Inwoner uit Limmen wint gloednieuwe BMW Engelse wint taartenbak- wedstrijd Oude Knegt REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING Galerie Leuring: een verrassing in Limmen Streekfestival streekmarkt bij winkelcentrum Middenwaard Vernieuwde showroom Ant. Duijn Keukens De Castricumse Zomermarkt Voorstellen nieuwe wijkagent Bakkum IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Abdijmarkt bij de Abdij van Egmond UITKIJKPOST 18 MEI 201 LIMMEN - Voor iedereen die nog nooit bij Galerie Leuring in Limmen is geweest, dit is een echte aanrader voor iedere liefhebber van kunst, antiek en Art deco. Deze winkel kan echt een verrassing in Limmen genoemd worden! Niet alleen de gevarieerde collectie is verrassend - van schilderijen en bronzen beelden tot modern glaswerk en Art-decoklokken - ook de achter grond. Het is voor de eigenaren namelijk een 'uit de hand gelopen' hobby. Deze hobby wordt serieus aangepakt, met kunstwerken van bekende en minder bekende kunstenaars. Dit maakt dat er voor elke portemonnee wat wils is, en het maakt dit een leuk adres voor een bijzonder cadeau. De galerie is het hele jaar ieder derde weekend van de maand geopend, op zaterdag en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Daarnaast is de galerie een open tijdens de Kunstfietsroute van Castricum, op 4 en 5 juni. Voor meer informatie gaat u naar www.galerieleuring.nl. HEERHUGOWAARD - Beleef op zaterdag 21 mei 2016 al het goede uit de streek in Winkelcentrum Middenwaard! Op deze tweede editie van het fes tival presenteren lokale en regionale verenigingen, kunstenaars, artiesten en initiatieven zich in en om Middenwaard. Binnen op het Friethoffplein kan er geklommen worden op de zeven meter hoge klimwand en er zijn er diverse demonstraties van lokale verenigin gen. Op het ANWB-plein kan men leren jongleren bij circusschool Tefredo en kinderen kunnen knutselen en meelopen met de festivalparade. Lokale kunstenaars exposeren en verzorgen kunstworkshops voor alle leeftijden. Buiten op het Coolplein vindt er een streekmarkt plaats met lokale pro ducten en er zijn oude ambachten te bekijken. Ook worden er schapen geschoren en zijn er ponyritjes voor de kinderen. De muziek wordt ver zorgd door singer/songwriters uit de regio. Alle activiteiten workshops zijn gratis voor bezoekers aan het Streekfestival. In het Stadspark Middenwaard vindt op 20, 21 en 22 mei tevens het culinai re evenement Beleef Heerhugowaard plaats. Tijdens dit foodfestival staat Stadspark Middenwaard (achter de bioscoop) drie dagen in het teken van eten, drinken en genieten. Diverse lokale restaurants laten hun kookkun sten zien en er zijn verschillende kinderactiviteiten en optredens. Entree is gratis. HEERHUGOWAARD - Bij keukenspecialist Ant. Duijn in Heerhugowaard is hard gewerkt aan vernieuwing van de showroom. Afgelopen donderdag is dit met een zeer druk bezocht open huis gevierd. De specialist ontving alleen maar positieve reacties. Zelf hadden ze er natuurlijk al veel geloof in, maar het van anderen horen is het toch anders. Trots op hun vernieuwde showroom zijn ze zeker bij Ant. Duijn Keukens. "Het werd weer tijd om nieuwe ontwikkelingen in de keukenbranche te tonen," aldus Marjon Duijn van dit energieke familiebedrijf. "Bovendien laten wij natuurlijk graag zien wat Ant. Duijn Keukens te bieden heeft." En dat is veel. In de showroom is ruimte voor keukens in iedere stijl en voor elk budget, van prettig geprijsde keukens voor de starter tot pasklaar gemaakte woonkeukens van Nederlands fabricaat. In het hart van de showroom vindt men een uitgebreide studio met wan den fronten, bladen en tegels. Aspirant-kopers kunnen hier de perfecte kleur- en materiaalcombinaties uitproberen. Opvallend is de opkomst van luxe kunststoffen, die het mogelijk maken om gladde, naadloze keukens te creëren. Niet alleen mooi en duurzaam, maar ook praktisch in gebruik. Een keuken kopen is bij Ant. Duijn Keukens geen haastklus. Marjon Duijn: "Wij willen mensen echt helpen bij het uitzoeken van een keuken. Daarom staat al onze keukenapparatuur in demo-opstelling. En je kunt hier altijd binnenstappen om je te oriënteren." Iedereen is welkom om even langs te komen bij Ant. Duijn Keukens! CASTRICUM - Op zondag 22 mei is er de traditionele, gezellige zomermarkt in het centrum van Castricum: van 11.00 tot 18.00 uur kunt u struinen en winkelen. Er zijn maar liefst 100 kramen met een zeer gevarieerd aanbod van