Bloemendagen geven Limmen kleur De heer Kuijl raadt juiste hijsgewicht Grote opknapbeurt voor Eisenhowerflat in Egmond aan Zee Beste coverband van de Benelux komt uit Limmen REGIO 15 UITKIJKPOST 4 MEI 201 UITGEEST - Een van de bedrij ven die vorige week tijdens de 32ste Open Watersportdag zijn deuren openstelde was Rohde Hijstechniek BV. Binnen was een grote harpsluiting voor zware industriële hijstoepas singen opgesteld en iedereen mocht het juiste hijsgewicht raden. Degene die het juiste hijsgewicht raadde (85 ton) maakte kans op een geheel verzorgde lunch bij Bistro 't Schippersrijk. De winnaar werd de heer Kuijl uit Uitgeest. Rohde Hijstechniek BV uit Uitgeest is een volledig onafhankelijk adviesbu reau, gespecialiseerd in hijstech niek. Door jarenlange ervaring en kennis van theorie en praktijk neemt Rhode Hijstechniek zorgen uit handen. Geïnteresseerden kunnen geheel vrijblijvend contact opnemen door een e-mail te sturen naar info@rohdehijstechniek.nl of bellen naar 0251-296131. LIMMEN - De 64ste Bloemendagen in Limmen zijn dankzij de schitterende werk stukken, de vele bezoekers en het heerlijke zonnetje een door slaand succes! Zaterdag 30 april was het dan zo ver: eindelijk prachtig weer en dui zenden bezoekers die volop konden genieten van de spectaculair ver sierde kerk en de meer dan 40 moza- ieken, straatversieringen en andere bloemenkunst. Burgemeester Toon Mans was helaas ziek, anders was hij vast zo sportief geweest om op de foto te gaan bij het prachtige mozaïek met daarop zijn beelte nis. Onder de titel: 'Toon je méér Mans' heeft dit werkstuk de door de Castricummer gesponsorde Persprijs gewonnen. Om 17.00 uur verrichtte een zeer betrokken wethouder Kees Rood de officiële opening. In zijn speech liet Kees al merken zich erg met het dorp verbonden te voelen en zelfs te overwegen volgend jaar ook weer met een eigen prikploeg aan de Bloemendagen deel te nemen. Na prijsuitreiking voor de jeugd konden de aanwezigen de inwen dige mens versterken met het door kookkönst verzorgde buffet. Inmiddels liep de zaal steeds vol ler met gespannen deelnemers. Om 20.00 begon voorzitter Frank Mous met de prijsuitreiking voor de volwassenen. Onder luid gejuich namen de prijswinnaars hun wel verdiende prijzen in ontvangst. De Zilveren Tulp was dit jaar voor prikploeg M(ag) van Annie met hun indrukwekkende mozaïek dat nog t/m 5 mei te bewonderen is bij de prachtig versierde Corneliuskerk. De heer Kuijl raadde 85 ton: goed! Aangeleverde foto De Limmer band Morgan speelde vervolgens de hele zaal plat: de spanning ebde weg en het werd een bruisend feest met alleen maar trot se winnaars. Oldtimerfair Zondag 1 mei werd in het dorps park aan de Vuurbaak een gezellige oldtimerfair gehouden; vele oldti mers, nostalgische bromfietsen, tractoren en schitterende koetsen maakten vanuit het park een rondrit door Limmen en omgeving. Mede door het heerlijke weer mochten ook de aanwezige ambachtslieden en horeca zich op de warme belang- stelling van het massaal toege stroomde publiek verheugen. De Stichting Bloemendagen bedankt alle sponsors, kwekers, ondernemers, vrijwilligers en natuurlijk de bezoekers. Haar allergrootste dank gaat echter uit naar de prikploegen en alle andere bloemkunstenaars. "Wat hebben jullie de Bloemendagen een fan tastische impuls gegeven met jullie enthousiasme, prachtige werkstuk ken en jullie positiviteit!" De mozaïeken in Limmen zijn nog te bezoeken tot en met donderdag 5 mei. Een prachtig portret van Johan Cruijff. Foto: Anne Kaandorp LIMMEN - Boris Piscaer uit Limmen mag zich, samen met zijn bandleden van Cold Turkey, sinds vorige week 'Beste cover band van de Benelux' noemen. Cold Turkey bestaat uit Suzan de Reus (vocals), Boris Piscaer (drums), Thomas van Walstijn (lead guitar), Anna Wester (gitaar) en Thijmen Leegwater (bass). De groep sleepte in de finale van The Clash of the Coverbands Benelux de eerste prijs bij de vakjury in de wacht. Iedereen was even stil toen Cold Turkey hun eigen versie van Take me to Church van Hozier ten gehore bracht. De band zette een geweldige show neer, waarbij Boris met z'n drumstel zelfs over het podi um sjeesde. Thomas pakte ook nog de award voor Beste Gitarist. EGMOND AAN ZEE - Vrijdag 29 april is een groot bouwdoek onthuld door arry Harms en Roos van Helvert-Groen (bewo nerscommissieleden van de Eisenhowerflat), aannemer Rick Kops, en Dick Tromp (direc teur-bestuurder van Kennemer Wonen). Op het bouwdiek is te zien wat het resultaat moet zijn na vijf maanden onderhoud aan de flat. Verbeteringen De 72 woningen van Eisenhowerstraat worden opge knapt en krijgen een nieuwe, frisse uitstraling. Het gebouw bestaat uit twee identieke blokken en is gebouwd in 1966. Het zijn galerij flats van vier en vijf lagen hoog. Het aantal woningen van het gebouw wordt ook uitgebreid door dat het voormalige kantoor van Woningbouwvereniging Egmond wordt omgebouwd tot twee wonin gen. De aanpak van de flat concen treert zich verder op de verbete ring van de schil. Gevels worden na-geïsoleerd om beter bestand zijn tegen het zeeklimaat, alle kozijnen worden vervangen, en trappen huizen, entrees en galerijen wor den aangepakt. Inpandige balkons worden daarnaast vergroot en de gemeenschappelijke tuin op de begane grond wordt opnieuw inge richt. Kennemer Wonen heeft de bewoners ook verbeteropties in de woning aangeboden, zoals het samenvoegen van vertrekken en het vergroten van de keuken, het vervangen van de inrichting van keuken, douche en toilet, en het aanbrengen van voorzieningen in verband met brandveiligheid. Een aantal bewoners heeft hier meteen gebruik van gemaakt. Meer comfort, minder woonlasten "De aanpak van de flats zorgt ervoor dat onze huurders een kwa litatief betere woning krijgen," aldus Dick Tromp. "Voor alle verbeterin gen die we doorvoeren vragen we geen huurverhoging. Daarnaast vin den we het belangrijk dat verduur zaming van ons bezit bijdraagt aan de betaalbaarheid van de woning, bijvoorbeeld energiebesparing door de juiste isolatiemaatregelen en zonnepanelen die in septem ber geplaatst worden op het dak van de flats. De huurder is blij, want die krijgt straks meer com fort voor minder woonlasten. Wij blijven ons intussen verdiepen in de mogelijkheden om iedereen te laten profiteren als het gaat om energiebesparing." Het architectenbureau is de Bouwhulpgroep en de werkzaam heden worden uitgevoerd door aannemer Kops. Op de foto vlnr: Rick Kops, Roos van Helvert-Groen, Dick Tromp en Harry Harms. Aangeleverde foto Cold Turkey: beste coverband van de Benelux. Foto: Festival3D-René Kraakman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15