Kom in contact met nieuwe mensen {jtfkijfeeog Schilderachtig Nijenburg Suzan Zhair 3 s Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! BiIiI!KIJ;Hdiensten De praktijk van dr. Gianotten is GESLOTEN van 2 mei tot en met 6 mei Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 UITKIJKPOST 27 APRIL 201 Vervolg van voorpagina Claudia Spit van de welzijnsor ganisatie benadrukt dat de wensen en behoeften van ouderen uiteen lopend kunnen zijn. "Sommige mensen zoeken vriendschappe lijke contacten om bijvoorbeeld goede gesprekken te kunnen voe ren, een hobby te delen of op een andere manier de tijd leuk samen door te brengen. Anderen zijn mis schien op zoek naar een serieuze relatie." De ontmoetingsmiddag in Het Trefpunt kan zeker posi tief bijdragen aan het levensgeluk van ouderen in Heiloo, benadrukt ze. "Wij voorzien hiermee in een behoefte: voor sommige ouderen is het moeilijk aansluiting te zoe ken bij een vereniging of binnen te lopen in Het Trefpunt. Voor hen is die drempel te hoog. Zij hebben 'een zetje' nodig. Andere mensen die wel zelfstandig zoeken naar nieuwe contacten, raken het een zame gevoel niet kwijt. Ook voor hen is de ontmoetingsmiddag bedoeld, want ook als je regelma tig samen bent met mensen, kun je je eenzaam voelen. Deze oude ren zoeken naar gelijkgestemde mensen met wie het echt klikt, en dan liefst uit Heiloo of omgeving. Iemand in Den Haag ontmoeten kan natuurlijk wel, maar is niet bepaald praktisch, al was het alleen maar vanwege de reistijd. Lokaal netwerken is daarom onze kracht." De ontmoetingsmiddag 'Samen' krijgt zeker een vervolg op een andere datum. 'Samen' is op 22 mei gratis bij te wonen. De middag duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur (inloop vanaf 13.00 uur). Van tevo ren aanmelden is noodzakelijk. Dat kan via martijn@dmpcservice. nl of bij de receptie van Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt in Heiloo. Cor Blesing: 'Eenzaamheid beïnvloedt mijn leven' Cor Blesing (85) is inmiddels vier jaar weduwnaar. "De term 'eenzaamheid' beïnvloedt mijn leven, ook omdat ik geen kinde ren heb en een kleine familie. Wat ik doe? Ik lees de krant, kijk tv of zit in de tuin. Verder onderneem ik minder sinds het overlijden van mijn vrouw,"ver telt hij openhartig. Cor wil graag nieuwe mensen leren kennen. "Bijvoorbeeld samen volleybal len, zoals ik dat onlangs deed in sportcentrumHet Vennewater." Bovenal zoekt Cor een leuke vrouw om samen van het leven te genieten. "Graag ga ik nog eens op vakantie, liefst naar Oostenrijk of Zwitserland. Lekker met mijn eigen auto, net als vroeger. Mijn vrouw en ik gingen vaak samen op de bon nefooi weg. Dat wil ik nog wel eens meemaken. Maar ik ga niet alleen, hoor. Laatst zei iemand: wat dacht je van een busreis voor alleengaanden? Maar nee, dat vind ik niet leuk. Ook vroe ger niet, dus dat is geen optie. Een relatie vinden is bijzonder lastig voor mensen van mijn leeftijd, de spoeling is dun. Daarom ben ik graag van de partij op 22 mei." Els Verhagen: 'Ik kan mijn verhaal niet kwijt' Els Verhagen (76) wil graag aanwezig zijn tijdens de ont moetingsmiddag 'Samen' in Het Trefpunt. Ze heeft veel vriendin nen en een uitgebreide familie, maar wil toch graag nieuwe mensen ontmoeten. "Ik zit teveel in het eigen kringetje," vertelt ze. Ook zoekt ze een nieuwe partner. "Een jaar geleden overleed mijn man en sindsdien vind ik het leven saai. Ik vind het niet fijn alleen te eten. Ik wil graag mijn verhalen delen. Vroeger waren we altijd samen. Dan keken we bijvoorbeeld naar schaatswed strijden en riepen we: 'Kijk, Sven komt nu.' Dat kan niet meer en dat is jammer." Els zoekt al enige tijd naar een nieuwe relatie. "Via internet, op dating-websites. Maar nee, ik kwam geen echt leuke man tegen. Bovendien: