Zin om in een boomhuis te slapen? De 21ste Kunstfietsroute in Castricum 'Tijdelijke opvanglocatie Bakkum geen goed plan' Gemaal 1879 draait weer in volle glorie NIEUWS UIT DE REGIO Abdijmarkt bij de Abdij van Egmond regio 23 Zangeressen Ilse en Sanne Kloppenburg. Foto: Esther Hoiienberg CASTRICUM - Op zater dag 4 juni en zon dag 5 juni vindt tussen 11.00 - 17.00 uur de 21ste editie van de Kunstfietsroute plaats in de kernen Castricum, Bakkum en Limmen. Bij de 27 stops in deze kernen laten kunstenaars hun werk zien. Dat geeft een zo breed mogelijk scala aan kunstenaars uit de buurt, met een enorme diversiteit aan kunstvormen. Buiten beeldhouwen, fotografie, schilderkunst, keramiek, textiele vormgeving en landart is er dit jaar een primeur: voor de eerste keer is er ook bio-art te aanschou wen. Op zondag 5 juni zijn er bij alle stops ook liveoptredens of voor drachten te horen, zodat het nog aantrekkelijker wordt om een kijkje te gaan nemen. Anneke Bleijendaal, Irma van Aken, Meinard Kloppenbrug, Irma Straver en Annemieke Ederzeel zijn de drijvende krachten achter de Kunstfietsroute. Annemieke Ederzeel geeft aan dat het doel van deze organisatoren is om een zo breed mogelijke uitwisseling tus sen bezoekers en kunstenaars tot stand te brengen. Zo trachten zij mensen in contact te brengen met kunstvormen die anders slechts aan een beperkte groep voorbe houden blijven. "En," geeft zij aan, "het is natuurlijk ook leuk om de verborgen pareltjes voor het voet licht te laten komen." Niet alle kun stenaars zullen anders hun werk zo snel exposeren, en het blijkt dat een laagdrempelig evenement als de Kunstfietsroute ook de drempel voor kunstenaars soms wegneemt om hun werk toch naar buiten te brengen. Op dezelfde wijze neemt het de drempel voor bezoekers weg om gewoon bij een kunstenaar naar binnen te stappen om een kijkje te nemen. De Kunstfietsroute is een low budget-organisatie, waarbij de deelnemers een bedrag betalen om opgenomen te kunnen worden in de route. De organisatiekosten worden bekostigd uit deze inkom sten. Voor de belangstellenden is de Kunstfietsroute gratis. Voor een ieder die niet kan wach ten tot 4 en 5 juni om de werken te bewonderen, vindt er sinds 10 mei al een centrale expositie plaats in restaurant De Oude Keuken op het terrein van GGZ Dijk en Duin in Bakkum. Daar is er gelegenheid om werk van deelnemers aan de Kunstfietsroute alvast eens te bekij ken. Voor meer informatie over de Kunstfietsroute en het programma kunt u een kijkje nemen op de web site www.kunstfietsroutecastricum. nl of op de Facebookpagina 'KFR Castricum Bakkum'. Tekst: Esther Hollenberg CASTRICUM - Lijkt het u leuk om eens in een Boomhuis te sla pen? Dan heeft u geluk, want dit is nu mogelijk op Camping Geversduin in Castricum. De camping verhuurt gloed nieuwe accommodaties, die het Boomhuis zijn genoemd omdat het net lijkt alsof je in een boom woont. Vanaf het raam op de eerste verdie ping kijkt u zo het groen in en kunt u zowel overdag als 's nachts genie ten van het prachtige uitzicht over het Noord-Hollands Duingebied. Een Boomhuis is geschikt voor maximaal zes personen en beschikt over verwarming, een douche, een toilet, en een uitgebreide keuken. Er zijn maar liefst drie slaapkamers, waarvan twee zijn ingericht met een stapelbed. Was kamperen voorheen nog voorbehouden aan mensen die een tent, vouwwagen of caravan had den, in deze tijd kiest men steeds meer voor een andere invulling. Camping Geversduin speelt daar op in met Tenthuisjes, compleet inge- richte Karstententen, Strandhuisjes, en Groentehuisjes waar het zowel binnen als buiten