Landgoed Willibrordus nieuwe locatie driedaags proeverijfestijn 15 jaar kinderopvang Kits Oonlie Voorbereidingsbesluit Zandzoom vastgesteld Meiden CBS de Duif maken kennis met wetenschap 19 De missie van Culinair Heiloo Rootring-wijnen ÏS 1,11 5 ibm' KORTOM Check ook de Uitkijkpost online! Bent u erbij? Getuigen gezocht! Gloednieuwe speeltuin in Boswijk UITKIJKPOST 20 APRIL 201 Barry van Wijngaarden Lindhout en Petra van Zelst. Foto: Natalie Bottemanne HEILOO - In mei 2001 opende Kits Oonlie een kinderdag verblijf aan De Hoefsmid in Heiloo. Op diezelfde plek kijken Petra van Zelst en Barry van Wijngaarden Lindhout terug op 15 jaar kwalitatief hoogwaardi ge kinderopvang. Inmiddels heeft Kits Oonlie 11 vestigingen in Heiloo, Limmen en Alkmaar. Een mooi aanbod van kin derdagverblijven, peuteropvang en buitenschoolse opvang. Kits Oonlie biedt kinderen van 4 t/m 12 jaar vei ligheid, structuur en mogelijkheden tot ontwikkeling, maar vooral ple zier. Het waarborgen van de kwali teit en de kleinschaligheid per vesti ging staat voorop. Barry: "Wij zijn trots op onze expertise en proberen ontwikkelin gen voor te zijn". De afgelopen 15 jaar is er veel gebeurd. Zo werd in 2003 het HKZ certificaat behaald, een keurmerk voor organisaties die de kwaliteit van hun kinderop vang continu bewaken en verbete ren. Er werden nieuwe vestigingen geopend en er volgden verhuizin gen, verbouwingen en nieuwbouw. In 2007 startte de buitenschoolse opvang en het jaar daarna tussen- schoolse opvang. Sinds augustus 2015 wordt peuterspeelzaalwerk op alle kinderdagverblijven aangebo den. Barry en Petra benadrukken de rol van alle gekwalificeerde en gemotiveerde medewerkers. "Het is een leuke en betrokken club!". Trots zijn zij ook op het winnen van de publieksprijs van Ondernemend Heiloo in 2015. Een mooie blijk van waardering. Op zondag 1 mei van 10.00 uur tot 14.00 uur is iedereen welkom om het jubileum te vieren op De Hoefsmid 9 in Heiloo. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Het in 2015 met 3.200 bezoekers zo succesvolle Culinair Heiloo krijgt dit jaar een vervolg op vrijdag 11, zater dag 12 en zondag 13 juni. Het evenement verhuist daarvoor van het kleinere terrein naast de Witte Kerk naar het park pal voor de Cultuurkoepel op Landgoed Willibrordus. Op deze nieuwe, iets ruimere maar nog intiemere locatie wil Culinair Heiloo letterlijk ieder een laten kennismaken met de lek kerste culinaire hoogstandjes en de allermooiste wijnen die Heiloo te bieden heeft. Op de kaart Tegenwoordig is Heiloo een gas tronomische hotspot. Met voor elk wat wils en van constant hoge kwaliteit. In willekeurige volgorde maken Herberg Jan, Ristorante Il Corso, Brasserie In 't Groen, Restaurant Tumi, De Mediaan catering (met een brasserie in Heerhugowaard) en De Loocatie HEILOO - Vanwege de beperkte ruimte in de krant hebben we niet alles kunnen plaatsen; sommige berichten volgen volgende week. Kijk vooral ook op www. uitkijkpost.nl voor meer nieuws! HEILOO - Zondag 24 april is er weer een kleine plant-actie van het Bijenlint Heiloo. Tussen 11.00 en 13.00 uur kunt u zaad of een stek van een plant uit uw tuin komen planten (vergeet uw schep niet) op de geluidswal langs de A9. De geluidswal bevindt zich ten oosten van het Oosterbos in Ypenstein. Bijenlint maakt graag met u samen een stukje Heiloo bloemrijk voor de bijen, vlinders,insecten en mensen. HEILOO - Lezers van de Uitkijkpost berichtten ons deze week over twee vervelende kwes ties waarvoor getuigen worden gezocht: "Op 14 april, 's middags om 14.45: Wonderful world. Vanmiddag oude dame geholpen die op het fietspad langs de Zandersloot was gevallen en onder het bloed zat. Op het bankje bij de ijsbaan geholpen en toen terug naar mijn fiets. Weg fiets!" En het andere bericht: "Op 12 april, tussen 15.30 uur en 16.30 uur hebben (waarschijnlijk) kinderen (met een blaffende hond) de banden van de fietsen, die bij de gymzaal Burenweg geparkeerd stonden, lek gesto ken. Bijzonder vervelend voor de dames op leeftijd, die na een uurtje fitness naar huis moesten lopen." Wie iets gezien heeft, wordt ver zocht dit door te geven via 0900-8844 bij de politie in Alkmaar. dat dag in dag uit waar. Met uw auto langs Franse chateaux is écht van de vorige eeuw; Rootring-wijnen haalt superieure wijn van de geken de huizen uit de hele wereld voor u naar Heiloo. En kaaskenners zwe ren bij Bergens Blonde die door Zuivels op Landgoed Willibrordus wordt bereid. Daarmee zetten de deelnemers Heiloo culinair op de kaart. Op Culinair Heiloo proeft u wat ze zoal op het menu hebben. Culinair Heiloo is een initia tief van 8782 Event Creations van Shirley van de Kamer en Dennis te Riele, die na hun carrière bij een aantal