Nicolaas Beets daalt neer voor verrassend Muziektheater Open tuinen in de Nationale Tuinweek 40-jarig jubileum dirigent koor sWing Bezorger worden van deze krant? 'Samen' in Trefpunt voor herhaling vatbaar Lentemarkt voor Sighet Expositie studenten Crejat UITKIJKPOST 2 5 MEI 2016 HEILOO - Het is bijna zover: de vierde Music Meeting Heiloo op het Landgoed Willibrordus van de GGZ in Heiloo, op zaterdag 4 en zondag 5 juni van 13.00 - 17.00 uur. Verschillende muziek- en thea tergezelschappen uit Heiloo heb ben al hun creativiteit ingezet om het publiek te verrassen met korte optredens van 30-45 minuten. Tussendoor kunt u van voorstelling naar voorstelling hoppen en genie ten van een versnapering. Ze doen dit vooral omdat ze zoveel plezier hebben in het maken van muziek en theater. En dat zal er volgende weekend zeker vanaf stralen. Om alvast een tipje van de sluier op te lichten: Op zaterdag wordt u verrast door Nicolaas Beets die neerdaalt vanuit de hemel en tips voor Heiloo heeft, een verras sende Romeo en Julia, de Carmina Burana, een Changquan of een Knipoog naar Klassiek! Op zondag komt er een sprook je van een tovenaar en prinses, een wereld van hoop en liefde, Hitchmen hits hard, Beethovens Egmont, juweeltjes en tips over hoe je prettig oud wordt. Met een klap stuk eindigt het geheel o.l.v. Teunis van der Zwart in een spektakel waarmee iedereen kan meedoen. Dit mag u niet missen als u van muziek en theater houdt. Voor de kleintjes is er vermaak met o.a. een springkussen. Het eve nement is gratis dankzij financi- ele steun van fondsen en onder nemend Heiloo. Volg MMH op Facebook: @musicmeetingheiloo of www.musicmeetingheiloo.nl. HEILOO/LIMMEN - In het kader van de Nationale tuinweek 2016 houdt Groei Bloei Midden- Kennemerland op 11 en 12 juni het jaarlijkse, landelijke Open Tuinen Weekend in Heiloo en Limmen. Ziet u op zaterdag 11 en/of zondag 12 juni een deelnamebordje langs de kant van de weg staan? Dan kunt u zo de tuin in stappen. De volgende tekst staat officiëel op de deelname borden: "Aarzel niet en stap gerust deze tuin binnen om te kijken wat deze Open Tuin te bieden heeft." Tijdens dit weekend kunnen bezoekers tal van ideeën opdoen in tuinen - groot en klein - van echte tuinliefhebbers. Ontdek mooie en bijzondere bloemen- en planten- combinaties, wandel door origineel ontworpen tuinen en bekijk allerlei materialen en toepassingen. Het is een mooie gelegenheid om andere tuinliefhebbers te ontmoeten, tips en trucs uit te wisselen, en vernieu wende ideeën op te doen voor de eigen tuin. De trotse tuineigenaren verwelkomen u graag en geven uit leg over hun tuin. Uiteraard is de entree gratis. De Open Tuinen zijn van 11.00 tot 16.00 uur voor het publiek. Er zijn meer dan 30 deelne mende tuinen. Voor meer informatie en de adressen van de Open Tuinen, zie www.heiloo.groei.nl. HEILOO - Op 11 mei werd koor dirigent Olaf van Rijn in het zonnetje gezet met een feeste lijk concert in de aula van basis school De Springschans. Olaf ging op zijn achtste jaar naar de koorschool in Haarlem. Op het koninklijk conservatorium in Den Haag volgde hij daarna de rich ting koordirectie. Op zijn vijftiende stond hij voor het eerst als dirigent voor een koor. In de afgelopen veer tig jaar dirigeerde hij onder meer kerkkoren en klassieke koren, pop koren, jongerenkoren en bejaarden koren en alles wat daartussen zit. Nog steeds laat hij vier avonden in de week mensen het plezier in zin gen ervaren en coacht hij overdag stem en mens. Sinds 2010 is Olaf de vaste diri gent van koor sWing uit Heiloo. sWing is een enthousiast gemengd koor dat zich onder leiding