Dagvullend programma Oranjebal w rj 1 Spelletjes Boekenstein/Baetenburg V H/y i i? Versierde fietsen en Kinderspelen 5 INGEZONDEN MEDEDELING De Zuidwester bezoekt Historische Vereniging Het Kasteel van Heiloo naar Forte Kinderopvang Spinningmarathon voor het KWF HEILOO - Nog één nachtje en dan barst het jaarlijkse Koningsdag-feest in Wijkpark Ypestein weer los: Oranjebal Heiloo. Een feest met een pro gramma dat, na het 25-jarige jubileum van afgelopen jaar, weer traditioneel een groot deel van Koningsdag zelf vult. UITKIJKPOST 27 APRIL 201 HEILOO - Aansluitend op het thema 'de Tweede Wereldoorlog' dat op school werd behandeld, bracht groep 7 van de basisschool De Zuidwester een bezoek aan de Oudheidkamer. Onder begeleiding van docente Frederike Bennink werden de leerlingen door drie vrijwilligers van de historische vereniging ontvangen met limo nade en koek. Hierna werd hun aan de hand van dia's door Jaap de Graaf, een van de auteurs van het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd', verteld over de oorlogsjaren in Heiloo. Aan bod kwamen de verplichte inkwar tiering van de Duitse soldaten, de Joodse inwoners die met een ster op moesten lopen, en de vele plaatsen en gebouwen die verboden werden voor joden. Ook werd gesproken over de onderduikadressen voor Joodse mensen en mannen die in Duitsland moesten werken. De rol van het geor ganiseerde verzet in Heiloo kwam ook naar voren, net als het verraden van mensen die bij het verzet betrokken waren. Afgesloten werd met de bonnen die werden verspreid vanwege de schaarste aan o.a voedsel, lange rijen wachtenden voor de winkels, de voedseldroppings, en uiteindelijk de bevrijding in 1945. De kinderen zaten geboeid te luisteren en uit de ant woorden die gegeven werden, bleek dat ze goed geïnformeerd waren. Na de presentatie kregen de leerlingen een rondleiding door een deel van Heiloo. Bij de gebouwen en plaatsen die een rol speelden gedurende de werd de nodige uitleg gegeven. Het was een geslaagde ochtend en een interessante aanvulling op het lesprogramma. De historische vereniging Oud Heiloo streeft ernaar meer leerlingen van het basisonderwijs kennis te laten maken met de rijke geschiedenis van Heiloo. Ontvangst van groe pen in de Oudheidkamer en een rondleiding op Nijenburg behoren tot de mogelijkheden. Info: tel. 072-5120432/06-52220345. HEILOO - Per 1 mei aanstaande gaat kinderdagverblijf Het Kasteel van Heiloo over in Stichting Forte Kinderopvang. Forte Kinderopvang en Het Kasteel hebben een zo goed als gelijke visie op kinderopvang en pedago gisch beleid, wat Forte voor Het Kasteel geschikt maakte als overname partner. Reden van deze overname is dat de huidige eigenaar van Het Kasteel Forte Kinderopvang als organisatie het meest geschikt vond om het kinderdag verblijf voort te zetten. Daarnaast is de kleinschalige opvang van kinderen van 0-4 jaar bij Het Kasteel en bij het andere Forte-kinderdagverblijf, De Vogeltuin aan de Kanaalweg, vergelijkbaar. Ouders van kinderen van 0-4 jaar in Heiloo hebben nu dus de keuze tussen twee Forte kinderdagver blijven: aan de Kanaalweg en de Stationsweg. Daarnaast kunnen ouders kiezen tussen horizontale en verticale groepen. Hierbij is een horizontale groep ingedeeld op leeftijd: 0-2 jaar en 2-4 jaar (bij KDV De Vogeltuin), en een verticale groep van 0-4 jaar (bij Het Kasteel). Op een verticale groep leren de jongste kinderen van de oudere, en helpen de oudere kinderen de jongere kinderen. Bij de nieuwe vestiging van Forte komt er, net als bij alle andere Forte vestigingen, een rijk aanbod aan activiteiten. Bovenop dit reguliere aan bod vinden er ook nog extra workshops en activiteiten plaats die op de kinderen naar leeftijd en belangstelling zijn afgestemd. Het Kasteel krijgt verder ook het Appeltje- Eitje Keurmerk: Forte Kinderopvang is partner van 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo'. Daarnaast krijgt het kin derdagverblijf een nieuwe naam: De Bosuil. De nieuwe naam moest wel aan enkele eisen voldoen: zo moest de naam kinderen aanspreken, maar ook moest deze aansluiten bij Heiloo en bij het andere Forte kinderdagver blijf. Met de naam kinderdagverblijf De Bosuil wordt niet alleen naar de