Merle van der Peet: "Vrijheid Blijheid" Gewelddadige overval in Heilooërbos JSk[ y GESLOTEN ?1§5 jjy 1 m OPENINGSTIJDEN 1 1 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Videoclub Heiloo heeft weer een winnaar Heiloo 7 Vandalen uit Heiloo aangehouden MAANDAG 16 mei i.v.m. PINKSTEREN Inschrijven Avond^daagse fwm ml M Sevsn vvi 11 MEI 2016 De open plek in het bos waar de overval plaats vond. Foto: Gertjan Zeeman HEILOO - In de nacht van vrij dag op zaterdag (7 mei) zat een groepje van 5 vrienden in de leeftijd van 15 t/m 17 jaar, samen bij de open plek in het Heilooërbos, in de buurt van de Kattenberg. Rond 04.10 uur werd de vriendengroep in het bos overvallen door twee man nen: een blanke en een licht- getinte man in de leeftijd van ongeveer 22 t/m 27 jaar. Deze mannen bedreigden de jon gens met o.a. een steekvoorwerp en dwongen hen om geld, telefoons en overige kostbaarheden af te geven. Ook beroofden zij de jongens van de sleutels van twee scooters. Tijdens dit incident werden de jongens mis handeld door de twee daders en zij liepen letsel op in hun gezicht. Getuigenoproep: wie heeft info over de daders? De politie is dringend op zoek naar mensen die weten wie deze twee mannen zijn. De daders vlucht ten na de beroving rond 04.15 uur weg via het fietspad door het Heilooërbos, in de richting van Alkmaar. Zij reden op de gestolen scooters van de jongens: een zwart met rode Piaggio Zip en een mat- kleurige midnight blue Piaggio Zip. Kent u dit tweetal of heeft u andere informatie die kan leiden tot het opsporen van deze daders? Belt u dan s.v.p. met de recherche in Alkmaar via 0900-8844. Liever ano niem? Bel dan met Meld misdaad anoniem via 0800-7000. Getuigenoproep: wie heeft een van de gestolen portemonnees in de brievenbus gegooid bij het politiebureau in Alkmaar? In de brievenbus van politiebu reau Alkmaar werd zaterdagoch tend een portemonnee aangetrof fen, die afkomstig is van een van de jongens die is beroofd in het Heilooërbos afgelopen nacht. Bent u de eerlijke vinder en heeft u de portemonnee in de brievenbus gedaan op het politiebureau? Meldt u zich dan s.v.p. bij de politie! Wij willen namelijk graag weten waar u de portemonnee heeft aangetroffen. Dit kan verder helpen in het onder zoek. Iets gezien of andere info? Bel met 0900-8844. Liever anoniem? Bel dan via 0800-7000. Bron: Politie.nl Wat mag er wel en niet in het Heilooërbos? Naast de vraag of jongens van vijftien rond vier uur 's nachts in het bos horen te zitten, rest de vraag of het is toegestaan midden in de nacht het bos in te gaan. Het is goed om te weten dat het Heilooërbos eigendom is van Natuurmomenten en bovendien deel uitmaakt van het landgoed Nijenburg. Toegang is vrij tussen zonsopkomst en zonsondergang. Men kan vrij wandelen op wegen en paden. Tussen zonsondergang en zonsopkomst mag u officieel niet in het bos komen ('s avonds als het donker is en 's nachts dus, tot het licht wordt). Ook een kampvuur maken of barbecue houden is niet toegestaan, met oog op het behoud van het bos. Vaak wordt vuur nog smeulend achtergelaten, zoals deze week twee keer gebeurde, met in het ergste geval een bosbrand als gevolg. "Behandel de natuur en je omgeving met respect. En bedenk, dat als je zo graag in het rustige bos zit, je ervoor moet zorgen dat je dat over een maand of over een jaar ook nog kunt doen," aldus Wim Grootendorst, boswachter, wonend op landgoed Nijenburg. Tekst: Linda van Rozendaal HEILOO - Ik kijk naar buiten en de zon schijnt (eindelijk). De lente is zichtbaar, hoorbaar en voelbaar aanwezig. Wat gaan we vandaag doen? Alles is mogelijk. Dan bedenk ik dat dat voor de moeders 72 jaar geleden wel anders was. Op zo'n dag als vandaag sta ik daar toch extra bij stil. Hoe blij moeten die moeders vandaag 71 jaar geleden wel niet zijn geweest dat er eindelijk vrijheid was? Dat de toekomst beter zou zijn en dat hun kinderen in vrijheid zouden gaan opgroeien? Die kinderen waren mijn ouders. Mijn ouders hebben in vrijheid kunnen opgroeien en ik gelukkig ook. Even dwalen mijn gedachten af naar vroeger. Hoe ik buiten speelde met vriendinnetjes en hoe ik danste tijdens balletles. Hoe ik ijsjes at in de zon en hoe zor- HEILOO - Vier jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar zijn vrijdagnacht rond 2.30 uur aan gehouden op verdenking van het vernielen van autospiegels. Een getuige belde de politie nadat hij zag dat er op de Rochdalestraat in Alkmaar jongeren al fietsend autospiegels kapottrapten. De politie was al snel ter plaatse en kon de jongens aanhouden op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Ook autospiegels van geparkeer de auto's aan de Blekerskade, van Houtenkade en de Rippingstraat bleken te zijn vernield. De jonge ren komen allemaal uit Heiloo. Bij een van hen werd een voor- gedraaide joint en een zakje wiet aangetroffen. De politie onder zoekt wie wat op zijn kerfstok heeft. geloos ik kind kon zijn. Toen ik wat ouder werd heb ik in vrijheid puber kunnen zijn. Ik heb kunnen groeien met vallen en opstaan. Ik heb van mijn fouten kunnen leren en mijn eigen keuzes kunnen maken. Dat heeft mij gemaakt tot wie ik nu ben: een trotse jonge moeder van 2 kindjes. Vrij zijn maakt me vandaag extra blij en ik besluit dat ik dat ga vieren. Ik ga vieren dat ik kan doen wat ik wil, dat ik kan feesten, dat ik kan lachen en huilen, dat ik mijn fiets kan pakken en een stuk kan gaan fietsen, dat ik openlijk verliefd kan zijn, dat ik kan werken, dat ik ijsjes kan eten met mijn kindjes en dat ik de vrijheid voel om mezelf te zijn. Vandaag vergeet ik de rest even. Vandaag is vrijheid blijheid. Door: Merle van der Peet ADVERTENTIE Aanleveren kopij vóór donderdag 12 mei, 17.00 uur Aanleveren advertenties vóór vrijdag 13 mei, 12.00 uur MA 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur DI 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur WO gesloten DO 09.00 - 12.00 gesloten VR 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur HEILOO - Van 31 mei tot en met 3 juni is de Avond4daagse in Heiloo. De inschrijfavonden zijn op 17 en 18 mei van 19.00 - 20.00 uur in de Radboudschool (ingang schoolplein Breedelaan). Ook digitaal inschrijven is mogelijk via www.avondvierdaagseheiloo.nl, tab Inschrijven. Vrijwilligers gezocht! Dit grote evenement is alleen mogelijk met de inzet van veel vrijwilligers. Wilt u zich ook een of meer avonden inzetten voor dit leuke evenement? Neem dan contact op met het secretariaat op 072-5337150 of e-mail naar avond4daagseheiloo@hotmail. com. r 1 I£> Heiloo viert de bevrijding. Foto: Facebook Nostalgisch Heiloo- Frans Speur ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 1 9

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1