van diri gent en zangdocent Olaf van Rijn heeft ontwikkeld tot één van de betere koren in de regio. Olaf weet zijn vakkennis op ongedwongen wijze over te brengen. Het feestconcert ter ere van de dirigent werd luister bijge zet door optredens van het duo 'Donna Musica', het kwartet 'Achterom', en accordeonduo 'Les Boutons Joyeux'. Vaste koorpia nist Hendrik-Jan Bosma speelde samen met Sandra Kox (viool), uit de Frühlingssonate op. 21 van Beethoven, deel 1: Allegro. Uiteraard zong koor sWng diver se liederen uit hun repertoire. Aan Olaf werden de speld en de oorkonde van de Bond van Zangkoren Noord-Holland uitge reikt. HEILOO - Met 55 enthousiaste deelnemers kan het evenement 'Samen' een succes worden genoemd, aldus initiatiefnemer Martijn Apeldoorn. Een vervolg wordt zeker overwogen. Foto: Martijn Apeldoorn HEILOO - Slechts drie van deze jongens uit groep 6 van de Paulusschool zit op voetbal, en toch werd het team derde van Noord-Holland. Op woensdag 18 mei in Schagen werden de kam pioenschappen gehouden. Veel oefenen heeft het team sterk gemaakt en ver gebracht. Moos uit groep 8 trainde de pupillen gedreven. De school is trots dat de sportievelingen en hun trai ner zover zijn gekomen bij dit regionale kampioenschap. Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 29 mei van 11.00 tot 17.00 uur orga niseert stichting Vrienden van Sighet een lentemarkt op Landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De markt is vrij toegankelijk. U treft er vele kramen, work shops, de band Ouwe Jongens Krentebrood, eettentjes en een terras. Voor de kinderen zijn er onder andere een springkussen en een zweefmolen en zij kunnen ponyrijden en zich laten schmin ken. Deze activiteiten worden onder andere verzorgd door kinderdagverblijf Kits Oonlie en Forte kinderopvang. Stichting Vrienden van Sighet is opgericht op 31 oktober 1995 en zet zich in voor een aantal projecten in het plaatsje Sighetu- Marmatiei. Sighet, zoals het verkort wordt genoemd, ligt in de streek Maramures, in het noorden van Roemenië en tegen de Oekraïne aan. Op dit moment wordt het sanitair bij de afde ling chronische psychiatrische patiënten gerenoveerd. Dit werk wordt voor een groot deel door de stichting bekostigd. Voor meer informatie kunt u naar www.sighet.nl. HEILOO - Binnenkort exposeren schilders/tekenaars en ruimtelijk vormgevers van het Academisch Atelier in het Witte Kerkje van Heiloo. Zij hebben het afgelopen jaar gewerkt aan een collectie rond een thema, studie of onder zoek in een gekozen richting, hierbij begeleid door academisch geschoolde docenten. Het werk is zeer divers, vaak ver rassend, soms ook confronterend. Er is gekozen voor uiteenlopende technieken en materialen, zoals keramiek, steen, houtskool en pentekeningen (groot werk), olie verf, acryl en gemengde technie ken. De werken zijn van figuratief tot abstract, van fantasievol tot absurdistisch werk. De studenten en docenten doen rondleidingen en bespreken het werk. De beel den en schilderijen zijn te koop. 28 en 29 mei: Beelden en schilderijen van cursisten van Academische atelier. Zaterdag en zondag (10.00 - 17.00 uur). 11 en 12 juni: Beelden en schilderijen van cursisten van Academische atelier. Zaterdag en zondag (10.00 - 17.00 uur). 18 en 19 juni: Beelden en schilderijen van cursisten van Academische atelier. Zaterdag en zondag (10.00 - 17.00 uur). www.crejat.nl. Een deel van de deelnemers die gaan optreden en de werkgroep. Foto: Ton Thomassen Olaf van Rijn krijgt zijn verdiende award opgespeld. Aangeleverde foto www.ultkljkpost.nl 0226 33331 1 I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13