Tien vragen aan Gouden Dagen koffiearrangement Burgers terughoudend bij inschakelen politie 3 Moeders gratis naar jazzkwartet Josee Koning hebben? Ik heb een schoenentic. Dan zou ik nu een schoenenlijn hebben met zelf ontworpen schoenen. UITKIJKPOST 4 MEI 201 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Vorige week was er in 't Loo bij Brasserie Veldt een gezellige ontmoeting. Op het zonovergoten terras waren burgemeester Hans Romeyn en welzijnsdirecteur Marian Van Dam de eerste klanten voor het 'Gouden Dagen- koffiearrangement'. Gedurende de maand mei is dit arrangement - een kopje kof fie met een heerlijk taartje - voor iedere bezoeker beschikbaar (a 3,20). Daarvan gaat 0,50 naar Gouden Dagen Heiloo, waar Romeyn zitting heeft in het Comité van Aanbeveling. Het doel van Gouden Dagen (een initiatief van de Viva! Zorggroep en de Stichting Welzijn Heiloo) is het vervullen van wensen van senioren in Heiloo; het voorziet in een behoefte omdat veel ouderen een nogal geïsoleerd leven leiden. Gouden Dagen wenskaarten lig- gen klaar bij de Viva! Zorggroep, en bij het VIP in de Bibliotheek. bij de receptie van het Trefpunt www.goudendagen.nl. Burgemeester Hans Romeyn en welzijnsdirecteur Marian Van Dam waren de eerste klanten. Aangeleverde foto HEILOO - Burgers zijn steeds vaker terughoudend om de poli tie te bellen bij een verdachte situatie. Dat is zowel voor de politie als voor de burger een zorgelijke ontwikkeling. Onzekerheid over wat nu eigen lijk een verdachte situatie is, speelt hierbij parten. Een concreet en actueel voorbeeld: de vermoede lijke fietsendief die onlangs in het Stationscentrum actief was. Een opmerkzame passant maakte een foto van de vermoedelijke dief, maar belde geen politie. "Als ik ach teraf een melding van een gestolen fiets op social media tegenkom dan reageer ik daar heus op, maar tot De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t geproduceerd op een waterloos "Sy* offset rotatiepers, de milieu- V* j vriendelijke druktechniek Printing. X0I111.1Ili Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj die tijd is het misschien overdreven als ik gelijk de politie bel". De opkomst van buurtpreventie- groepen is een positieve ontwik keling voor de veiligheid in Heiloo. Danielle Kloos, medeoprichter van de buurtpreventiegroepen, bena drukt: "Buurtpreventiegroepen zijn in het leven geroepen om verdachte situaties te constateren; ze zijn niet bedoeld om verdachte situaties zelf op te lossen in plaats van de politie te bellen." Een misverstand is ook dat de beheerders de politie bellen als men een melding maakt in de groep. "De politie wil graag informa tie uit de eerste hand, dus het heeft geen zin voor ons als beheerders om de politie te bellen, dat moet de mel der zelf doen", aldus Kloos. Met 700 deelnemers zou dit voor de beheer ders, die dit op vrijwillige basis doen, ook erg druk worden. Wilt u lid worden van de buurtpreventie- groep in uw wijk, stuur dan een mail naar buurtpreventiehei!oo@gmail. com. Johan de Wildt, wijkagent van Heiloo, onderschrijft het verhaal van Kloos: "Naast de melding in de buurtpreventiegroep ook altijd de politie inlichten." Hiervoor zijn twee telefoonnummers: 0900-8844 voor verdachte voertuigen en personen, kortom, als uw gevoel over een situ atie niet goed is; 112 is voor situa ties op heterdaad. Toch benadrukt De Wildt dat de betrokkenheid onder Heilooërs groot is en dat hij zeer tevreden is. "Ik hoop dat men blijft melden en signaleren." Wij willen graag weten wat onze lezers hiervan vinden, heeft u ook weleens een verdachte situ atie meegemaakt? Heeft u hier van melding gemaakt en is hier adequaat op gereageerd door de politie, of heeft u de situatie mis schien op een andere manier opgelost? Laat het ons weten via redactie@uitkijkpost.nl. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Who's the Bossa?, een internationale groep muzikanten met passie voor Braziliaanse muziek, komt op Moederdag (zondag 8 mei) naar Cultuurkoepel Heiloo. Het is een optreden met jazz-zangeres Josee Koning. Geniet van romantische Braziliaanse swing. Uniek vanwege de verschillende achtergronden van de muzikanten, hun veelzijdigheid en muzikaliteit. Virtuoze en tegelijk dromerige en relaxte muziek, met een combinatie van bossa nova en jazz. Toegang 15,00; vrienden van de Cultuurkoepel 12,50. Kinderen tot 18 jaar 7,50. Moeders gratis! Kaartverkoop@kunstgetij.nl (of via 06 3814 9037 tijdens kantooruren). Aanvang 15.00 uur, zaal open vanaf 14.30 uur. Kaarten ook aan de zaal verkrijgbaar. Zie www.cultuurkoepelheiloo.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1991 geboren in Iran (Teheran) en sinds het jaar 2000 getogen in Nederland. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu 3. Wie zou je graag ontmoeten? Ik zou graag Pharrell Williams willen ontmoeten. Ik vind zijn muziek erg goed. Daarnaast vind ik de manier waarop hij spreekt over de samenleving erg inspirerend. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinnering is dat ik samen met mijn broer in de grote tuin van mijn opa speelde. De tuin van mijn opa was heel bijzonder voor mij. Er stonden bomen met vruchten. Ver der had mijn opa kuikentjes in de tuin waar we mee mochten spelen. Maar het leukst was dat we niet van de bomen mochten plukken, en toch deden we dat stiekem. Nog steeds herinner ik me het mooie weer, de lekkere vruchten, de lieve kuikentjes en het spelen in de tuin als de dag van gisteren. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De mooiste en gezelligste plek in Heiloo vind ik ijssalon Di Fi- orentina. Ik zit daar vaak op het terras. Vooral als het zonnetje schijnt, vind ik het heerlijk om daar te ontspannen onder genot van een ijsje. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Ik kan nu heel veel dingen bedenken waarvoor ze mij wakker mogen maken, maar toch kies ik voor een helpende hand in noodsituaties. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het beste advies die ik ooit gekregen heb is om maatschap pelijk werk en dienstverlening te gaan studeren. Ik vind mijn studie erg leuk en inmiddels zit ik in het derde schooljaar. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik vier dagen in de week stage loop bij vluchtelingenwerk in Heiloo. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou meer activiteiten organiseren waarbij de Vluchtelingen in Heiloo als nieuwkomers meer contacten maken met de huidige bewoners. 10. Persoonlijke vraag: "hoe vind jij het om bij vluchtelingenwerk te werken als stagi aire en hoe vind jij je opleiding?" Ik vind het heel leerzaam om stage te lopen bij vluchtelingen werk Heiloo. Ik heb dagelijks contact met mensen uit verschil lende landen en culturen. Elk gezin draagt zijn/haar eigen verhaal over het land van herkomst. Hoewel ik zelf erg jong was toen mijn ouders uit Iran vluchtten, weet ik mij goed te herinneren dat het opbouwen van een nieuw leven in een ander land moeilijker is dan gedacht. Ik ben blij dat ik nu iets kan betekenen voor de Vluchtelingen. Ik nomineer Jan van Tiel voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag: Als ik jouw beste vriend zou opbellen, wat zou hij dan over jou vertellen? Mogelijke fietsendief gespot? Bel de politie! Foto: Gertjan Zeeman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3