Henny Huisman en Rob Opdam geven startschot 'rollatorwandelingen' Heiloose sterren in De Beun Fair Trade Weekin Wereldwinkel Heiloo Laatste drive EHK KORTOM Yoga in het Heilooërbos Bijzondere uitvoeringen werk Simeon ten Holt Scouting Rurik betrokken bij Dodenherdenking op 4 mei UITKIJKPOST 4 MEI 2016 HEILOO - Bewoners van De Loet en Overkerck kwamen woens dagochtend 20 april samen om een rondje over de atletiekbaan van Trias te wandelen. De zon scheen en iedereen genoot van deze feestelijke afsluiting van het wandelproject voor oude ren, met als speciale gast Henny Huisman om de sportievelingen aan te moedigen. Buurtsportcoach Pascale de Hoogh en stagiaire Lieke Wijnker organiseerden de wandelingen in opdracht van gemeente Heiloo. In samenwerking met de Uitbureaus van De Loet en Overkerck werd op deze manier het bewegen voor de doelgroep gestimuleerd. De afgelopen acht weken werd er wekelijks door zo'n 12 bewoners en begeleiders van afwisselend woon zorgcentrum De Loet, Overkerck en zorgvilla Cranenbroeck een uur gewandeld. Ook andere ouderen die met een rollator of rolstoel bewe gen, evenals familie en vrijwilligers en mantelzorgers waren welkom. Pascale vertelt: "Ook bij wat min der weer zat de stemming er goed in. De mensen genoten en vertelden onderweg prachtige en indrukwek kende verhalen." Voor veel bewoners is het naar buiten gaan en het genieten van de omgeving en de frisse buitenlucht niet vanzelfsprekend. Dit werd beaamd door deelnemer mevrouw Olthoff-Taffijn. Zij woont al acht jaar in Overkerck en gaf aan dat ze eigenlijk alleen buiten komt tijdens uitjes en dit soort initiatieven. Ze genoot ervan en hoopt dat het niet bij deze keer blijft. Voordat het startschot werd gege ven voor de ronde over de baan, sprak wethouder Rob Opdam zijn waardering uit voor het enthousias me van Pascale de Hoogh waarmee zij ook deze groep samen in bewe ging brengt. Henny Huisman sprak de ruim dertig ouderen in rolstoel of met rollator en de andere deel nemers toe en benoemde met name de mooie verbinding tussen jong en oud. Zo waren er bij de afsluiting drie scholieren van PCC Alkmaar die op deze manier hun stage ver vulden. Iedereen ging fanatiek van start en de vaart zat er bij sommigen goed in. Henny Huisman en wethou der Rob Opdam overhandigden na afloop aan iedere deelnemer, waar onder ook de twee oudste 'duwers' van 80 jaar, een medaille als aan denken. Het was een groot succes en zeker voor herhaling vatbaar. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Deze week zijn er volop acties in de Wereldwinkel Heiloo (Stationsweg 105): van sieraden tot Fair Trade koffie. Op 6 en 7 mei zijn de siera den van Kazuri te koop met 15 procent korting. Iets voor Moederdag? Deze sieraden wor den in Kenia gemaakt van unieke kralen van klei. Kazuri staat voor 'klein en mooi'. Elke kraal wordt met de hand gevormd en geglazuurd tot een klein kunst werkje en vervolgens verwerkt tot unieke sieraden. Bij Kazuri op de farm van Karen Blixen ("Out of Africa") zijn 350 lokale vrouwen in dienst. Als drager van deze prachtige sieraden onder steunt u eerlijke handel en helpt u de vrouwen van Kazuri aan een betere toekomst. Ook leuk voor moederdag: Een gratis dienblad van de Eco-collection bij aan koop van een ontbijtpakket met zes soorten broodbeleg. Op 7 mei begint de Fair Trade Week, met onder andere een Koffie-challenge, met als doel: iedereen aan de Fair Trade Koffie. Wereldwinkel Heiloo ver koopt Café de Origen in verschil lende melanges, alleen verkrijg baar bij de Wereldwinkels. Ook te koop bij de Wereldwinkel is het kookboek 'Soep voor Syrië', onder het motto: Let's make soup, not war. Het boek bevat soeprecepten van vijftig internationale topchefs en de volledige opbrengst gaat naar het voedselprogramma van de UHNCR voor de Syrische vluch telingen. En tot slot: een maand lang Tony Chocolonely-repen winnen? Kijk dan op www.heiloo. wereldwinkels.nl. HEILOO - Maandag 9 mei houdt E.H.K. Klaverjasclub haar laatste klaverjasdrive van dit seizoen. Ook is er een verloting met mooie prijzen. Iedereen is welkom, liefst met partner. Locatie: cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel op het GGZ-terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur, start om 19.30 uur. Aanmelden: mevr. G. Verhage (tel. 072-5123271) of mevr. R. Geerlings (tel. 072 5339345). HEILOO - Scouting Rurik is ook dit jaar weer betrokken bij de Dodenherdenking op 4 mei. In Heiloo zal deze herdenking plaatsvinden bij het monument Man