Worstel niet langer met je teksten Informatiebijeenkomst over depressie Duo-fiets voor De Beukennoot FC Uitgeest opent ICGT 2016 tegen West Ham United REGIO S 5 o SU ii 14 Rommelmarkt Eensgezindheid Voorproefje Kunstfietsroute UITKIJKPOST 11 MEI 201 EGMOND - De voorbereidingen voor de 46ste grote rommelmarkt van Muziekvereniging Eensgezindheid, die op 4 juni plaatsvindt in Egmond- Binnen, zijn in volle gang. De volgende grote inzamelactie is op zaterdag 28 mei. Inwoners van de gemeenten Bergen en Heiloo kunnen hun spul len beschikbaar stellen aan de ophaaldienst van de vereniging. Alles wat nog bruikbaar is, is welkom: meubilair, potten en pannen, fietsen, glas en aardewerk, boeken, speelgoed, gereedschap. Ook draagbare (gebruikte) kleding en schoenen zijn welkom. Een telefoontje of e-mail naar een van onderstaande personen is genoeg om ervoor te zorgen dat de spul len worden opgehaald. Tillen en sjouwen doen de medewerkers van de rommelmarkt. De rommelmarkt is bestemd om de kosten van de muziek opleiding te kunnen dragen en de instrumenten en uniformen te kunnen vernieuwen. Het aanbieden van spullen kan bij Piet Apeldoorn op 072-5061324, Vincent Pepping op 072-5065601 of Piet Zonneveld, op 072-5065517. U kunt tevens een e-mail sturen naar info@eensgezindheidegmond.nl. ALKMAAR - Sterke teksten ope nen de deur naar meer plezier, gemak en succes. Ook voor u! Wilt u effectief leren schrijven en met tekst uw doel behalen? Neem dan deel aan de workshop/ training tekststrategie op 26 mei in de Communicatieboulevard in Alkmaar. Tijdens de workshop Tekststrategie ontdekt u hoe u een tekst volgens de methode Drie Denkstappen (her)schrijft, beoor deelt en uitbesteedt, ongeacht mid del, kanaal en taal. U leert volgens een heldere structuur het effect van uw teksten te versterken. Deze manier van werken leidt tot blije lezers. Evert Visser, tekstschrijver en journalist van onder andere de Uitkijkpost, nodigt u van harte uit om mee te doen aan de training in de Communicatieboulevard in Alkmaar. De workshop duurt vier uur en bevat een lunch vooraf en een netwerkborrel achteraf. Verder heeft u drie maanden individueel toegang tot de Online Training Drie Denkstappen en gaat u naar huis met het boek 'Drie denkstappen naar sterke teksten'. Cursusdatum; 26 mei 2016 (start: 12.00 uur), loca tie Communicatieboulevard, Havinghastraat 32, Alkmaar. Zie ook www.driedenkstappen. nl. Wilt u zich aanmelden, zie www.communicatieboulevard.nl (klik op 'workshops'). EGMOND AAN ZEE - Op don derdag 12 mei organiseert GGZ Noord-Holland-Noord een informatiebijeenkomst met als thema depressie. De informa tiebijeenkomst is van 19.30 uur tot 21.00 uur en vindt plaats bij Bibliotheek Kennemerwaard in Egmond aan Zee. Depressie komt veel voor; ieder een kan er in zijn leven mee te maken krijgen. Als u eraan lijdt, kunt u ondergedompeld raken in somberheid, interesse verliezen in mensen en de dingen om u heen, u kunt niet meer echt genieten. Wanneer de gevoelens van som- berheid langer aanhouden en niet vanzelf overgaan, kan behandeling noodzakelijk zijn. Vaak ook ontstaat de behoefte om antwoorden te krij gen op vragen. Mevrouw M. Dijkstra, GZ-psycholoog-psychotherapeut van GGZ Noord-Holland-Noord, houdt een inleiding. Zij heeft veel ervaring in het behandelen van mensen met depressieve klachten en gaat in op de oorzaken en behan- delmogelijkheden. De entree bedraagt 3,00. Reserveren is gewenst via tele foonnummer: 072 589 43 60 - of via www.ggz-nhn.nl/agenda. •m0m UITGEEST - Op zaterdag 14 mei wordt er op de velden van FC Uitgeest afgetrapt voor alweer de 31e editie van het ICGT. Zoals alle jaren zal de openings wedstrijd gespeeld worden door de gastheren van FC Uitgeest. Traditiegetrouw zullen de spe lers dan onder een haag van ballon nen en begeleidt door de pupillen van FC Uitgeest het veld betreden. Wederom is in de openingswed strijd een club met een aanspreken de naam de tegenstander namelijk het Engelse West Ham United. In de andere wedstrijden van deze poule moet FC