O The Travel Club Nieuwe bestuursleden voor Oud Heiloo BEDRIJF BELICHT de Bibliotheek de Bibliotheek Heiloo Lezingdocumentairemaker UITKIJKPOST 20 APRIL 2016 'Langs deoeversvan de Yangtze' 18 mei, 20.00 uur. Ruben Terlou is documentai remaker, arts, fotograafen China-expert en maker van de zeer succesvolle VPRO docu mentaireserie 'Langs de Oevers van de Yangtze'. Op woensd ag 18 mei vertelt hij in Bibliotheek Heiloo over deze bijzondere reis en de totstandkoming van de serie. Opgave vooraf. Lezing: Wat bleef, was hun muziek 3 mei, 20.00 uur- Het nazi regime vond klassieke muziek belanguijk.,ruiaar wenste daarMj wel tk bepalen welke com ponisten gespeeld mochten worden. Deze avond - met muziekfragmenten - wordt verzorgd door Gert Floor foud- muziekbibliothecaris). Opgave vooraf. Tabletcafé 13 mei, 11.00 tot 12.30 uue. We help en u graag met al uw vragen over uw tablet of over tablets in het algemeen. De Ooegang is vrij,koffie of thee 1,00. Theatervoorstelling; voor peutens 'Am Pet' 24 april, 11.00 en 1|-30 uur. Er zijn nog kaarten (€4,50) beschikbaar voor deze grap pige, muzikale en magische voorstelling in de bibliotheek! Peuterochtend 29 april, 10.30 uur. Peuters en (groot)-oude rs ontmo eten zlkaae. keze keer wordt voor gelezen uit het bekroonde prmntenboek 'IZ wil de maan'. Speelgoedparcours 30 april, 10.00r14.00 uur. U kmnt deze zaterdag met uw (klein-)kind allerlei speelgoed van de Speelotheek uitprn- beren. Voor alle kinderen ligt de gratis; strip'enkaart van de s.eelotheek klaar. Kom ouk! Voorleesfeestje 4 mei, 14.30uur.Alle kinderee van 3 tot 7 jaas zijp van harte welkom! Het boek 'Feentmaal voor de Koning' van Marlies Verhelst nnuar sentraal. Na het voor.ezen wordt er natuurlijk, nog even geknutseld/gete kend. Kinder Klus Café 7 mei, 00.00 tot 14.00 uur. Heb j'e rhuis een kpparaatUat het niet meer d ost? Wil je Vet slo- peo, of juist maken? Hzt repair rsSé kom- naar de bibliothiek met allem aal gereedschap. Toegang is vrij. Verkoop aRgeschreven materialen 6 mei, 15.00-18.00 umr 7 mei, 10.00-14.00 uur. Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibUotheekheiloo.nl www.bibUotheekheUoo.nl In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Persoonlijk reisadviseur Esra Berger - van Hemert. Werkendelslaan 43, 1851 VB Heiloo Telefoon: 072-5314729 en 06-44708937 esra@thetravelclub.nl - www.thetravelclub.nl/esra www.facebook.com/reisadviseurEsra Het vinden van de perfecte vakantie kost tijd en is niet altijd makkelijk. Eindeloos zoeken op internet of toch even langs het reisbureau voor een stapel brochures ter inspiratie; we wil len nu eenmaal de leukste bestemming vinden om die periode dat we vrij zijn zo goed mogelijk in te vullen. Esra Berger-Van Hemert (32) is persoonlijk reisadviseur in Heiloo en helpt u graag om de ideale vakantie te vinden. U kunt op afspraak naar haar reisbureau toegaan of zij komt desgewenst bij u thuis. The Travel Club Esra werkte tien jaar bij Holland International on Thomas Cook. Vriu jaar geleden besloot ze verVer te gaan als persoonlijk reisadviseur. Esra: "Ve vraag van Ve vonszment verandert. Men wil Ve vakantie uit zoeken op momenten Vat het hen uitkomt. In Ve svlaarse vrije tijd zien mensen op internet Voor Ve bomen het bos niet meer en is het fijn om tovh advies te