Wildkamp Op de fiets langs restaurants en café's Drieluik Jean Thomassen in Den Bosch BEDRIJF BELICHT 22 mei: wijnroute Heiloo met wijnen en amuse-hapjes Kinder Kluscafé UITKIJKPOST 27 APRIL 201 6 K In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto Wildkamp Heiloo, De Hoefsmid 7, 1851, PZ Heiloo Openingstijden: ma - vr 07.30 - 17.30 uur, za 08.30 - 12.30 uur Actief voor elke technische oplossing Met de kennis van techniek en de mogelijkheden deze kennis op een passende manier door te vertalen naar de gewenste oplossingen, biedt Wildkamp een belangrijke toegevoegde waarde aan bedrijven en par ticulieren. "We hebben hier alles voor de aan- en afvoer van water, lucht en elektra", vat filiaalmanager Paul van der Wijk van Wildkamp in Heiloo samen. "We bedienen agrarische bedrijven en de groensector, bouw- en instal latiebedrijven, weg- en waterbouwers, maar ook klusbedrijven, indu striële (food) bedrijven en campings en recreatieparken", trapt van der Wijk af. "Een enorme diversiteit aan bedrijven, maar ook de particulier is welkom bij Wildkamp". 50.000 artikelen uit voorraad leverbaar "Klanten moeten steeds weer door kunnen, geen vertraging oplopen", legt van der Wijk uit. "Als een klant tijdens een project een onderdeel mist, dan moeten ze dit bij ons vinden en direct kunnen meenemen. Wat dat betreft kunnen klanten op ons vertrouwen en op ons bouwen." Meedenken met de klant. Dat is wat van der Wijk betreft de kern van de dienstverlening van Wildkamp. "Bij afwijkende maten toch een oplos sing weten te vinden en bijvoorbeeld ondersteuning bieden bij het maken van berekeningen of een ontwerptekening." Het is net dat stapje extra dat ze als team steeds weer bereid zijn te zetten. Afhalen en bezorgen Speciale aandacht vestigt van der Wijk vervolgens op de uitgebreide transportmogelijkheden waarover Wildkamp beschikt. Is een bestelling voor 20.00 uur (online) geplaatst dan kan deze de volgende werkdag al vanaf 07.30 uur bij Wildkamp in Heiloo worden afgehaald, maar bezor ging op een andere locatie in Nederland is ook mogelijk. En dat zonder verzendkosten. "Komt een klant bijvoorbeeld uit Alkmaar, maar heeft hij een klus in Utrecht dan leveren we de spullen desgewenst daar af. Of we leggen de benodigde materialen 's nachts klaar in zijn bus. Alles om het voor de klant zo gemakkelijk mogelijk te maken." Ook op het gebied van duurzaamheid heeft Wildkamp diverse innovatieve oplossin gen. "Besparen door te investeren? Vraag onze medewerkers maar eens naar alle bespaartips", adviseert de filiaalmanager. LED-verlichting Voorbeelden van duurzame artikelen zijn leidingisolatie, wateront harders en materialen voor infiltratie en regenwaterhergebruik. "En natuurlijk LED verlichting voor binnen en buiten", benadrukt hij. "Een tak van sport waarin we klanten steeds vaker van advies voorzien. De terugverdientijd van de investering in LED wordt namelijk steeds kor ter. En dat maakt LED voor heel veel bedrijven interessant. Een bere kening die we graag maken voor klanten. Zo hebben we al diverse opdrachtgevers versteld doen staan van de besparingsmogelijkheden van Adurolight LED-verlichting." Tuin techniek actiedagen Speciaal voor de particuliere doelgroep zijn er op 6 en 7 mei tuin tech niek actiedagen bij Wildkamp Heiloo. Diverse artikelen op het gebied van tuin, vijver en (tuin)beregening worden extra scherp aangeboden. HEILOO - Een nieuw en mooi evenement waarbij culinair genieten en gezelligheid voorop staan. Zo omschrijven de initia tors van de Wijnroute Heiloo de happening op zondag 22 mei. Bram van Café de Wit, Sam van restaurant De Loocatie en Martin van Hotel Fletcher Heiloo kwamen met het idee. Bram: "De reden laat zich misschien raden: de Bokkentocht met bier en hapjes op 16 april in Heiloo en Limmen was zeer succesvol. Daarom dach ten we: laten we iets soortgelijks organiseren maar dan met wijn en amuse-hapjes. Dat idee hebben we uitgewerkt. Het is geweldig dat negen horecabedrijven in Heiloo de Wijnroute Heiloo mogelijk maken." Bram legt uit wat de 'spel regels' zijn. "De deelnemers van de Wijnroute Heiloo kopen een strip penkaart a 2,50 waarop het aan bod van wijnen en amuse-hapjes per horecabedrijf staat vermeld. Alle café's en restaurants langs de route verkopen deze strippenkaar ten. Vervolgens kunnen mensen zelf bepalen in welk café of restau rant ze beginnen. Ook kunnen