu doet hij het alleen. In theater De Beun, zaterdag 23 april, 20.15 uur. Kaarten kosten 18,00 en zijn verkrijgbaar via www.vrienden- vandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, bij de biblio theek en in het theater in Heiloo. Anneke Loman: winnares van de dirigentenwedstrijd van muziek vereniging Eensgezindheid. Foto: M. Geluk-Beets HEILOO - In 1996 werden basis school De Zeskant en De Nieuwe Hoeve samengevoegd tot OBS de Zuidwester. De tijd vliegt, want dit is inmiddels alweer 20 jaar geleden. Dit mooie jubileum wilde de school niet ongemerkt voorbij laten gaan. De afgelopen maanden, heeft het team van de Zuidwester met hulp van een aantal enthousi aste vrijwilligers gewerkt aan de musical 'Paniek in Sprookjesland'. Op woensdag 13 april was het de dag. De gasten werden bij de Beun verwelkomd door een heks en een kabouter. Twee voorstel lingen werden opgevoerd voor de ouders en kinderen van de school. De opkomst was overweldigend en de reacties van ons publiek fantastisch. Het verhaal speelde zich af in een sprookjesbos. Het sprookjesboek viel uit elkaar en alle sprookjes raakten door elkaar, wat hilarische toestanden opleverde. Gelukkig kwam het aan het einde, zoals meestal in sprookjes, allemaal weer goed! ADVERTENTIE HEILOO - Denk je erover na om een instrument te leren bespelen? Ben je enthousiast, maar wil je eerst proberen of het instrument wel bij je past? Dit kan door de korte cursus... Leer je Zo!... te volgen! De cursus bestaat uit 2 x 2 lessen op 2 verschillende instru menten en is bedoeld voor kinde ren van groep 3 t/m 8. De kosten zijn 17,50. Start na 17 mei. De 'Leer je Zo' lessen worden gege ven op de volgende instrumenten: blokfluit, dwarsfluit, hobo, kla rinet, saxofoon, trompet, hoorn, trombone, gitaar en keyboard, cello, slagwerk, zang, harp, piano en accordeon. Info: www. muziekendansschoolheiloo.nl W t*y HEILOO - Bijzondere gasten op Landgoed Ter Coulster: zater dag 16 april, zaten er twee ooievaars in het nest. En ze liepen heel gezellig tussen de koeien. Foto: Bart van der Feen de Lille

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17