krijgen". Inmiddels heeft Esra al veel Heilooërs mogen adviseren met het uitzoeken en boeken van hzn droomreis. Zij is aan gesloten bij The Travel Clzb, een keten van 250 professionele reisad viseurs verspreid Voor heel Nederland. In 2015 won Ve vlub Ve Zoover award voor Populairste Reisbureau en voor 2016 zijn zij wederom geno mineerd voor twee awards! Vaak voordeliger Het lijkt misschien alsof een persoonlijk reisadviseur een reis duur der maakt. Esra vertelt: "In veel gevallen is het zelfs goedkoper. Vat komt omdat ik toegang heb tot andere systemen Van de consument en Voor persoonlijke vonkuvtius in de branche. Zo kan ik bijvoorbeeld via afspraken met Duitse touroperators, ruizen Vie u zelf op internet hebt gezien, vaak goedkoper aanbieden". Van stedentrip tot rondreis Esra is op Vu hoogte van Vu laatste ontwikkelingen in Vu reisbranche en heeft al veel van de wereld gezien. Ze signaleert verschuivingen in het aanbod en heeft kennis van talloze bestemmingen en accommodaties. U kunt bij haar terecht voor hut boeken van een weekend Maastricht tot een rondreis in Afrika en voor een uuzinsruis, inViviVzulu ruis, groepsreis en zakenreizen. Van een standaard pakketreis tot maatwerk; lowbudget of luxe. De leukste uitdaging Esra's enthousiasme over ruizen en landen werkt nanstupulijpl Esra: "ik doe dit werk met veel plezier en ga graag de uitdaging aan om voor iemand de ultieme reis te vinden. Het is heel fijn om achteraf van mijn klanten te horen hoe fantastisch hun vakantie is geweest". Tot haar klanten behoren veel tweeverdieners, gezinnen en gepensioneerden. Esra: "Het zijn vaak mensen die weinig tijd hebben en ontzorgd willen worden of hut plezier een beetje zijn kwijtgeraakt na uren zoeken op internet. Zij vinden het fijn om iemand achter de hand te hebben om aan te Pznkun spreken en bijvoorbeeld online in te checken, koffers te boeken en andere zaken te regelen". Persoonlijk contact Als u contact opneemt met Esra volgt een eerste vrijblijvende kennis making. Esra: "Ik kom meestal bij Vu mensen thuis. Zo heb ik meteen een indruk van Vu klant of van hut gezin. Ik leur Vu mensen echt kennen en weet zo wat belangrijk voor hun is met betrekking tot de vakantie die ze zoeken". Na het inventarisatiegesprek volgt een reisvoorstel en offerte. Vaarna verloopt hut meeste contact via Vu mail en telefoon. Vu reisbesvheiVen brengt Esra persoonlijk bij u langs. Esra is 7 Vagen in Vu week bereikbaar, ook 's avonds. Tekst: Natalie Bottumannu HEILOO - Leden van Oud Heiloo namen woensdagavond tijdens de jaarvergadering in de Ter Coulsterkerk afscheid van vier bestuursleden van de vereniging. Tegelijkertijd stel den nieuwe bestuursleden zich voor. De wisseling was nodig omdat bestuursleden na negen jaar verplicht het stokje moeten doorgeven aan een nieuwe gene ratie. Vu Historische Vuruniuinu Oud Heiloo is vitaal en springlevend, zo bleek overduidelijk. Veel leden vulden de kerkzaal volledig. Een bijzonder 'fotomoment' was de sym bolische overgave van het 'voorzit terstokje'. fcheidend voorzitter Piet Kuiper gaf zijn functie officieel uit handen aan de kersverse voorzitter Jaap Vu Graaf die overigens al als bestuurslid actief was. Ve nieuwe secretaris heet Maarten Vijkshoorn, de overige kersverse bestuursle den zijn Marion Ouwendijk, Jan de