ZORG&WELZII Jongerenwerk Heiloo STICHTING WELZIJN HEILOO TREFPUNT Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DE VRAAG AAN DE CLIËNT ONDERSTEUNER Ik denk dat mijn huis moet worden aangepastmaar hoe? Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU? VIP OP LENTEMARKT ACTIVITEITEN AGENDA Samen HEILOO, De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. Een 83-jarige mevrouw staat aan de receptie van het Trefpunt met bovenstaande vraag. Ze heeft zich altijd goed gered, maar heeft last van evenwichtsstoornissen en krijgt moeite met traplopen. Ze voelt zich onzeker geworden en ook de kinderen delen deze onzekerheid. Ze is al in bezit van een personen- alarmering. Mevrouw kan via internet (huistest.nl) zelf checken hoe veilig haar woning is. Ze vindt het echter prettiger om vanuit haar lidmaatschap van WonenPlus een vrijwillige woonadviseur erbij te betrekken. Die doet dan samen met haar de huistest. Bovendien krijgt ze een gratis advies op maat. Via Graag Gedaan kunnen kleinere woonaanpassingen, zoals het plaatsen van handbeugels gedaan worden. Als ik haar later tegenkom, meldt ze dat na het bezoek van de vrijwilliger het besluit is gevallen om haar garage om te laten bouwen tot slaap- en badkamer. Een professional heeft haar reeds de offerte toegestuurd. Zit u ook met een vraag op het gebied van welzijn, wonen, zorg die u wilt bespreken met de cliëntonder steuner? Meld u dan bij onze receptie, telefoon 072-5331297, waarna Karin van Polen of Margreet van Zwet contact met u opneemt. Als lid van WonenPlus (kost 31,80 per jaar per huishouden) hebt u toegang tot een hele reeks diensten. Kleine klusjes in huis, boodschappen, tuinonderhoud worden gedaan door vrijwilligers; voor de grotere klussen schakelen we professionals in. Aanmelden bij de receptie in het Trefpunt. Huurders van Kennemer Wonen genieten 10,- korting op het lidmaatschap Sinds eind 2015 valt het jongerenwerk in Heiloo onder Stichting Jeugd Heiloo. Directeur van deze stichting is Marian van Dam, tevens directeur van Stichting Welzijn Heiloo. Op termijn zullen beide stichtingen in elkaar opgaan. Gemeenten zijn sinds begin vorig jaar verantwoordelijk voor de invulling van de jeugdzorg. Het jongerenwerk in Nederland richt zich meer dan vroeger op preventie. Daarmee worden jongeren op het rechte pad gehouden en worden relatief dure individuele jeugdzorgtrajecten voorkomen. "Het lijkt misschien alsof er niets gebeurt, maar ondertussen wordt er achter de scher men hard gewerkt om het jongerenwerk in Heiloo op een goede manier weer op de kaart te zetten" zegt Marian van Dam. "Omdat het jongerenwerk inmiddels ook is toegevoegd aan het sociaal team van Heiloo zijn de lijnen met de hulpverlening veel korter en kan bij problemen rond jongeren sneller gehandeld worden. Jongerenwerk ers zijn ervaren in het opbouwen van een vertrouwensband met jongeren. Zo nodig kan via het sociaal team een beroep gedaan worden op jeugdhulp verlening. De jongere (en zijn ouders) houden hierin echter de regie. Belangrijk is ook de rol die het jongerenwerk kan spelen in het bemiddelen tussen overlastgevende jongeren en de buurt. Locatie Wegens de hoge kosten heeft Stichting Jeugd Heiloo er voor gekozen vooralsnog geen gebruik te maken van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg, voorheen de thuisbasis van BUK BUK (voor jongeren) en de Tendenz (voor tieners). Momenteel werken de jongerenwerkers vanuit het Trefpunt, en worden verschillende locaties binnen Heiloo gebruikt om tieners- en jongeren elkaar te laten ontmoeten. De jongerenwerkers zijn regelmatig op straat te vinden waar ze in gesprek gaan met jongeren. "Belangrijk is dat zij zich laten zien op scho len en andere plaatsen waar jongeren zijn. Vertrouwen begint bij elkaar kennen," aldus Marian van Dam. Projecten De komende tijd zal het jongerenwerk zich richten op de ontwikkeling van nieu we projecten en wordt er ingespeeld op verschillende thema's. Zo wordt gewerkt aan een plan voor een 'jongerenplaats in de buitenruimte' waar jongeren wél mogen 'hangen'. Ook wordt aandacht gegeven aan jonge nieuwkomers in de gemeente. Daarnaast blijven de jongerenwerkers aandacht schenken aan talentopsporing en -ontwikkeling bij jongeren. Vanuit de vorige situatie is een groep jonge vrijwilligers nog steeds betrokken bij het jongerenwerk. Zij kunnen een beroep doen op de jongerenwerkers om hen te ondersteu nen bij de activiteiten die zij willen organi seren voor de jongeren van Heiloo. Als nog veel meer jongeren zich aan sluiten bij deze vrijwilligersgroep "Voor jongeren, Door jongeren" is dat een prima ontwikkeling. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Op onze website vindt u ruim 170 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties uit Heiloo. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Fietsvrijwilligers gezocht voor duofiets om met bewoners van Overkerck een rondje te maken. Stichting Karavaan Exceptioneel zoekt vrijwilligers voor verschillende klussen tijdens de locatievoorstelling 'Dijkdrift' 25 t/m 28 mei) op landgoed Ter Coulster. Wilt u in Heiloo ook actief meedenken over het zorgen voor elkaar? De adviesraad Sociaal Domein zoekt naar nieuwe leden die affiniteit hebben met onderwerpen op het gebied van de Participatiewet, Jeugdhulp en GGZ. De Stolp Esdégé-Reigersdaal zoekt voor een zelfstan dig wonende man een vrijwilliger die het keyboardspe- len oppakt. Het Nederlandse Rode Kruis, district NHN zoekt een Hoofd bevolkingszorg die o.a. verantwoordelijk is voor een team vrijwilligers. Zondag 29 mei 11.00-17.00 uur is het VIP te vinden op de Lentemarkt op het landgoed Willibrordus-GGZ (Kennemerstraatweg 464 Heiloo) Medewerkers van het VIP vertellen u graag over de mogelijkheden om in Heiloo vrijwilligerswerk te doen. Kom in contact met nieuwe mensen. Bijeenkomst op zondag 22 mei van 13.00 tot 16.00 uur het Trefpunt. Toegang gratis; meld u tevoren aan bij Stichting Welzijn Heiloo, telefoon 5331297 of via martijn@dmpcser- vice.nl. U wordt ontvangen met koffie/thee en gebakje, en komt in wisselende groepjes in contact met gelijkgestemden o.l.v. een gespreksleider. Alzheimer Café Woensdag 18 mei is in het Trefpunt weer Alzheimer Café. Deze avond is het thema "Dementie en muziek". De inleiding van Pascalle Schmitz, dementie consulente bij Geriant, begint om 19.30 uur en voor die tijd staan (gratis) koffie of thee voor u klaar. Ruime gelegenheid voor vraag en antwoord. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, mantelzorgers, familie en andere betrokkenen. Nieuwe verkeersregels en e-bike Consulenten van Veilig Verkeer Nederland geven woensdag 1 juni om 10.00 uur in het Trefpunt toelichting bij nieuwe verkeersregels en verkeersborden. Daarna vraag en antwoord. Voor automobilisten en fietsers. De consulenten besteden ook ruime aandacht aan kenmerken en gebruik van de elektrische fiets (e-bike). Entree 5,-. Vakantiereis naar Zuid-Limburg Deze zomer gaat de busreis voor zelfstandige senioren naar Valken burg aan de Geul. Een 8-daagse verzorgde reis met veel excursies en rijk avondprogramma. U verblijft van 20 tot 27 augustus in Grand Hotel Monopole. Meer informatie via 06 28455553 of 06 45958660. Film Holland - natuur in de delta De film Holland, natuur in de delta is een (her)ontdekking van Nederland. Vertoning zondag 10 juli om 14.00 uur in het Trefpunt. Lang is de natuur de grootste kracht geweest in het deltagebied dat nu Nederland heet. De film laat u de dynamische wereld boven en onder water zien. Entree 6,-. Bingo Bent u een echte bingofan? Kom dan zondag 22 mei om 14.00 uur naar het Trefpunt en speel mee. Kos ten 4,- per bordje. U krijgt ook een kopje koffie of thee aangeboden. De Hollandse Manege Op steenworp afstand van het Amsterdamse Leidseplein bevindt zich de mooiste stadsmanege van Europa. In dit Levend Paarden- museum gaan we zondag 12 juni genieten van een carrouseldemon stratie. Deze wordt gegeven door 12 tot 16 ruiters die in groepsver band op klassieke muziek allerlei figuren rijden. De bus vertrekt vanaf het Trefpunt aan het begin van de middag. Deelnameprijs 30,50. Deelnemers moeten goed ter been zijn. Walking Football (60+) Vrijdag 3 juni om 15.00 uur is op het terrein van De Foresters de eerste training 'Walking Football', specifiek gericht op senioren vanaf 60 jaar. Vijf maal training, op de vrijdagmid- dagen tot en met 1 juli van 15.00 uur tot 16.00 uur. Cursusprijs 25,-. Gratis proeftraining op woensdag 18 mei om 19.00 uur, aanmelden via 5331297. Appeltaartwedstrijd Doe mee met de Appeltaartwed strijd tijdens de Braderie Trefpunt op zaterdag 18 juni. Die braderie wordt een fantastische middag met Salsa lessen, BBQ, Rad van Fortuin, terras, demonstraties en veel meer leuke en gezellige activiteiten! Binnenkort krijgt u alle informatie. Gouden Dagen koffiearrangement Gedurende de maand mei bij Brasse rie Veldt op 't Loo een kop koffie met een heerlijk taartje. Van de 3,20 euro gaat 0,50 euro naar Gouden Dagen Heiloo. V Het Vrijwilligers Informatie Punt l^aat in de rubriek VVaJ orde zijn. Daarnaast is Theo wekelijks te vinden in de Willibrorduskerk ondermeer als bibliothecaris en voorloper bij begrafenissen. Lees het hele interview op onze website

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15