evenementenbureaus in 2013 voor zichzelf begonnen. "We stelden vast dat er in Heiloo ondanks de bruisende horeca geen culinair eve nement bestond," vertellen Shirley en Dennis. "Daarom hebben we het idee in 2014 gedropt bij Gemeente Heiloo en onder de Heiloose restau rateurs gepeild naar de behoefte. De gemeente reageerde welwillend en het enthousiasme van deelnemers HEILOO - De gemeenteraad heeft op 4 april 2016 het voorbe- reidingsbesluit voor het gebied Zandzoom vastgesteld, dat op woensdag 13 april 2016 in wer king is getreden. Met een voorbereidingsbesluit geeft de gemeente aan dat er een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Zandzoom wordt opgesteld. De verwachting is dat dit bestem mingsplan in het voorjaar van 2017 kan worden vastgesteld. Tot die tijd worden er geen nieuwe omgevingsvergunningen afgegeven. Het huidige bestemmingsplan Zandzoom is tien jaar oud. Nieuwe stedenbouwkundige inzichten en een nieuwe manier van ontwikke len maken dat het huidige bestem mingsplan ook echt verouderd is. Zo is nu het voornemen om Zandzoom meer vanuit woon behoeften en wensen te ontwik kelen en wordt er opnieuw naar de woningdichtheid en program mering gekeken. Om ontwikke lingen mogelijk te maken is wel een gemeenschappelijke visie nodig op de afwikkeling van de bovengrondse en ondergrond se infrastructuur, zoals wegen, waterhuishouding en groenstruc tuur. Evenals een visie op hoe wordt omgegaan met ontwik- HEILOO - Tijdens Girlsday op donderdag 14 april maakten de meiden van groep 8 van CBS De Duif kennis met wetenschap en techniek op de Vrije Universiteit van Amsterdam. De leerlingen waren te gast bij vrouwelijke wetenschappers. Na uitleg door biomedici over het vak gebied gingen de leerlingen aan de slag om zelf zonnebrandcrème te maken in het laboratorium. Na de lunch vertelde een neuroweten- schapper over hersenen en her- en sponsoren kon je bijna proeven. De sfeervolle eerste editie in 2015 bewees voorts dat Culinair Heiloo niet iets eenmaligs was." Dus brengt het jonge evenementenbureau met Culinair Heiloo 2016 voor de twee de keer in successie een gezellig driedaags proeverijfestijn met muzi kale omlijsting dat de deelnemers het perfecte podium biedt en bij gasten en klanten zeer in de smaak valt. Een traditie is geboren. Welkom! Culinair Heiloo is bereikbaar vanaf de Kennemerstraatweg door de zuidelijke poort van het Wilibrordus Business Centrum. Een entreekaartje kost slechts 5,50 (in de voorverkoop online inclusief een drankje!). Kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis mee. Met de muntjes die u voor 2,50 bij de ingang koopt, rekent u al uw proeverijen tegen kostprijs af. Zie ook www.culinairheiloo.nl. Tekst: Roel Brand kelingen van particulieren en bedrijven. Bij deze visieontwikke ling is veel aandacht voor het tijds pad voor de ontwikkelplannen van zowel particulieren en bedrijven als die van de gemeente. Het voor- bereidingsbesluit is genomen om de ruimtelijke samenhang van diver se ontwikkelingen in Zandzoom te waarborgen. Zo wordt ervoor gezorgd dat ontwikkelingen goed op elkaar aansluiten. Op dit moment wordt deze visie verwerkt in een nota van uitgangspunten. Deze nota is de basis voor het nieuwe bestemmingsplan. Naar verwach ting is de nota van uitgangspun ten medio 2016 beschikbaar. Na de zomer wordt een informa tieavond georganiseerd waar voor grondeigenaren worden uitgenodigd. Door het voorbereidingsbesluit mag het gebruik van gronden en bouwwerken niet zonder toestem ming van burgemeester en wethou ders worden gewijzigd. Dit betekent dat nieuwe omgevingsvergunnin gen voor het gebied Zandzoom pas weer worden afgegeven als er een nieuw bestemmingsplan voor Zandzoom is vastgesteld. Normaal onderhoud en beheer zijn wel toe gestaan. Omgevingsvergunningen die voor 13 april 2016 zijn verleend blijven van kracht, ook al is de ontwikkeling nog niet gestart. sengolven. Vervolgens mochten de leerlingen zelf een EEG maken bij medeleerlingen en konden zij her- senactiviteit zichtbaar maken op een beeldscherm. Om 10.00 uur gaf Neelie Kroes het startschot in de RAI in Amsterdam. Girlsday is een van de activiteiten van het landelijk expertisebureau meisjes en bèta/techniek (VHTO) om meisjes te laten kennismaken met bèta, techniek en ICT en de par ticipatie van meisjes in deze secto ren te vergoten. HEILOO - Boswijk is erg tevreden met de nieuwe speeltuin aan de Boswinde. De kinderen uit de buurt konden uit drie varianten hun leukste speelplek kiezen. 66 kinderen hebben hun keuze uit gebracht. Variant 3 heeft uiteindelijk de meeste stemmen gekre gen. Het is nog even wachten op de schommel. Foto: Alfred Roszbach

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19