Natuurlijk in beeld en verhaal Legale tuinen voor flatbewoners INGEZONDEN MEDEDELING Zonvaart Reizen Beste Reisbedrijf van Nederland Volgens de jury komen in het bedrijf alle succesfactoren samen: familie gevoel, de-'met z'n allen gaan we ervoor'-benadering, klantbeleving, inno vatie, een sterke focus op de ontwikkeling van medewerkers en controle op de bedrijfsprocessen. 'Zonvaart Reizen heeft een geweldige balans in activiteiten gecreëerd. Daarnaast is ruim op tijd de keuze gemaakt om niet meer afhankelijk te zijn van het klassieke aanbod van traditionele tour operators maar te kiezen voor het direct doen van zaken met buitenlandse agenten en operators.' Muziektheatervoorstelling Dijkdrift op Landgoed ter Coulster Bomen voor de kleine tuin Lisette Zomerdijk in 'dode struisvogel' protesteert tegen exotische huiden UITKIJKPOST 18 MEI 2016 HEILOO - Na een grootschalige strijd is Zonvaart Reizen verkozen tot winnaar van de verkiezing Reisretailbedrijf van het Jaar 2016. Tijdens een uitverkocht gala in The College Hotel in Amsterdam kreeg het team van Zonvaart Reizen de bijbehorende award uitgereikt door Hanne Buijs, directeur marketing van Schiphol Airport. Carla Kuijs, HR-directeur van het al 52 jaar bestaande familiebedrijf: "De titel Beste Reisbedrijf van Nederland is voor ons van grote waarde. Het is een erkenning voor de inzet van ons deskundige en enthousiaste team en de goede kwaliteit die wij als reisbedrijf onze klanten willen bieden. We vieren dat dan ook met een leuke vakantiegeldactie waarbij mensen een reisbedrag van 500 euro kunnen winnen." HEILOO - Het wereldberoemde rietkwintet Calefax en muziektheaterge zelschap Silbersee bundelen hun krachten voor 'Dijkdrift'. Van 24 t/m 29 mei speelt deze bijzondere locatievoorstelling op Landgoed ter Coulster in Heiloo in het kader van het Karavaan Festival. Dijkdrift gaat over een kleine groep mensen die zich heeft teruggetrokken om de dijken - en hun eigen oerdriften - te bewaken. Aan het hoofd van de kleine gemeenschap staat de stokoude Per Abba. Hij gaat voor in het muzi kale ritueel dat de bewoners meermaals per dag uitvoeren: een smach tende bede tot 'la Femina'. De muziek is geschreven door Raaf Hekkema die zich liet inspireren door Monteverdi's Mariaverspers, maar naast klas sieke muziek ook blues- en jazzinvloeden laat horen in deze productie. Het libretto is geschreven door toneelschrijver Jibbe Willems, die een speciale taal ontwikkelde voor de gemeenschap van Dijkdrift. Voorstellingen: dinsdag 24 t/m vrij 27 mei: 20.30 uur, za 28 mei: 16.00 en 20.30 uur, zo 29 mei: 14.00 uur. De voorstelling is te combineren met een Landgoedmaaltijd in Restaurant de Loocatie in Heiloo. Zie voor meer informatie www.karavaan.nl. HEILOO - Een kleine tuin is de realiteit van de meeste tuinliefhebbers. We wonen in ons land dicht op elkaar en kunnen niet allemaal groot grondbezitters zijn. Toch is een tuin zonder bomen moeilijk denkbaar. Bomen zijn nodig voor de rust die ze brengen en als het even kan wat lichte schaduw op zomerse dagen. Als de boom dan ook nog aardig bloeit, leuke vruchten draagt en een mooie herfstkleur heeft, niet groter wordt dan 5 meter met een elegante groeivorm, zijn we tevreden. Cor van Gelderen laat u de bekende en vooral ook minder bekende kleine bomen die het in de kleine tuin goed zullen doen. Datum tijd: 25 mei, aanvang 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Gratis voor leden van Groei Bloei, niet-leden betalen 2,00. HEILOO - De foto- en verha len wedstrijd van Stichting Buitenkans is ook dit jaar een mooie kans voor schrijvers en fotografen. Een van de foto's die vorig jaar reusachtig groot werd getoond op het landgoed, was van de toen nog 13-jarige Miel van Velzen. Vorig jaar was het thema 'Delen', nu is het thema 'NATUUR-lijk inspi rerend'. Met het thema 'delen' in zijn achterhoofd kwam Miel op een cul- tuurdansdag in Alkmaar en maakte deze foto. Hij hoopt dit jaar weer zo'n plek of moment te treffen waar op hij het thema van dit jaar kan toepassen. Met zowel het fotoproject als het verhalenfestival proberen de organisatoren een brug te slaan tussen burgers met psychiatrische problematiek en de bezoekers van Galerie de Buitenkans. Het beste verhaal en de mooiste foto zul len in de Uitkijkpost gepubliceerd worden. Winnaars krijgen een prijs in de vorm van een (boeken) bon. Deelname is kosteloos en iedereen is van harte uitgenodigd om deel te nemen. Inzendingen kunt u tot tot 24 mei sturen naar buitenkansfotoproject@gmail.com. HEILOO - In oktober vorig jaar heeft de gemeenteraad van Heiloo bepaald dat bewo ners van flats aan Termij en de mogelijkheid moesten krijgen legaal een tuin te kunnen krij gen, net als aan Mariënstein en Vrieswijk. tember 2015 aangegeven nog geen erfafscheidingen of tuinbeplanting te verwijderen totdat de gemeente met KennemerWonen de eventuele aankoop heeft geregeld. Zodra dit rond is, wil de gemeente een haag plaatsen op de erfgrens. Het resul- taat van deze acties zal zijn dat de tuinen op één lijn langs de achterge vel liggen waardoor het onderhoud van het gras door de gemeente effi ciënt uitgevoerd kan worden. Bron: BeatFM De gemeente Heiloo heeft contact opgenomen met KennemerWonen om voor de bewoners aan de Mariënstein, Vrieswijk en Termijen gelijke mogelijkheden te creëren voor het gebruik van een tuintje voor bewoners op de begane grond. Voor Mariënstein en Vrieswijk bezit KennemerWonen rondom de flatge bouwen al een strook grond waar door de begane grondbewoners een tuin van twee meter vanaf de ach tergevel kunnen gebruiken. Voor Termijen betekent het dat KennemerWonen een strook grond dient aan te kopen. Op verzoek van de gemeente hebben de bewoners aan de Mariënstein en Vrieswijk de tuinen inmiddels teruggebracht naar twee meter. Aan de bewoners van de Termijen heeft de gemeente per brief in sep- AMSTERDAM - Met een groot en apart uithangbord dat leek op een struisvogelhandtas, nam de 39-jarige Lisette Zomerdijk uit Heiloo vandaag deel aan een demonstratie van PETA. Lisette stond voor een modezaak van Hermès in de Amsterdamse P.C. Hooftstraat om zich uit te spreken tegen het gebruik van exotische huiden voor modeaccessoires. Aangeleverde foto Een interpretatie van het thema van vorig jaar: delen, Foto: Miel van Velzen De gemeente wil een haag plaatsen op de erfgrens. Foto: Alfred Roszbach

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7