het huisje een complete moestuin is. Ook niet te vergeten is de Hobbitwoning, die half onder een heuvel ligt met ronde ramen en ronde deuren: een sprookjesachtig verblijf daarin is gegarandeerd. Net als Geversduin is ook cam ping Bakkum, die al meer dan 100 jaar bestaat, met de tijd mee gegaan. Hier zijn naast de 'gewone' strand- en tenthuisjes ook allerlei soorten bungalows en zelfs duinlod- ges te huur. In al die jaren is op beide cam pings één ding niet veranderd: ook met uw eigen tent, vouwwagen en caravan bent u een graag geziene gast. Castricum mag zich gelukkig prijzen met deze twee fantastische campings daar zij een belangrijke bijdrage leveren aan de toeristische gemeente waar de gemeente voor staat. Tekst: Esther Hollenberg In het Boomhuis 'woon' je in de bomen. Foto: Esther Hollenberg BAKKUM - Het plan om in het voormalige Antonius Kindertehuis tijdelijk 160 vluch telingen onder te brengen werd ons begin deze week kenbaar gemaakt. De VVD is geen voorstander van het initiatief om een tijde lijke opvang voor statushouders in Bakkum te realiseren. De partij acht de locatie, waar doorgaans niet meer dan 50 kinderen verble ven, ongeschikt voor de opvang van maar liefst 160 personen. De locatie is daarbij ver verwij derd van noodzakelijke voorzie ningen en is er nauwelijks open baar vervoer. Ook vindt de VVD de druk op de kern Bakkum Noord, waar dan twee jaar lang 160 nauwe lijks mobiele bewoners bijkomen, onverantwoord. Hoewel de VVD absoluut geen tegenstander is van het opvan gen van statushouders en volle dig achter de crisisopvang van de ruim 160 vluchtelingen in Limmen stond, vraagt de VVD zich wel af of de gemeente moet meewerken aan een tijdelijke bestemmingwijzi ging waardoor de eigenaar dit pand commercieel kan verhuren aan het COA. De enige reden voor commer ciële verhuur lijkt immers gelegen in het feit dat de ontwikkelaar ter plekke een zorghotel wenst te ves tigen en tijdens de doorlooptijd van de bestemmingwijziging het pand wenst te exploiteren. De VVD juicht wel het plan voor een zorghotel toe en vraagt zich dan ook af of, als er wel een tijdelijke toestemming voor vluchtelingenop vang mogelijk zou zijn, dat dan wel licht ook mogelijk zou moeten zijn voor een zorghotel. AKERSLOOT - Het Gemaal 1879 van de Groot- Limmerpolder is deze win terperiode opgeknapt: de vijzel is drooggezet en heeft een grote onderhoudsbeurt ondergaan. Dit was nodig omdat de onderlagering van de mansgrootte zodanig was uitgesleten dat het gevaar voor vastlopen op de loer lag. Met behulp van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en eigen des kundige vrijwilligers kon deze omvangrijke klus worden geklaard. De vrijwilligers van het gemaal willen het resultaat van hun arbeid komend weekend graag laten zien. U bent daar voor zowel op zaterdag als op zondag uitgenodigd op het adres Fielkerweg 4 (Klein-Dorregeest) te Akersloot. Bij uw bezoek kunt u in de voormalige ketelruimte tevens de kunsttentoonstelling van Gerwin Tromp uit Castricum bewonderen. Hij is een veelzij dig talent: tekenen, boetseren, speksteen snijden en schilderen doet hij in vele genres. Zo zijn er van zijn hand potloodtekeningen, maar ook schilderijen in acryl of olieverf. Verder maakt hij naast tekeningen en schilderijen ook 3D-werk en commerciëel werk. Voor groepen is op vooraf gaande afspraak bezichtiging ook mogelijk op andere tijden. Zie hiervoor, en andere wetenswaardigheden: www.gemaal1879.nl. r-.v Het Gemaal 1879 van de Groot-Limmerpolder is grondig opge knapt. Aangeleverde foto 18 MEI 2016 J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21