ED (NIEUWS w GOED - NIEUWS GOE Geluksroute: pluk geluk in Heiloo w Reünie 150 jaar Rembrandt school Gouden Dagen voor kwetsbare ouderen Snorkeldiploma's leerlin gen zwembad Loos I N G E Z Heilooër Bridge Club Oproep Oproep Samen 75 jaar musiceren bij Caecilia HEILOO - Zaterdag 16 april, vroeg in de morgen, gingen de leerlingen van zwembad Loos in zwembad de Beeck te water voor het examen van de Nederlandse Onderwater sport Bond. Alle onderdelen van bril leegblazen tot samen met één snorkel een afstand overbruggen werden keurig uitgevoerd. Iedereen mocht zeer verdiend weer een diploma in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: NOB diploma A; Silke Ham, Yara Reitsma, Sibbe Ham, Alex Augustijn, Rosalinde Leijdekker, Kira Kreher, Kim Kre- her. NOB diploma B; Robert Borst, Anna Borst, Sarah Ligthart, Tjitske Koppes. NOB diploma C; Lianne Dekker en Niels Dekker. HEILOO - Tijdens het geslaagde voorjaarsconcert van Harmonie Caecilia op zaterdag 16 april zijn twee jubilarissen in het zon netje gezet. Bariton-speler Jan Hoetjes zet zich al 50 jaar in voor Caecilia, zoon Tom Hoetjes (trompet) is 25 jaar actief lid. Vader en zoon zijn dus samen goed voor 75 jaar muziek in Heiloo. Hiermee zetten zij een lange familietraditie voort. Aangeleverde foto HEILOO - 5e zitting, 5e ronde. Dinsdagavondcompetitie A-lijn: 1. Bes - Uijl 60,42; 2. Couzijn - Plas 57,08; 3. Stark - de Bruyckere 56,25. B-lijn: 1. Brokx - Hendrikse 60,83; 2. Kos -Staphorsius 54,58; 3. Van der Mark - Ribberink 54,17. Donderdagavondcompetitie A-lijn: 1. Van Lochem - Boukens 61,05; 2. Bes - Coebergh 58,33; 3. Haanstra - Rutjes 52,13. B-lijn: 1. fam. Turk 67; 2. fam. Hink 63,33; 3. fam. Huijgen 58,33. C-lijn: 1. Martini - Pfaff 61,46; 2/3. Deitmers - Hutten en Van Dokkum - Meulemans 54,17. In het Heilooërbos kreeg ik een compliment voor mijn rijstijl op de driewielfiets. Maandenlang 2 a 3 keer per week de rit Castricum- Alkmaar met vaak een tussenstop in Heiloo was erg goed voor het zelfvertrouwen. We fietsten samen op, mevrouw werkt in Alkmaar en woont in Limmen, en ze vertelde: moeder of schoonmoederheeft een drie- wielfiets maar durft er niet op. Zó jammer, maar begrijpelijk, omdat het rijden op een zg. rechtop drie wieler goede begeleiding, geduld en oefening vraagt. HEILOO - Het Geluksteam Heiloo, bestaande uit Carla Sijtsma en Ingrid Molen, intro duceren de Geluksroute Heiloo op 16 en 17 juli 2016. Het motto: "Happiness is only real, when shared" ["Geluk is pas echt wan neer het wordt gedeeld" - verta ling van de redactie] is een quote van Christopher McCandless uit de film Into the wild. De intentie van de Geluksroute is dat op diverse locaties in Heiloo activiteiten zoals, workshops, trak taties, aandacht, verrassingsacties op straat etc. vrij toegankelijk wor den aangeboden, zowel door par ticulieren als door winkeliers die graag willen delen waar zij gelukkig van worden. De uitnodiging is simpel; waar van word je gelukkig en wil je dat doorgeven als geluksbrenger? Of ben je nieuwsgierig waarvan ande ren gelukkig worden en wil je dat komen ervaren als geluksplukker? Deze ongedwongen uitwisseling staat garant voor mooie ontdekkin gen en inspirerende ontmoetingen. Je gelukkig voelen, betekent voor ieder mens iets anders, maar wat hetzelfde blijft, is dat ons geluksge voel toeneemt als we het met ande ren delen. En dat is vaak niet gekop peld aan materie, maar aan onze talenten, onze bereidheid om aan dacht voor elkaar te hebben en aan onze potentie om geluk te ervaren en dit te delen. "Het beeld dat ons inspireert is een aaneenschakeling van gelukspunten waarbij iedereen wordt uitgenodigd zijn eigen route te volgen. Het geluk reist met je mee. Zo groeit de Geluksroute van zelf, en zet zich voort in iedereen die deelneemt. Ik hoop dat iedereen die meedoet met de Geluksroute net zoveel mag genieten als ik doe in het verwezenlijken van deze droom," vertelt Marike van IJssel - initiatiefneemster.De Geluksroute beleefde haar succesvolle pre mière in september 2012 in Leiden en kwam daarna naar Haarlem, Eindhoven, Amsterdam, Gouda, Utrecht, Rotterdam, 