bosrijke omgeving van Heiloo verwezen, maar is er ook een directe aan sluiting met de al bestaande naam en groepsnamen van het andere Forte kinderdagverblijf (De Vogeltuin). De nieuwe naam zal met alle kinderen en ouders kleinschalig, maar feestelijk worden gevierd. Forte Kinderopvang heeft meerdere kinderdagverblijven, peuterspeelza len/voorscholen en buitenschoolse opvanglocaties in Heiloo. Voor meer informatie kunt u kijken op www.fortekinderopvang.nl of bellen naar 0251-658058. EGMOND - De Koningsdag- werkgroep, een samenwerking van Lamoraal, Jeugdbelangen en Restaurant Smakelijk, heeft een versierde-fietsen-optocht, een kindervrijmarkt en kinder spelen gepland. Versierde-Fietsen-Optocht: 10.30 - 11.15 uur vanaf Dorpshuis Hanswijk. Voorafgegaan door de fanfare van Lamoraal trekt de optocht vanaf 10.30 uur door Egmond aan den Hoef via de volgende route: Hanswijk, Julianaweg, Schoolstraat, Slotweg, Maria van Arkellaan, Anna van Burenlaan, Beatrixlaan, Herenweg, Graaf Dirkplein, Egmonderstraatweg tot aan Restaurant Smakelijk. Kinderen mogen zich met hun versierde fietsen, autopeds, drie wielers, trapauto's etc bij deze optocht voegen (en langs de route natuurlijk allemaal de vlag uit!). Inschrijven is bij aanvang bij het Dorpshuis. Bij aankomst (kort na elf uur) zijn er enkele prijsjes voor de mooiste fietsen en verklede kin deren, dan volgt er een korte auba de en een toespraak door een ver tegenwoordiger van de gemeente Bergen. Van 11.30 tot circa 15.00 uur is het terrein achter Restaurant Smakelijk het toneel voor Kinderspelen en Kindervrijmarkt. De vrijmarkt wordt op het grasveld rond de Koffiemolen gehouden. Een mooie gelegenheid om van je overtollige speelgoed af te komen of je collectie uit te breiden. Op de vrijmarkt mogen geen etenswaren of drinken te koop aangeboden worden. Voor de muzikale omlijs ting zorgen Ed Ad Glas. Informatie: Anita Beemsterboer, 06-13617691. HEILOO - De Oranjecommissie Heiloo West verzorgt op 27 april spelletjes in en om de speeltuin van Boekenstein/ Baetenburg. De spelletjes zijn voor kinderen tot en met 12 jaar en duren van 11.30 tot 13.30 uur. Een spelkaart kost 2,00. Limonade, een keer grabbelen en een ijsje zijn hierbij inbegrepen. De kinderen kunnen spelletjes doen zoals ballen gooien, spijkers slaan, een skippybalrace en spekhappen. Daarnaast kan er net als ieder jaar pony worden gereden en is er een kleine vrij- markt rondom de speeltuin. De speciale act wordt dit jaar verzorgd door goochelaar Magic Collo en de muziek komt van niemand minder dan Bertje Doperwtje. Tot slot een oproep: Oranjevereniging West is op zoek naar vrijwilligers. Dus meld je nu aan, dan kan dit feest ook in 2017 blijven bestaan. Oranjecommissie Heiloo West komt vier keer samen en daarmee is het voor elkaar. Spreek de organisatoren aan op 27 april of mail naar ochwest@ gmail.com. Bssec HEILOO - Zondag 10 april vond een spinningmarathon plaats bij Palestra Sports Heiloo, ten bate van het KWF. 59 deelnemers gingen van start. Zij hebben gedurende vier uur onder de enthou siaste leiding van vier ervaren spinninginstructeurs in totaal 1657 euro voor het KWF bij elkaar gefietst! Aangeleverde foto De steeds populairder worden de spelletjes voor de kinderen gel den ook dit jaar als het startschot van het programma. Vanaf 13.30 uur zullen rond de feesttent ver schillende spellen klaar staan. Na anderhalf uur verplaatst de focus zich naar de tent waar de talenten jacht, vanaf dit jaar onder de naam Heiloo's Got Talent, het podium inwijdt. Iedereen tussen de 5 en 14 jaar die kan playbacken, dan sen, goochelen of een andere act klaar heeft staan, mag zich via de website www.oranjebalheiloo.nl Als de talenten na de uitreiking van een prachtige beker plaatsma ken voor de bands, zal DJ Emiel het publiek tussen alle act-wissels met de beste sets vermaken. Het programma gaat om 17:00 uur ver der met 80's Alive, en zal worden opgevolgd door Jus Live Music. Dit jaar zorgt Cover Company voor een spetterende afsluiting van wat een geweldige avond moet wor den. Al met al een programma dat garant staat voor weer een gewel dige editie van Oranjebal Heiloo! opgeven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5