van Vugt. De scouts zullen hierbij aanwe zig zijn en de gemeente ondersteunen. Op veel plaatsen in Nederland zijn scouts betrokken bij de Dodenherdenking op 4 mei. Zij spelen hierbij al jaren een ceremoniële rol. Deze rol past goed in de spelvisie van Scouting Nederland. "Scouts voelen zich betrokken bij de maatschappij en leveren hun bijdrage aan de samenleving, onder andere door het helpen bij maatschappelijke activiteiten. Op deze manier krijgen scouts de kans om zich persoonlijk te ontwikkelen," aldus groepsvoorzitter Gerard Arends. Aangeleverde foto HEILOO - Temidden van het brede aanbod dat de Vrienden van de Beun hebben aangekon digd voor komend seizoen vallen twee Heiloose talenten op, die inmiddels hun sporen hebben verdiend. Om te beginnen acteur Thijs Prein: opgegroeid in Heiloo, afkom stig uit Jeugdtheater Heiloo. In zijn nieuwste voorstelling treedt Thijs op samen met Bram van der Vlugt, 82 jaar, in een indringend stuk met teksten van o.a. Arnon Grunberg, Ramsey Nasr, Arthur Japin, Thomas Verbogt en Tommy Wieringa. Deze voorstelling, Vaders Zonen, komt voort uit een reis. In een busje onderweg van New York naar Los Angeles schreef Heilooënaar Thijs Prein brieven met de genoemde gerenommeerde schrijvers. Het thema van deze brieven is de relatie tussen vader en zoon. Geïnspireerd door de briefwisseling ontstond dit theaterstuk over het maken van de juiste keuzes en het zoeken naar vaderlijke erkenning. Laat u verrassen en wees getuige van dit prachtige toneelstuk van Gerardjan Rijnders. In theater De Beun: zon dagmiddag 20 november 2016 om 14.00 uur. Toegangsprijs 26,00. Nog meer Heiloos talent is er in de persoon van cabaretière Kirsten van Teijn, ook opgegroeid in Heiloo en ook afkomstig uit Jeugdtheater Heiloo. Toen Kirsten twee jaar geleden haar eerste avondvullende programma lanceerde onder de titel 'Heilloos', was De Beun bin nen de kortste keren uitverkocht. Een tweede voorstelling werd bij- HEILOO - Iedere woensdag ochtend van 9.30 tot 10.45 uur is er Hatha yoga op Landgoed Nijenburg, locatie Overbos (ronde O, westkant van het spoor). Yoga in de natuur, uitzicht over de weilanden, genieten van de rust. De lessen worden gegeven door Roos Veldt, yogadocent fysiotherapeut. De unieke com binatie van kennis uit het oosten en het westen komen aan bod tijdens de lessen. Ook meedoen? Een proefles is gratis. Voor meer informatie: www.move2yoga.nl of 0614460343. Bij voldoende animo start er een tweede les op woens dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. geboekt: ook uitverkocht! Nu komt Kirsten terug met haar tweede avondvullende programma, 'Zalf', want Kirsten heeft jeuk. Al haar leven lang. Als kind ingepakt in een krabpakje, als puber in coltruien en nu wil ze uitpakken, want het brandt. Dagblad Trouw schreef (en kende 4 sterren toe): 'Kirsten van Teijn heeft het lef en het onge geneerde van Adèle Bloemendaal, gecombineerd met de chaos en het onweerstaanbare komische talent van Brigitte Kaandorp. In theater De Beun: vrijdagavond 13 januari 2017 om 20.15 uur. Toegangsprijs €16,00. Reserveren kan via www.vriendenvandebeun.nl. HEILOO/BERGEN - Tijdens het festival 'Cantonaal' klinkt jaarlijks in het weekend van Hemelvaart (dit jaar op 5, 6 en 7 mei) in Kennemerland de muziek van Simeon ten Holt (1923-2012) en zijn internationale tijdgenoten. Dit jaar speelt louter muziek van Ten Holt. Op 5 mei speelt Toon Hagen Ten Holt's wereldberoemde 'Canto Ostinato' op het pas gerestaureer de orgel van de tot Cultuurkoepel omgetoverde Willibrorduskapel in Heiloo. Hagen is organist van de Grote of St.-Michaelskerk te Zwolle. Zijn cd met 'Canto', gespeeld op het 18de-eeuwse Schnitgerorgel in die kerk, ont ving in recensies 5 sterren. Op 6 mei vertolken drie leden van het Rondane Kwartet in de Cultuurkoepel 'Meandres', Ten Holt's laatste grote werk voor meerdere toetsinstrumenten. De opstelling van drie grote vleugels midden in de Cultuurkoepel belooft een spectaculaire uitvoe ring. Op 7 mei speelt Toon Hagen op het grote orgel van de Petrus en Pauluskerk in Bergen nh Ten Holt's zelden uitgevoerde 'Schaduw Noch Prooi'. Aanvang op alle dagen 20.00 uur. Kijk voor meer info op www.cul- tuurkoepelheiloo.nl. Reserveren via kaartverkoop@kunstgetij.nl (of tijdens kantooruren via 06 38149037). Feestelijke afsluiting van het wandelproject. Foto: Natalie Bottemanne Heilooënaar Thijs Prein met Bram van de Vlugt in 'Vaders en zonen'. Foto: Foto Piek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7