Uitgeest het nog opnemen tegen Cruziero uit Brazilië en AZ Alkmaar. In de andere poule zullen het Griekse Panathinaikos, Fortuna Düsseldorf en het Braziliaanse Atlético Paranaense gaan uitmaken wie op maandag 16 mei tegen elkaar in de halve finales staan. Om 15.45 uur zal de finale van het ICGT 2016 gespeeld worden. Naast het voetbal zijn er gedu rende het Pinksterweekeinde weer de vertrouwde activiteiten zoals het succesvolle bedrijventoernooi, de clubavond, een veteranentoer- De bewoners van De Beukennoot zijn maar wat blij met hun nieuwe aanwinst! Aangeleverde foto nooi, het ABT, de kindermiddag en natuurlijk tal van bands, dj's en artiesten die in de grote tent op het ICGT Plaza zullen optreden. Vrijdag 13 mei begint het allemaal. Op maandag 16 mei wordt het afge sloten met hopelijk een zinderende finale. Zoals altijd is entree het gehele weekend gratis. Op www.icgt.nl zal twee keer per dag een ICGT journaal gemaakt worden. Tot slot houden we u via de site live op de hoogte van de scores op de velden. Zaterdag 14 mei vindt de aftrap plaats voor alweer de 31e editie van het ICGT. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Maandag 9 mei was het dan zover. De ouderen van De Beukennoot te Akersloot kregen van de Rabobank een symbolische cheque overhan digd. Hiermee werd het mogelijk om voor deze groep kwetsbare ouderen met geheugenproble men een duo-fiets aan te schaf fen met elektrische ondersteu ning. In deze tijd, waarin aanbod en kwaliteit van dagactiviteit verslech tert, biedt deze fiets een uitkomst. Beweging is met name voor deze ouderen van groot belang. Door te bewegen krijgt men meer grip op dementie. Volgens bewegingsweten schapper Willem Bossers kan bewe gen een onnodig snelle achteruit gang doen voorkomen. Niet alleen het lichaam, maar ook de hersenen blijven hierdoor langer actief. Dit resulteert in het langer zelfstandig kunnen blijven wonen en functi oneren in de eigen leefomgeving. Daarnaast is het heerlijk voor eenie der om met de wind door de haren te genieten van onze prachtige omgeving. Stichting TriArcus uit Heemskerk, die zich o.a. bezighoudt met het bevorderen en stimuleren van ouderen om zolang mogelijk zelf standig te participeren in de samen leving, deelt ons gedachtegoed, en was mede daarom bereid hun bijdrage te leveren om de aanschaf van deze fiets te kunnen realise ren. Een enorme aanwinst voor de dagbesteding aan de Julianaweg 15 in Akersloot. De Beukennoot Ouderenzorg kon zich al onder scheiden door haar kleinschalig heid en intensieve begeleiding, maar nu ook door de aanschaf van deze prachtige fiets. Achter de schermen is er door meerdere mensen heel hard gewerkt om dit voor elkaar te krijgen. De Beukennoot willen deze mensen, namens alle ouderen zeer hartelijk danken! De Beukennoot is twee jaar gele den gestart, en timmert hard aan de weg meer naamsbekendheid te krij gen in de regio. Zij verzorgen dagbe steding voor ouderen met geheugen problemen uit de gehele regio. Dus niet alleen ouderen uit Akersloot, Limmen, Castricum, Heemskerk kunnen bij De Beukennoot terecht, maar ook aan mensen uit Bakkum, Egmond, Heiloo, Bergen, Schoorl, Langedijk, Heerhugowaard en Alkmaar kunnen zij deze zorg leve ren. Zij zijn tevens in de gelegen heid de mensen vanuit huis op te halen en te brengen met eigen particulier vervoer. Dus niet met de gebruikelijke busjes! Tot Slot: kom gerust eens een kijkje nemen, een kop koffie of thee drinken, of bel om een afspraak te maken. Kijk voor meer informatie op: www.beukennootzorg.nl Ouderenzorg De Beukennoot, Julianaweg 15, 1921 BD Akersloot. Tel: 06 30116550 CASTRICUM - De volgende Kunstfietsroute (KFR) Castricum wordt op zaterdag 4 en zondag 5 juni gehouden. Sinds dinsdag 10 mei is er al de gelegenheid werk van de deelnemers te bekijken in De Oude Keuken, Oude Parklaan 117, Bakkum (Terrein GGZ Dijk en Duin), van dinsdag t/m zondag tussen 10.00 en 17.00 uur. De expositie daar duurt tot 20 juni. Foto: Esther Hollenberg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 14