Simon Smit nieuwe rapid- kampioen bij Oppositie Egels vieren diverse kampioenschappen Henk Verdonk junior niet te kloppen Admiraal brengt spanning terug SPORT 27 Benedictus en De Zuidwester kampioen bij Schoolvoetbal UITKIJKPOST 20 APRIL 201 Ook de meiden van de MC2 van De Foresters zijn kampioen geworden. In Egmond werd met 0-4 gewonnen van Adelbert MC1 en kon het grote feest beginnen. Aangeleverde foto HEILOO - Het afgelopen week end was erg feestelijk voor De Foresters. Nadat er op vrij dag genoten was van de finales van het schoolvoetbal, konden zaterdag diverse kampioen schappen gevierd worden. De D1 heeft een geweldige pres tatie geleverd door kampioen te worden in de 3e divisie. Volgend jaar mag de D1 daardoor uitkomen in de landelijke 2e divisie. De kam pioenswedstrijd werd gespeeld in Leiden, waar UVS D1 met 2-4 werd verslagen. De F1 speelde in Hoorn AKERSLOOT - Henk Verdonk junior uit Egmond aan Zee is donderdagavond in de weke lijkse wedstrijd in Akersloot om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup weer overtuigend als winnaar uit de bus gekomen. Opnieuw was latere winnaar en won dik van Always Forward: 2-6. Met de titel op zak werd het een vrolijke terugreis naar Heiloo. De F6M speelde voor het eer ste seizoen met elkaar en leverde een prestatie van formaat. Extra leuk is dat de meiden het voor elkaar kregen om het burgemees- terspaar voor de kampioenswed strijd naar De Egelshoek te krijgen. Ook de meiden van de MC2 van De Foresters zijn kampioen geworden. In Egmond werd met 0-4 gewonnen van Adelbert MC1 en kon het grote feest beginnen. Henk Verdonk junior na de start op Sportcomplex de Cloppenburgh als een pijl uit een boog vertrokken. De normaal als slowstarter benoem de Henk Jan Verdonk senior uit Egmond aan de Hoef kon direct mee met het groepje achtervolgers Henk Louwe uit Alkmaar, Wilfred Knegt uit Uitgeest, en thuisrijder Peter Langevoort. Henk Louwe In een spannende competitie, waar in ook de Foresters B3 speelde, is de B4 met nog één wedstrijd te gaan ongeslagen kampioen geworden. De laatste wedstrijd was de span nendste, in een rechtstreeks duel tegen Vrone, de nummer twee in de poule, was de B4 de overtuigende winnaar. Op zaterdagavond beleefden ruim 350 Egels een leuke voetbal avond bij AZ, die de partners in de regio regelmatig uitnodigt. Het duel tegen PEC Zwolle werd met maar liefst 5-1 gewonnen. moest passen, nadat Verdonk senior samen met Wilfred Knegt een ver snelling plaatste. Even later leek dat dit hogere tempo ook Wilfred Knegt de kop ging kosten, maar een valpartijtje bleek de oorzaak te zijn geweest van het gaatje dat Knegt moest laten vallen. Snel kon Knegt dit rechtzetten en terug komen in het wiel van Verdonk senior. Henk HEILOO - Schaakvereniging Oppositie kent per seizoen 3 kampioenschappen: 1) het gewone kampoenschap in het normale (langzame) tempo over ongeveer 27 ronden (avonden), 2) het snelschaakkampioen schap over 7 ronden in slechts één avond en 3), het rapidkam- pioenschap over 9 ronden, ver deeld over 3 avonden in het sei zoen. Het rapidschaken houdt dus het midden tussen het gewone schaken (het klassieke spel) en het snelscha ken. Op de derde rapidavond van dit seizoen heeft Simon Smit beslag gelegd op de titel van het seizoen 2015/2016. Hij was al eens eerder kampioen in 2011/2012. Na de eerste avond op 3 novem ber had Simon nog 3 uit 3, op de voet gevolgd door de regerend kampioen over 2014/2015 Kees Jongkind, die een remise gespeeld had tegen Tjerk Voskuil en verder 2 partijen had gewonnen. Op de tweede avond, 2 februari, liet Simon een dure steek vallen: hij verloor van Kees. Aangezien LIMMEN - Op vrijdag 15 april speelden de schakers van SV Vredeburg ronde 24 van de interne competitie. Enkele zeer verrassende uitslagen vielen te noteren. Deze keer noteerde Jos Admiraal in zijn partij tegen koploper Bob Stolp geen 'zwaarbevochten remi se' of een 'ongelukkige nederlaag', maar een 'glansrijke overwinning'. Stolp investeerde een toren in een