zooi/er Nieuwe entree Willibrordus-begraafplaats Muziektheater Videoclub Heiloo heeft weer een winnaar INGEZONDEN MEDEDELING The Travel The Travel Club beste en meest populaire reisbureau Als VIP naar Heilooër Wijnroute Muziektheatervoorstelling Dijkdrift op Landgoed ter Coulster naar Monteverdi's Mariaverspers INGEZONDEN BRIEF 'Heiloo zet in op meer dagjesmensen' Artistiek Directeur Music Meeting Heiloo 1 UITKIJKPOST 11 MEI 201i Bedankt voor alle stemmen! Award winnaar 2016 Populairste reisbureau keten Beste reisbureau keten uw persoonlijke reisadviseur Esra Berger-van Hemert HEILOO - Esra Berger-van Hemert uit Heiloo, als zelfstandig reisadviseur aangesloten bij reisbureauketen The Travel Club, is enorm blij en trots. Want de reisbureauketen is opnieuw verkozen tot beste én meest popu laire reisbureau van Nederland. In 2015 werd The Travel Club ook al gewaardeerd met deze twee presti gieuze Zoover awards. Esra: "Deze prijzen zijn dan ook de leukste die je maar kunt winnen, want de klanten van je reisbureau stemmen! Bovendien had The Travel Club te duchten van flinke concurrentie van gerenommeer de namen in de reisbranche." De zelfstandige reisadviseurs van The Travel Club maken furore om hun kennis, kwaliteit van werken en het persoon lijk contact met de klant. www.thetravelclubheiloo.nl. HEILOO - Bent u een liefhebber van heerlijke wijnen en lekkere hapjes, blok 22 mei dan nu in uw agenda. Van 13.00 tot 20.00 is er een mooi en nieuw evenement: de Heilooër Wijnroute van 9 horecazaken die samen werken waar culinair genieten en gezelligheid voorop staan. Je kunt willekeurig ergens beginnen daar waar je op de dag zelf éénmalig een stempelkaart koopt. Dit zorgt ervoor dat je aan de Wijnroute meedoet. Op de stempelkaart staan alle wijnen amuses die je die dag kan nuttigen. Als je langs alle zaken bent geweest zit je buik vol en krijg je van de organi satie een leuk presentje. Op Facebook zijn we met een LIKE SHARE WIN actie begonnen. Nog 80 likes op de pagina en we verloten een verzorgde dag voor 2 personen op de dag van de Wijnroute. Dus LIKE SHARE WIN de Wijnroute en wie weet, win jij misschien wel die verzorgde dag! HEILOO - Het wereldberoemde rietkwintet Calefax en muziektheaterge zelschap Silbersee bundelen hun krachten voor 'Dijkdrift'. Van 24 t/m 29 mei speelt deze bijzondere locatievoorstelling op Landgoed ter Coulster in Heiloo in het kader van het Karavaan Festival. Dijkdrift gaat over een kleine groep mensen die zich heeft teruggetrokken om de dijken - en hun eigen oerdriften - te bewaken. Aan het hoofd van de kleine gemeenschap staat de stokoude Per Abba. Hij gaat voor in het muzi kale ritueel dat de bewoners meermaals per dag uitvoeren: een smach tende bede tot 'la Femina'. De muziek is geschreven door Raaf Hekkema die zich liet inspireren door Monteverdi's Mariaverspers, maar naast klas sieke muziek ook blues en jazz invloeden laat horen in deze productie. Het libretto is geschreven door toneelschrijver Jibbe Willems die een speciale taal ontwikkelde voor de gemeenschap van Dijkdrift. Dinsdag 24 t/m vrij 27 mei, 20.30, za 28 mei 16.00 en 20.30, zo 29 mei 14.00. De voorstelling is te combineren met een Landgoedmaaltijd in Restaurant de Loocatie in Heiloo, meer informatie via www.karavaan.nl. HEILOO - De begraafplaats op Landgoed Willibrordus heeft een nieuwe entree gekregen. De laatste rustplaats van zes honderd patiënten, 22 broeders, enkele artsen en rectoren lag voorheen verscholen op het ter rein. Nu is deze gemakkelijker te vin den door een nieuw hek en een informatiebord. Achterstallig onder houd aan groen vindt momenteel plaats. De begraafplaats is in 1982 gerenoveerd en zeer interessant om te bezoeken. Het ligt voorbij het dierenparkje rechts van de weg die naar de uitgang aan de Kanaalweg gaat en is vrij toegankelijk. Rector F. van Tienen, die de geschiedenis ervan onderzocht stelde dat er "in de wijde omgeving geen begraaf plaats is, waar zoveel verdriet en moed, wanhoop en uithoudingsver mogen begraven zijn." In het artikel 'Heiloo zet in op meer dagjesmensen' geeft Wethouder Fred Dellemijn aan dat er nog genoeg onbekend cul tuurhistorisch erfgoed in Heiloo ligt. Hij doelt hierop op een van de grootste Mariale bedevaart plaatsen in Nederland: de kapel O.L.V Ter Nood. Hij wil nog meer bezoekers trekken dan de