Win een weekendje wegip^H 'Samen' tegen eenzaamheid Heiloo zet in op meer dagjesmensen Oproep! m 22 mei: ontmoetingsmiddag voor ouderen Wijnroute: op de fiets langs restaurants en café's I Heiloo 5 Kassabonnenspaaractie Culinair Heiloo: de juiste data Tippies verdienen Mooie baby flBTCHïK- HEILOO - De juiste data voor het evenevement Culinair Heiloo Rootring Wijnen: vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 juni. Claudia Smit (l), Karin van Polen (Stichting Welzijn Heiloo) en Martijn Apeldoorn (D&M PC Service). HEILOO - "Ik kom vaak bij ouderen over de vloer om com puterhulp te bieden en hoor geregeld dat mensen zich een zaam voelen. Op een gegeven moment dacht ik: waarom breng ik mijn klanten niet samen? Het resultaat: de gratis ontmoe tingsmiddag 'Samen' op zon dag 22 mei in Het Trefpunt in Heiloo. Deze middag organiseer ik samen met Stichting Welzijn Heiloo." Aan het woord is Martijn Apeldoorn van het bedrijf D&M PC Service. "Omdat veel ouderen eenzaam zijn, leer ik hen communiceren via bijvoorbeeld e-mail en Skype. Ook aan netwerken via internet is een grote behoefte. Toch is het gebruik van internet niet altijd de juiste manier om te komen tot een gewenst contact. Daarom liet ik mijn klanten per e-mail weten graag een ontmoetingsmiddag te willen organiseren. De respons was positief. Vervolgens zocht ik contact met Stichting Welzijn Heiloo. Samen bespraken we de vervolgstappen en kwamen we tot een prachtig idee. Ik ben heel blij mensen hiermee te kunnen helpen." Karin van Polen van Stichting Welzijn Heiloo praat eveneens enthousiast over het project. "De aanwezige ouderen kunnen op 22 mei in kleine, steeds wisselende groepjes met elkaar kennismaken onder leiding van een gesprekslei der. Tijdens drie netwerkrondes is het voor iedereen duidelijk wie de mensen zijn en waar hun behoef ten liggen. Na afloop inventarise ren wij alle wensen en brengen we gelijkgestemde ouderen bij elkaar. Dat doen we door hen uit te nodi gen voor deelname aan bestaande activiteiten in Het Trefpunt, zoals cursussen en thema-bijeenkomsten. Ook kunnen ze zich aansluiten bij onze Gezelschapsbank, waarbij we mensen die gezelligheid zoeken bij elkaar brengen. Daarnaast zijn we bereid nieuwe activiteiten te ont plooien als blijkt dat veel mensen dit wensen. Als de deelnemende ouderen ook in de toekomst leuke dingen met elkaar blijven doen, dan kan dit leiden tot een structurele oplossing. Verder kunnen de aan wezigen natuurlijk zelf met elkaar afspraken maken: ook dan is ons doel bereikt." Lees verder op pagina 3 Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser HEILOO - Als je bij Tip Heiloo 2 Tippies hebt verdiend (als je 2 uur lang een dorpsgenoot hebt geholpen met een of meer klusjes naar keuze), dan krijg je bij één bezoek aan het Baafje het tweede kaartje gratis! HEILOO - Onlangs een baby gekregen? We zijn benieuwd naar de jongste Heilooërs. Foto en een korte beschrijving zijn welkom op redactie@ uitkijkpost.nl. Ellen van Kaam, Fred Dellemijn en Doreen Dekker bij de Runxput van het klooster Onze Lieve Vrouw ter Nood aan Kapellaan. Aangeleverde foto HEILOO - De gemeente Heiloo zet de komende tijd in op het trekken van meer bezoekers uit de regio en het verleiden van meer dagtoeristen naar Heiloo. Wethouder Fred Dellemijn, porte feuillehouder Economische Zaken en toerisme, ziet daarin nog genoeg kansen liggen. De dames van Watgaanwedoen.nl ondersteunen daarbij onder andere met een eve nementenkalender op hun website en met het vakantiemagazine dat sinds deze week in de regio wordt verspreid. Cultuurhistorisch erfgoed "Heiloo heeft bijzonder cultuur historisch erfgoed," vertelt Fred Dellemijn. "Dit is nog onvoldoende bekend in de regio en dat vind ik zonde. We laten graag zien wat we als dorp hebben te bieden. Wat te denken van de grootste Mariale bedevaartplaats in Nederland. Vele tienduizenden mensen per jaar vin den hun weg naar dit zes hectaren groot oord, met zijn Genadekapel en Runxputte (Mariabron), omge ven door een bid- en bezinnings- park. Ook Nijenburg is prachtig en leuk te combineren met een wan deling door het Heilooërbos. En zo zijn er nog vele andere bijzondere plekken te noemen." Winkelaanbod Naast cultuurhistorie heeft Heiloo ook een goed winkelaanbod met gratis parkeermogelijkheden (blauwe schijf) en een ruime keuze aan horeca. Dellemijn: "We hebben zowel bij winkelcentrum 't Loo als bij het stationsgebied mooie restau rants. Daarnaast heeft Heiloo een heerlijke ijssalon. Het doet mij altijd goed om te zien hoeveel gezellig heid er op de terrassen is." Activiteiten Ellen van Kaam en Doreen Dekker van Watgaanwedoen.nl kunnen de schoonheid van Heiloo beamen. "Om eerlijk te zijn dachten wij dat Heiloo een rustig dorp was waar weinig valt te beleven. Sinds wij ons in Heiloo verdiepen, zien we dat anders. Voor gezinnen is het bos met het grote speelveld en hutten- bouwplek een aanrader. In Heiloo kun je ook een prachtige kano tocht maken bij het Maalwater of zwemmen in het Baafje. Daarnaast zijn er heel veel leuke activiteiten, van langste braderie tot culturele evenementen, op het bijzondere Willibrordusterrein. Neem gerust een kijkje op onze website als je een keer op zoek bent naar een leuke dag uit in de buurt." Dagtoeristen Met het vakantiemagazine hoopt Heiloo ook dagtoeris ten naar Heiloo te trekken. Fred Dellemijn: "Het magazine ligt ook in Bergen, Uitgeest, Castricum en de Egmonden. De teksten staan in het Nederlands en Duits vermeld. Wij hopen dat toeristen ook Heiloo gaan ontdekken en kunnen genieten van al het moois dat ons dorp heeft te bieden." één van de vele andere prijzen! ww.ikwinkelinheiloo.nl ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 1 7

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1