Winter en Nico Lenting. Zij lieten weten een voorliefde te hebben voor de geschiedenis van Heiloo. Natuurlijk hebben ze ook zin in deze bestuursfunctie. Van Kring tot Hutkoffer Ve nieuwe voorzitter bedankte de afscheidnemende bestuursleden voor hun inzet. Zo kreeg scheidend bestuurslid Piet ftoffers waarde ring: "Hij deed als ledenadministra teur geweldig werk, samen met zijn vrouw." Verder werkte Piet 'met hamers, spijkers en ideeën' mee aan de totstandkoming van tentoon stellingen, gaf hij lezingen over het ftationscentrum en de Witte perk en schreef hij boeken over de histo rie van Heiloo. Ook webmaster Vick flagter stopt met zijn werk en kreeg een toespraak cadeau. Volgens de nieuwe voorzitter was de website in handen van Vick altijd actueel en het beheer van de fotocollectie dik in orde. Ook lette hij op kunst werken in het dorp. "Het is bekend dat kunstwerken soms stilletjes verdwenen uit Heiloo. Vick wist ze terug te halen." Verder schreef Vick een boekje over de achter gronden en de geschiedenis van het Rijksmonument 'Ve Hutkoffer'. Vaarna gaf Vu nieuwe voorzit ter aan scheidend secretaris Wim Buwalda het stempel 'heel accu- raat' en 'kenner van de Heiloose geschiedenis'. Verder zorgde Wim ervoor dat kranten geregeld over Oud Heiloo publiceerden en gaf hij presentaties over het literaire gezel schap 'Vu Kring van Heiloo' (1836 1843). Tot slot kreeg oud-voorzitter Piet Kuiper waardering. Hij werkte een jaar als secretaris om vervolgens als voorzitter aan de slag te gaan. Het werven van bestuursleden ging hem goed af. Vaarnaast was hij een van de stuwende krachten achter de realisatie van tentoonstellingen die Oud Heiloo in de Oudheidkamer organiseert. Verder gaf Piet presen taties over tuinbouw in Heiloo en de Kapel. Overigens liet de nieuwe voorzit ter weten dat alle bestuursleden goed werk verrichtten voor 'Ve Huyloour Cronyck', hut periodiek van de vereniging. Duizend leden Ve vereniging Oud Heiloo kijkt terug op het jaar 2015 waar in de oud-bestuursleden Henk Oostendorp en Theo van Wieringen overleden. Ve secretaris herdacht de twee Heilooënaren en public. Verder haalde de vereniging vorig jaar haar duizendste lid binnen en startte Oud Heiloo met historische wandelingen door het dorp. Vit is een succesvolle activiteit die op 22, 23 en 24 april een vervolg krijgt. Ook wil de vereniging nieuwe ten toonstellingen organiseren in de Oudheidkamer. Ve organisatie blijft zich daarnaast inzetten voor het behoud van de schoorsteen van de voormalige Campina-fabriek langs de Kennemerstraatweg, een actuele discussie. Mede hierom is dit volgens de vereniging een pas send onderwerp. Voorts vraagt de bescherming van het Heilooër Vie-gebied de aandacht van Oud Heiloo. Ve vereniging treft even eens voorbereidingen voor een ten toonstelling naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de brandweer in Heiloo. Vaarnaast wil Oud Heiloo basisschoolkinderen laten kennis maken met de lokale geschiedenis. Ve vereniging benaderde hiervoor al enkele scholen. Voldoende werk en uitdagingen dus voor Oud Heiloo. Tekst: EJV MeViacroVzvties/Evert Visser. Het voormalige bestuur van Oud Heiloo. V.l.n.r: Dick Slagter, Piet Kuijper, Piet Stoffers en Wim Buwalda. Foto: Evert Visser Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5