op een foto ziet iemand er toch anders uit dan tijdens een ontmoeting. Of een man valt gewoon tegen. Ook in het dagelijks leven is de zoektocht naar een nieuwe partner lastig. Je kunt aan de buitenkant nu eenmaal niet zien of iemand op zoek is naar een relatie... en ik ga dat natuurlijk niet vragen." Gelukkig heeft Els best een druk leven. Ze houdt van wandelen en fitness en is gek van stenen, sterren en fossielen. Ook tekent ze veelvuldig, haar werk is regelmatig op exposi ties te zien. Els kijkt uit naar de ontmoetingsmiddag en stelt zich nu alvast aan u voor. "In de Uitkijkpost. Je weet maar nooit waar het goed voor is." De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj HEILOO - Aleide Tomson-Van Foreest (1916 - 2001) woonde van 1922 tot 1956, met enige onderbrekingen, op huize Nijenburg in Heiloo. Net als al haar familieleden was zij ver knocht aan dit fraaie landgoed midden in de natuur met vijvers, tuinen, bossen en landerijen. Van de mooiste plekjes maakte ze tekeningen en schilderijen. In het honderdste geboortejaar van Aleide Tomson-van Foreest is haar kleine oeuvre nu te bezichtigen op de plaats waar het is ontstaan: Nijenburg. In het huis kunt u haar schilderijen en tekeningen zien en een rondwandeling door de tuin brengt u langs de schilderachtige plekken die haar inspireerden. De tentoonstelling is voor het publiek geopend van 20 april tot en met 19 juni 2016 en te bezichtigen op elke woensdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Nijenburg, Kennemerstraatweg 278, Heiloo. Parkeermogelijkheden beperkt (fietsen graag bui ten de gracht). Toegang: 5,00. Vereniging Hendrick de Keyser, www.hendrickdekeyser.nl. Een van de werken van Aleide Tomson-Van Foreest. Aangeleverde foto f Prilling. X.tliir.ilh 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Karkuk, Irak, in 1971. Mijn vader, moeder en broer zijn overleden. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Dan zou ik graag kapper geworden zijn of had ik een opleiding willen gaan volgen in het toerisme en gids willen worden. Of ik zou willen helpen bij Unicef, om mensen in nood steun te geven. 3. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Mijn vader was heel lief, maar hij was ook erg ziek. Ik was heel veel bij hem en heb hem met alle liefde heel veel geholpen. Hij wilde graag dat ik een opleiding tot tuinarchitect ging doen, maar door de oorlog kon het niet. 4. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik vind heel Heiloo mooi. Zo rustig en veilig. Ik wil hier nooit meer weg. 5. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Als iemand mij nodig heeft ben ik er. 6. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat is allemaal het beste op de tijd dat ik het nodig heb. Mijn vriendinnen Petimat en Naima geven mij altijd het beste advies over alles. Zij zijn er altijd voor mij en we helpen elkaar. 7. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat het me nog altijd niet lukt om te stoppen met roken. Maar als het echt moet, dan stop ik! 8. Wie zou je graag ontmoeten? De burgemeester. Hij is aardig en respectvol voor iedereen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Dan zou ik een café openen voor vrouwen in Heiloo, waar iedereen wat kan komen drinken en met elkaar kletsen over van alles. 10. Persoonlijke vraag: "ik vind jou een hele sterke vrouw en je hebt veel meegemaakt. Wat is voor jou het leukste om te doen?" Lekker koken en het eten dan met veel mensen opeten! Ik nomineer Rahil Mahian voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag aan haar is: Hoe vind jij het om bij Vluchtelingenwerk te werken als stagiair en hoe vind jij je opleiding? Voor weinig! Tanja: 06-14412476 ADVER.T

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3