Museale Hoek geopend Heilooër bands in Egmond-Binnen Uitkijke°£ Wie bakt de lekkerste cake? Uitkijken Scheidsrech terscursus voetbalvereniging Limmen was erg succesvol regio 11 MEDIA Beschuit met muis jes voor Meervogels dames 1 Weekbladen Uitkijkpost en Uitgeester Online Special products Media advies Drukwerk Dino's en vliegers 1Nel Nu de Museale Hoek is voltooid, heeft Limmen er een prachtige bestemming bij voor bezoekers uit binnen- en buitenland. Aangeleverde foto 27 APRIL 2016 LIMMEN - Op de Schoolweg 3 is, dankzij de inzet van vele vrijwilligers, een prachtig ver nieuwd onderkomen van de Stichting Museum voor de Bloembollenteelt en Stichting Oud Limmen gerealiseerd. Het nieuwe onderkomen is gevestigd in een voormalige school, die vroeger onder meer als badhuis en brandweerkazerne in gebruik is geweest. Ook de harmonie Excelsior zetelt in dit gebouw. Het nieuwe onderkomen omvat een expositieruimte en een proef lokaal van de Noord-Hollandse bierbrouwerij Dampegheest. De museale hoek bestaat verder uit de Protestantse Kerk met het kerkhof, Ons Huis en de Hortus Bulborum, de enige tuin ter wereld waar inmid dels meer dan 4000 verschillende voorjaarsbolgewassen zijn verza meld. Met de realisatie van een mul tifunctionele expositieruimte en het proeflokaal is de Museale Hoek nu voltooid en een prachtige bestem ming voor bezoekers uit binnen- en buitenland. De collectie van het voorma lige bloembollenmuseum is jaren lang elders in opslag geweest. Dat heeft de collectie helaas geen goed gedaan. Toch zijn de vrijwil ligers er in geslaagd een deel van deze collectie gereed te maken om geëxposeerd te kunnen wor den. Daarnaast is er een thema collectie over Pieter Boschman. Boschman heeft in 1928 de Hortus opgericht en in 1934 het Museum voor de Bloembollenteelt. Vanaf 1924 was hij het hoofd van de school waar nu de ruimte is gerealiseerd. Ook worden er schil derijen, keramiek en glaskunst werk van drie lokale kunstenaars tentoongesteld. Men streeft ernaar de ruimte te gaan gebruiken voor presentaties, lezingen en afwis selende exposities, zodat bezoe kers elke keer opnieuw verrast worden. Ron Duindam, voorzitter van Stichting Oud Limmen: "Hoe mooi zou het zijn als de verschil lende organisaties uit de Museale Hoek thematisch zouden kunnen gaan samenwerken? Ik heb er alle vertrouwen in dat dit moet kunnen lukken." Het vernieuwde onderkomen genaamd de Oude School is 21 april officieel geopend door bur gemeester Mans van de gemeente Castricum. De expositie is geopend tijdens Koningsdag, zaterdag 30 april en 1 mei. Daarna wekelijks op maandag de hele dag en vrij dagmiddag t/m 16 mei. De exacte openingstijden zijn te vinden op www.oudlimmen.nl. Tekst: Esther Hollenberg AKERSLOOT - De handbalsters van Meervogels hebben een nette overwinning geboekt op Havas in de eerste klasse op het veld. Er werd gewonnen met 16 - 18. Een wedstrijd die Meervogels heel graag wilde winnen om zo de winst op te kunnen dragen aan Jon, het kindje van de afgelopen week bevallen coach, en daarmee de jongste supporter van het Akerslootse dames team. Met die gedachte in het achterhoofd werd er afgereisd naar Almere. Meervogels startte met een sterke openingsfase. Snelle aanvallen werden afgerond en de doelpun ten werden genoteerd op het sco rebord. Havas toonde zich weer- krachtig en kwam snel weer terug door een aantal afstandschoten raak te schieten. De Akerslootse dames hielden het hoofd koel en bleven aanvallen gecontroleerd, maar op snelheid uit spelen. De keepster van Havas kon veel schoten tegenhouden waardoor de wedstrijd gelijk op bleef gaan. Meervogels kwam echter voor de winst naar Almere, dus schakelde zij nog een tandje extra bij in de slot minuten van de wedstrijd. De wedstrijd werd gewonnen met 2 punten verschil. Volgende week donderdag 28 april spelen de dames van Meervogels in 2e ronde van het Beker toernooi hun wedstrijd tegen Schagen. AKERSLOOT - De vrijwilligers van De Oude Knegt organiseren tijdens de molendagen op 14 en 15 mei een bakwedstrijd. Wie meedoet krijgt een pondje meel gratis, om thuis mee aan de slag te gaan. Het bakresultaat wordt door een deskundige jury beoor deeld en ook de bezoekers aan de molen mogen een stem uit brengen. Deelnemers moeten het meel van de molen gebruiken en de koek, de cake of de taart moet zoet van smaak zijn. Op woensdag en zaterdag kunnen de mensen in het winkeltje bij de molen een pondje meel ophalen en zich inschrijven. Het resultaat van hun bakkunsten moet op zaterdag 14 mei tussen 10.00 en 12.00 uur worden ingele verd. Op zondagmiddag om vier uur wordt de winnaar bekend gemaakt. Informatie: Ella Ter Heide, tel.: 06 3413 3906 of kijk op www.oudeknegt.nl. EGMOND - Ook in Egmond- Binnen wordt Koningsdag op 27 april groots gevierd. Om 10.15 uur start de optocht voor de kinderen vanaf De Schulp naar het Kerkplein, onder begelei ding van fanfare Eensgezindheid. Er is een prijs beschikbaar voor het mooist verklede kind, dus kom als Koning Willem Alexander, Koningin Maxima of met je mooiste koets naar De Schulp waar ook ballon nen worden uitgedeeld voor de ballonnenwedstrijd. De ballonnen worden om 10.50 uur losgelaten op het Kerkplein waarna de spelletjes beginnen tot 12.45 uur met vervol gens de start van de vrijmarkt. Van 14.00 tot 20.00 uur zal het Kerkplein gevuld worden met muziek van de bands The Greath Unknown uit Alkmaar, Headless Rooster en Seaside Stringers uit Heiloo en Van Leer uit Egmond- Binnen. De organisatie is in handen van het Oranjecomité en Stichting Vrienden van JOEB. ADVERTENTIE Dé partner voor communicatie Voor meer informatie belt u ons of stuur een mail naar verkoop@uitkijkpost.nl Uitkijkpost D Willibrordus Business Centrum D Kennemerstraatweg 464 D Heiloo T: 072-5330175 www.uitkijkpost.nl LIMMEN - Op donderdag 28 en vrijdag 29 april organiseert Conquista in samenwerking met de organisatie van de bloemendagen Limmen de Chill Zone. In de Chill Zone kan iedereen tussen 7 en 12 jaar samen met vrienden een werkstuk van bloemen maken dat tijdens de bloemendagen ook langs de route wordt gezet en door een vakkundige jury beoordeeld zal worden. De aanvang is op beide dagen om 19.30 uur en de entree is gratis. Wil je meer weten over activiteiten en openingstijden, kijk dan op www.conquista.nl of op Facebook. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen. Headless Roosters. Aangeleverde foto Juryvoorzitter Theo Visser met zakjes meel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9