Optreden Victor Posch voor expo BukBuk Lutkijêe& U smeert toch ook een clowntje? Bezorger worden 3 van deze krant? Bokkentocht smakelijk en gezellig Voor de taxi werd vanaf de afge lopen tocht een bescheiden bij drage gevraagd van 1,- p.p. per ritje. De organisatie en TaxiBlauw doneren dit bedrag aan een lokaal goed doel. Deze eerste keer wordt het geschonken aan Project Els Harkmans, ter voorkoming van huidkanker, een actueel doel met de afgelopen en komende zonnige dagen! UITKIJKPOST 18 MEI 201 HEILOO - De organisatie van de Heilooër Limmer Bokkentocht afgelopen 16 april kijkt terug op een drukke en gezellige zesde editie. Met name veel groepen streken neer bij de elf horecage legenheden en konden van vele verschillende voorjaarsbieren proeven en genieten. Velen van hen hebben meegedaan aan de winactie en zijn inmiddels bena derd. Gefeliciteerd allemaal! De herfsteditie van de Bokkentocht zal dit jaar plaats vinden op 15 oktober. HEILOO - De bekende saxofo nist Victor Posch zal op zaterdag 21 mei twee optredens geven als onderdeel van de expositie van de Historische Vereniging Oud Heiloo over jongerencentrum BukBuk, die op dit ogenblik te zien is in de Oudheidkamer. Victor Posch begon op zijn zes tiende saxofoon te spelen, nadat hij een optreden van de bekende saxofonist Bertus Borgers (Herman Brood, Golden Earring e.v.a.) in de BukBuk bijwoonde. Posch maakte 2 cd's, waarvan de eerste bekroond werd in het radioprogramma Shouting Boots. Hij schreef muziek voor de voorstelling Een Paard (De Karavaan), Amnesty International, de NoordWest Groep, componeerde een kindermusical, schreef en speelde mee in theater voorstellingen (o.a. De doodgraver van Wieringen, Boeten en Dode Vaders, Lieve Zonen), was vele malen te zien als saxofonist in tv- programma's, trad duizenden malen op in kroegen, in zalen en theaters in binnen- en buitenland, is work shopleider, speelt piano en zingt. De voorstelling waarmee hij naar Heiloo komt zal bestaan uit mate riaal uit zijn solovoorstelling Van de Straat. Speciaal voor deze gele genheid schreef hij ook een aan tal nieuwe gedichten, teksten en liedjes over uiteenlopende onder werpen: leven als straatmuzikant, Margriet Eshuis, scherven en dronk aards, Nijenburgh en de liefde. Posch wordt begeleid door gitarist Leo Maubach. De 2 voorstellingen vinden plaats van 14.15 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 16.15 uur in de Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, Heiloo. De zaal is geopend van 14.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Victor Posch geeft op zaterdag 21 mei twee optredens in de Oudheidkamer. Aangeleverde foto www.uitkijkpost.nl 0226 333311 RODI V* r*p raiding l>v De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - In de zomer van 2015 opende Els Harkmans de Facebookpagina 'een clowntje smeren voor een zonnig leven'. Met de pagina en haar pro ject wil Els aandacht vragen voor huidkanker en het belang van jezelf en je kinderen goed beschermen tegen de gevaren van de zon. De pagina wordt al snel goed bezocht. Inmiddels staan er op de site al veel foto's van mensen die de actie een warm hart toedragen. Zij plaatsten een foto van zichzelf met een clowntje van zonnebrand. Op het moment dat Els de pagina opende, was zij zelf al ernstig ziek en eind vorig jaar is zij helaas over leden. De nabestaanden van Els zet ten het project echter met minstens zoveel enthousiasme voort. Doe ook mee en smeer een clown tje voor een zonnig leven! Als u het leuk vindt, kunt u uw foto plaatsen op de Facebookpagina: 'Project Els Harkmans, een clowntje smeren voor een zonnig leven'. Tekst: Linda van Rozendaal 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1954 in de jungle van Sumatra, Indonesië geboren. Mijn vader was daar toen als landbouwconsulent werkzaam en opende de jungle voor mensen die transmigreerden van Java naar Sumatra. In het jaar 1994 ben ik getrouwd met een lieve Hollandse man in Jakarta, sindsdien wonen we in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welke beroep zou je dan nu hebben? Ik heb veel hobby's, maar als ik mag kiezen dan schilderde ik alle dagen klaprozen. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Mijn oude professor (Prof. Glinka, een Poolse Pastoor die in Indo nesië werkt), want hij heeft mij en mijn man bij elkaar gebracht. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Toen mijn familie nog in de jungle woonde zag ik een grote beer, 's nachts hoorden wij een olifant, in de middag werden mijn ogen en oren getrokken door veel mooie tropische vlinders en vogels en in de ochtend werden wij gewekt, niet door het rinkelen van de wekker, maar door het lawaai van aapjes en wilde hanen. 5. Wat is de mooiste plek van Heiloo? Ik vind elke centimeter van Heiloo heel erg mooi. Het meer, het bos, de begraafplaats, de bloemen, de boerderij, het winkelcen trum en de woningen, ze zijn echt schitterend. Maar in het bijzon der onze achtertuin. De schitterende bloemen en planten die door mijn man geplant werden en het hutje dat er ook gebouwd werd. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Als iemand meldt dat er een vliegmaatschappij is die een goedkope ticket naar Indonesië in de aanbieding heeft. Dan kan ik mijn fami lie bezoeken en een lezing geven over hoogbegaafdheid op één van de Universiteiten in Indonesië. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? "Prihatin" (in het Indonesisch, "beheers je") dat zei mijn moeder altijd tegen mij. Als je iets wilt hebben, wees tevreden met wat je hebt. Dit advies maakt mij nog altijd gelukkig. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Behalve dat ik werk bij Vluchtelingen Werk in Heiloo, werk ik ook als vrijwilliger in Indonesia. Samen met Indonesische psychologen en orthopedagogen lezingen geven op de universiteiten en aan ou ders van hoogbegaafde kinderen. Wij proberen om met een nieuwe kijk op hoogbegaafdheid hen te prikkelen, hoe de ouders en de leerkracht met hen moeten omgaan thuis en in de klas. Voor dit programma schrijf ik boeken over laat pratende hoogbegaafden in de Indonesische taal. Het maakt dat ik mijn Indonesische moeder taal nooit zal vergeten, in tegendeel het zelfs wordt verbeterd. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik vind dat alles al prima is, wat wij hebben in Heiloo, maar ik wil een idee toevoegen. Het gaat dan om een Internationale Dag in Heiloo. Waarom? Want er wonen nu in Heiloo veel mensen van overal uit de gehele wereld. Heiloo is een multiculturele samenle ving geworden. 10. Persoonlijke vraag: "Hoe voelt het om ingeburgerd te zijn?" 22 jaar geleden bestond het verplichte inburgeringsprogramma nog niet. Ik zat toen bij de NT2 opleiding in Alkmaar. 20 jaar daarna werd ik opgeroepen door de gemeente, ik moest inburgeren. Adoeh! Gelukkig slaagde ik voor de vrijstellingstoets. Wat voel ik? Door de taal te beheersen, wordt het makkelijker om met iedereen om te gaan, dan voel je je als een deel van de maatschappij. Ik nomineer Angelien Liefting voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag: Wat gebeurt er dagelijks bij jouw op de zorgboerderij? Els Harkmans. Foto: Facebook

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3