vele tienduizenden bedevaartbezoekers die er volgens hem nu al komen. Maar dan moet je natuurlijk niet de de weg ernaartoe - de Kapellaan (het woord zegt het al: laan naar de kapel) - afsluiten. Want het is de bedoeling dat zijn collega-wethou der Rob Opdam deze historische weg naar die kapel gaat afsluiten zodra de afslag A9 een feit is; er is dan geen verkeer meer mogelijk in en uit de Kapellaan ter hoogte van de Kennemerstraatweg. Dus: hoe gaan deze tienduizenden bedevaartgangers deze Mariabron vinden? Juist: die gaan al zoekende via de Visweg (Limmen) en Hogeweg naar de kapel proberen te komen. Of via de Vennewaterweg, zo de Hogeweg op. Zie je ze al gaan, die grote bussen die nergens meer heen kunnen als ze een vrachtwa gen van GP Groot tegenkomen? En waarom willen ze de Kapellaan afsluiten? Niemand weet het. Ja, omdat er misschien straks wat sluipverkeer van de A9 zou kunnen zijn. En maar grote borden plaat sen met 'Meedenken Verkeersplan Heiloo'. Ik snap er niets meer van. De ene wethouder wil meer men sen trekken naar de Kapel, en de andere wethouder sluit de histori sche weg ernaartoe af. Maarten Nanne, Kennemerstraatweg 423, hoek Kapellaan Het nieuwe hek, een mooie entree. Foto: Gertjan Zeeman HEILOO - Het is een lome avond in augustus. Over de weilanden aan de rand van Heiloo hangt de geur van gestoofd gras. Grutto's schreeuwen hun naam hoog in de lucht. Ik struin door de polder, net snel genoeg om de meeste muggen te vlug af te zijn. Al lopend blaas ik op mijn hoorn. Hier kom ik los van de jarenlange, zelfopgelegde ter reur van toonladders en drieklan ken. Toonvorming en intonatie zijn begrippen die er in de velden niet toe doen. In dit polderdomein kan ik geen fouten maken, kan er geen noot misgaan, omdat er hier geen regels zijn. Niemand die me ziet of hoort. Ik dans en toeter als een bezetene. Ik stoot klanken uit. De hoorn is mijn sjamaan, mijn klankschaal en mijn zweethut. Door het koper weer klinkt de echo van de oerschreeuw waarmee ik meer dan vijftig jaar geleden ter wereld kwam. Zo vind ik nieuwe inspiratie. Een groepje koeien kijkt geïnte resseerd toe. Als er een begint te loeien, antwoord ik haar met een lange, klaaglijke toon. De andere koeien nemen het geluid over en even later staan we allemaal naar elkaar te loeien. Het voelt alsof ik in hun kring wordt opgenomen. Zij deinen met hun koppen, ik doe mee. Achter de koeien komt de boer aangereden. Hoog op zijn tractor gezeten koerst hij recht op ons af. Even vrees ik een reprimande. Ik bevind me op zijn terrein. Ik vertrap zijn land. De koeienmelk wordt mis schien zuur door mijn onbeheerste getoeter. Maar hij kijkt mij lachend aan. 'Wat een spektakel! Jullie kun nen zo optreden in het muziek theater. De jongen met de hoorn en zijn kudde.' We kijken elkaar een paar tellen aan, de boer en de vijftigjarige jongen met de hoorn. 'Misschien iets voor Music Meeting Heiloo,' zegt hij, 'in de Cultuurkoepel.' We moeten allebei lachen bij het idee. Dan draait hij zijn trac tor en rijdt weer naar de boerde rij. Als ik een paar vrolijke tonen blaas, claxonneert hij terug. Hij draait zich om en ik zwaai. Bij wijze van afscheid steekt hij zijn arm in de lucht. Die koeien in de Cultuurkoepel, dat lijkt me bij nader inzien niet haalbaar. Maar muziektheater is een prachtig thema voor de vol gende Music Meeting Heiloo. Op 4 en 5 juni gaan we ons laten verras sen door de deelnemende muziek gezelschappen en acteurs in de Strandwal en in de Cultuurkoepel. Met dank aan een inspirerende boer. Teunis van der Zwart, HEILOO - De jaarlijkse compe titie van de Videoclub Heiloo met het Thema 'Onder Handen' werd gejureerd door cineaste Marriëtte Haverkamp en gra fisch ontwerpster Gaia Nuissl. Uit de ingezonden films, die niet langer dan drie minuten mochten duren, werd om meerdere redenen de inzending van Rob Jaape en Nico Stobbe gekozen. De film laat zien hoe de meester-schoenmaker Heine in Uitgeest een paar zeer oude schoenen weer een nieuw leven geeft en is een mooi voorbeeld van vakmanschap. De zomerstop van de videoclub is ingegaan. Vrijdag 23 september is vanaf 9.00 uur het Trefpunt weer de plaats van samenkomst. Producties zijn te zien op het youtubekanaal van Videoclub Heiloo. Rob Jaape en Nico Stobbe. KAPEL O.L. VROUW 1 TER NOOD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7