onder meer eten, streekpro- dukten, mode, sieraden, lifestyle, kunst, cadeau-artikelen, dierbe- nodigdheden, bloemen, planten, bedtextiel, lederwaren, cosmetica en speelgoed. Veel winkels zijn open en er zijn attracties voor de kinderen. Uiteraard kunt u op de zomermarkt ook genieten van een hapje en een drankje. Van 16.00 tot 23.00 uur is er live muziek bij Bandje Balu/ons cafe Balustrade. Deze muziek wordt verzorgd door de coverband Soulid, de Amsterdamse soulband met de lekkerste pop en soul van toen en nu. BAKKUM - Het wijkteam in Bakkum heeft er sinds eind april een nieuwe agent bij. De heer Wierenga stelt zich graag aan u voor. LIMMEN - Een grote ver rassing voor een bewo ner van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat uit Limmen. Zij heeft namelijk een gloednieuwe BMW 1 Serie gewonnen. In de maand mei maakt de Postcode Loterij gedurende twee weken iedere werkdag van 9.00 tot en met 18.00 uur élk uur een win naar van een BMW bekend. In totaal worden 100 BMW's uitgereikt. De bewoner uit Limmen werd dinsdag verrast met het goede nieuws. De buren van de BMW- winnaar die ook met post code 1906 CH (Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat) meespe len met de Postcode Loterij, ont vangen per lot een Media Markt- cadeaukaart ter waarde van 100,00. "Ik ben Jeffrey Wierenga, 31 jaar oud en sinds 2003 werkzaam bij de politie. Vanaf 2007 werk ik in het basisteam Alkmaar. Op 26 april 2016 startte ik als wijkagent in Bakkum. Ik zal dit in eerste instantie voor een periode van 6 maanden gaan uitvoeren. Als wijkagent ben ik de schakel tus sen de wijk en de politieorganisa tie. Mijn werk speelt zich deels op straat en deels achter de scher men af. Hierin werk ik samen met een heel team van collega's uit het basisteam Alkmaar." Jeffrey gaat verder: "Ik ben voor de bewoners een eerste aanspreekpunt als het gaat om openbare orde en criminaliteit in de wijk. Daarnaast onderhoud ik contact met partners zoals de gemeente, welzijnsorganisaties, winkeliers en buurt- en bewo nersorganisaties. Veiligheid is ten slotte iets waar we met z'n allen verantwoordelijk voor zijn!" EGMOND-BINNEN - Op 25 mei zwerven de IVN-gidsen van 19.00 - 21.00 uur door het PWN-duingebied. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwenlang door de mens in gebruik geweest. Voor landbouw, het weiden van vee, het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. Zo heeft PWN de rimpel roos op de Westert verwijderd, wat een andere aanblik biedt. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, land schap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal 12 mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 06-23638112 Greeth Heijne) Er wordt een bijdrage gevraagd van 2.50 euro pp. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond- Binnen (rechtsvoor restaurant Nieuw Westert). EGMOND-BINNEN - Op 21 mei wordt er een abdijmarkt gehouden in de tuinen van de abdij. Neem een kijkje in de vlindertuin, ga mee met een rondleiding rond de abdij of in de kruidentuin en bekijk hoe de broe ders kaarsen beschilderen. Geniet van een lekker kopje koffie met een abdijmarktkoekje of een kloosterbroodje. Ook voor kinderen is er van alles te doen. Voor kinderen tussen de 8-15 jaar is er een speciale foto speurtocht, met alleen voor hen toegang tot een stukje kloostertuin. Vennewatersweg 27a, Egmond-Binnen. Van 10.00 - 16.00 uur. AKKERSLOOT - Angela Denys, oorspronkelijk afkomstig uit een dorp in de buurt van New Castle, woont met haar gezin nog maar drie maanden in Akersloot. Toen ze in de krant de oproep las om deel te nemen aan de taarten- bakwedstrijd die De Oude Knegt vanwege de Nationale Molendagen had uitgeschreven, was ze met- een enthousiast. "Het leek me een leuke manier om een beetje in te burgeren," zegt ze zelf. Ze bakte met een pondje meel van de molen een 'Luscious Lemon Cake' en won daarmee de eerste prijs. Volgens warme bakker Peter van Baar de lekkerste van de achttien inzendin gen. Het recept staat vanaf mor gen op de website van de molen www.oudeknegt.nl Winnares Angela Denys krijgt van juryvoorzitter Theo Visser de prijs. Organisator/molenaar Ella ter Heide houdt het restant van de winnende cake op. Aangeleverde foto Presentatrice Caroline Tensen bij de gloednieuwe BMW voor de bewoner van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat uit Limmen. Foto: Roy Beusker Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 23