aanval met perspectief, maar Admiraal vond zeer knap de enige weerlegging, nam de aanval over en scoorde het fraaie punt. Omdat nummer twee Bert Hollander wel won, slinkt de voorsprong van Stolp op de ranglijst tot de omvang van één partij. Het wordt toch nog een spannende titelstrijd in de laatste vier ronden! Hollander versloeg Barry Blekemolen door in het eindspel te beschikken over een pion meer en een sterkere loper dan zijn oppo nent. Harold Ebels betaalde de tol voor een zware week in de gemeen teraad. Toen zijn partij tegen Marlies Sturk de drie uur speeltijd passeerde, verprutste Ebels zijn voordelige stelling met twee pluspi onnen door enkele passieve zetten. Gezegd met worden dat Sturk pro fiteerde door met vaste hand zeer knap de juiste strategie in het eind spel te volgen. Hidde Ebels deed het niet beter dan zijn vader. Ook Louwe en Peter Langevoort waren halfkoers kansloos voor een podi umplek. Toch wist Langevoort zich nog te ontdoen van Louwe in een ultieme poging zich te voegen bij het duo Verdonk senior/Wilfred Knegt. Het bleek een poging zodat Langevoort zich tevreden moest stellen met een verdienstelijke vier de plaats voor Henk Louwe. Kees ook averij opgelopen had (hij verloor in ronde 6 van André van der Ark) behield Simon een voorsprong van een half punt op Kees. André was wel op gelijke hoogte gekomen met Simon met 5 punten. Kortom, deze drie heren hielden elkaar aardig in balans. Bij een eventueel gelijk eindigen moest er als eerste naar het onderling resultaat geke ken worden, dus dat kon nog een puzzel worden. Aangezien André onderuit ging op de derde avond tegen Peter Folkertsma en zowel Simon als Kees de volle buit binnen haalden, was de eind uitslag bekend zonder moeilijk rekenwerk of een barrage. Simon had dus een fraaie eind- score van 8 uit 9 en mag zich een jaar lang rapidkampioen van Oppositie noemen. Kees eindigde als tweede en André als derde. Nog twee spelers komen in aan merking voor een eervolle vermel ding: Theo Suurhoff haal de de derde avond nog 2,5 punt uit 3 en Piet Manni eindigde op een fraaie vierde plaats ondanks langdurige gezondheidsperikelen. hij zag een voordelige stelling met een gezonde pluspion, na onnodig kwaliteitsverlies, veranderen in een verloren eindspel. Tars Wanders was hier de winnaar van het punt. Gijs Pouw revancheerde zich voor zijn vlotte nederlaag van een week eerder. Geconcentreerd en met goed spel versloeg hij Adri Beentjes. Jan de Graaf werd hardhandig gevloerd door de veel sterkere Niels Hageman. Zelfs even tegenstribbe len zat er niet in. Hans de Goede verkeert in uitste kende vorm. In een lange en span nende partij toonde hij zich sterker dan Gertjan Hafkamp. Met name de wijze waarop De Goede zijn torens en dame liet samenwerken was van grote klasse. In het duel tussen Dick en zijn zoon Remi Aafjes gaf de ervaring van senior de doorslag. Chiel Pepping en Theo Al zorg den voor een spannende partij. Even leek het erop dat Pepping bij een complexe ruil van stukken een voordeel zou behalen, maar bij nadere beschouwing was dat toch niet het geval en was remise de juiste uitslag. Jaap Limmen speelde een puike partij tegen Jan Levering. Een ver opgerukte pion die beide vijandelijke torens aanviel, gaf de doorslag. Al vlot verspeelde Bert van Diermen, na een moment van onoplettendheid, zijn dame. Jan Brantjes had daarna geen moeite de partij naar zich toe te halen. HEILOO - De finale van het schoolvoetbaltoernooi is gespeeld. Deze is gewonnen bij de meisjes door Benedictus M3. Zij wonnen na een zeer spannende wedstrijd met penalties van Radboud M1. Bij de jongens was het ook zinderend tussen De Zuidwester en Paulusschool. Na verlenging en ook hier penalties ging De Zuidwester er met de zege vandoor. Het was een fantastisch schoolvoetbalspek- takel de afgelopen weken. De organisatie is voor volgend jaar op zoek naar versterking. Aanmelden voor dit sportieve evenement kan via j.devre@quicknet.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 27