Heiloo contact f fe 11 HEILOOi Timmerdorpkaarten verdubbeld in prijs nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo GEMEENTE Openingstijden Bouwen en wonen Verkeer Bezwaar maken Raad en (raads)commissies Volg ons op Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 18 MEI 201 GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Hoogeweg 37, zaaknummer 16 04968, tijdelijk (1 jaar) plaatsen stacaravan, ontvangen: 4 mei 2016 - Kennemerstraatweg 380, zaaknum mer 16 04951, maken hellingbaan bij ijssalon, ontvangen: 29 april 2016 - Swanendael 12, zaaknummer 16 04901, veranderen woning (koekoek i.p.v. garagedeur bij kelder), ontvangen: 28 april 2016 zaaknummer 16 05071, legaliseren en verkleinen bestaande uitrit aan Pijlemeeth, ontvangen: 11 mei 2016 - Vennewatersweg bij telecommast, zaaknummer 16 05016, aanleggen uitrit, ontvangen: 9 mei 2016 - Zeeweg 41zaaknummer 16 05028, vergroten woning, ontvangen: 9 mei 2016 Verlengen beslistermijn - Heerenweg 246, zaaknummer 16 01738, bouwen van 3 woningen en aanleggen van uitritten, oorspron kelijke beslistermijn is verlengd met 6 weken naar 27 juni 2016. Tegen het besluit kan geen bezwaar wor den gemaakt. Omgevingsvergunning niet vereist - Westerweg 124, zaaknummer 16 03403, bouwen tuinhuis, tegen het besluit kan geen bezwaar worden gemaakt. Verleende vergunningen - Kennemerstraatweg 662, zaaknummer 15 04109, bouwen woning, verzonden: 9 mei 2016 - De Waard 105, zaaknummer 16 02984, vergroten woning (erker), verzonden: 13 mei 2016 U kunt tegen verleende vergunningen bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Vaststelling hogere geluidwaarden Ontwerpbesluit tot vaststelling hogere geluidswaarden vanwege railver- keerslawaai van de spoorlijn Alkmaar Uitgeest ten behoeve van de woning- bouwontwikkeling aan de Hoogeweg naast nummer 1. Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voornemens om op grond van artikel 83 van de Wet geluidhinder een hogere geluidswaarde vanwege railverkeerslawaai (67 dB) vast te stellen ten behoeve van twee geprojecteerde woningen aan de Hoogeweg (naast nummer 1), bestemmingsplan Zuiderloo. Ter inzage U kunt het ontwerpbesluit vanaf don derdag 19 mei tot en met woensdag 29 juni inzien bij de informatiebalie in het gemeentehuis en in de Openbare bibliotheek. U kunt het ontwerpbesluit ook als pdf-bestand inzien op www.heiloo.nl/bestemmingsplannen Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder naar aanleiding van het ontwerpbesluit schriftelijk of mondeling een zienswijze naar voren brengen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij verzoeken u boven aan de brief te vermelden 'zienswijze op het ontwerpbesluit hogere grenswaarde geluid woningen Hoogeweg (naast nummer 1)'. Als u gebruik wilt maken van de mogelijkheid een mondelinge zienswijze naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met een medewerker van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 99. Voor zowel de schriftelijke als monde linge zienswijze geldt, dat gemotiveerd moet worden aangegeven op welke onderdelen van het ontwerpbesluit de zienswijze betrekking heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw S Jager van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 99. Aftelsysteem verkeerslichten buiten werking Het aftelsysteem van de verkeerslich ten op de kruising Kennemerstraatweg- Kanaalweg werkt niet goed. Deze extra service voor voetgangers en fietsers is daarom tijdelijk uitgezet. Het rode en groene licht voor voetgangers en fiet sers werkt wel. Aftelsysteem fietsers De storing van het aftelsysteem voor fietsers bij de kruising Kennemerstraatweg-Kanaalweg wordt veroorzaakt door een software- probleem. Door de afsluiting van de Kanaalweg is het verkeersaanbod veranderd. Het systeem moet