ze naar eigen smaak hun route kiezen. De deelnemende horecabedrijven trakteren op wijnen uit alle wind streken. Deze wijnen kosten vanaf 4,00 inclusief een amuse. Aan het eind van de horecatocht heb ben onze gasten een negengangen menu geconsumeerd. En dat voor slechts 38,50." Volbreng op de fiets de wijnrou te of zorg voor een Bob, luidt het advies van de horeca-ondernemers. Bram: "Dit is nodig omdat het opge dronken alcoholpromillage aan het eind van de tocht best groot is. Dan stap je natuurlijk niet achter het stuur van je auto. Overigens zorgen we ervoor dat iedereen de tocht kan afmaken. Dat doen we door de wijnen in kleinere glazen aan te bie den." De ondernemer benadrukt dat al veel mensen, via Facebook, posi tief reageerden op de uitnodiging mee te doen aan de wijnroute. "We hopen dat veel mensen op de fiets langskomen, van de heerlijke wij nen proeven en genieten van de fantastische culinaire hapjes. Wij zijn er klaar voor. Graag tot zondag 22 mei!" Tekst: Evert Visser/ejvmediaproducties HEILOO - Kunst van de meester van het absurd realisme Jean Thomassen is al jaren niet meer te zien in het openbaar. Museum Slager in 's-Hertogenbosch heeft nu de primeur en toont 'Last Judgement Day', een van Thomassens belangrijkste drie luiken en geïnspireerd op de wereld van Jeroen Bosch. Sinds 19 maart is het te zien in het museum. Jeroen Bosch schreef geschiede nis door zijn eigenzinnige, mysteri euze voorstellingen die niet leken op het werk van anderen. Hetzelfde kan worden gezegd van Jean Thomassen. Zijn bijzonder gedetail leerde schilderijen tonen ons absur de voorstellingen, onderwerpen op een fantastische manier verbeeld zoals we we nooit eerder zagen. Het was een Belgische verza melaar die hem in 2008 benaderde om een drieluik te schilderen in de geest van Jeroen Bosch. Natuurlijk geen stijlkopie van Bosch, maar een echte Jean Thomassen. Ruim vijf jaar werkte de kunste naar aan dit meesterwerk, waar hij recent in Duitsland een Palm Award mee won. Museum Slager zag kans de opdrachtgever over te halen het werk in bruikleen af te staan van 19 maart tot en met 1 septem ber 2016, zodat het nu voor het eerst aan het publiek getoond kan worden. Toepasselijk genoeg valt dit precies in het jaar waarin Jeroen Bosch geëerd wordt. Elk hoekje van Last Judgement Day vertelt een eigen verhaal. De hemel werd gesloten bij gebrek aan belangstelling, de zeer eigentijdse hel heeft een hoog Holocaust gehalte. Op de dag des oordeels wordt God in Jeans wereld met een atoombom opgeblazen en bussen vol dagjesmensen komen dat spektakel bekijken. Het was oud-ballerina en actrice Ine Veen die in 1973 als eerste het talent onderkende van de toen wereldvreemde Haagse schilder Jean Thomassen (1949). Ine werd zijn muze en mecenas en stond aan de wieg van zijn succes. Zij was het, die hem stimuleerde om in het buitenland aan de weg te timmeren. In de jaren tachtig won hij Prize Awards in onder andere Amerika en Canada. Exposities met zijn werk trokken veel bekijks en er werd heel positief of... heel negatief over geschreven in de pers: "Fabuleus wat Jean Thomassen presteert in zijn miniaturen!" maar ook: "Jean Thomassen is geniaal of knetter gek!" Omdat zijn werk zo spraakma kend bleek, werd de inmiddels bekend geworden schilder in 1995 gevraagd om in Het Markiezenhof in Bergen op Zoom te exposeren. Later volgde nog een zeer succes volle expositie in het Westfries Museum in Hoorn. Toen in 2008 de gehele collectie Daan Enneking, met daarin een dozijn grote wer ken van Thomassen, in vlammen opging, greep dit de kunstenaar zo enorm aan ("Dit is erger dan de dood van mijn moeder!") dat werk van hem sindsdien nergens meer te zien is geweest. 'Last Judgement Day', een van Thomassens belangrijkste drieluiken. Aangeleverde foto HEILOO - Heb je thuis een apparaat dat het niet meer doet? Wil je het slopen, of juist maken? Het kluscafé komt naar de bibliotheek met allemaal gereedschap. Onder begeleiding van vrijwilligers van het Repair Café van stichting Welzijn kunnen kinderen oude apparaten uit elkaar halen of juist in elkaar proberen te zetten. Zelf kapotte apparaten meenemen mag ook! Zaterdag 7 mei, 10.00 - 14.00 uur. Toegang is vrij, opgave niet nodig. ACTIE' ACTIE' J BlueBlor- De ondernemers die de Wijnroute Heiloo mogelijk maken, heffen alvast het glas. Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 4