Alleen maar Verdonk Jonge Castricumse Rugbyers Nederlands Kampioen Spektakel bij kampioenswedstrijd HSV-KFC SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 1. Henk Verdonk jr. 2. Wim Verdonk Doe niet wat je brein wil Buurtsportcoach Heiloo Pascale de Hoogh Buurtsportcoach Heiloo: Sportdagen komen eraan! Gezonde activiteiten kalender www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo De 'Benjamins' van de Castricumse Rugbyclub werden kampioen! Foto: Raoul van Eijk CASTRICUM - Vorig week end zijn de benjamins van de Castricumse Rugbyclub Nederlands kampioen gewor den. Met een groep van maar liefst 80 rugbyers, ouders en begeleiders waren de duinran- ders afgereisd naar Oisterwijk, waar het jaarlijkse moederdag- toernooi gespeeld werd. Op dit toernooi komen vanuit het hele land de sterkste benjamin teams (9-10 jaar), om te beslissen wie er Nederlands kampioen gaat worden. Al in de poule fase lieten de Cas spelers zien dat ze maar voor een prijs waren gekomen. Als winnaar van de poule stroomden ze de kwart finale in. Dit was een ont moeting met een oude bekende: de BuUdogs uit Almere. Na een klink klare overwinning konden ze zich gaan opmaken voor de halve finale. Deze moest gespeeld worden tegen een team van de British School Netherlands. Een zeer sterk team, echter niet sterk genoeg. Door de brede selectie van zowel jongens als meisjes hadden de benjamins nog genoeg power over om ook de finale, tegen Rotterdam, te winnen. Naast het kampioenschap sleepte ze de prijs voor het beste talent bin- nen en wonnen ze de, bij rugby zeer belangrijke, Fairplay cup. Rugby is een opkomende sport in Nederland en het is mooi om te zien dat een relatief klein dorp als Castricum, bij zowel de senioren (het driede won die dag de beker) als bij de jeugd toonaangevend in Nederland is. Het volgende evenement op Wouterland staat in de plan ning voor 18 juni, dan komen de Nieuw Zeeland Ambassadors (waaronder een aantal oud All Black spelers) een demonstratiewestrijd spelen tegen het Nederlands 15-tal. EGMOND - Henk Verdonk jr. uit Egmond aan de Hoef heeft achteraf gezien niet geheel ver rassend de donderdagavondwed strijd in Akersloot om de Kids And Parentsbikeschool (KPB) mauntainbikecup gewonnen. Vooraf was de spanning redelijk hoog met Ben Visser (Heerhugowaard) aan de start. Visser had goede papieren om serie winnaar Henk Verdonk jr. de nodige tegenstand te kunnen bieden. Van deze confrontatie kwam het niet want Visser stond al in de eerste ronde aan de kant met een vastge lopen derailleurwieltje, Verdonk jr kon dus een strijdige oneman- show ten tonele brengen. Achter Verdonk jr trachtte het trio onder leiding van Henk Louwe (Alkmaar) Henk-Jan Verdonk sr. (Egmond aan de Hoef) en de jongste telg van de Verdonken, Wim, de schade zoveel mogelijk te beperken. Na half koers viel dit trio uit elkaar en moesten zij ieder voor zich hun boontjes zien te doppen. Uiteindelijk trok Wim Verdonk aan het langste eind en pakte voor zijn vader een mooie tweede plaats. Toch zag het er nog even naar uit dat vader Verdonk zijn jongste zoon een plek naar achter zou wijzen maar toen Wim dit in de smiezen kreeg kon hij in zijn laat ste adem toch nog een versnelling plaatste wat hem een mooie tweede plaats opleverde en zijn vader dus voorbleef. Uitslag: 3. Henk Verdonk sr. CASTRICUM - Op zaterdag 14 mei organiseert het Academisch Centrum Holland een studiedag over hersenonderzoek en -mythes en hoe je breinpassies en -blun ders omzeilt en geluk door zin creëert. Tijden: van 10.00 - 16.30 uur bij Kapitein Rommel, Castricum. Opgeven vooraf: www.metacht.com. p.dehoogh@alkmaarsport.nl T.: 06-11149728 HEILOO - Aangezien het hoofd- veld was afgekeurd, mocht HSV te gast bij buurvereniging De Foresters. Daar werden alle vrij willigers opgetrommeld om alles in goede banen te leiden. Het sportpark werd voor een mid dag omgetoverd in een rood gele Basis. Heel veel spandoeken, vlag gen en vuurwerk, de verwachtin gen waren hooggespannen: zou HSV het team van KFC wat bijna de hele competitie bovenaan staat, kunnen verslaan? De in grote geta- len toegestroomde toeschouwers kregen helaas een matige wedstrijd te zien. In de 1e helft kwam KFC op een 2-0 voorsprong, echter moesten zij door een rode kaart met 10 man de wedstrijd uitspelen. HSV deed zijn best, maar het mocht niet baten. Het lukte allemaal net niet en de scherpte welke we de afgelopen weken gewend waren, en wat het verschil maakte, ontbrak. Toen KFC in de 2e helft 3-0 maak te, probeerde HSV het laatste half uur nog alles uit de kast te halen. Tevergeefs. De wedstrijd eindigde middels een doelpunt van Tim van Hekken in 3-1. Hierdoor is KFC kampioen geworden en zal HSV ver der strijden in de nacompetitie voor een plaats in de 2e klasse. Uiteraard kunnen ze de komende weken nog alle support gebruiken! Hou de plaatselijke media en de HSV site in de gaten voor het programma. Brandschade Helaas liep het een beetje uit de hand tijdens de wedstrijd. Supporters van KFC hadden vuur werk bij zich en door een com binatie van enthousiasme en onoplettendheid is daarmee brandschade ontstaan aan het kunstgrasveld van Foresters. Op social media klinkt verontwaar diging, en medeleven voor de clubs, ook voor KFC, want die zul len voor de herstelkosten moeten opdraaien. Het sportpark werd voor een middag omgetoverd in een rood gele Basis, maar het mocht niet baten. Foto: Wim Leering via Twitter Met de klas oefenen voor de musical van groep 8, samen op kamp, sportdagen organiseren... het einde van het schooljaar is voor de lera ren altijd maar een drukke bedoening. Mazzel dat ik er ben, want ik ga voor de scholen de sportdagen organiseren! De bovenbouw leerlingen mogen als eerst hun skills laten zien tijdens de sportdag op 25 mei op het terrein van HSV. Een week later, op 1 juni, zijn de onderbouw leerlingen aan de beurt. Ook voor de kleuters zijn er speciale sportda gen, deze worden op het schoolplein van de school georganiseerd. Basisschool De Duif heeft de eer om de kleu tersportdagen af te trappen en wel op 18 mei. De sport dagen staan uiteraard in het teken van plezier en bewegen, maar een beetje competitie tussen de scho len is natuurlijk ook gezond. Ik verheug me er al op, want zoveel leuke dagen met sportieve kids omgaan, dat is pas écht wat buurtsportcoach zijn zo leuk maakt. Ps. Lijkt het u leuk om een handje te helpen tijdens de sportdagen, neem vooral contact met mij op! Donderdag 19 mei Biologische markt 12.00 - 17.00 uur, o.m. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Vrijdag 20 mei Workshop Gezond ontbijten 9.30 - 11.30 uur, Miss Bean (www.miss-bean.nl) Zondag 22 mei Workshop Goed Zoet, zoete lekkernijen zonder geraffineer de suiker 14.00 - 17.00 uur, Miss Bean (www.miss-bean.nl) Hammam middag 14.00 uur, Dorssports (www.dorssports.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17