dit automatisch verwerken. Dit gebeurt echter niet. De komende tijd staat het aftelsysteem daarom uit. Na de werk zaamheden aan de Kanaalweg wordt gecontroleerd of het systeem weer gebruikt kan worden. Aftelsysteem voetgangers Bij de voetgangerslichten op de kruising van de Kennemerstraatweg met de Kanaalweg is het aftelsysteem voor een aantal richtingen defect. Dit systeem kan niet meer geleverd wor den. Wij verwijderen het aftelsysteem bij de kruising met de Kerkelaan om deze te gebruiken op de kruising met de Kanaalweg. Zo blijft één kruising volledig uitgerust met dit systeem. Bij de vervanging van de totale verkeers lichteninstallatie op beide kruisingen wordt gezocht naar een passend alter natief. Meer informatie Voor meer informatie neem dan contact op met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 23 mei hoorzit tingen voor de behandeling van bezwaarschriften die bij burgemeester en wethouders zijn ingediend. De hoorzittingen worden gehouden in het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). 18.15 uur: omgevingsvergunning voor een uitrit op perceel Zevenhuizerlaan 81 19.00 uur: omgevingsvergunning voor dakopbouw en interne uitbreiding van Lidl, Het Hoekstuk 12 19:45 uur omgevingsvergunning voor de bouw van woning met kelder en uitrit op perceel Van Catsstraat 4a De hoorzittingen zijn openbaar. De zitting kan om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer, secretaris van de commissie, telefoonnummer 072 535 66 47. Vervolg van voorpagina Relativeren Ondanks de ophef op social media over deze prijsverhoging en het terugdraaien van subsidies voor met name activiteiten voor kinderen, klinken er ook geluiden die de nieuwe prijs relativeren. Bas Ditmars, een van de oudgedienden van de timmerdorp-'lêding': "Het is niet alleen het geval dat de subsidies minder worden, maar ook levert bijvoorbeeld GP Groot veel minder hout. Hierdoor moet Timmerdorp kosten maken, hout moet worden aangeschaft." Hij gaat verder: "Als je je kind twee uur bij een kinder opvang brengt, ben je gemiddeld vijftien euro kwijt. Een dag Efteling kost je alleen al aan entree 34,50. Bij Timmerdorp betaal je voor vier dagen, inclusief verf, spijkers, hot- dogs, theatervoorstelling, gezellig heid en nog veel meer 20,00. Ik begrijp dat het voor sommigen een schok is. Ik denk dat de vrijwilligers in het bestuur van Timmerdorp nu een wat grotere verhoging door voeren, om vervolgens de komen de jaren geen verhoging meer te hoeven doen!" Andere fans van het timmerdorp in Heiloo brengen in dat de nieuwe prijs nog steeds laag is vergeleken met andere gemeentes: "Groningen rekent 25,00 Zandvoort 35, Giessen-Rijswijk 15. Zo extreem is het dus ook niet. Heiloo was gewoon erg goedkoop," schrijft Inge van Velzen-Zoeter. Bas Ditmars: "Sinds 2002 (invoering van de euro) is er geen cent op de kaartprijs bij gekomen, zelfs geen inflatiecorrec tie. Als de organsatie marktconform zou werken, of op basis van vraag en aanbod, zou de prijs vele malen hoger worden. En dat is nu nog steeds niet aan de orde." Er wordt ook opgemerkt dat er vanuit de gemeente een regeling zou moeten komen voor gezinnen waarvoor de prijs een probleem is, omdat het juist fijn is dat ook kinderen uit deze gezinnen een prachtige 'vakantie' kunnen hebben in de schoolvakantie. De gemeente laat weten dat dergelijke gezinnen al in beeld zijn bij de gemeente en weten met wie ze hierover contact op kunnen nemen. Meer sponsors welkom De leiding van het Timmerdorp zou graag meer sponsors heb ben voor dit altijd volledig uitver kochte evenement. Voor meer informatie over sponsoren, finan cieel of door materialen of dien sten te leveren, kunt u contact opnemen met de organisatie via www.timmerdorpheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11