't Groene Hart, Delft, Den Haag en komt in 2016 voor het eerst naar Heiloo. Zo trekt er een karavaan van geluksbrengers door het land. Nieuwsgierig geworden? Kijk dan op www.geluksroute. nu hoe jij kunt meedoen aan de Geluksroute als geluksbrenger of geluksplukker. Ook sponsoren zijn van harte wel kom. Bij steden vind je informatie over de Geluksroute Heiloo die 16 en 17 juli 2016 zal plaatsvinden. Heb je vragen of leuke ideeën, neem dan contact op via geluksrouteheiloo@ gmail.com of meld je aan via de website. Help jij mee om de slingers van geluk in Heiloo op te hangen? AKERSLOOT - Schooljaar 2015 2016 is het 150ste schooljaar van het openbaar onderwijs in Akersloot. Voordat meester Van der Markt op 6 september 1865 de eerste steen mocht leggen van een nieuw schoolgebouw met 4 klassen, was het met het onderwijs in Akersloot slecht gesteld. Het werd beter toen het gemeentebestuur zich er mee ging bemoeien en daarom van open baar sprake werd, maar een vetpot werd het nooit. Gezinnen hadden vaak moeite het schoolgeld van een paar dubbeltjes op te brengen en de kinderen waren ook vaak nodig om het werk op het land gedaan te krijgen. Zo kon het voorkomen dat meester Van der Markt het ene jaar wel 70 kinderen in de klas had en het jaar daarop zomaar 20 minder. Gelukkig zijn de tijden veranderd en hoewel bezuinigen en klassengroot te het onderwijs blijven achtervol gen, kunnen nu alle kinderen naar school. Dat het openbaar onderwijs nu 150 schooljaar bestaat viert de Rembrandtschool met een project en een feestdag voor alle leerlingen die nu deze school bezoeken. De generaties voor hen komen ook aan de beurt. Alle oud-leerlingen zijn hierbij uitgenodigd, en ook voor malige leden van de Ouderraad en Medezeggenschapsraad voor een reünie op vrijdag 3 juni vanaf 19.30 uur in het eigen schoolgebouw. U kunt zich voor de reünie opge ven via: rembrandtschoolreunie@ gmail.com. De organisatie ver zoekt u daarbij aan te geven in welk jaar u in de zesde klas/groep 8 zat of wanneer u OR- of MR-lid was. Kent u een oud-leerling van onze school die misschien nog niet weet van de reünie? Geef het nieuws vooral door! HEILOO - Slechte gezondheid, eenzaamheid en dementie kun nen zorgen voor verdriet en somberheid. Bijna een derde van alle ouderen in Nederland is kwetsbaar; de helft ervaart een zaamheid en bijna een zesde is depressief... Gouden Dagen biedt ouderen onvergetelijke én sociale momen ten waar ze nog lang van nagenie ten. Helaas is het niet eenvoudig in contact te komen met ouderen die het écht nodig hebben. Het vin den en bereiken van deze ouderen staat centraal. Daarvoor werkt Gouden Dagen samen met zorg- en welzijnsinstellingen in Heiloo. Het Gouden Dagen activiteitenprogram ma wordt uitgevoerd door ViVa! Zorggroep. ViVa! Zorggroep weet hoe kwets baar ouderen zijn. Om die reden zijn zij vanaf de start van Gouden Dagen in 2008 betrokken bij dit project. Inmiddels zijn honderden wensen van ouderen vervuld, hebben enke le vrijwilligers van Gouden Dagen regelmatig contact met een deel nemer en worden contacten met (wijk)bewoners gesloten. De ambitie van Gouden Dagen is om deze activiteiten uit te brei den en te organiseren vanuit 2400 zorginstellingen. Voor de bewo ners daarvan, maar met name ook voor de thuiswonende ouderen uit de wijk. Organisaties en men sen die mee willen doen met het Gouden Dagen programma, kun nen zich (laten) aanmelden via www.goudendagen.nl. Meester P.G. Appelboom met zijn 48 leerlingen. De openbare school bewoog mee met de welvaart en het kindertal in Akersloot en omgeving. De kinderen uit Boekel, Zuid- en Noord-Schermer moesten een eind lopen naar Akersloot om onderwijs te genieten. Aangeleverde foto Ik ben op zoek naar de mevrouw, die niet durft, om mijn ervaring te delen. Een heerlijk fietsseizoen is aangebroken, we wonen in zo'n prachtige omgeving, bovendien bewegen is heel goed. Zie ook: Youtube - Ouderen massaal op de driewieler - en stich ting Blijf Veilig Mobiel (www.blijfveiligmobiel.nl). Onbezoldigd promotor van de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 8